Najnoviji rezultati sigurnosnih testova

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#1 Najnoviji rezultati sigurnosnih testova

Post by array »

Sad ce nineac urlati "Kako to/ Nema golfa, mercedesa, BMW... Nije to tacno!" :D
Iznenadjujuce je da medju pobjednicima nema Volva ciji se predstavnik pomalo nesretno branio na pitanja zasto ih nema medju najboljih 10.
Stalno ja govorim, tehnologija se mijenja, sta je bilo nekad istina nemora biti i danas. Konkurencija u auto indistriji je uzasna i mnogi jaki polagano gube bitku.
http://www.cnn.com/2005/AUTOS/12/04/iih ... index.html
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#2

Post by neko iz mase »

Statistika ti moze biti i prijatelj i neprijatelj. Nije poznato na koji su nacin ocjenjivali, nije poznato koliko je auta testirano, nit je poznato ko je ocjenjivao. Ta highway insurance company uopste nemora biti neka firma (da jeste, nemora biti ni poznata) Cinjenica da je CNN prenio vijest isto nista ne znaci, jer oni u zadnje vrijeme svasta prenose, pogotovo cinjenice koje bi mogle popraviti americku autoindustriju. Isto tako se primjecuje odsustvo evropskih automobila ....
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#3

Post by nineac »

Mogu samo prokomentarisati sa BOZE SACUVAJ!
Kada je Ford 500 opremljen!!! A sta ako nije opremljen?
Glup test striktno predvidjen za glupe amerikance!
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#4

Post by array »

neko iz mase wrote:Statistika ti moze biti i prijatelj i neprijatelj. Nije poznato na koji su nacin ocjenjivali, nije poznato koliko je auta testirano, nit je poznato ko je ocjenjivao. Ta highway insurance company uopste nemora biti neka firma (da jeste, nemora biti ni poznata) Cinjenica da je CNN prenio vijest isto nista ne znaci, jer oni u zadnje vrijeme svasta prenose, pogotovo cinjenice koje bi mogle popraviti americku autoindustriju. Isto tako se primjecuje odsustvo evropskih automobila ....
Znaci, odbaci sve ovo gore i vjeruj tebi :lol: E isti si kao TV Republike Srpske.
BTW, Highway insurance nije companija nego institut. Ako iko zna koja su auta najsigurnija onda su to osiguravajuce kompanije. One hoce tacno da znaju koliko ih koje auto kosta para a to ti ovaj instutut radi za njih. Nije tacno da nema evropskih auta ali se nisu pokazali sigurnima osim nekih modela Audija i WV.
nineac wrote:Mogu samo prokomentarisati sa BOZE SACUVAJ!
Kada je Ford 500 opremljen!!! A sta ako nije opremljen? Glup test striktno predvidjen za glupe amerikance!
I nineanca... :-)

Znao sam da ces nesto bez veze napisati. Lijepo ti kaze, taj Ford sa side airbags je prvi. Znaci bez njih ne bi bio na prvom mjestu ali bi jos uvije vjerovatno bio na visokoj poziciji. Svako auto se prodaje sa opcijama pa i Ford. Koliko para toliko muzike...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#5

Post by nineac »

E vidis array BMW 5, A6 i Mercedes E kao i passat i sl. dolaze serijski opremljeni sa: Prednjim zracni jastucima, bocnim zracnim jastucima, zadnjim bosnim zracnim jastucima, kao i zracnom zavjesom. Neki modeli BMW-a imaju zracne jastuke za koljena.
Pogledaj rezultate pod NHTSA i EURONCAP koji izvode daleko strozije testove koje nemoze priustiti svako jer previse kostaju. Ta dva instituta su najrelevantinija, dok EURONCAP izvodi jos strozija testrijanja od NHTSA. Stoga provjeri tamo rezultate pa ces sve vidjeti. Inace po EURONCAP-u u toj klasi je Audi A6 najsigurnije auto.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6

Post by Qler »

ma kakav amerikac, sta oni znaju! znaju iz 8k kubika izvuc 500KS!


ne volim americka auta nikako, morsku bolest od njih dobit.... :-)
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#7

Post by neko iz mase »

array wrote: Znaci, odbaci sve ovo gore i vjeruj tebi :lol: E isti si kao TV Republike Srpske.
BTW, Highway insurance nije companija nego institut. Ako iko zna koja su auta najsigurnija onda su to osiguravajuce kompanije. One hoce tacno da znaju koliko ih koje auto kosta para a to ti ovaj instutut radi za njih. Nije tacno da nema evropskih auta ali se nisu pokazali sigurnima osim nekih modela Audija i WV.
SRNA TI JE U GACAMA
Ako je osiguravajuca kompanija bazirana u americi, i radi sa klijentelom u americi, onda su im samo podatci o vozilima vozenim u americi dostupni!!!
Da ti bude malo jasnije, zivim, skolujem se i radim u americi, vozim americko auto koje nebi zamjenio za bilo koje evropsko (da ne ispadne da sam pro eu) vec ti govorim da su statistike u stvari mac sa dvije ostrice, da te podatke mozes prezentirati kako god zelis i od muhe napraviti slona (ili neke majmunima, kao u ovom slucaju)
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#8

Post by array »

neko iz mase wrote: SRNA TI JE U GACAMA
Ako je osiguravajuca kompanija bazirana u americi, i radi sa klijentelom u americi, onda su im samo podatci o vozilima vozenim u americi dostupni!!!
I to je tebi samo?! Oko polovice od svih auta na svijetu se vozi u USA. Ovdje nema samo auta poput tranbanta i one Rumunske marke kako li se vec zove.

Da i tebi bude malo jasnije, skolovao se u Evropi i Americi a zivim u USA vjerovatno duze nego sto ti imas skole. Ah ja, vozim Japansko auto koje nebi mijenjao ni za jedno Americko i Evropsko!
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#9

Post by neko iz mase »

samo polovica osim renoa, pezoa, opela,seata, ... ... ...
pa ako si se ti skolovao duze nego sto ja imam skole, onda vjerovatno imas problema ili sa razumijevanjem ili kvocijentom inteligencije. A osim toga ti se vidi po nacinu razmisljanja koliko si imao od tog skolovanja.
na kraju jedno staro pravilo: Kvalitet je vazan a ne kvantitet!
:D :D :D

usput se izvinjavam citaocima na zachatavanju teme :D
Last edited by neko iz mase on 06/12/2005 20:21, edited 1 time in total.
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#10

Post by mr2 »

array wrote:
neko iz mase wrote: SRNA TI JE U GACAMA
Ako je osiguravajuca kompanija bazirana u americi, i radi sa klijentelom u americi, onda su im samo podatci o vozilima vozenim u americi dostupni!!!
I to je tebi samo?! Oko polovice od svih auta na svijetu se vozi u USA. Ovdje nema samo auta poput tranbanta i one Rumunske marke kako li se vec zove.

Da i tebi bude malo jasnije, skolovao se u Evropi i Americi a zivim u USA vjerovatno duze nego sto ti imas skole. Ah ja, vozim Japansko auto koje nebi mijenjao ni za jedno Americko i Evropsko!

daj budi onda i iskren ,pa reci da rijetko ko u americi si moze priustit evropsko auto......preskupo odrzavanje.....
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#11

Post by neko iz mase »

Osim toga, ako si u stanju da postavis nesto na ovaj forum, moras biti u stanju da prihvatis i kritiku. Ako to nisi sposoban, onda je bolje da neke stvari ostanu neobjavljene
larado
Posts: 96
Joined: 22/08/2005 23:17

#12

Post by larado »

mr2 wrote:
array wrote:
neko iz mase wrote: SRNA TI JE U GACAMA
Ako je osiguravajuca kompanija bazirana u americi, i radi sa klijentelom u americi, onda su im samo podatci o vozilima vozenim u americi dostupni!!!
I to je tebi samo?! Oko polovice od svih auta na svijetu se vozi u USA. Ovdje nema samo auta poput tranbanta i one Rumunske marke kako li se vec zove.

Da i tebi bude malo jasnije, skolovao se u Evropi i Americi a zivim u USA vjerovatno duze nego sto ti imas skole. Ah ja, vozim Japansko auto koje nebi mijenjao ni za jedno Americko i Evropsko!

daj budi onda i iskren ,pa reci da rijetko ko u americi si moze priustit evropsko auto......preskupo odrzavanje.....
Nije tacno! Evropska auta jesu skuplja od americkih za odrzavati ali se americka cesce kvare pa ti to dodje na isto ili su evropska cak i jeftinija za odrzavati. Ja otkako sam dosao vozim evropska auta, bavim se preprodajom gotovo samo evropskih (90%) auta, nebi amerikanca kupio ni pod razno. KAd bi ta tvoja tvrdnja bila tacna ja i ova moja firmica bi davno propali.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#13

Post by nineac »

Ja vise neucestvujem u ovoj diskusiji frajer je zaluto ovdje!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

ja nis' ne kontam... :? :-? :roll:
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#15

Post by JD »

array wrote: Oko polovice od svih auta na svijetu se vozi u USA.
Jesi ti znao da recimo Ford Focus za USA trziste nema ni 10% zajednickih dijelova sa Focusom koji se prodaje u Europi ?
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#16

Post by MRAVOJED »

go small cars :D :D :D
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#17

Post by array »

neko iz mase wrote:samo polovica osim renoa, pezoa, opela,seata, ... ... ...
pa ako si se ti skolovao duze nego sto ja imam skole, onda vjerovatno imas problema ili sa razumijevanjem ili kvocijentom inteligencije.
Bar sam naucio citati ako nista drugo, za razliku od tebe. Lijepo ti pise da zivim u USA duze nego sto ti imas skole.
mr2 wrote:daj budi onda i iskren ,pa reci da rijetko ko u americi si moze priustit evropsko auto......preskupo odrzavanje.....
Smijesno. Zasto bi Golfovo odrzavanje bilo skuplje od bilo kojeg drugog auta? Amerikanci nece Golfa jer je nepouzdan, nesiguran, nekomforan, cesto se kvari i vrtoglavo gubi vrijednost vremenom. O Skodama, Opelima, Fiatima, Pezoima, Renoima da i ne govorim. Ameri hoce samo ono sto valja a to evropska auta uglavnom nisu. Jedino jos BMW, Mercedes i Audi imaju kakvu-takvu reputaciju ali gube bitku od Japanaca.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#18

Post by nineac »

Array sada si stavrno poceo gluposti valjati i nemas pojma sto reno ili peugeot nisu na trzistu USA.
Druga stavr ejda su svi evropski proizvodjaci odreda bolje rangirani po pouzdanosti od americkih.
Trece, evo ja kroz prozor gleda na parking ima vise VW-a nego ukupno americkih auta, stoga de malo rucnu potegni!
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#19

Post by array »

Sta mislis o ovome nineac?
Graf sortira auta po broju problema na 100 auta nakon 90 dana od kupovine. Pogledaj gdje se nalazi VW.
Image

Ili ovo: Slican graf samo sto se rezultati mjere nakon 3 godine starosti:
Image
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#20

Post by The_Flyer2002 »

array vidi se da ili nemas pojma ili si ovo na brzinu pisao.

opel je GM-ov i njegovi modeli se mogu naci kroz razne marke toga proizvodjaca. recimo vectra ce biti saturn aura, speedster ce mozda buduci solice........

fiat je bio na US trzistu ali se vise nije isplatio proizvoditi i uvoditi radi slabe prodaje i lose kvalitete (fix it again tomorrow :D)

alfa je bila takodje i bit ce opet od 2007 godine ili 08 najdalje.

pezo je bio na US trzistu takodje, ali losa situacija u kompaniji i rezanje troskova su bili jedan od vecih razloga za povlacenje te marke sa US trzista.
citroen mozda se pojavi na US trzistu do 2010 godine.
sto se tice seata VW i ne pomislja da tu marku uvozi u US. modeli su skoro isti kao i VW i OOOO ali s time se stvaraju novi troskovi kao i direktna konkurencija postojecim VW modelima.

sto se tice golfa i njegove vrijednosti. -nije bas istina to sto si reko. ja isto to govorim ali iz drugih razloga ( jele WHOW?) ali istina je da su oni malo vise prosjeka u gubljenju vrijednosti. pogotovo TDi modeli.

MR2 -- cuj rijetko ko moze priustiti EU auto. HAHAHA ne budali matere ti.
dodji pa vidi. malo su skuplja ali se prodaju. pruzaju dobar "luksuz" za te pare mada su PRECJENJENI.
prosjecni dohodak u US je preko $45,000 sto znaci da velika vecina moze da priusti ta auta, ali NIJE SVAKOME AUTO NAJVAZNIJE

PS.
EU auta u US su jefinija vec u EU. nevjerujes? uporedi cijene.
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#21

Post by The_Flyer2002 »

:(
Last edited by The_Flyer2002 on 07/12/2005 18:48, edited 1 time in total.
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#22

Post by The_Flyer2002 »

:(
Last edited by The_Flyer2002 on 07/12/2005 18:47, edited 1 time in total.
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#23

Post by The_Flyer2002 »

:(
Last edited by The_Flyer2002 on 07/12/2005 18:46, edited 1 time in total.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#24

Post by Vozdra_123 »

danas wrote:ja nis' ne kontam... :? :-? :roll:
ma nije ovo tema za dame :lol: :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#25

Post by nineac »

Ja neznam sta je s tim JD Powerom, ali koliko sam upucen 90 dana nakon kupovine meni nista nepredstavlja ako auto nemoze preci 100.000 milja ukupno. Drufga stavr, zna se ko su najpouzdaniji proizvodjaci, a po JD-u Toyota je vrlo nisko plasirana, mislim kako to???
Svi proizvodjaci (osim mitsubishija) imaju uzlaznu putanju, samo americki silaznu! kako sada to ako su toliko dobri?
Array 55% najveceg svjetsko trzista (a o tome ce se isto moci pricati za par godina jer EU ima sve predispozicije da uzme primat) drze evropski i japanski proizvodjaci. Sto je to tako? Pogledaj vijesti! Kada se spomenu GM,FORD i Chrysler samo se u negativnom konetkstu spominju. I da tu je licno iskustvo. Imao sam prilike svasta provozati posto priroda mog posla zahtjeva da rentam auto puno, i nemogu ama bas nista pozitivno reci o americkim autima, osim malo o Chevrolet Suburbanu. A ubjedljivo najgore iskustvo sam imao sa FORD Expeditionom (novi model). Mislim da je to dno dna u SUV klasi!
Post Reply