Najpoznatije ubice u ex-Yu

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#151 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Ommadawn »

julisiz es grant wrote: Hvala ti za ovaj post.
Samo još jedno pojašnjenje: osim tog mladića Indira, kako sam razumio iz drugih postova, ubijeno je dvoje djece, Šejla čini mi se da se curica zvala?
Znam, no ja sam samo znao ko je Indir. Sejlu i Tarika nisam znao, ali moja mama je poznavala njihove roditelje.

Inace vezano za ova ubistva, mozda malo off-topic - Makarska, ljeto 2001 godine, ja tamo sa rajom. Izmedju kupanja, suncanja, sviruckanja na gitari i barenja cura vrijeme smo ubijali takodjer i stonim tenisom i bilijarom. Igramo ja i jaran bilijar, druga dvojica cekaju - mene krenula partija ko budalu neka stvar a pored nas stoji jedan djecak, mozda tad nekih 12-13 godina i posmatra igru. Odjednom jedan moj jaran poce njega nesto ispitivati "Ti si jelde Bosanac, vidi ti se na faci, ha?" na sto djecak klimnu glavom. Tamo-vamo, pokaza se da je iz Banja Luke i da se zove Indir dok nisam skontao da je to sin rahmetli Indira kojeg je ubio Drago. Naime, Indirova zena bila je tad trudna kad je Indir ubijen i kasnije je rodila sina kojem je dala ime po rahmetli ocu. Meni se nekako stislo u grlu, oci mi se napunile suzama, pitam ga hoce li on igrati sa nama - nije htio, samo je stajao i gledao. Fin decko...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#152 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by mO k3 »

Pera Trta wrote:Evo šta kažu na jednom srbijanskom forumu:
pa najpoznatija je o Dragi Udovcicu
tip je jedan dan uzeo noz i krenuo ulicom da kolje djecu na koju je naisao
i tako je ubio 7-8 djece dok ga nisu uhvatili
dugo sam mislio da je ovo samo urbana legenda (postoji tona viceva o dragi udovcicu i djeci)
ali sam prije godinu dana upoznao djevojku koja ima veliki oziljak na vratu.
kada sam je pitao sta je to, rekla je da je ona jedno od prezivjele djece (tada je imala 3 godine)

p.s. jedan vic :
sta radi drago udovcic kada autom naleti na predskolsku djecu

ukljuci brisace
Pa zatim i ovo:
Dakle saznala sam još nešto u gospodinu Udovčiću:
Dakle momak je živio na Grabu (prođete Šeher pa uzbrdo), i jednog dana 15-20 godina ranije posvađao se sa ocem. Izbo ga je nožem i u ludilu istrčao vani gdje su se djeca igrala. Ubadao je i klao koga je stigao. Podosta djece je umrlo, neka su preživjela. Uhvatili su ga i osudili (čini mi se) na 20 godina ali je umro u zatvoru (valjda su ga prebili čuvari, no ovo nije sigurno)

Toliko o priči, koja je svojevremeno bila pravi bum jer se ubistva nisu baš dešavala svakodnevno u okolini Banjaluke (ubistvo/zločin je bio pravi raritet)
Pomaže?
Meni zvuči nevjerovatno, i ja sam '86.-'87, kada tvrde da se ovo desilo, bio dovoljno veliki da čujem za ovo (iako nisam živio u Banjoj Luci), pa opet mi nekako nevjerovatno djeluje da tako nešto prođe ne samo bez velike vijesti tada, već i gotovo bez sjećanja danas.
Istina ovo je se desilo
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#153 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by staradis »

Ove ljude bi trebala historija da zaboravi
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#154 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Objektivni navijac »

mfeed wrote:
astrid wrote:Sjeća li se neko brutlnog ubistva u WC-u ,tada popularnom Whisky bar-u 'Bel Ami?Taj događaj se godinama prepričavao..Koliko se sjećam, vojnik bio ubijen..ako griješim ,ispravite me..........
Samo ne mogu da se sjetim,da li je ubica ikad uhvaćen?
ja se vise icega slabo sjecam ali tada je ubijen libijac koji je studirao u sarajevu pa je nastao neki medjunarodni problem jer je gadafi reagovao na to. Postojala je mogucnost da nase brojne firme sto su tamo u libiji gradile dobiju tarabu ali se smirilo kad se gadafi saznao da je lik ubijen u objektu gdje se pije alcohol. ne sjecam se ko ga je ubio osim da je ubijen nozem u wc-u. u vezi vojnika si nesto pobrkao, mislim da nikakav vojnik nije u to bio umjesan, niti je neko vojnike u svemu tome spominjao.
U Bel Amy je ubijen stranac Libijac/crnac mislim da je ubijen iz pistolja. Nista specijalno brutalno,standardno kriminalno-pijansko ubistvo nego je 'smek' dogadjaju dalo to sto je stranac/crnac.
Orgasmatron
Posts: 704
Joined: 04/03/2014 22:19
Location: Fifth Dimension

#155 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Orgasmatron »

Srđan Mlađan, Sretko Kalinić...
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#157 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by CoCoLoCo »

Pera Trta wrote:Btw, Edib Buljubašić nema suprugu. Kao ni oca. On ih je ubio.
Edib je ubio oca pa mater kasnije, ne znam sad tacno detalje kako i sto, moram pitat mater ona zna jer je odrasla u soliteru gdje i on u blatusi, al lik ima zenu i to luda za njim, ima i djete sa njom, bila prosle godine ovde u posjeti mu, zalila se na tretman murije, u hotel joj uletila murija mislili da ima neke mutne radnje tu sta li, ugl u njemackoj zena zivi, dodje par puta godisnje u posjetu liku i klete se i dan danas da ce ga izbavit iz zatvora.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#158 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by julisiz es grant »

dječak sa šibicama wrote:
Ovo je odličan (nažalost kratak) dokumentarac o balkanskom "kultu čakije".
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#159 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by julisiz es grant »

Članak o Junuzu Keči:

http://doznajemo.com/2012/03/10/istinit ... tografije/

Iako tekst ima tipičnog avazovskog senzacionalizma, polu-informacija i preofirnog plagiranja Štulića (bukvalno je u rečenicu, bez navodnika ili druge napomene da je citat, ubačena sentenca "vođen slijepim bezumljem"), ima i zanimljivih detalja.
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#162 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by archi_a »

:shock:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#163 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by TheMule »

Citajuci ovo nesto se sjeti, zar nije negdje krajem 80tih postojala doza straha u Sa radi nekog lika koji je ulazio u liftove sa zenama i rezo ih ziletom ili tako nesto? Jel' se meni pricinjava ovo? :run:
Kornjacon47
Posts: 39
Joined: 23/08/2014 13:04

#164 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Kornjacon47 »

TheMule wrote:Citajuci ovo nesto se sjeti, zar nije negdje krajem 80tih postojala doza straha u Sa radi nekog lika koji je ulazio u liftove sa zenama i rezo ih ziletom ili tako nesto? Jel' se meni pricinjava ovo? :run:
Zar to nije iz filma "Davitelj protiv davitelja"?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#165 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by TheMule »

Kornjacon47 wrote:
TheMule wrote:Citajuci ovo nesto se sjeti, zar nije negdje krajem 80tih postojala doza straha u Sa radi nekog lika koji je ulazio u liftove sa zenama i rezo ih ziletom ili tako nesto? Jel' se meni pricinjava ovo? :run:
Zar to nije iz filma "Davitelj protiv davitelja"?
Vjeruj ne znam, nisam nikad cuo za taj film. Sjecam se ovog samo kroz maglu
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#166 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by FMDzem »

Crveni su karanfili bili
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#167 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by iz dna duše »

Mile Matić iz Doboja, stražar u KPD Zenica, pobio kolege, zeta, taksistu i kompletnu porodicu svoje djevojke i nju (ona, mama, brat, baba, deda...) u blizini Doboja... Kžu da se objesio 1994 g u Zatvoru u Beogradu...

Njegov intervju iz 1989 za RTS https://www.youtube.com/watch?v=YAkRBSmjcPE
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#168 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by julisiz es grant »

iz dna duše wrote:Mile Matić iz Doboja, stražar u KPD Zenica, pobio kolege, zeta, taksistu i kompletnu porodicu svoje djevojke i nju (ona, mama, brat, baba, deda...) u blizini Doboja... Kžu da se objesio 1994 g u Zatvoru u Beogradu...

Njegov intervju iz 1989 za RTS https://www.youtube.com/watch?v=YAkRBSmjcPE
Miletov slučaj je tipičan primjer "spree killera", tj. u nekih 24 sata na relativno širokom prostoru ubio je veći broj ljudi.
U stvari, u nekoj mračnoj statistici, on je "prvi" među ex-Yu ubicama, jer ima najveći "bilans"-9 žrtava.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#169 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by cindrlimindrli »

jebote koja morbidna tema...a ja konj sve procitah.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#170 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by spreca »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#171 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Altsa »

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#172 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by spreca »

Altsa wrote:Trobec je bio ne pravaziden

https://www.youtube.com/watch?v=_jAO6hjEcoU
da on nije ranije radio u kakvoj pecenjari u Konjicu :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#173 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Ommadawn »

Gledao sam jednom neki snimak sa Edibom Buljubasicem. Da je kriv, kriv je - sto i on sam priznaje i kaze. Ali s obzirom kakvo je djetinjstvo imao - tuzna je to prica.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#174 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Russki »

Altsa wrote:Trobec je bio ne pravaziden

https://www.youtube.com/watch?v=_jAO6hjEcoU
Uh da, zaboravio sam na njega.


Trobecove krušne peći...
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#175 Re: Najpoznatije ubice u ex-Yu

Post by Russki »

Ommadawn wrote:Gledao sam jednom neki snimak sa Edibom Buljubasicem. Da je kriv, kriv je - sto i on sam priznaje i kaze. Ali s obzirom kakvo je djetinjstvo imao - tuzna je to prica.
Pa velika većina serijskih ubojica su imali teško djetinjstvo, jedan od roditelja alkoholičar, nasilje u obitelji, neimaština i sl.

Godinama se bijes, tjeskoba, mržnja i sl, gomila u takvim ljudima dok jednostavno ne eksplodira. Onda se dešavaju ubojstva, silovanja i sve sto ide s tim jelte...
Post Reply