Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

armin_n
Posts: 6
Joined: 28/01/2008 17:55

#1 Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by armin_n »

Ako znate neki servis a da imate pozitivna iskustva po pitanju cijene recite pa da znamo, a ne da vam za namjestaje brzina uzimaju po 6-7 km, taj posao ne traje duze od 5 minuta a da ne govorim za nesto malo ozbiljnije. Nije Volvo, biciklo je.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#2 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

armin_n wrote:Ako znate neki servis a da imate pozitivna iskustva po pitanju cijene recite pa da znamo, a ne da vam za namjestaje brzina uzimaju po 6-7 km, taj posao ne traje duze od 5 minuta a da ne govorim za nesto malo ozbiljnije. Nije Volvo, biciklo je.
u sarajevu imas 3-4 servisa i svi su ti u 5 deka sa cijenama. imas ciklocentar na ilidzi i holidey inn, haso bikedoctor na grbavici,bogolivestrong na skenderiji,gir kod vanni-a i kod svih sam bio sto zbog svog bajka sto zbog jarana i svi su dobro odradili. ja licno najvise kod hase visim, ha sto mi je blizu,a i nikad do sad nije zajebao :mrgreen:

http://www.bogolivestrong.com/index.php?stream=servis

http://www.bikedoctor.com.ba/index.php/servis

http://www.ciklocentar.ba/index.php/servis
armin_n
Posts: 6
Joined: 28/01/2008 17:55

#3 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by armin_n »

cappy_tempo wrote:
armin_n wrote:Ako znate neki servis a da imate pozitivna iskustva po pitanju cijene recite pa da znamo, a ne da vam za namjestaje brzina uzimaju po 6-7 km, taj posao ne traje duze od 5 minuta a da ne govorim za nesto malo ozbiljnije. Nije Volvo, biciklo je.
u sarajevu imas 3-4 servisa i svi su ti u 5 deka sa cijenama. imas ciklocentar na ilidzi i holidey inn, haso bikedoctor na grbavici,bogolivestrong na skenderiji,gir kod vanni-a i kod svih sam bio sto zbog svog bajka sto zbog jarana i svi su dobro odradili. ja licno najvise kod hase visim, ha sto mi je blizu,a i nikad do sad nije zajebao :mrgreen:

http://www.bogolivestrong.com/index.php?stream=servis

http://www.bikedoctor.com.ba/index.php/servis

http://www.ciklocentar.ba/index.php/servis
Ugradnja nozice bikedoctor 5 KM :D hahaahaahhhaahahaahhaha :bih: :dance: :-)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

a da ti ne bi sta besplatno da ti se uradi..ako ti je skupo..brate mili sjedi i gledaj klipove na YT i onda sam napravi sta god ti je pokvareno..
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#5 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by Hajlac »

cappy_tempo wrote:
armin_n wrote:Ako znate neki servis a da imate pozitivna iskustva po pitanju cijene recite pa da znamo, a ne da vam za namjestaje brzina uzimaju po 6-7 km, taj posao ne traje duze od 5 minuta a da ne govorim za nesto malo ozbiljnije. Nije Volvo, biciklo je.
u sarajevu imas 3-4 servisa i svi su ti u 5 deka sa cijenama. imas ciklocentar na ilidzi i holidey inn, haso bikedoctor na grbavici,bogolivestrong na skenderiji,gir kod vanni-a i kod svih sam bio sto zbog svog bajka sto zbog jarana i svi su dobro odradili. ja licno najvise kod hase visim, ha sto mi je blizu,a i nikad do sad nije zajebao :mrgreen:

http://www.bogolivestrong.com/index.php?stream=servis

http://www.bikedoctor.com.ba/index.php/servis

http://www.ciklocentar.ba/index.php/servis
Slicno je i kod mene - najvise u HasA :D
Pogotovo sto ima profesionalniji odnos prema musterijama tj. ne moras ga 'podmicivati' da bi uradio posao kroz 24h.
armin_n
Posts: 6
Joined: 28/01/2008 17:55

#6 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by armin_n »

kokuz_sa wrote:a da ti ne bi sta besplatno da ti se uradi..ako ti je skupo..brate mili sjedi i gledaj klipove na YT i onda sam napravi sta god ti je pokvareno..
Niko nije rekao besplatno da se uradi. Drugo, cim probas sam kuci, brzo shvatis da nemas pola alata koji ti treba, onda se tako zjebajes cijeli dan skupljajuci alat, pribor, masti, kupujes sam dijelove sklapas i pogresno sklopis na kraju. Oni u servisu sve to imaju na jednom mjestu samo sto su ovi gradski servisi poprilicno skupi. Postoje ljudi koji ce realno receno nogicu postaviti za manje od 5 KM. Mozda im je logika ko ne zna postaviti nogicu onda je ili debil ili ima bas love pa nece da se zajbaje uopste hoce sve u servisu i cijena ga ne zanima. Radni sat na biciklu 20 km, neko se polomi za 15 maraka dnevnice. Nek se nadje neko ko ce mi obrazloziti opravdanost ovakve cijene, vjerovatno ima samo par servisa poznatih i oni deru
frngla
Posts: 3148
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#7 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by frngla »

u capriolu je bilo prije, ako kupiš dijelove kod njih, ugradnja besplatna :)
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#8 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

armin_n wrote:
kokuz_sa wrote:a da ti ne bi sta besplatno da ti se uradi..ako ti je skupo..brate mili sjedi i gledaj klipove na YT i onda sam napravi sta god ti je pokvareno..
Niko nije rekao besplatno da se uradi. Drugo, cim probas sam kuci, brzo shvatis da nemas pola alata koji ti treba, onda se tako zjebajes cijeli dan skupljajuci alat, pribor, masti, kupujes sam dijelove sklapas i pogresno sklopis na kraju. Oni u servisu sve to imaju na jednom mjestu samo sto su ovi gradski servisi poprilicno skupi. Postoje ljudi koji ce realno receno nogicu postaviti za manje od 5 KM. Mozda im je logika ko ne zna postaviti nogicu onda je ili debil ili ima bas love pa nece da se zajbaje uopste hoce sve u servisu i cijena ga ne zanima. Radni sat na biciklu 20 km, neko se polomi za 15 maraka dnevnice. Nek se nadje neko ko ce mi obrazloziti opravdanost ovakve cijene, vjerovatno ima samo par servisa poznatih i oni deru
prvo svi rade profesionalno i ne fusere,koriste proizvode koji su kvalitetni,a ne kineske neke. meni je haso par puta odradio dodatne stvari i nista nije naplatio ali sumnjam da ce mu ko doci i reci "haj majke ti stavi mi nogaru na bajk". ko ne zna saraf zavrnuti onda biciklo nije za njega :mrgreen: . cijene su takve kakve su i realno ne bih vozio nekom mahalskom majstoru koji je violete pravio bajk od 1000KM. kad god sam otisao kod hase,a nekad i u ciklocentar dobro su odradili posao,uvijek zajebancija,raja i cak odrade neke stvari besplatno. kod hase prvi put kad sam otisao niti me znao niti sam ga znao pa kad je odradio haman pola bicikla rekao je "ma ostavi koliko hoces" pa kad sam ga peglo da kaze cijenu i na kraju je rekao. ciscenje,nogara,svjetla i sve sto mogu sa svojim halatom odraditi i sto znam odradim,a ispravljenje felgi,mjenjanje sajli,stimanje mjenjaca ako ja ne uspijem fino odem kod majstora i rahat :mrgreen: . to ti je isto kad odvuces auto u asa auto i kod nekog mahalskog majstora. kaze ovaj jeftiniji ali asa je opet asa,orginali,garancije folovi golovi
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9884
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#9 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by bordo gandalf »

A gdje je taj haso :D
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#10 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

rashtiman wrote:A gdje je taj haso :D
http://www.mtb.ba/?p=1116
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#11 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by dr.gog »

Dobar je to dečko i dobar majstor glede bajkova. Od njega se može i naučiti dosta u vezi tog sporta, što preporučujem. Bogo(livestrong) je spartanac, ima nešto skromnije uvjete, prilično je ćutljiv, ali je vješt sa onoliko alata koliko ga ima , za standardne opravke.

Zaboravili ste onaj servis u zgradi Lorisa (gleda prema parkingu, prema Palmi) gdje par sjedih glava za veoma prihvatljivu cijenu odlično radi svoj posao :)

Ne cigančite sa cijenama, ili u suprotnom kupite mali komplet alata i naučite osnovne opravke. Cijenite tuđi rad i trud, ali i reklamirajte svaku grešku :wink:
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#12 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by FrozenCastle »

Ima li ko ažurirane kontakt informacije o servisima, ovi navedeni zastarili. Hvala
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#13 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by Leopold_IV »

cappy_tempo wrote:
rashtiman wrote:A gdje je taj haso :D
http://www.mtb.ba/?p=1116
Ekipa, postoji li ovo još, *ebu me disk kočnice nešto, čačkao sam sam koliko znam ali bezuspješno.
Ovo mi se čini zgodno.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#14 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by badalpur »

Zna li neko za servis na Dobrinji ili neposrednoj blizini?
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#15 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by ciza_bliza »

Kod pijace Heco, radnjice prekoputa ex Sarabona, covjek popravlja bicikla...
space11
Posts: 13
Joined: 16/06/2008 02:02

#16 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by space11 »

.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#17 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by alibegoa »

Da ne otvaram novu temu, kakva je sad situacija za bike servis?
Bio sam u ciklocentar na Ilidži prije godinu i za njih samo mogu reći katastrofa od odnosa do radova.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#18 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by sve_ovo_ja »

alibegoa wrote:Da ne otvaram novu temu, kakva je sad situacija za bike servis?
Bio sam u ciklocentar na Ilidži prije godinu i za njih samo mogu reći katastrofa od odnosa do radova.
I ja isto tražim, pa da osvježim temu. Ciklocentar su toliko prepotentni i nadrkani, da im ne bi nacrtano biciklo ostavio kamo li šta drugo. Kaze ostavi biciklo, za 10 dana najmanje moze biti gotovo, šta mu radi u pm. Haso je otišao vani nažalost koliko sam upratio prije par godina...
Jahta
Posts: 207
Joined: 08/05/2009 10:27

#19 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by Jahta »

badalpur wrote:Zna li neko za servis na Dobrinji ili neposrednoj blizini?
irconbih
Posts: 455
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#20 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by irconbih »

Kakva je situacija sa servisima? Neko da povoljno odradi pripremu bicikla za novu sezonu i eventualno zamijeni koji dio? Hvala!

:sax:
User avatar
koma
Posts: 191
Joined: 10/09/2005 13:32

#21 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by koma »

M-bike u Nedzaricima, bivsa Vitaminka. Solidno rade, isao sam vec par puta.
Ima i Bogo na skenderiji, kvalitetan i detaljan, ali i dosta skup, pa sad kome nije zao dati malo vise za bike, vjerovatno je bolje otici kod njega.
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#22 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by dzejkej »

Moze li update informacija o najpovoljnijem servisu pls :D
M-bike i Ciklo su mi blizu. Kakav je taj servis kod Heco pijace?
Treba mi zamjena nekih dijelova i najvjerovatnije veliki servis..
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#23 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by nlt »

dzejkej wrote: 14/06/2020 07:44 Moze li update informacija o najpovoljnijem servisu pls :D
M-bike i Ciklo su mi blizu. Kakav je taj servis kod Heco pijace?
Treba mi zamjena nekih dijelova i najvjerovatnije veliki servis..
Malo su sad gužve :D
ja lično servisiram u KAPRIO na Čengić Vili, od mene preporuke
Ciklocentar sam isto čuo jako dobar servis
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#24 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by dzejkej »

nlt wrote: 14/06/2020 17:09
dzejkej wrote: 14/06/2020 07:44 Moze li update informacija o najpovoljnijem servisu pls :D
M-bike i Ciklo su mi blizu. Kakav je taj servis kod Heco pijace?
Treba mi zamjena nekih dijelova i najvjerovatnije veliki servis..
Malo su sad gužve :D
ja lično servisiram u KAPRIO na Čengić Vili, od mene preporuke
Ciklocentar sam isto čuo jako dobar servis
hvala :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25 Re: Najpovoljniji servis bicikala u Sarajevu

Post by konektovan »

koma wrote: 28/01/2020 12:15 M-bike u Nedzaricima, bivsa Vitaminka. Solidno rade, isao sam vec par puta.
Ima i Bogo na skenderiji, kvalitetan i detaljan, ali i dosta skup, pa sad kome nije zao dati malo vise za bike, vjerovatno je bolje otici kod njega.
Kakva vitaminka, bitumenka............ :mrgreen:
Post Reply