Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#76 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by freelancerusk »

Nosferatu wrote:#1 Bihac. Ali nije zbog grada. Vise zbog grada na rijeci. I zbog ljudi u gradu. A mozes na bicklu otici na Plitvicka jezera. Okrenuti janje na Klokotskom izvoru ili ulovit pastrmku, nema takve rijeke nigdje. Zimi Pljesevica i okolina. Evo zivjeo sam u jedno 4-5 gradova, svaki je imao neku rijeku ili jezero, ali brate nista kao Una. I navece kad otvoris prozor, a ono cuje se voda huci, ne znam kakavi nemiri da te oblvladaju smiris se i milina zaspati. Da mi hoce neko taj zvuk snimit, ali da znam da je moja Una, platio bih. Sjetim se u ratu, dosli cetnici na Klokot odakle se pitka voda crpi pa nismo imali vode, ujutro peskir preko ramena i ides na Unu da se malo umijes i operes. To mi je bilo bas merak. Nema sto kaju da izvinete govno kad predje preko tri kamena, to je cista voda. Samo, ne smije se rijeka ni potcijeniti. Jer podcjenisli je, slap, grc ili vir, skocis na sedru, neku glupost napravis, i gotovo. Zbog toga ne volim navece imati posla po rijeci, to je sejtanski, narucito ako ides sam, trazis belaja, nema druge. Ima dosta otocica na kojima ljudi kampuju ljeti, a moze se samo preko vode doci, tj. moras pregaziti ili ladjom. Nikada nisam voljeo kampovati tu, jer mi je jedan kolega vrlo dobar se udavio tako. Navece negdje krenuo, i okliznuo se i glava od kamen, pod slap, udavio se, svi mislili otisao, oni koji su mislili kod kuce je da je ostao, na kampovanju i gotovo. To je lekcija takodje ljudima koji dolaze u posjetu - uvijek nadji nekog koje odatle, pa sa njim, ili barem dobro popricaj, ako mislis ici. Ja znam jedan mali dio Une oko kuce gdje zivim, a i to sam zaboravio, najgore je kad vidim neko dodje - i osjeca se komforno odmah prvi dan. Jos ako je iz grada koji nema rijeku. Non stop dok sam zivjeo po Bihacu smo vadili hude Cazinane, oni i Cajin potok, veze nemaju s tim sta je voda i rijeka, ili ljude sa sela koji eto, misle da su na moru. Ja se bojim za njih. Voda se mora respektovati uvijek, inace ti postane zli gospodar. A nema nista gore kad ti se neko udavi u rijeci koju volis. To je kao kad te zena koja ti je sve, prevari s drugim covjekom. Jer ti ako tu zivis, ti moras s tom rijekom zivjeti, kakva god da je, i sta god da se desi. Zbog toga - ladju kraju Avdija. Takodje - Una je jako hladna, i nikada se ne skace u vodu, onako, da se ne pokvasi prvo, trazis belaja. Takodje, nemoj biti u vodi dok ne poplavis, bolje 2x po pola, nego jednom cijelo to vrijeme.

Zbog toga - pamet u glavu.
Dižem ti post iz mrtvih :D

Image

Bihać :srce:

:bih:
Post Reply