Najmracnije doba ljudske povijesti

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9965
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#51

Post by Bosanac sa dna kace »

Danko_Bananko wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
Umjetnik a wrote:ja bi se vratio u renesansu ili impresionizam, a moram priznati da bi se vratio i u Moskvu, nekad je bila prelijepa Moskva (Ana Karenjina)
Moskva jeste bila prelijepa ali nacin zivota je bio u<as, nikad nisu prali noge a ruke rijetko kad :-?
Znaci, bas su ono lijepo miskom mirisali :D
imali su parfame napravljene od guzica moshuskog goveda :lol:
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#52

Post by Danko_Bananko »

Bosanac sa dna kace wrote:
Danko_Bananko wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: Moskva jeste bila prelijepa ali nacin zivota je bio u<as, nikad nisu prali noge a ruke rijetko kad :-?
Znaci, bas su ono lijepo miskom mirisali :D
imali su parfame napravljene od guzica moshuskog goveda :lol:
Ha ja, i ne cudit se sto vole malo votke potegnut, trebalo je olesit se da sve te poganstine podneses :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#53

Post by rikardoreis »

Umjetnik a wrote:ja bi se vratio u renesansu ili impresionizam, a moram priznati da bi se vratio i u Moskvu, nekad je bila prelijepa Moskva (Ana Karenjina)
takođe i u vrijeme islamske umjetnosti u Španiji
najmračnije doba je srednji vijek od 5 do 15 stoljeća ako se ne varam

Haj ti to reci mom profi iz Srednjeg vijeka, pa da vidis kako Musa dere jarca :) ...tvrdi da nije nista mracniji od ostalih epoha....npr. „Karolinski Renesans“ krajem VIII i pocetkom IX vijeka u Franackoj, a da ne govorim o arapskoj drzavi na tri kontinenta, ciji procvat pada u period VIII-XI vijeka...s tim sto se u Spaniji produzava do XIV...

mozda se to smatra mracnijim dobom u odnosu na ostala i zbog odsustva velikih i jakih, samim tim i uredjenih imperija na tlu tadasnje krscanske Evrope( Karlova Franacka je ipak kratko trajala)...u tom uopstenom zapadnjackom gledanju Arapi se tu ne pikaju, jer su oni za
„Staru damu (kurvu : :D )“ bili uljezi...

razloga (opravdanih) za pojam „mracni srednji vijek“ je mnogo, pocev od seobe naroda u ranom srednjem vijeku, znaci opste barbarizacije,uloge crkve (nasilno pokrstavanje, inkvizicija, jacanje papstva i nepostojanje svjetovnih drzava) pa do feudalnog sistema, znaci teskog polozaja seljaka, tj.kmetova koji su cinili vecinu stanovnistva...
Evropa se zatvorila sama u sebe, trgovacki putevi na Sredozemlju su zamrli usljed dominacije arapske flote, Atlantik je i dalje bio nepoznanica, Englezi i Portugalci su mislili da je zapadno od njih neka ogromna provalija u Had :D (a zanesenjaci da je Atlantida :D )
rekao bi da je citava Evropa bila u jednom privrednom, naucnom i kulturnom zatisju, u pripremi za civilizacijski skok koji ce poceti Renesansom u Italiji...

licno bi volio da sam u svakoj epohi zivio, svaka ima svoje podjednake prednosti i mane... volio bi da sam bio medju Vikinzima sto su otkrili Grenland, da sam sa Sokratom prijateljevao u staroj Grckoj i ljubovao s Afroditom po Lezbosu :) ...
s Aleksandrom isao u Indiju prolazeci kroz sve one zakavkaske i kaspijske oblasti, pa onda kroz Baktriju, Sogdijanu, Gedroziju i gradove: Alef., Suzu, Persepolis, i sedamdesetak Aleksandrija koje je doticni osnivao sirom srednje Azije...
s Markom Polom „putem svile“ do Kine i Mongolije...da sam bio u Zlatnoj hordi medju Tatarima (da onu Moskvu popalim :D )...na jednom od Magelanovih ili Kukovih brodova...da sam Indijanac kod Litl Big Horna, da sam s Borgesovim dedom smirivao rat izmedju unitarista i Dodikovih : ) federalista u Argentini... da sam pljackao banke po americkom srednjem zapadu sa Bonnie i Clydom (a moze i bez Clyda :D )...da sam zivio u nekom selu kraj Bagdada u vrijeme Haruna Al Rasida, ili u nekoj sjevernosaharskoj oazi...ili u Salahudinovoj vojsci koja je protjerala krizare (sorry na subjektivnosti :D )...da sam branilac Troje...i Helenin tajni ljubavnik :D

da sam bio bilo koji ratnik (osim krizara) iz tih davnih vremena, jer tad nije bilo modernog naoruzanja, a samim tim nit' kukavica (poput cetnika) koji te mogu neometano svacim zasipati sa sigurnog rastojanja...
ili bilo koji seljak u Irskoj, Svicarskoj...ribar na Islandu, plemic na dvoru Luja XIV, pisar u Bagdadu, u vrijem bagdadskog halifata...

znam samo sta ne bi volio - da sam baustelac na gradnji onih faraonovih piramida ili neko zrtveno janje u cast vavilonskih ili azteckih bogova :D

A nije losa ni ova Bosna, da prostis...samo je malo prkosna...od sna... bice jos bolja, kad se ljudi poprave... :)
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#54

Post by Danko_Bananko »

E, ti bi i po Lezbosu orgijao, i sa Salahuddinom ratovao. Ne more to tako :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#55

Post by rikardoreis »

a sta cu, moj Danko...samo sam covjek :D :) trazim se jos :)
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#56

Post by Danko_Bananko »

rikardoreis wrote:a sta cu, moj Danko...samo sam covjek :D :) trazim se jos :)
Hair insaAllah :D , bit ces ti dobar, evo vec imas Reis u nicku :D

Ali evo, posto volis srednjevjekovni nacin ratovanja, preporucam ti jednu mrak knjigu :

Halid ibn Velid ( autor general A.I. Ekrem ) - par stotina stranica istinskog uzivanja :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#57

Post by rikardoreis »

hehe...ja bi da ostane kao na portugalskom - reiš :D
dovoljno je guzve ovamo i preko drine, u vezi ovih reisa i muftija :D :)

tnx na knjizi..zapamticu :)
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#58

Post by Danko_Bananko »

tnx na knjizi..zapamticu
Obavezno. Samo upozori hanumu da ces bit dan-dva odsutan :D Cita se u dahu
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#59

Post by StLouis »

Sjeverna Korea prolazi kroz najcrnji period povijesti

Image

Kom Jong Il :x

Image

ni trunke svjetla

Image
ate
Posts: 162
Joined: 22/02/2007 14:15

#60

Post by ate »

StLouis wrote:Sjeverna Korea prolazi kroz najcrnji period povijesti
Kom Jong Il :x
Image
ali ne daj boze da kod njih sijevne
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#61

Post by StLouis »

ate wrote:
StLouis wrote:Sjeverna Korea prolazi kroz najcrnji period povijesti
Kom Jong Il :x
Image
ali ne daj boze da kod njih sijevne
najveci psihopata na svijetu :x
ate
Posts: 162
Joined: 22/02/2007 14:15

#62

Post by ate »

StLouis wrote:
ate wrote:
StLouis wrote:Sjeverna Korea prolazi kroz najcrnji period povijesti
Kom Jong Il :x
Image
ali ne daj boze da kod njih sijevne
najveci psihopata na svijetu :x
ja ili onaj na slici ?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#63

Post by Svemirski_Jebach »

rikardoreis wrote:
Umjetnik a wrote:ja bi se vratio u renesansu ili impresionizam, a moram priznati da bi se vratio i u Moskvu, nekad je bila prelijepa Moskva (Ana Karenjina)
takođe i u vrijeme islamske umjetnosti u Španiji
najmračnije doba je srednji vijek od 5 do 15 stoljeća ako se ne varam

Haj ti to reci mom profi iz Srednjeg vijeka, pa da vidis kako Musa dere jarca :) ...tvrdi da nije nista mracniji od ostalih epoha....npr. „Karolinski Renesans“ krajem VIII i pocetkom IX vijeka u Franackoj, a da ne govorim o arapskoj drzavi na tri kontinenta, ciji procvat pada u period VIII-XI vijeka...s tim sto se u Spaniji produzava do XIV...

mozda se to smatra mracnijim dobom u odnosu na ostala i zbog odsustva velikih i jakih, samim tim i uredjenih imperija na tlu tadasnje krscanske Evrope( Karlova Franacka je ipak kratko trajala)...u tom uopstenom

zapadnjackom gledanju Arapi se tu ne pikaju, jer su oni za
„Staru damu (kurvu : :D )“ bili uljezi...

razloga (opravdanih) za pojam „mracni srednji vijek“ je mnogo, pocev od seobe naroda u ranom srednjem vijeku, znaci opste barbarizacije,uloge crkve (nasilno pokrstavanje, inkvizicija, jacanje papstva i nepostojanje svjetovnih drzava) pa do feudalnog sistema, znaci teskog polozaja seljaka, tj.kmetova koji su cinili vecinu stanovnistva...
Evropa se zatvorila sama u sebe, trgovacki putevi na Sredozemlju su zamrli usljed dominacije arapske flote, Atlantik je i dalje bio nepoznanica, Englezi i Portugalci su mislili da je zapadno od njih neka ogromna provalija u Had :D (a zanesenjaci da je Atlantida :D )
rekao bi da je citava Evropa bila u jednom privrednom, naucnom i kulturnom zatisju, u pripremi za civilizacijski skok koji ce poceti Renesansom u Italiji...

licno bi volio da sam u svakoj epohi zivio, svaka ima svoje podjednake prednosti i mane... volio bi da sam bio medju Vikinzima sto su otkrili Grenland, da sam sa Sokratom prijateljevao u staroj Grckoj i ljubovao s Afroditom po Lezbosu :) ...
s Aleksandrom isao u Indiju prolazeci kroz sve one zakavkaske i kaspijske oblasti, pa onda kroz Baktriju, Sogdijanu, Gedroziju i gradove: Alef., Suzu, Persepolis, i sedamdesetak Aleksandrija koje je doticni osnivao sirom srednje Azije...
s Markom Polom „putem svile“ do Kine i Mongolije...da sam bio u Zlatnoj hordi medju Tatarima (da onu Moskvu popalim :D )...na jednom od Magelanovih ili Kukovih brodova...da sam Indijanac kod Litl Big Horna, da sam s Borgesovim dedom smirivao rat izmedju unitarista i Dodikovih : ) federalista u Argentini... da sam pljackao banke po americkom srednjem zapadu sa Bonnie i Clydom (a moze i bez Clyda :D )...da sam zivio u nekom selu kraj Bagdada u vrijeme Haruna Al Rasida, ili u nekoj sjevernosaharskoj oazi...ili u Salahudinovoj vojsci koja je protjerala krizare (sorry na subjektivnosti :D )...da sam branilac Troje...i Helenin tajni ljubavnik :D

da sam bio bilo koji ratnik (osim krizara) iz tih davnih vremena, jer tad nije bilo modernog naoruzanja, a samim tim nit' kukavica (poput cetnika) koji te mogu neometano svacim zasipati sa sigurnog rastojanja...
ili bilo koji seljak u Irskoj, Svicarskoj...ribar na Islandu, plemic na dvoru Luja XIV, pisar u Bagdadu, u vrijem bagdadskog halifata...

znam samo sta ne bi volio - da sam baustelac na gradnji onih faraonovih piramida ili neko zrtveno janje u cast vavilonskih ili azteckih bogova :D

A nije losa ni ova Bosna, da prostis...samo je malo prkosna...od sna... bice jos bolja, kad se ljudi poprave... :)
odlican post ricardo!!!

Ja bih jos dodao da sam bio desna ruka Abrahama Lincolna kad je pisao i drzao govor u Gettysburg-u...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#64

Post by pitt »

ne bi me sekunde zacudilo da sljedece generacije (ako ih i bude u daljoj buducnosti) na ovaj nash period budu gledale kao Dark Ages All Over Again.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9965
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#65

Post by Bosanac sa dna kace »

pitt wrote:ne bi me sekunde zacudilo da sljedece generacije (ako ih i bude u daljoj buducnosti) na ovaj nash period budu gledale kao Dark Ages All Over Again.
da upravu si.................................................................
kako ce im bit ogavno sve to................ :-?
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#66

Post by rikardoreis »

Svemirski_Jebach wrote:
Ja bih jos dodao da sam bio desna ruka Abrahama Lincolna kad je pisao i drzao govor u Gettysburg-u...


Jbg, kod Gettysbuga sam bio uz generala Leeja :D
A znao sam da si se krio medju pobjednicima :D

Nisam rasista, a nisam ni neki ljubitelj onog juznjackog rocka :D ,
znaci ne uklapam se u tip juznjackog simpatizera, al' uvijek sam, citajuci ili gledajuci filmove, navijao za Juznjake.
Nekako mi romanticni bili, onako fanaticni, u onim sivim, mangupskim uniformama....inferiorniji od Sjevera u ekonomskom, finansijskom, brojcanom i svakom drugom smislu... znam da su, na neki nacin, bili obicna banda al' eto...nekog vraga sam vidio u njima...
Uzmi samo onu mahnitu anarhisticku zastavu ili npr. drugog generala, Stonewala Jacksona, koji je u bijegu, ranjen, rekao cuvenu recenicu:
„Preci preko rijeke, pa se odmoriti u sjeni drveca“...obavijeni su tim nekim velom koji pridobija djecije srce, za razliku od hladnih, ukocenih i proracunatih Sjevernjaka...
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#67

Post by Svemirski_Jebach »

rikardoreis wrote:
Svemirski_Jebach wrote:
Ja bih jos dodao da sam bio desna ruka Abrahama Lincolna kad je pisao i drzao govor u Gettysburg-u...


Jbg, kod Gettysbuga sam bio uz generala Leeja :D
A znao sam da si se krio medju pobjednicima :D

Nisam rasista, a nisam ni neki ljubitelj onog juznjackog rocka :D ,
znaci ne uklapam se u tip juznjackog simpatizera, al' uvijek sam, citajuci ili gledajuci filmove, navijao za Juznjake.
Nekako mi romanticni bili, onako fanaticni, u onim sivim, mangupskim uniformama....inferiorniji od Sjevera u ekonomskom, finansijskom, brojcanom i svakom drugom smislu... znam da su, na neki nacin, bili obicna banda al' eto...nekog vraga sam vidio u njima...
Uzmi samo onu mahnitu anarhisticku zastavu ili npr. drugog generala, Stonewala Jacksona, koji je u bijegu, ranjen, rekao cuvenu recenicu:
„Preci preko rijeke, pa se odmoriti u sjeni drveca“...obavijeni su tim nekim velom koji pridobija djecije srce, za razliku od hladnih, ukocenih i proracunatih Sjevernjaka...
da, jug zaista ima taj romanticni smek...samo se smek pod uticajem izrazenog rasizma...bar meni. a ja sam yankee... :D :D a zar nije Abe genije?

mada...juznjaci su bili bogati i tada, tek ih je kraj rata i ukidanje ropstva unistilo jer su im robovi bilo osnova ekonomije te im dug koji je unija uzela nikad nije vracen...zato su propali i jos se do danas nisu oporavili.

A nisu oni bili bas ni banda i bili su vojno dominantni sve do pret kraj rata, do negdje 1864 kad je Ulysses Grant napravio proboj u Virginiji. Do tada su juznjaci derali...
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#68

Post by zzzzz »

Ja bih se vratio u Tvrtkovu Bosnu da mu sanem, da ne salje zalud vojsku na Kosovo :D


Ne vezano za to, u kojem vijeku se mi dovukosmo na Balkan. Je li to bio sesti vijek?
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#69

Post by artzy »

To su vam Bushova raja. Tamo jos uvijek traje "mracno doba". Nesto kao nostalgija za fasizmom... Hmmm... ? Toliko zla na svijetu samo zato sto svojevremeno nisu bili kaznjeni za ono sto su radili... pa su nastavili po svome... sve do danasnjih dana ... i jos uvezli segregaciju (citaj opet: rasizam/fasizam) na Sjever...

...al' je zato Brother Where Art Thou cool... :-)
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#70

Post by artzy »

The Peopling of Modern Bosnia-Herzegovina: Y - chromosome Haplogroups in the Three Main Ethnic Groups

The variation at 28 Y-chromosome biallelic markers was analysed in 256 males (90 Croats, 81 Serbs and 85 Bosniacs) from Bosnia-Herzegovina. An important shared feature between the three ethnic groups is the high frequency of the "Palaeolithic" European-specific haplogroup (Hg) I, a likely signature of a Balkan population re-expansion after the Last Glacial Maximum. This haplogroup is almost completely represented by the sub-haplogroup I-P37 whose frequency is, however, higher in the Croats (~71%) than in Bosniacs (~44%) and Serbs (~31%). Other rather frequent haplogroups are E (~15%) and J (~7%), which are considered to have arrived from the Middle East in Neolithic and post-Neolithic times, and R-M17 (~14%), which probably marked several arrivals, at different times, from eastern Eurasia. Hg E, almost exclusively represented by its subclade E-M78, is more common in the Serbs (~20%) than in Bosniacs (~13%) and Croats (~9%), and Hg J, observed in only one Croat, encompasses ~9% of the Serbs and ~12% of the Bosniacs, where it shows its highest diversification. By contrast, Hg R-M17 displays similar frequencies in all three groups. On the whole, the three main groups of Bosnia-Herzegovina, in spite of some quantitative differences, share a large fraction of the same ancient gene pool distinctive for the Balkan area.



http://en.wikipedia.org/wiki/Venedes

http://en.wikipedia.org/wiki/Illyrians

http://en.wikipedia.org/wiki/Bosniaks

http://en.wikipedia.org/wiki/Slavs

http://en.wikipedia.org/wiki/Croats

http://en.wikipedia.org/wiki/Serbs
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#71

Post by rikardoreis »

zzzzz wrote:Ja bih se vratio u Tvrtkovu Bosnu da mu sanem, da ne salje zalud vojsku na Kosovo :D


Ne vezano za to, u kojem vijeku se mi dovukosmo na Balkan. Je li to bio sesti vijek?

ako smo Iliri, onda se nismo ni dovlacili :D :)
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#72

Post by Maksim »

Danko_Bananko wrote:
Svemirski_Jebach wrote:danko druze, to je meni se cini previse liberalno...mislim da bi za tebe primjerenije bilo u afganistan prije invazije :D :D :D (sala mala)

Ja bih otisao u babilon u 3. milenij p.n.e.
Jesi cuo kad za Omera r.a ?

On ti je liberal zesci bio isto... e tu bi ja volio doci, El Faruk ( pravedni ) halifa, u zakrpanoj odjeci hoda, al kad neko pocne pametovati, bichem po gnjatima ( sve, pa cak i svog sina jednom prilikom ) :D

Omera klonirat :D

Da, i nemas se sta saliti sa Afganistanom prije invazije. Nije valjda da ocekujes da cu ja rec koju protiv svoje brace Talibana ?
Nikad vallahi
Taj Omer, zar to nije onaj biseksualac kako ga siiti predstavljaju? :lol:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#73

Post by Hierarchia »

Dobra tema, ne vidjeh je ranije.
Po meni je nastrahobnije doba ljudskog roda definitivno bio fašizam. Metodologija kojom su se njegove ideje sprovodile, kontekst u kojem se pojavio - najjasnije pokazuju najmračnije dijelove ljudske prirode i uma. Srednjovjekovlje je nosilo sa sobom mozda cak i vise grozote, ali je fasizam upravo zvog vremena i "stepena" ljudske civilizacije na kojem se pojavio bio utoliko bolesniji, cudniji, grozniji.
Kako god - najmracniji periodi civilizacije zasigurno su "zapadnjacki", kolonizatorski u bilo kojem smislu.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#74

Post by patrius »

XX stoljece...definitivno...a i XXI ga prati u stopu...
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#75

Post by NIN »

Fasizam!

Najzalosnije je to sto ljudski um vrlo lako podlijeze idejama gorespomenutog, cega smo svjedoci primjerima iz naseg drustva.

Koliko god da je ideja bolesna i mracna ona nije opasna sve dok ne pusti korijen u cijelom drustvu. Ali ako znamo da je ljudski um veoma podlozan vanjskim uticajima i psihologijom grupe i jos kada tome pridodamo "nepismenost" lako se zakljucije da to, nazalost, nije vrh brijega. Svi losi primjeri iz proslosti i sadasnjosti su produkt ljudske nepismenosti i nezainteresovanosti da se prevazidju predrasude i sveopste neznanje koje krasi veliku vecinu prosjecnog covjeka. Nepoznavanje izaziva strah sto dalje vodi ka agresiji.

Sirok je spektar proucavanja ove fenomenologije.

Vjerujem, da su, recimo, Mongolska plemena imala visi stupanj tehnologije da bi pocinili nezamislivo vecu stetu u svojim pohodima. Da je Hitler imao jace oruzje nije potrebno ni napominjati.

Etika igra primarnu ulogu. Znamo za doba inkvizicije i njene moralne koncepte po kojima se vodila (i trovala puk). Za isto doba vezemo i vjesticarenje koje se odnosi na PROGON (pogrom) ZENE! Totalna oprecnost razumu otrovanom religijskim naukom i PRIMUSIMA ondasnjeg apsolutno muzjackog "drustva". Pohlepom i ignorancijom otrovan ljudski intelekt!

Znamo i to da je jacanjem religijskih institucija, konkretno krscanstva, u trecem stoljecu stavljena tacka na naucnu misao proisteklu iz Starogrcke civilizacije. Spaljivanjem Aleksandrijske biblioteke i cerecenjem Hipatije ozakonjen je genocid na ljudski intelekt. Znamo sta se desavalo do renesanse i prosvjetiteljstva.
Sa druge strane imamo arapsku kulturu koja je islamom dovela u red svoja plemena i opismenila svoje stanovnistvo. Vecinu ideja islamska kultura vuce iz vec spomenute civilizacije koje su pametno sacuvali i iskoristili za prosperitet svog drustva. Nije tesko zakljuciti ako znamo razliku izmedju Evrope i Arabije tog perioda.

Ne znam da li neko zna da su recimo tibetanska plemena prije primitka budizma bila izrazito ratoborna i s vremena na vrijeme pohodila Perziju gdje su vrsila pljacke i pogrome nad stanovnistvom mnogo bogatijeg drustva u odnosu na nomadski ustroj svojih plemena.

Hocu da kazem da kulturno-eticki kodeks determinira da li ce nase doba biti svijetlo ili mracno sa aspekta promatraca. Ali, posto svi imamo i biolosko-eticki kodeks ZNAMO da je unistenje jedinke iste vrste vrlo LOSE.

Opet se raspisah :-) ....

Definitivno meni najmracnije i najodvratnije doba ljudske civilizacije je doba gdje FASIZAM preuzima primat u datom drustvu! :x

Pozdrav...
Post Reply