Najmrži kućni poslovi :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#26

Post by Pooll »

dinash wrote:
Pooll wrote:znam sve raditi... ali mrzim sve poslove... lijen sam :(

volim kuhati ali me mrzi poslje prati hrpu sudja :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

:D
moja stara nekidan objasnjava kako je njoj kuhanje najnelogicnija ljudska aktivnost. skuhas, povuces vodu i sve sto ti ostane je hrpa sudja za pranje.

hehee... super je rekla :D :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#27

Post by anais_nin »

vodolija_33 wrote: ma ne sekiraj se ti za osoblje, nađi nam pare za pokretanje biznisa :D ostalo prepusti meni :D:D:D
dobro dobro odoh lovu kamchit ti se pobrini da nadjes osoblje :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#28

Post by The_Fluid »

Pooll wrote:znam sve raditi... ali mrzim sve poslove... lijen sam :(

volim kuhati ali me mrzi poslje prati hrpu sudja :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

:D
pooll
problem rijesis tako sto ti koji kuhas ne peres sudje, nego ostali koji jedu sa tobom, jedno kuha ostali peru sudje :-)
Last edited by The_Fluid on 23/08/2005 13:58, edited 1 time in total.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#29

Post by Lace »

slazem se...ja ne volim kuhati ali cu rucak platiti pranjem sudja :D
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#30

Post by PR80. »

Najvise mrzim brisati prasinu, osjecam da mi to uzme najvise vremena.
Peglanje ide nekako ako to praktikujem odmah kad se odjeca osusi.

Nego interesuje me koliko vi peglate i sta peglate? (sta sa posteljinom? Mama miaaaaa.... nemojte jos reci da ne peglate nju pa kad se bubice podju "kotiti" vidjet cete koji partyyy :D ).
Ali ima i za to rijesenje: pozajmite vodu iz hanine kade! :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#31

Post by The_Fluid »

PR80. wrote:Najvise mrzim brisati prasinu, osjecam da mi to uzme najvise vremena.
Peglanje ide nekako ako to praktikujem odmah kad se odjeca osusi.

Nego interesuje me koliko vi peglate i sta peglate? (sta sa posteljinom? Mama miaaaaa.... nemojte jos reci da ne peglate nju pa kad se bubice podju "kotiti" vidjet cete koji partyyy :D ).
Ali ima i za to rijesenje: pozajmite vodu iz hanine kade! :D
U prici o bubicama, Nijemci su svojedobno napravili emisiju o krevetima i madracima/jogijima u istima, posebno u onima gdje nisu zamijenjeni pet i vise godina, pa to su prave male kolonije bubica :D :-) 8-) :oops:
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#32

Post by Stari »

Da diskusija bude malo raznovrsnija .... evo ja recimo nekako mogu predurati i pranje sudja i spremanje hranje kao i ciscenje i peglanje....ali ono sto me stvarno dotuce je krecenje plafona. Poprilicno sam visok (190 cm ) pa kad se kreci ....obicno plafon okrecim stojeci na maloj stokrli (onomad su je u mom kraju zvali skemlija)...al me nakon jednog plafona tako jako bole vratne zile da hocu na obrve da se nasadim. Muka ne biva nista manja kad dodje na red da istu stvar uradim i u kucama nekih od meni jako bliskih i dragih osoba (svi su tako niski da im za krecenje plafona trebaju lotre) pa svi mene zovu :x .
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#33

Post by The_Fluid »

eh nije tolik iproblem krecenje koliko topli zrak kojeg je naravno vise u gornjim atmosferskim slojevima kuce/stana/sobe
Diona
Posts: 83
Joined: 11/08/2005 10:24

#34

Post by Diona »

Pa ne znam bas sta mi je mrsko raditi. Cini mi se motanje vesa. :x
Ne peglam skoro nikad, jer kad mi treba nesto da obucem ispeglam taj dan to. Sudje pere masina, tako da i to ne radim. :D
Inace ne volim nista raditi. :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#35

Post by Bumbar »

peglanje def na prvom mjestu...kad sam sadisticki raspolozena prema sebi onda to radim. Hm, mrzim na ruke pranje...kad se samo sjetim u ratu...sreca ja im bila mlada (sta li vec) pa mi i nisu dali, a meni bio gust sad nije.

Hm...pranje sudja i nije toliko. ja to odmah operem kako kuham jer znam da mi se kasnije nece dati. :D

Auh ima toga...npr. slaganje knjiga ili plakara. Zato sto ili ponovno isprobavam stvari ili se zacitam pa nikako zavrsiti :x
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#36

Post by Zadig »

E jeste mi i vi neki.

Cuj nevolite kucne poslove...svasta.
:roll:

Sve volim podjednako, a pogotovo da mi se kuhinjski pod i normalno kupatilo dezinfikuje.

Nekada mi je toliko zao uprljati kuhinju (dobro, sada to nije slucaj zbog nekih drugih razloga), da se odlucim da nista ne skuham to vece.

Najdraze mi je uz dobru ziku sredjivat stan, obucem se u trenerku, i udri.
Fina fizicka aktivnost, fino se preznojim, ma ljepota.


Posebno zadovoljstvo mi pruza da brisem prasinu sa knjiga, polako i strpljivo.
Sinoc sam ih bas sve spakovao, u 4 velike kutije.



:D
:D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#37

Post by gavrilo »

ne znam... meni je peglanje kul :) (kosulje nosim mami... to uvjek userem)

a mrzim da perem sudje... volim da kuvam i u tome uzivam, ali kao sto je mensur naveo, posle jela mi pranje dodje kao kazna.

kupatilo cesto cistim, to mi je nekako najvaznije... neki mi se smiju radi toga, ali wc-solju ribam svaki drugi dan :-?
Last edited by gavrilo on 23/08/2005 14:37, edited 1 time in total.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#38

Post by gavrilo »

Zadig wrote:E jeste mi i vi neki.
da si ti papucar to vec cjela kafana zna ... 8-) :P
Stari
Posts: 6795
Joined: 10/10/2003 00:00

#39

Post by Stari »

E vidite ljudi the Fluid je mozda u pravu sto se tice toplog zraka na plafonskim visinama .... mozda bi rijesenje moglo biti krecenje plafona ... :-) sa bocom hladnog kiseonika i skafanderom. :D Ne znam kako mi to ranije nije palo napamet :D ...fakat sam konjina.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#40

Post by Zadig »

odlazak u sjevernu skandinaviju je negativno uticao na tvoju inovativnost, previse se oslanjas na vec uhodane sheme

:D

think outside the box man
:D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#41

Post by The_Fluid »

Stari wrote:E vidite ljudi the Fluid je mozda u pravu sto se tice toplog zraka na plafonskim visinama .... mozda bi rijesenje moglo biti krecenje plafona ... :-) sa bocom hladnog kiseonika i skafanderom. :D Ne znam kako mi to ranije nije palo napamet :D ...fakat sam konjina.
ma rupu na plafonu napravi nek ide komsiji iznad ili samom nebu, nego fakat zanimljiv posao je farbanje prozora, pogotovo priprema istih, ko se nije oznojio tu ce sigurno :D
lavicas
Posts: 156
Joined: 19/08/2005 22:21
Location: BL

#42

Post by lavicas »

Skoro svi se slozili da je peglanje najgori kucni posao. I ja se slazem. :)

Mada mi je puno gore, poslije motanja vesa, da isti stavim na mjesto gdje bi trebao da bude. :cry:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#43

Post by pitt »

A wrote:Svi su mi kucni poslovi toliko mrski da cak moram da izadjem iz kuce da i ne gledam dok ih neko drugi obavlja 8-)
sto ti je burzuj :D:D:D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#44

Post by sunday_morning »

vodolija_33 wrote:Peglanje je definitivno NO.1 na listi stvari koje mrzim da radim. Suđe pere mašina, tako da s tim nemam problema. :D
.....
Volim da mi sve bude čisto i na mjestu, pogotovo u kupatilu. Uživam u tome :)
PEGLANJE muskih kosulja br.1 - to mi je tortura zesca. ako ih ima vise od 4, odustajem obavezno!

evo jos nekog ko ima 1238 preparata za ciscenje kupatila :D :D ...to je kao moje svetiste koje svaki dan perem, imam posebnu krpu kojom obavezno posusim kadu poslije upotrebe...cak mi stara govori da pretjerujem ali tako je...tu imam suho cvijece, ukrase tak da mi je sredjenije nego vlastita soba..kao mali salon ..elem, ovo je trebalo da ide na ''cejfove'' ili ''rituale'' :-)
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#45

Post by vodolija_33 »

sunday_morning wrote:
vodolija_33 wrote:Peglanje je definitivno NO.1 na listi stvari koje mrzim da radim. Suđe pere mašina, tako da s tim nemam problema. :D
.....
Volim da mi sve bude čisto i na mjestu, pogotovo u kupatilu. Uživam u tome :)
PEGLANJE muskih kosulja br.1 - to mi je tortura zesca. ako ih ima vise od 4, odustajem obavezno!

evo jos nekog ko ima 1238 preparata za ciscenje kupatila :D :D ...to je kao moje svetiste koje svaki dan perem, imam posebnu krpu kojom obavezno posusim kadu poslije upotrebe...cak mi stara govori da pretjerujem ali tako je...tu imam suho cvijece, ukrase tak da mi je sredjenije nego vlastita soba..kao mali salon ..elem, ovo je trebalo da ide na ''cejfove'' ili ''rituale'' :-)
Huh, a već sam pomislila da sam jedini pacijenAt na forumu :D Hvala sunday_morning :)

I meni je peglanje baš košulja mrsko :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#46

Post by zlata »

SVIsu mi najmrzi. Dobro..posto volim hapati...volim spremiti dobru hapu...al'mi je ostalo sve smrt.
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#47

Post by FortunaBela »

Sama sam ti takva Zlato... :roll:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#48 Re: Najmrži kućni poslovi :)

Post by horns&drums »

anais_nin wrote:Na koje kućne poslove ste jednostavno alergicni? :D inspiracija sa teme "jutarnji rituali" :D
:D
Umivanje, ribanje zuba, sve sto je u dodiru s vodom :D:D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#49

Post by Bumbar »

Meni sestra dosla...i slozila plakar :D ...odlicno. to mi je isto nesto sto mi se ne mili.
Post Reply