Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#26 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by cancel »

milann1971 wrote:bonbon se tamo koristi kao da si u Hrvatskoj, a Tele ne bas...u tome je golema razlika
Svi operateri u Hrvatskoj su potpuno ravnopravni u roamingu u EU. Dakle, ono što imaš u Hrvatskoj u Tele2 imaš i vani, ono što imaš u Hrvatskoj na bonbonu - imaš i vani, ono što imaš na Tomatu u Hrvatskoj - imaš i vani.. i da dalje ne nabrajam ;-)

Tako da bonbon nema nikakve prednosti pred tele2 u tom smislu koji si gore naveo. Od 15.6 EU zakon vrijedi za sve EU operatere.

p.s. netko je napisao gore da EU roaming ne vrijedi za mobilni internet - sve vrijedi. Pozivi, sms i mobilni internet.

Što se tiče najpovoljnijeg mobilnog interneta u Hrvatskoj - Tele2 je najpovoljniji. Imate 4G flat za 150 kuna mjesečno.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#27 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by typeOnegative »

evo jucer sam se vratio iz hr . ja sam koristio tomato .za 60 kn 3000 jedinica ( 1 jedinica 1MB neta , 1SMS ili 1 min razgovora )-Ako se ima gdje nakacit na wi-fi ili se nece gledat filmovi i sto vec i vise nego dovoljno . potrosio sam pola od toga za mjesec dana

https://www.tomato.com.hr/tarife
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#28 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by amar1994 »

Gdje kupite kartice ? , Konzum , Trafika ili ? :zoka:
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#29 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by MTV »

Ja Tele2 u Tele 2 prodajnom mjestu u trznom centru. Ima na trafikama (svi operateri - barem bi trebali biti svi) za Konzum ne znam.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#30 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by amar1994 »

MTV wrote:Ja Tele2 u Tele 2 prodajnom mjestu u trznom centru. Ima na trafikama (svi operateri - barem bi trebali biti svi) za Konzum ne znam.
hvala ti :thumbup:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#31 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by typeOnegative »

amar1994 wrote:Gdje kupite kartice ? , Konzum , Trafika ili ? :zoka:
Ima posvuda ,na svakoj trafici i po trgovinama . tomato mozes dobit i dzaba , moglo je i tele 2 u tele2 centrima , ne znam jel jos uvijek tako
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#32 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by amar1994 »

typeOnegative wrote:
amar1994 wrote:Gdje kupite kartice ? , Konzum , Trafika ili ? :zoka:
Ima posvuda ,na svakoj trafici i po trgovinama . tomato mozes dobit i dzaba , moglo je i tele 2 u tele2 centrima , ne znam jel jos uvijek tako
extra :thumbup: , hvala :)
cancel
Posts: 474
Joined: 11/07/2006 22:56

#33 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by cancel »

Vip danas izbacio nove tarife za bonaše, dobra stvar što ima brdo opcija da sami dadoplaćujete minute/sms/gige po želji. 1 giga interneta samo 10kn :)

http://www.vipnet.hr/tarife-na-bonove
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#34 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by amar1994 »

Image

zakon :thumbup:
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#35 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by rida1976 »

Ubjdeljivo najbolja opcija je bonbon. Imate mogućnost naručiti da vam dođe sim kartica na kućnu adresu kod nas u BiH. SIM kartica košta 20 kuna, dostava uključena. Kad vam dođe, aktivirate karticu i po želji registrujete istu sa svojim podacima. Ova registracija naravno nije obavezna ali se može super iskoristiti.Naime, po završetku registracije ostvarujete pogodnost -50 % na neki paket interneta, sms i minuta prvi put. U praksi to znači npr ovako. Imate onih 20 kuna početnih, kolko ste platili sim. Uzmete još bon od 11 kuna i fino sebi aktivirate Jako veliki internet paket za 27.5 kuna koji uključuje 6 GB interneta po 4G brzinama. Dodatna pogodnost ove bonbon kartice jeste što odlično radi u cijeloj EU zoni, provjereno, jer je ukinut roaming u EU od 15.6. Znači putujete po Evropi i koristite bonbon kao da ste u HR. Ne znam da ima bolja ponuda da za 7 maraka dobijete 6GB po 4G brzinama.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#36 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by MTV »

amar1994 wrote:Image

zakon :thumbup:
Slazem se. Paket 55 kn na racunu dodje 10 kn. Nakon sto sam potrosio 10GB nadoplatio sam 50 kn i za 45 kn opet aktivirao 10 GB da bi na kraju dobio gratis 500 MB da mi se nadje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#37 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by amar1994 »

Meni ostalo 900Mb :D
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#38 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by MTV »

Trose se gige :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#39 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by shalla »

Imate li kakvih preporuka za Italiju?
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#40 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by sagosen »

rida1976 wrote:Ubjdeljivo najbolja opcija je bonbon. Imate mogućnost naručiti da vam dođe sim kartica na kućnu adresu kod nas u BiH. SIM kartica košta 20 kuna, dostava uključena. Kad vam dođe, aktivirate karticu i po želji registrujete istu sa svojim podacima. Ova registracija naravno nije obavezna ali se može super iskoristiti.Naime, po završetku registracije ostvarujete pogodnost -50 % na neki paket interneta, sms i minuta prvi put. U praksi to znači npr ovako. Imate onih 20 kuna početnih, kolko ste platili sim. Uzmete još bon od 11 kuna i fino sebi aktivirate Jako veliki internet paket za 27.5 kuna koji uključuje 6 GB interneta po 4G brzinama. Dodatna pogodnost ove bonbon kartice jeste što odlično radi u cijeloj EU zoni, provjereno, jer je ukinut roaming u EU od 15.6. Znači putujete po Evropi i koristite bonbon kao da ste u HR. Ne znam da ima bolja ponuda da za 7 maraka dobijete 6GB po 4G brzinama.
"Naručeno dostavljamo samo na području Republike Hrvatske, osim bonbon bona koji ti možemo isporučiti svugdje gdje možeš primiti SMS"

https://www.bonbon.hr/info/dostava
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#41 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by rida1976 »

IkaIJ wrote:
rida1976 wrote:Ubjdeljivo najbolja opcija je bonbon. Imate mogućnost naručiti da vam dođe sim kartica na kućnu adresu kod nas u BiH. SIM kartica košta 20 kuna, dostava uključena. Kad vam dođe, aktivirate karticu i po želji registrujete istu sa svojim podacima. Ova registracija naravno nije obavezna ali se može super iskoristiti.Naime, po završetku registracije ostvarujete pogodnost -50 % na neki paket interneta, sms i minuta prvi put. U praksi to znači npr ovako. Imate onih 20 kuna početnih, kolko ste platili sim. Uzmete još bon od 11 kuna i fino sebi aktivirate Jako veliki internet paket za 27.5 kuna koji uključuje 6 GB interneta po 4G brzinama. Dodatna pogodnost ove bonbon kartice jeste što odlično radi u cijeloj EU zoni, provjereno, jer je ukinut roaming u EU od 15.6. Znači putujete po Evropi i koristite bonbon kao da ste u HR. Ne znam da ima bolja ponuda da za 7 maraka dobijete 6GB po 4G brzinama.
"Naručeno dostavljamo samo na području Republike Hrvatske, osim bonbon bona koji ti možemo isporučiti svugdje gdje možeš primiti SMS"

https://www.bonbon.hr/info/dostava
Jbg, čovjek bolje zna od mene koji sam dobio na kućnu adresu u sarajevu(fino piše iz ličnog iskustva da ovo pišem)..jao kakvih sve pacijenata po ovim temama, uh
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#42 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by rida1976 »

shalla wrote:Imate li kakvih preporuka za Italiju?
Uzmeš Bonbon i furaš ga u Italiji nesmetano. Kartica provjereno radi u Austriji, Njemačkoj, Grčkoj itd itd..Ljudi su sve pokušali kombinacije..kupovali simove lokalnih operatera i na kraju se ispostavi da je bonbon najbolja opcija za putovanje po Evropi
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#43 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by shalla »

rida1976 wrote:
shalla wrote:Imate li kakvih preporuka za Italiju?
Uzmeš Bonbon i furaš ga u Italiji nesmetano. Kartica provjereno radi u Austriji, Njemačkoj, Grčkoj itd itd..Ljudi su sve pokušali kombinacije..kupovali simove lokalnih operatera i na kraju se ispostavi da je bonbon najbolja opcija za putovanje po Evropi
A koji je fazon, dobijem SIM sa tim bonbonom ili?
I može li link za tarifnik?

Hvala ti unaprijed
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#44 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by rida1976 »

shalla wrote:
rida1976 wrote:
shalla wrote:Imate li kakvih preporuka za Italiju?
Uzmeš Bonbon i furaš ga u Italiji nesmetano. Kartica provjereno radi u Austriji, Njemačkoj, Grčkoj itd itd..Ljudi su sve pokušali kombinacije..kupovali simove lokalnih operatera i na kraju se ispostavi da je bonbon najbolja opcija za putovanje po Evropi
A koji je fazon, dobijem SIM sa tim bonbonom ili?
I može li link za tarifnik?

Hvala ti unaprijed
c/p sa jednog drugog foruma

-Karticu možete kupiti ovde, dostava je besplatna.

-Cena kartice je 20 kuna, ispod 3 eura.

-Kada stigne kartica 7-15 dana,pozove se broj +385970366366. (da bi aktivirao karticu, poziv je besplatan), doda se u Moj Bonbon profil ovde, kupi se Dopuna (prepaid dopuna, platnim karticama) po potrebi i aktivira dodatak po želji.

-Registracija može preko sajta, mail , ali najbolje ih kontaktirajte preko Facebook-a.

-Prilikom registracije, izabrati strani državljanin. (registracija kartice i nije obavezna ali ako se registruje, dobija se 50% popusta na aktivaciju odabranog paketa i to prvi put...)

-Postoje 3 paketa:

u Dnevnom internet paketu 300 MB za samo 3 kn dnevno.

u Velikom dnevnom internet paketu 5 GB za samo 10 kn dnevno.

u Jako velikom internet paketu 6 GB za 55 kn mesečno.

(Prva 2 paketa su samo za internet kartice)

-Znači, odabere se paket koji želiš i zatim ga aktiviraš slanjem hocu na 13977. Deaktiviraš ga slanjem necu na 13977.

-Stanje megabajta iz paketa se proverava slanjem MB na 13977. Ako se iskoriste svi MB pre nego što paket istekne, može se ponovno aktivirati, ali ako se ne potroši MB će se poništiti.

-Vodite računa o datumu isteka kartice, od poslednje dopune važi 3 meseca

-Bonbon je prvenstveno zanimljiv jer spašava od jurnjave lokalnih kartica. Na drugom mestu mogućnost prebacivanja sa mreže na mrežu, i na trećem cena.


https://www.bonbon.hr/touristshop/buy/
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#45 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by sagosen »

rida1976 wrote:
IkaIJ wrote:
rida1976 wrote:Ubjdeljivo najbolja opcija je bonbon. Imate mogućnost naručiti da vam dođe sim kartica na kućnu adresu kod nas u BiH. SIM kartica košta 20 kuna, dostava uključena. Kad vam dođe, aktivirate karticu i po želji registrujete istu sa svojim podacima. Ova registracija naravno nije obavezna ali se može super iskoristiti.Naime, po završetku registracije ostvarujete pogodnost -50 % na neki paket interneta, sms i minuta prvi put. U praksi to znači npr ovako. Imate onih 20 kuna početnih, kolko ste platili sim. Uzmete još bon od 11 kuna i fino sebi aktivirate Jako veliki internet paket za 27.5 kuna koji uključuje 6 GB interneta po 4G brzinama. Dodatna pogodnost ove bonbon kartice jeste što odlično radi u cijeloj EU zoni, provjereno, jer je ukinut roaming u EU od 15.6. Znači putujete po Evropi i koristite bonbon kao da ste u HR. Ne znam da ima bolja ponuda da za 7 maraka dobijete 6GB po 4G brzinama.
"Naručeno dostavljamo samo na području Republike Hrvatske, osim bonbon bona koji ti možemo isporučiti svugdje gdje možeš primiti SMS"

https://www.bonbon.hr/info/dostava
Jbg, čovjek bolje zna od mene koji sam dobio na kućnu adresu u sarajevu(fino piše iz ličnog iskustva da ovo pišem)..jao kakvih sve pacijenata po ovim temama, uh
a izvini molim te, znaci greska je kod tih na bonbon sajtu, ma sta oni znaju gdje mogu isporuciti karticu, u pravu si
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#46 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by amar1994 »

MTV wrote:Trose se gige :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#47 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Bavarac94 »

Raja, sta je najbolje za koristenje u Njemackoj? :-D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#48 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by valjuga »

Bavarac94 wrote:Raja, sta je najbolje za koristenje u Njemackoj? :-D
I mene ovo interesuje, često ću raditi na relaciji BiH- Njemačka pa me interesuje mogu li iskoristiti ovu tele 2 što imam..ili da nešto novo nabavljam...
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#49 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by sagosen »

Koristi tele2 bez problema :)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#50 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by valjuga »

IkaIJ wrote:Koristi tele2 bez problema :)
Hvala
Post Reply