najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#651 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

Ommadawn wrote: Uff, pretprošle godine moja kćerka ušla kod Seje i Vilija, hoće da kupi neki CD - ja nemam pravo da uđem s njom nego moram je čekati ispred. I stojim ja, čekam. Nakon par minuta izlazi ona sva sretna.
- Šta si kupila?
- Pa Katy Perry.

A ja nekoliko godina ranije bio spreman dati i sat i lanac za ploču Black Sabbatha....
Možda nekad dođe vrijeme kad ona bude u kolekciji imala ploče Sabbatha, pa joj se stari pridruži u slušanju. :-D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#652 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ommadawn »

dale cooper wrote:
Ommadawn wrote: Uff, pretprošle godine moja kćerka ušla kod Seje i Vilija, hoće da kupi neki CD - ja nemam pravo da uđem s njom nego moram je čekati ispred. I stojim ja, čekam. Nakon par minuta izlazi ona sva sretna.
- Šta si kupila?
- Pa Katy Perry.

A ja nekoliko godina ranije bio spreman dati i sat i lanac za ploču Black Sabbatha....
Možda nekad dođe vrijeme kad ona bude u kolekciji imala ploče Sabbatha, pa joj se stari pridruži u slušanju. :-D
Zamisli da je zavoljela pjesmu “Owner of a lonely heart” od Yes. Čula negdje na radiju ili soc-mrežama.
Ja joj pokažem da imam taj single a i album na pločama.
Sad mi valja tražiti adekvatan stereo-uređaj sa gramofonom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#653 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

Ommadawn wrote:
dale cooper wrote:
Ommadawn wrote: Uff, pretprošle godine moja kćerka ušla kod Seje i Vilija, hoće da kupi neki CD - ja nemam pravo da uđem s njom nego moram je čekati ispred. I stojim ja, čekam. Nakon par minuta izlazi ona sva sretna.
- Šta si kupila?
- Pa Katy Perry.

A ja nekoliko godina ranije bio spreman dati i sat i lanac za ploču Black Sabbatha....
Možda nekad dođe vrijeme kad ona bude u kolekciji imala ploče Sabbatha, pa joj se stari pridruži u slušanju. :-D
Zamisli da je zavoljela pjesmu “Owner of a lonely heart” od Yes. Čula negdje na radiju ili soc-mrežama.
Ja joj pokažem da imam taj single a i album na pločama.
Sad mi valja tražiti adekvatan stereo-uređaj sa gramofonom.
:mrgreen: Hahaha, indoktrinacija je počela. :D :thumbup:
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#654 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ludzak »

Mrži vam Balašević od Cece i Degane M.
Blago se nama. :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#655 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dezurni_ucenik »

Liam Gallagher.
Morissey - taj covjek ima previse kredita u muzickoj industriji. A jednostavno ga treba sutnut na historijski otpad naravno uz duzno postovanje prema djelu i radu Smithsa.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#656 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Edin H. »

Ludzak wrote:Mrži vam Balašević od Cece i Degane M.
Blago se nama. :lol:
Najmrzi :twisted:
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#657 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Piaty »

Kemal Malovcic - najmrzi pjevac
Dubioza kolektiv/Sars - najmrza grupa
...i mnoge pjevacice cija imena ne znam ali koje obradjuju prave rock/metal hitove ali na neki "sladunjav", odvratan nacin, nesto kao kad koze "mekecu". Te se pjesme pustaju na radiju, znam da stalno ide "knockin on heavens door" i "sweet child o mine"...znaci umrtvi pjesmu, smori te sa svojom mekecenjem-glasom i ogadi ti muziku opcenito. Jedino su Buba Coreli i slicni, gori od toga.

(Mali edit komentara - sjetio sam se, najmrza pjevacica EMINA JAHOVIC, ujedno i najgora koju sam cuo, za razliku od Kemala i Dubioze koji su daleko od toga kao najgori ali najmrzi jesu)
Last edited by Piaty on 06/05/2021 17:01, edited 1 time in total.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#658 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Tempo »

dino thompson
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#659 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by geralt »

Najmrzi pjevac: masna seljacina Darko Lazic

Najmrza pjevacica: Stoja

Najmrza grupa: Maroon 5
Piaty wrote: 06/05/2021 16:56 (Mali edit komentara - sjetio sam se, najmrza pjevacica EMINA JAHOVIC, ujedno i najgora koju sam cuo, za razliku od Kemala i Dubioze koji su daleko od toga kao najgori ali najmrzi jesu)
Samo trebas ugasiti zvuk, onda uopste nije losa :D
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1043
Joined: 23/02/2020 14:50

#660 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by ANamelessGhoul »

Svi ovi debili s ovih talent showova su antipaticni do bola. Ljudi iz mog okruzenja se ibrete kad im kazem da ne gledam i da ne znam o kome govore.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#661 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by pici »

domaci krkani i krkanke... ima ih bezboj ali ima i van serijskih predobrih... dugacki su spiskovi i dobrih i losih... za moj ukus
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#662 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Piaty »

geralt wrote: 09/05/2021 15:49 Najmrzi pjevac: masna seljacina Darko Lazic

Najmrza pjevacica: Stoja

Najmrza grupa: Maroon 5
Piaty wrote: 06/05/2021 16:56 (Mali edit komentara - sjetio sam se, najmrza pjevacica EMINA JAHOVIC, ujedno i najgora koju sam cuo, za razliku od Kemala i Dubioze koji su daleko od toga kao najgori ali najmrzi jesu)
Samo trebas ugasiti zvuk, onda uopste nije losa :D
Nazalost, nije moj tip ni po tom pitanju. Ja gasim zvuk kada pjeva Seka Aleksic. Meni takve nisu lose
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#663 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Droog »

Plavi orkestar i Losa...postujem uspjeh i sve, ali odmah okrecem stanicu kad cujem.

A od ove plejade iz masnih restorana sa kariranim stolovima - svi.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#664 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Manual »

Magnifico, Galija ...x
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#665 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Sanjarko »

Velke rijeci mrzim i najmrzi, nesimpatisem, nisam ljubitelj, ide mi na zivce i slicno. Pjevaci i pjevacice slabo, vise politikanti. Samo mozda Ceca, ospem se kad kazu za nju Srpska majka. Nije mi ni onaj rahmetli sto je pjevao poso, kuca, poso smetao.

Definitivno mi Ceca smeta, pogotovo ovo kad kazu za nju.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#666 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Point. »

Bajaga. Organski ga ne mogu.

Semir Koke. Ni njega.

Sars. Zbog pjevača, organski ne mogu svariti njegov glasić.
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#667 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by van Basten »

Nije da mi je mrzak, nego me jednostavno fascinira cinjenica da je Zera uspio izgraditi karijeru kao pjevac. Mislim, na koji fazon fakat? Njegove glasovne mogucnosti mozda, ali MOZDA za nijansu bolje od mojih (koje ne postoje, da se razumijemo), a evo preko tri decenije je vrti kao nekakav faktor na estradi
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#668 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Piaty »

van Basten wrote: 10/06/2021 17:42 Nije da mi je mrzak, nego me jednostavno fascinira cinjenica da je Zera uspio izgraditi karijeru kao pjevac. Mislim, na koji fazon fakat? Njegove glasovne mogucnosti mozda, ali MOZDA za nijansu bolje od mojih (koje ne postoje, da se razumijemo), a evo preko tri decenije je vrti kao nekakav faktor na estradi
Ne pjeva on toliko lose na onim prvim albumima od kada je Drazen umro ali razumijem zasto to mislis i sam ga sa rajom parodiram haha.

Sada je totalna truba ali eto naculi uho kada pjeva "kad kazaljke se poklope", "opet mi se budi tuga". Nista posebno ali i ne bas i lose.
Drugclanbiblioteke
Posts: 121
Joined: 06/10/2020 17:51

#669 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Drugclanbiblioteke »

Dino Gremlin, sve što se pojavi na na Hayat qrcu ne valja i naravno Emina Jahović.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#670 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by TDK-90 »

ANamelessGhoul wrote: 09/05/2021 16:12 Svi ovi debili s ovih talent showova su antipaticni do bola. Ljudi iz mog okruzenja se ibrete kad im kazem da ne gledam i da ne znam o kome govore.
:thumbup:
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#671 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Ludzak »

Svi grandovci i grandovke. Sem mozda Mirze Selimovica.

Sinoc je u Boomerangu Emina Tufo pjevala. Ko nju moze slusati i one njene narodnjačke trilere, ne ide mi u glavu?? Ženska totalno antipatična. Kafanska pjevaljka.

Semir Cerić Koke. Umišljen. Ima komplekse da je kao neka zvijezda. A čovjek u karijeri, ne znam da li je tri poznate pjesme otpjevao. Ništa posebno.

Šerif Konjević. Sirovina teška od pjevača. Jeste da dobro pjeva, i da ima te neke hitove. Ali ja ga organski ne podnosim. Mada ga i ne slušam. Niti bih ga slušao, kao i njegove pjesme.

Naravno, u ovu listu upadaju i srpske pjevaljke. Posebno pjevaljke. Te njihove pjevaljke sa napuhanim usnama, guzovima, sisama, i niskointeligentnim tekstovima, posebno ne podnosim.

Naravno i Bube, Jale, Raste, MCevi. Itd... Ali to nije muzika, to je ispiranje mozgova. I stvaranje degenerativnih naraštaja.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#672 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by YouAreMyDestiny »

Dino Merlin, Emina Jahović, Koke...
Eldin Huseinbegović, Armin Muzaferija, Aldino
Uglavnom taj njanjavi bezukus, hodža-muzika iz medrese
Jala i Buba i sve na taj fazon cuclača nargile i bruda
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#673 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by karanana »

znam da tema mozda nije za rasprave nego samo za iznosenje misljenja, ali vidim koke se spominje u nekoliko navrata na zadnjih par stranica pa me interesuje zasto on? pitam posebno za njega jer se sa svim ostalim manje vise slazem i imam slicno misljenje, jedino za koketa imam pozitivno misljenje i mislim da covjek pjeva i da mu je repertoar za 10 kad su derneci u pitanju. mozda uz halida, dzeja, dzinovica najbolji repertoar pjesama.

mozda kao karakter vam je mrzak? meni nije ni to, a recimo dzinovic jeste.
je li koke original izvodjac sanje i treba vremena ili je uzeo? jel sanja toma zdravkovic?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#674 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by ultima_palabra »

karanana wrote: 14/06/2021 23:52 znam da tema mozda nije za rasprave nego samo za iznosenje misljenja, ali vidim koke se spominje u nekoliko navrata na zadnjih par stranica pa me interesuje zasto on? pitam posebno za njega jer se sa svim ostalim manje vise slazem i imam slicno misljenje, jedino za koketa imam pozitivno misljenje i mislim da covjek pjeva i da mu je repertoar za 10 kad su derneci u pitanju. mozda uz halida, dzeja, dzinovica najbolji repertoar pjesama.

mozda kao karakter vam je mrzak? meni nije ni to, a recimo dzinovic jeste.
je li koke original izvodjac sanje i treba vremena ili je uzeo? jel sanja toma zdravkovic?
Ima seljacki glas i zavija ko ker kad ga sintori zaganjaju. Jednom sam u autobusu jedva prezivio neku njegovu kasetu. Svi ti koje si pomenuo su za njega Placido Domingo.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#675 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by suspect_zero »

Pa nije da nekog mrzim, za tu emociju bih trebala da ih lično poznajem....al' da ne simpatišem, idu mi na živce iz nebitnih razloga, ima ih....recimo onaj Boban, Saša Kovačević, Hanka, Buba/Jala, Danijela M., Beyonce, Medunjanih, Armin Muzaferija i onaj zet od Mutapa.....ima ih još kamara :oops:


Edit: Šaković i Sare roma, sreća pa ih nema više.
Post Reply