Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#101 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by mayab »

adnan2000 wrote:88kn tareš sedam dana neograničeno. HT ili A1 i lagano.
Ko, šta, konkretno napiši , molim te :thumbup:
spreca wrote:
adnan2000 wrote:88kn tareš sedam dana neograničeno. HT ili A1 i lagano.
To je oko 11Eura?....ja za manje od 6Eura imam 40Gb neta 500min telefona 50SMS i neogranicen razgovor u unutar seti......88Kuna je previse za toliko dana
@spreča
koji je i čiji paket taj tvoj prijedlog ? :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#102 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by spreca »

mayab wrote:
adnan2000 wrote:88kn tareš sedam dana neograničeno. HT ili A1 i lagano.
Ko, šta, konkretno napiši , molim te :thumbup:
spreca wrote:
adnan2000 wrote:88kn tareš sedam dana neograničeno. HT ili A1 i lagano.
To je oko 11Eura?....ja za manje od 6Eura imam 40Gb neta 500min telefona 50SMS i neogranicen razgovor u unutar seti......88Kuna je previse za toliko dana
@spreča
koji je i čiji paket taj tvoj prijedlog ? :thumbup:
Sory,,nisam napisao da je to u Moskvi i to je Tele 2 ...zasto i drugi nebi bi bili bar slicni ovome ....sve sto ne iskoristis od trafika u tom mjesecu se prenosi na sledeci mjesec.....imaju dobru pokrivenost na vikendici mi rade 2 laptopa i 3 moba i sve gura skoro bolje od domace mreze kabelske
adnan2000
Posts: 22
Joined: 04/01/2019 18:40

#103 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by adnan2000 »

mayab wrote:
adnan2000 wrote:88kn tareš sedam dana neograničeno. HT ili A1 i lagano.
Ko, šta, konkretno napiši , molim te :thumbup:
spreca wrote:
adnan2000 wrote:88kn tareš sedam dana neograničeno. HT ili A1 i lagano.
To je oko 11Eura?....ja za manje od 6Eura imam 40Gb neta 500min telefona 50SMS i neogranicen razgovor u unutar seti......88Kuna je previse za toliko dana
@spreča
koji je i čiji paket taj tvoj prijedlog ? :thumbup:
Image

A1 je na isti fol. ne mogu sad naći na net-u. Uplatiš, iskoristiš, baciš. Sheraš preko mobitela svima.
Meni laptop, tablet, i drugi mobitel odlično radili.
Emir92
Posts: 303
Joined: 13/01/2011 15:31

#104 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Emir92 »

Uzeo sam bonbon karticu (za 1. Maj) 20KN 2GB interneta 7dana, imaju i veci paketi, ali meni bilo dovoljno 2GB. Mislim da je 40KN 10GB.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#105 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Dzontra_Volta »

Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#106 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by tandmand »

Dzontra_Volta wrote:Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
Neće moći. Paket, GB koje uplatiš u HR nećeš moći koristiti u roamingu, već neki dio koji ti "odobre", zavisno od stanja na računu. Nakon isteka tog što su odobrili, ide obična skupa tarifa po kB. Da bi paket koji si uplatio koristio u punom iznosu GB, moraš na računu (*100#) imati 4x veći iznos u novcu u odnosu na cijenu tog paketa.

Eronet roaming je vrlo dobra opcija za kraći vremenski period.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#107 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Dzontra_Volta »

tandmand wrote:
Dzontra_Volta wrote:Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
Neće moći. Paket, GB koje uplatiš u HR nećeš moći koristiti u roamingu, već neki dio koji ti "odobre", zavisno od stanja na računu. Nakon isteka tog što su odobrili, ide obična skupa tarifa po kB. Da bi paket koji si uplatio koristio u punom iznosu GB, moraš na računu (*100#) imati 4x veći iznos u novcu u odnosu na cijenu tog paketa.

Eronet roaming je vrlo dobra opcija za kraći vremenski period.
Čuj to!? Je li to vrijedi za sve operatere u HR?
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#108 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by tandmand »

Dzontra_Volta wrote:
tandmand wrote:
Dzontra_Volta wrote:Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
Neće moći. Paket, GB koje uplatiš u HR nećeš moći koristiti u roamingu, već neki dio koji ti "odobre", zavisno od stanja na računu. Nakon isteka tog što su odobrili, ide obična skupa tarifa po kB. Da bi paket koji si uplatio koristio u punom iznosu GB, moraš na računu (*100#) imati 4x veći iznos u novcu u odnosu na cijenu tog paketa.

Eronet roaming je vrlo dobra opcija za kraći vremenski period.
Čuj to!? Je li to vrijedi za sve operatere u HR?
To su EU pravila kada je u pitanju roaming ...
evo opširno: https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_hr.htm
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#109 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by mayab »

Malo sam i ja pretrazio ponude, i cini mi se da cu se odluciti za ovu od Tele2 ,jer ove od 7 dana mi nisu dovoljne:
"Cheapest Surf & Call"
For only 59 HRK in the "Cheapest Surf & Call" starter pack you receive:
10 GB of data
• 200 minutes towards all Croatian networks
• 10 HRK on your account
• Maximum 4G speeds
Initial validity is 90 days and can be prolonged with top up vouchers of 27,50 HRK, 55 HRK, 110 HRK and 220 HRK. The 27,50 HRK voucher prolongs the validity for 90 days, the 55 HRK voucher prolongs the validity for 90 days, the 110 HRK voucher prolongs the validity for 150 days and the 220 HRK voucher prolongs the validity for 250 days.
Takođe, i ova ponuda (kombinovana) od BonBona nije loša, npr.7 Gb , na mjesec dana 60 kuna
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#110 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by sagosen »

Dzontra_Volta wrote:Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
Kod A1 i Tele2 nemaš ograničenje u roamingu, to samo HT :) Uživaj i srećan put :)
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#111 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by mayab »

IkaIJ wrote:
Dzontra_Volta wrote:Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
Kod A1 i Tele2 nemaš ograničenje u roamingu, to samo HT :) Uživaj i srećan put :)
Samo treba ipak pripaziti, jer svaka tarifa ima svojih "caka", tako ovo sto sam gore pisao , ova internet tarifa za 59 kuna , kaže:

"From 17th of June 2017 it is no longer possible to use roaming services while on the Tariff. The
Tariff’s users may switch their plan to one which includes roaming services."

Treba sve dobro iščitati , jer more je tarifa i "pogodnosti", ne treba biti brzoplet
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#112 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by sagosen »

Da, turističke tarife se ne mogu korisiti u roamingu
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#113 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by tandmand »

Prošle godine sam za kratko putovanje, na prepaid A1, koji imam godinama, preko njihove stranice debitnom karticom kupio nadopunu i od njih je bio poklon 500MB. Sve to uredno radilo do Slovenije ... i po povratku opet se aktiviralo u Hr.

Inače za pretplatnike nude EEA roaming pakete a najjeftiniji je:
Roaming Surf 400 MB - 189 kuna
na Vodafone partnerskim mrežama!

tako da ne vjerujem da se može paket iz domaće tarife koristiti u EU bez ograničenja. Jer ako je ovo roaming pogodnost za preplatnike, šta je onda "nepogodnost" a pogotovo za prepaid?

TELE2:
Od 15.6.2017. primjenjuje se EU roaming regulacija kojom se reguliraju cijene u roamingu između zemalja članica EU/EEA. Više provjerite na ovim stranicama.

Svijet roaming

Putuješ li uskoro i želiš surfati ne razmišljajući o troškovima, onda su naši roaming podatkovni paketi svijet kao stvoreni za tebe!
Pripremili smo podatkovne pakete za korištenje u roamingu, koje jednostavno možeš aktivirati slanjem SMS poruke s ključnom riječi na broj 13990.

Ime paketa Uključeni MB Cijena paketa

Ključna riječ Vrijeme važenja i početka korištenja paketa*

Roaming paket Svijet 100 MB 100 MB 55 kn
S100MB Jednokratni paket, vrijedi 30 dana od dana aktivacije

Roaming paket Svijet 512 MB 512 MB 200 kn
S512MB Jednokratni paket, vrijedi 30 dana od dana aktivacije

Cijene uključuju PDV.

*Paket je moguće aktivirati 7 dana od dana kupnje. Nakon aktivacije, paket je aktivan narednih 30 dana.

Na moru sam koristio 7 dana neki paket od 60 kuna ali sam pazio da na računu ostane manje od 60, da se ne bi automatski produžio. Ove opcije se jednostavno aktiviraju iz A1 aplikacije na mobitelu.

Ove godine pri putovanju u EU, nisam se htio zamarati sa tim radi li int paket u roamingu i ako radi, da li radi Voip. Uplatio sam sebi Eronet roaming paket, koji nisam mogao potrošiti, aktiviraš i nije te briga na čijoj si mreži u EU. Napomena: ovaj paket vrijedi samo za roaming, za BiH trošak ide na domaću tarifu.
adnan2000
Posts: 22
Joined: 04/01/2019 18:40

#114 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by adnan2000 »

80 kuna i lagano sedam dana bez razmisljanja:

Image

Komplikacije nastaju (bar su bile na HT-u s varijantom slicnom koju sam postavio gore) ko dopune trazi OIB hrvatski koji nemate. No, uzmete novi paket i dalje surfate.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#115 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Dzontra_Volta »

adnan2000 wrote:80 kuna i lagano sedam dana bez razmisljanja:

Image

Komplikacije nastaju (bar su bile na HT-u s varijantom slicnom koju sam postavio gore) ko dopune trazi OIB hrvatski koji nemate. No, uzmete novi paket i dalje surfate.
Ne znam je li se nešto promijenilo, ali prošle godine sam uzeo ovaj paket i bila je caka: jeste neograničen internet, ali nakon potrošenog određenog broja gigabajta, brzina se smanjuje na ono nešto skroz sporo. Dok kod HT kartice je bilo bez ograničenja na velikim brzinama. Odgledao sam pola evropskog prvenstva 2016. na 4G.
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#116 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by mayab »

adnan2000 wrote:80 kuna i lagano sedam dana bez razmisljanja:

Image

Komplikacije nastaju (bar su bile na HT-u s varijantom slicnom koju sam postavio gore) ko dopune trazi OIB hrvatski koji nemate. No, uzmete novi paket i dalje surfate.
Zar nije daleko bolja ova TELE 2 ponuda?
For only 59 HRK in the "Cheapest Surf & Call" starter pack you receive:
• 10 GB of data
• 200 minutes towards all Croatian networks
• 10 HRK on your account
• Maximum 4G speeds
Initial validity is 90 days and can be prolonged with top up vouchers of 27,50 HRK, 55 HRK, 110 HRK and 220 HRK. The 27,50 HRK voucher prolongs the validity for 90 days, the 55 HRK voucher prolongs the validity for 90 days, the 110 HRK voucher prolongs the validity for 150 days and the 220 HRK voucher prolongs the validity for 250 days.
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#117 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by drndalo »

Prosle sezone sam koristio Tele2 onaj internet SIM za turiste, 10 GB, i bio sam zadovoljan. Jel se tu sta mijenjalo, ako neko zna ?

Trebace mi ove godine barem 2x po 14 dana, pa da vidim sta cu traziti...
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#118 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Dady »

tandmand wrote:Prošle godine sam za kratko putovanje, na prepaid A1, koji imam godinama, preko njihove stranice debitnom karticom kupio nadopunu i od njih je bio poklon 500MB. Sve to uredno radilo do Slovenije ... i po povratku opet se aktiviralo u Hr.
Meni uredno I ovo nagradni MB rade u EU roamingu.
Bila je neka fora sa APN postavkama kod VIPa da gprs0.vipnet.hr nije radio u romaingu a data.vipnet.hr jeste ili je obrnuto :) Ali ovo sam telefonski rješio sa njihovim supportom. uglavnom sada na A1 je APN internet i sve radi. Upravo se vratili iz Italije i tamo sam aktivirao opciju 20GB/7dana za 60 kn koja smo skoro cijelu iscijedili u roamingu.
User avatar
xoklix
Posts: 2408
Joined: 16/01/2018 16:07

#119 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by xoklix »

Kad kupujete sim karticu u HR ,a zelite je koristiti u drugim zemljama EU to trebate i naglasiti.
Mogu vam dati karticu koja vrijedi samo u HR.
Moja preporuka Tele2.
75kn. - 6gb,200min,200sms. + ako aktivirate preko mojtele2 aplikacije dobijete gigu gratis.
U slučaju da potrošite sav saobraćaj imate paket 1gb 5 dana(10kn).
Aktivacija preko aplikacije je veoma jednostavna i tu možete online dopunjavati iznos na računu.
Znaju često gigu gratis tek onako poslati :D
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#120 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by drndalo »

Evo radi Tele 2, 10 GB za 59 HRKova... Ne znam za druge zemlje, treba mi samo u HR...
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#121 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by sasagrbic »

Meni se u Hrvatskoj pokazala kao najbolja i najstabilnija A1 mreža. Meni nisu toliko bitni gigabajti koliko stabilnost. Tamo gdje idem, A1 se pokazao kao najstabilniji i najbrži.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#122 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by typeOnegative »

Evo ja aktivirao danas tomato jer otprije imam broj. 60kn 5000 jedinica . Kući imam wi fi tako da je više nego dovoljno
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#123 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by azdralovic »

tandmand wrote:
Dzontra_Volta wrote:Naredne sedmice bih trebao ići u Italiju autom. Mislio sam u HR kupiti karticu i koristiti je i u Sloveniji i Italiji. Samo za internet, nekih 5-6 dana. Minute i sms nisu bitni. Šta mi preporučujete?
Neće moći. Paket, GB koje uplatiš u HR nećeš moći koristiti u roamingu, već neki dio koji ti "odobre", zavisno od stanja na računu. Nakon isteka tog što su odobrili, ide obična skupa tarifa po kB. Da bi paket koji si uplatio koristio u punom iznosu GB, moraš na računu (*100#) imati 4x veći iznos u novcu u odnosu na cijenu tog paketa.

Eronet roaming je vrlo dobra opcija za kraći vremenski period.
Ovo nije istina, ako uzmes ovu turisticku imas na raspolaganju sav promet koji bi imao i u Hr.
Ja koristim stalno za Austriju, Cesku, Slovacku, Poljsku ovu od T Hrvatska, kad mi je isteklo ovo 7 dana, nadopunio racun i svaki dan me kosta 10 kuna neogranicen net :)
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#124 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by Bavarac94 »

I, koju je onda karticu najbolje kupiti na trafici u Hrvatskoj da internet radi u svim zemljama EU? :)
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#125 Re: Najpovoljniji mobilni internet u Hrvatskoj?

Post by MTV »

Prosle godine za 220tak kuna u Tele2 je bilo:
Bezbroj GB, podatkovna SIM kartica bez govornih poziva i nekih 50tak SMS poruka.

Ove godine za 223 kn:
Bezbroj GB i 1000 jedinica koje se mogu potrositi na SMS i pozive.

Samo imao sam problem oko aktivacije, djevojka u poslovnici je sve aktivirala medjutim to nije proslo u sistemu, meni krenulo skidati onih 220 kuna i dolaze poruke kako imam 200 MB i da sam tih 200 MB potrosio. Odem ponovo u poslovnicu nazove ona njih sa svog telefona i sve objasni sacekao sam mozda 5 minuta i aktivirali su mi Bezbroj GB i 1000 jedinica (koje kosta 199 kuna) i vratili su mi na racun onih 24 kune sto su greskom skinuli.
Kaze mi da nisam jedini da se to desavalo mnogima.
Pa ako neko bude uzimao nek pripazi.

Speedtest Mall of Split:
1. rezultat server Tele2 Zagreb
2. rezultat server Telemach BiH (uvijek kad pokrenem speedtest preferiran je Telemach BiH-oni su im sad i vlasnici)
3. rezultat wifi A1 Croatia (prosle godine ako je bilo 10/2 to je bio vrh, sinoc je bilo 65/25 Mbps)

Image
Post Reply