Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#27 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by julisiz es grant »

Što Senad blebeće...čuj pojavila se hitna pomoć, na stratištu gdje je ležalo stotine ubijenih? :shock:
Normalno je da je momak čovjeka koji ga je spasio doživio kao doktora, jer je imao samo sedam godina, bio u užasnom psihičkom stanju, i taj je čovjek među samim ubicama morao njemu izgledati ne kao doktor, već kao melek. Ali što se Senad prima na to, i još "nadodaje".
Da se ne bi zaboravila priča o spasiocu dječaka (jer bi, da ga on nije uzeo, svakako bio ubijen u narednoj "turi"), da ponovo okačim video o njegovom svjedočenju, za koje do juče malo ko je znao, iako je godinama dostupan svima:

User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by muha_sa »

julisiz es grant wrote:Što Senad blebeće...čuj pojavila se hitna pomoć, na stratištu gdje je ležalo stotine ubijenih? :shock:
Normalno je da je momak čovjeka koji ga je spasio doživio kao doktora, jer je imao samo sedam godina, bio u užasnom psihičkom stanju, i taj je čovjek među samim ubicama morao njemu izgledati ne kao doktor, već kao melek. Ali što se Senad prima na to, i još "nadodaje".
Da se ne bi zaboravila priča o spasiocu dječaka (jer bi, da ga on nije uzeo, svakako bio ubijen u narednoj "turi"), da ponovo okačim video o njegovom svjedočenju, za koje do juče malo ko je znao, iako je godinama dostupan svima:

preslušah ovo što si okacio iako bježim od ovakvih i slicnih tema--stomak me zabolio :-)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6772
Joined: 20/02/2013 14:14

#29 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Cherry-Cherry »

Kako neko, ko strelja, ubije, zakolje na stotine ljudi, mirno spava? Šta misli, o čemu misli naveče kad krene spavati, je li ikad misli o tome, da li sanja to... Čitala sam o jednom monstrumu, priča kako je klao ljude, priča normalno kao o vremenskoj prognozi, kaže opet bi. :cry: :cry:
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#30 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by nemoj to »

Cherry-Cherry wrote:Kako neko, ko strelja, ubije, zakolje na stotine ljudi, mirno spava? Šta misli, o čemu misli naveče kad krene spavati, je li ikad misli o tome, da li sanja to... Čitala sam o jednom monstrumu, priča kako je klao ljude, priča normalno kao o vremenskoj prognozi, kaže opet bi. :cry: :cry:
To je njemu stvar ponosa razmišlja o tome kao ti koju ces kafu popiti sutra..

Ima ih naravno koji dosta razmišljaju o tome, al' to je neki mali procenat jer kad kreneš ubiti bespomocnog starca s leđa ti vec znaš šta radiš.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#31 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by asker »

I onda ono govno Maric napuni studio pun ratnih zlocinaca, pa opletu o izmisljenim zlocinima, to pucaju aplauzi prisutnih, to se smije od srca i krevelji, emisija gledana. Ovaj Pandurevic cest gost, Seselj kaze nesto kao "samo 27 autobusa je strijeljano", hej, SAMO 27 autobusa. Vucic na istoj emisiji cest gost, pred izbore dovede oca i majku, ne priznaje genocid.

Meni vise nije ni cudno to njihovo ponasanje. Okarakterisem ih kao neke primitivne zivotinje, krvolocne zvijeri, kao neprijatelja prve klase kojeg svakog trenutka treba drzati na nisanu sa prstom na obaracu.

Cudno mi je ponasanje Srba sa obje strane Drine, od obicnog svijeta do vrha politike, a koji nisu na bilo koji nacin ucestovali u zlocinima. Kandic, Biserko ili Ceda Jovanovic dodju kao incident. Premali uzorak jedne nacije, koji jasno i glasno osudjuju i galame.

Ovakvih sudbina kao ova je vjerovatno bilo na stotine, ali ta djeca nisu prezivila da ispricaju.

Kako (i zasto) razdvojit zlocince i sve ostale, kad ovi ostali nista ne rade da se jasno distanciraju i osude, popljuju, satanisu te svoje monstrum sunarodnjake?

Za mene je kriv i onaj ko je strijeljao, i onaj sto je naredio, i onaj sto je osmislio, i vozac kamiona, autobusa, i onaj s bagerom sto je kopao grobnice, i onaj sto mu je nasuo gorivo, i onaj komsiluk na toj lokaciji (Tomasica itd), i naravno onaj koji sad sve negira, i ona djeca na tribinama sa "noz, zica...." ili "Raaatko Mladic", i njihovi roditelji koji to saznaju i nerade nista, i taj sportski klub itd itd itd.

Ljudi moji ogroman je to broj ljudi da se ne lazemo :(
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#32 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by TDK-90 »

Postoji i ono svjedocenje prezivjelog sa strijeljanja, pa kada prestane paljba cuje se jos poneki jauk, onda mu onaj narednik ili sta vec, puca u glavu da se ne "pati"

I poslije toga, kada sve "utihne" taj narednik hoda preko tijela na stratistu i pita glasno: "IMA LI NEKO ZIV" .... ko biva da mu pomogne sa metkom!!!


Koja je to agonija
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#33 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by julisiz es grant »

TDK-90 wrote:Postoji i ono svjedocenje prezivjelog sa strijeljanja, pa kada prestane paljba cuje se jos poneki jauk, onda mu onaj narednik ili sta vec, puca u glavu da se ne "pati"

I poslije toga, kada sve "utihne" taj narednik hoda preko tijela na stratistu i pita glasno: "IMA LI NEKO ZIV" .... ko biva da mu pomogne sa metkom!!!


Koja je to agonija
To su redovno radili na svim srebreničkim stratištima. I to je dokaz da je namjera bila da niko živ ne ostane. I nije ostao niko, osim desetak ljudi od više od sedam hiljada. Koji su samo čudom preživjeli. I zato je to sud toliko puta presudio kao GENOCID. Zato što su trebali biti pobijeni SVI muškarci, i stari i mladi, i vojno sposobni i bolesni, bez selekcije. Nije genocid samo ubijanje žena i djece, kako tvrdi srpska propaganda, ili ono FGR-ovo kukavičje jaje Gatalo.
Ima posebno jezivo svjedočenje preživjelog sa brane Petkovci (ukupno dvojica preživjela, od više od hiljadu), koji je bio ranjen prvim plotunom, pa kasnije kad su "ovjeravali" iz blizine upucan jednom, pa još jednom. I ostao živ. I kaže nešto kao: joj majko moja, zar više nisam mrtav :(
Tada je imao 17 godina.
User avatar
karanana
Posts: 47260
Joined: 26/02/2004 00:00

#34 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by karanana »

Evo za 24 sata od senadove emisije skupile su se fine pare da se ovom momku pomogne. Treba vidjet s cim. Da li sa obnovom kuce ili sa necim cime bi se mogao baviti, mada se vidi da je njegovo zdravlje osteceno
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#35 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by CPT »

julisiz es grant wrote:
TDK-90 wrote:Postoji i ono svjedocenje prezivjelog sa strijeljanja, pa kada prestane paljba cuje se jos poneki jauk, onda mu onaj narednik ili sta vec, puca u glavu da se ne "pati"

I poslije toga, kada sve "utihne" taj narednik hoda preko tijela na stratistu i pita glasno: "IMA LI NEKO ZIV" .... ko biva da mu pomogne sa metkom!!!


Koja je to agonija
To su redovno radili na svim srebreničkim stratištima. I to je dokaz da je namjera bila da niko živ ne ostane. I nije ostao niko, osim desetak ljudi od više od sedam hiljada. Koji su samo čudom preživjeli. I zato je to sud toliko puta presudio kao GENOCID. Zato što su trebali biti pobijeni SVI muškarci, i stari i mladi, i vojno sposobni i bolesni, bez selekcije. Nije genocid samo ubijanje žena i djece, kako tvrdi srpska propaganda, ili ono FGR-ovo kukavičje jaje Gatalo.
Ima posebno jezivo svjedočenje preživjelog sa brane Petkovci (ukupno dvojica preživjela, od više od hiljadu), koji je bio ranjen prvim plotunom, pa kasnije kad su "ovjeravali" iz blizine upucan jednom, pa još jednom. I ostao živ. I kaže nešto kao: joj majko moja, zar više nisam mrtav :(
Tada je imao 17 godina.


1:24, pucanje glasa :(



18:35 :(
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#36 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by CPT »

Tokom maja, juna i jula 1992. godine jedinice zloglasne Šeste krajiške brigade u selima Hrustovo, Vrhpolje i Begići ubile su oko 300 ljudi, žena i djece.

Svečanosti otvaranja spomen-obilježja prisustvovao je općinski načelnik Sanjin Halimović i predstavnici Medžlisa IZ Sanski Most. Spomen-obilježje otkrila je Jasmina Merdanović (17) koja je čudom preživjela masakr njene kompletne porodice u jednoj garaži. Tada je bila stara svega 19 dana, a svojim tijelom zaštitila ju je majka koja je tada ubijena.

Jasminu je sa mjesta zločina spasio djed i ona danas živi u Švicarskoj. Za zločine u Hrustovu još niko nije odgovarao, iako se počinioci i naredbodavci znaju.

Usvojena u Engleskoj

Masakr u Hrustovu 1992. godine preživjela je i E. K.. Ranjena je prilikom strijeljanja u jednoj garaži, kada je ubijeno devet K. Ranjenu E. (2) srpski vojnici odnijeli su u Prijedor, potom u banjalučku bolnicu odakle je transportirana za Zagreb. Usvojio ju je engleski bračni par Fowler protiv kojeg je E. djed Hasan 1997. godine vodio sudsku parnicu za vraćanje unuke u okrilje porodice K. Ovaj slučaj izazvao je veliku medijsku pažnju.

Djed nije docekao povratak unuke. Curicu su u medjuvremenu i prekrstili.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#37 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by CPT »

CPT wrote:Tokom maja, juna i jula 1992. godine jedinice zloglasne Šeste krajiške brigade u selima Hrustovo, Vrhpolje i Begići ubile su oko 300 ljudi, žena i djece.

Svečanosti otvaranja spomen-obilježja prisustvovao je općinski načelnik Sanjin Halimović i predstavnici Medžlisa IZ Sanski Most. Spomen-obilježje otkrila je Jasmina Merdanović (17) koja je čudom preživjela masakr njene kompletne porodice u jednoj garaži. Tada je bila stara svega 19 dana, a svojim tijelom zaštitila ju je majka koja je tada ubijena.

Jasminu je sa mjesta zločina spasio djed i ona danas živi u Švicarskoj. Za zločine u Hrustovu još niko nije odgovarao, iako se počinioci i naredbodavci znaju.

Usvojena u Engleskoj

Masakr u Hrustovu 1992. godine preživjela je i E. K.. Ranjena je prilikom strijeljanja u jednoj garaži, kada je ubijeno devet K. Ranjenu E. (2) srpski vojnici odnijeli su u Prijedor, potom u banjalučku bolnicu odakle je transportirana za Zagreb. Usvojio ju je engleski bračni par Fowler protiv kojeg je E. djed Hasan 1997. godine vodio sudsku parnicu za vraćanje unuke u okrilje porodice K. Ovaj slučaj izazvao je veliku medijsku pažnju.

Djed nije docekao povratak unuke. Curicu su u medjuvremenu i prekrstili.
Prvog juna 1992. godine u selu Prhovo počinjen je stravičan zločin. Četnici su opkolili selo i onda krenuli ubijati mještane kao u toru. Ubijene su 53 osobe, među kojima 11 djece i 18 žena. Gotovo cijelo selo je likvidirano, danas u njemu živi osam osoba.

- Bolna je ovo uspomena za nas, 25 članova moje porodice je ubijeno, mada smo svi u selu bili kao porodica. Na današnji dan je to počinjeno, a ovdje na ploči izostavili su datum - pokazuje mještanin Senad Medanović.
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#38 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Shiba »

asker wrote:I onda ono govno Maric napuni studio pun ratnih zlocinaca...
Vidim svađa je krenula pa da uskočim na vrijeme. Evo, ja sam srbin, da se ne "častite".

Tebi što kažeš da treba od toga jasno i glasno da se distancira, evo, ja se distanciram od kako je rat završio. Za ovog momka i ovu priču znam već godinama, takve stvari se ne zaboravljaju lako. Nije ovo pitanje nas i vas, nas i njih, vas i njih, tu se ljudi jednostavno dijele na ljude i neljude. U normalnom čovjeku će ova priča da probudi gomilu raznoraznih emocija, nebitno zove li se on Suljo ili Savo. Onaj ko hoće da čuje, da vidi, da pročita, da se malo zamisli, naći će i Fahrudina i Ziju i mnoge druge. Onaj ko neće, džaba mu hiljade ovakvih priča, to znamo i ti i ja.

Tvoj citat sam smanjio čisto iz estetskih razloga ali se s napisanim slažem 100%, od riječi do riječi. Jeste, sramota je što je tako. Jeste, ja sam jasno i glasno galamio o tome godinama. Znaš šta sam postigao tom galamom? Ništa, druže. Razbili su jednom prilikom u Bijeljini i mene i auto ovi "moji", eto šta. Kad su me nagazili k'o vola u kupusu, shvatio sam da se "talasanje" ne isplati. Mišljenje nisam promijenio. Možda ih prezirem čak i više nego ti, zato što su "moji", zato što su mi natovarili teret koji niti sam tražio niti zaslužujem da nosim. Zato što između mene i njih u tvojim očima i očima tebi sličnih među nama nema razlike. Godine prolaze a ja još uvijek čitam postove poput tvog, čini mi se češće danas nego prije. Kako ono kažeš, "krvoločne zvjeri, neprijatelj prve klase kojeg svakog trenutka treba držati na nišanu". J*biga, nije prijatno za čitanje ali ne mogu reći da ne razumijem.

Hoću da te pitam, šta ti tačno očekuješ od mene ili bilo kojeg drugog prosječnog čovjeka koji je, eto, igrom slučaja, rođen kao srbin? Šta da kaže, šta da misli, kako da se ponaša da ti u njemu ne vidiš zvijer nego čovjeka? Ako nije problem, stvarno bih cijenio odgovor na ovo pitanje. Šta tačno treba da se dogodi da se promijeni ta tvoja percepcija mene i svih onih poput mene? Hvala unaprijed.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#39 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by asker »

Shiba wrote:
asker wrote:I onda ono govno Maric napuni studio pun ratnih zlocinaca...
Vidim svađa je krenula pa da uskočim na vrijeme. Evo, ja sam srbin, da se ne "častite".

Tebi što kažeš da treba od toga jasno i glasno da se distancira, evo, ja se distanciram od kako je rat završio. Za ovog momka i ovu priču znam već godinama, takve stvari se ne zaboravljaju lako. Nije ovo pitanje nas i vas, nas i njih, vas i njih, tu se ljudi jednostavno dijele na ljude i neljude. U normalnom čovjeku će ova priča da probudi gomilu raznoraznih emocija, nebitno zove li se on Suljo ili Savo. Onaj ko hoće da čuje, da vidi, da pročita, da se malo zamisli, naći će i Fahrudina i Ziju i mnoge druge. Onaj ko neće, džaba mu hiljade ovakvih priča, to znamo i ti i ja.

Tvoj citat sam smanjio čisto iz estetskih razloga ali se s napisanim slažem 100%, od riječi do riječi. Jeste, sramota je što je tako. Jeste, ja sam jasno i glasno galamio o tome godinama. Znaš šta sam postigao tom galamom? Ništa, druže. Razbili su jednom prilikom u Bijeljini i mene i auto ovi "moji", eto šta. Kad su me nagazili k'o vola u kupusu, shvatio sam da se "talasanje" ne isplati. Mišljenje nisam promijenio. Možda ih prezirem čak i više nego ti, zato što su "moji", zato što su mi natovarili teret koji niti sam tražio niti zaslužujem da nosim. Zato što između mene i njih u tvojim očima i očima tebi sličnih među nama nema razlike. Godine prolaze a ja još uvijek čitam postove poput tvog, čini mi se češće danas nego prije. Kako ono kažeš, "krvoločne zvjeri, neprijatelj prve klase kojeg svakog trenutka treba držati na nišanu". J*biga, nije prijatno za čitanje ali ne mogu reći da ne razumijem.

Hoću da te pitam, šta ti tačno očekuješ od mene ili bilo kojeg drugog prosječnog čovjeka koji je, eto, igrom slučaja, rođen kao srbin? Šta da kaže, šta da misli, kako da se ponaša da ti u njemu ne vidiš zvijer nego čovjeka? Ako nije problem, stvarno bih cijenio odgovor na ovo pitanje. Šta tačno treba da se dogodi da se promijeni ta tvoja percepcija mene i svih onih poput mene? Hvala unaprijed.
Tebe i takve kao ti uopste ne smatram ni kao zvijer ni kao krvoloka. Tebe ne smatram neprijateljem nit bih tebe drzao na nisanu sa prstom na obaracu.
Zbog takvih kao ti, postoji trunka nade za sve nas u ovoj vukojebini.
Ovo nije nikakva vadiona, procitaj moj post jos jednom i koga sam nazvao zvijerima i krvolocima.

Ti ako pises istinu (nemam razloga da sumnjam) ne spadas ni u ovu drugu grupu. Onu kao sto napisah koja nema nista sa zlocinima, ali indirektno opravdava.

Malo vas je takvih druze, to je sve sto ti mogu reci. Zao mi je. Nemam odgovor sta trebas da uradis.

Ako si iz RS-a, taj kompletan vrh tamo, vec 12 godina negira zlocine i institucijalno radi na njihovom negiranju, minimiziranju, prikrivanju. Ko god glasa za takve za mene spada u onu gore drugu krupu. Ti mozda da vidis sina na tribinama Radnika kako uzvikuje "noz, zica..." mozda bi ga odrao od batina i zabranio kretanje u takvim grupama.

Ziv ti meni i zdrav bio.
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#40 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Shiba »

asker wrote:Tebe i takve kao ti uopste ne smatram ni kao zvijer ni kao krvoloka. Tebe ne smatram neprijateljem nit bih tebe drzao na nisanu sa prstom na obaracu.
Zbog takvih kao ti, postoji trunka nade za sve nas u ovoj vukojebini.
Ovo nije nikakva vadiona, procitaj moj post jos jednom i koga sam nazvao zvijerima i krvolocima.

Ti ako pises istinu (nemam razloga da sumnjam) ne spadas ni u ovu drugu grupu. Onu kao sto napisah koja nema nista sa zlocinima, ali indirektno opravdava.

Malo vas je takvih druze, to je sve sto ti mogu reci. Zao mi je. Nemam odgovor sta trebas da uradis.

Ako si iz RS-a, taj kompletan vrh tamo, vec 12 godina negira zlocine i institucijalno radi na njihovom negiranju, minimiziranju, prikrivanju. Ko god glasa za takve za mene spada u onu gore drugu krupu. Ti mozda da vidis sina na tribinama Radnika kako uzvikuje "noz, zica..." mozda bi ga odrao od batina i zabranio kretanje u takvim grupama.

Ziv ti meni i zdrav bio.
Pošteno, j*biga. Razumio sam ja tebe u startu, nisam se ni javio da te prozivam nego zato što pomislih da je zgodan momenat da uskočim, čisto da ponudim i viđenje stanja iz druge perspektive. Nemam razloga da lažem. Nisam zalutao na ovu temu, mogli smo se sresti bilo gdje drugo i progovoriti o bilo čemu drugom, ali mislim da je potrebno da razgovaramo baš evo ovdje.

Zahvaljujem na odgovoru, cijenim da je od srca jer nakon godina i godina razmišljanja o istom nisam ni ja uspio da smislim ništa bolje. Ne znam. Znam jedino šta ću svoje dijete da naučim, tako da mog sina nećeš nikad vidjeti na tribinama da skandira bilo šta slično onom što si naveo. Ako ima išta što ja mogu da uradim, to je onda to, da svojoj djeci ispričam istinu.

Još jednom hvala za odvojeno vrijeme i svako dobro.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#41 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by asker »

Shiba wrote:
asker wrote:Tebe i takve kao ti uopste ne smatram ni kao zvijer ni kao krvoloka. Tebe ne smatram neprijateljem nit bih tebe drzao na nisanu sa prstom na obaracu.
Zbog takvih kao ti, postoji trunka nade za sve nas u ovoj vukojebini.
Ovo nije nikakva vadiona, procitaj moj post jos jednom i koga sam nazvao zvijerima i krvolocima.

Ti ako pises istinu (nemam razloga da sumnjam) ne spadas ni u ovu drugu grupu. Onu kao sto napisah koja nema nista sa zlocinima, ali indirektno opravdava.

Malo vas je takvih druze, to je sve sto ti mogu reci. Zao mi je. Nemam odgovor sta trebas da uradis.

Ako si iz RS-a, taj kompletan vrh tamo, vec 12 godina negira zlocine i institucijalno radi na njihovom negiranju, minimiziranju, prikrivanju. Ko god glasa za takve za mene spada u onu gore drugu krupu. Ti mozda da vidis sina na tribinama Radnika kako uzvikuje "noz, zica..." mozda bi ga odrao od batina i zabranio kretanje u takvim grupama.

Ziv ti meni i zdrav bio.
Pošteno, j*biga. Razumio sam ja tebe u startu, nisam se ni javio da te prozivam nego zato što pomislih da je zgodan momenat da uskočim, čisto da ponudim i viđenje stanja iz druge perspektive. Nemam razloga da lažem. Nisam zalutao na ovu temu, mogli smo se sresti bilo gdje drugo i progovoriti o bilo čemu drugom, ali mislim da je potrebno da razgovaramo baš evo ovdje.

Zahvaljujem na odgovoru, cijenim da je od srca jer nakon godina i godina razmišljanja o istom nisam ni ja uspio da smislim ništa bolje. Ne znam. Znam jedino šta ću svoje dijete da naučim, tako da mog sina nećeš nikad vidjeti na tribinama da skandira bilo šta slično onom što si naveo. Ako ima išta što ja mogu da uradim, to je onda to, da svojoj djeci ispričam istinu.

Još jednom hvala za odvojeno vrijeme i svako dobro.
:thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#42 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by dezurni_ucenik »

Milenkov buraz wrote:Meni je žao što Bošnjaci ne ovjekovječe ove strašne horor događaje u igrani film po istinitim događajima, mislim da je to obaveza.

Bio bi red. Red da se takav film bez ikakvih umanjenja cinjenicnih stanja. Direktno, ostro prikazati onako kako je bilo. Sa scenama ubijanja. Samo s obzirom da su kod nas umjetnici fgr sumnjam da ce se to ikad i desiti. I ako se snimi bice to neka limunada da nam se susjedi ne bi uvrijedili.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#43 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Milenkov buraz »

dezurni_ucenik wrote:
Milenkov buraz wrote:Meni je žao što Bošnjaci ne ovjekovječe ove strašne horor događaje u igrani film po istinitim događajima, mislim da je to obaveza.

Bio bi red. Red da se takav film bez ikakvih umanjenja cinjenicnih stanja. Direktno, ostro prikazati onako kako je bilo. Sa scenama ubijanja. Samo s obzirom da su kod nas umjetnici fgr sumnjam da ce se to ikad i desiti. I ako se snimi bice to neka limunada da nam se susjedi ne bi uvrijedili.
Mekušci, od pojedinaca do politike cjelokupne.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#44 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Nivelacija »

Sabrano za momka do sada oko 70 000 dolara preko gofundme.. :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#45 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by ExNihilo »

Pazi Klixa, molim te lijepo.

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /181217081
Doktor koji ga je spasio je porijeklom iz Srbije, a spasio ga je jer nije znao da je muslimansko dijete.
Pisao sam portalu da sklone ovu rečenicu, pa ćemo vidjeti.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#46 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by DaffyDuck »

ExNihilo wrote:Pazi Klixa, molim te lijepo.

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /181217081
Doktor koji ga je spasio je porijeklom iz Srbije, a spasio ga je jer nije znao da je muslimansko dijete.
Pisao sam portalu da sklone ovu rečenicu, pa ćemo vidjeti.
:thumbup:
fakat nije u redu.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#47 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by CPT »

ExNihilo wrote:Pazi Klixa, molim te lijepo.

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /181217081
Doktor koji ga je spasio je porijeklom iz Srbije, a spasio ga je jer nije znao da je muslimansko dijete.
Pisao sam portalu da sklone ovu rečenicu, pa ćemo vidjeti.
i ne samo tu recenicu... a "novinarka" da potrazi neki drugi posao jer ne zna napraviti sazetak price koja na svakom cosku interneta trenutno :roll:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#48 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Grean »

Genetski nije ali jeste kulturoloski potkovano i ucili su ih generacijama da je ovo OK, kod mnogih se nije primilo ali kod dovoljnog broja jeste i imamo to da ni oni sami ne mogu shvatiti kako su njihovi bili sposobni raditi ono sto mi nismo, bar ne sistematski i u tom obimu. Iz tog proizilazi potreba da se traze znakovi jednakosti.

Njegos, sjeca poturica, "Turkinja" se pred dzamijom klela, ne volim te Alija zato sto si balija, placu "Turci" lelecu bule, itd. itd.
Onda ona neizostavna prica o losoj krvi, bivsim Srbima koji su se poturcili i za ovaj dio vjerujem da je makar nadpolovicna vecina cvrsto ubijedjena da nema dileme. Sve je ovo zivi desetljecima pa i vjekovima a i danas je popularno.

Neka mi 'dobronamjerni' kojih nikad ne fali na ovakvim temama nadju ekvivalent u bosnjackoj tradiciji i nasljedju.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#49 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Nivelacija »

80 000$ + , sigurno ce se sabrati oko 100 000 $,

Ima priliku za fin pocetak sa 170 000 KM.

Treba biti pametan i ne zalijetati se sa novcima, ova prilika se jednom dobije.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50 Re: Najpotresnija ratna prica - SREBRENICKI HOROR

Post by Chmoljo »

ExNihilo wrote:Pazi Klixa, molim te lijepo.

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /181217081
Doktor koji ga je spasio je porijeklom iz Srbije, a spasio ga je jer nije znao da je muslimansko dijete.
Pisao sam portalu da sklone ovu rečenicu, pa ćemo vidjeti.
nemam ni najmanje želje da gledam intervju, jer sam jedva i tekst pročitao. pretpostavljam da je doktor morao znati čije je dijete, osim ako nije kompletan idiot. nazivanje oca "baba" nije baš popularno među bosanskim pravoslavcima...
Post Reply