Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#26

Post by Bumbar »

Tisina wrote:Ima ova drzava dosta lijepih gradova, Banja Luka je lijepa nema sta :)

meni najljpesi su
Sarajevo, Mostar, Pocitelj, Blagaj, i Bihac je lijep, i Jajce, Visegrad,Tesanj, kazu da je i Gracanica lijepa
Bihac :)...u Banja Luci nisam bila a voljela bih otici...i svi Bosanci su se izjasnjavali kao Bosanci cak i kad smo pod Osmanlijama bili.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#27

Post by Zadig »

dojca wrote:Banjaluka nikad nije bila ljepsa nego sto je sada. Pogotovo sto nema Ferhadije :)
To je sad jedan moderan evropski grad a ne neka azijska carsija.
A tek zene... Ko ne vjeruje neka dodje da vidi.

Za zene stoji, bio sam.
Ovo za ferhadiju te kvalifukojem za shit of the week

hvala na doprinosu
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#28

Post by Prenj »

dojca wrote:Banjaluka nikad nije bila ljepsa nego sto je sada. Pogotovo sto nema Ferhadije :)
To je sad jedan moderan evropski grad a ne neka azijska carsija.
A tek zene... Ko ne vjeruje neka dodje da vidi.
:(

Kada ljudsko djelo staro nekoliko vijekova nestane, varvari uvijek trijumfuju, jer njihovo sjecanje ne seze dalje od zadnjeg pijanstva u kome su ucestvovali.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#29

Post by Zadig »

ma provocira frajer samo, jasno je ko dan
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#30

Post by St.Germain »

ne obracajte paznju, ignorisite ga, slijedeci ovakav post slijedi mu ban. ima ukupno 3 komentara i svi su isti
User avatar
lejlasa
Posts: 1316
Joined: 24/06/2005 11:53
Location: sarajevo

#31

Post by lejlasa »

Mostar je najljepsi
:)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#32

Post by Prenj »

lejlasa wrote:Mostar je najljepsi
:)
Svi nasi gradovi su uzasno prljavi i covjek mora biti potpuno neosjetljiv na prljavstinu da bi mogao da uziva u ljepoti.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#33

Post by Zadig »

lejlasa wrote:Mostar je najljepsi
:)
misilm da prije ovog ludila bi definitivno glasao za mostar.

a nekada davno mozda i za visegrad (mada to vise iz nekih sentimentalnih razloga)

Trenutno, da budem iskren, svi nasi gradovi (tj ove koje sam vidio) su mi ocajni
:(
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#34

Post by Prenj »

Zadig wrote:
lejlasa wrote:Mostar je najljepsi
:)
misilm da prije ovog ludila bi definitivno glasao za mostar.

a nekada davno mozda i za visegrad (mada to vise iz nekih sentimentalnih razloga)

Trenutno, da budem iskren, svi nasi gradovi (tj ove koje sam vidio) su mi ocajni
:(
Visegodisnja izolacija gradjana BiH uzima svoj danak.
Slabo ko i da zna kako ostatak svijeta izgleda.
:(
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#35

Post by flora.sa »

ja sam se iznenadila koliko je Gračanica lijepa...
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#36

Post by car-x »

mostar je nekad bio najljepsi.. sad, dok one cahure od zgrada u sred centra zjape.. hm.. meni se nako na brzinu jako svidjelo staro jezgro maglaja.. bas ono stara carsija..

gradacac je isto tako pravo lijepa mahala, a puno toga su stigli i obnoviti i ponovo napraviti..

travnik je isto fina mahala..

zajednicko za sve nase gradove je opet da su svi prljavi.. smece na sve strane.. pretrpani, a zimi zapaljeni kontejneri.. natruhle kante za smece vise na stubovima za rasvjetu.. ko fol, tu bi trebalo bacati smece, samo sto svaka deseta ima dno..

komunalne sluzbe su svaki put iznenadjene kad u decembru padne snijeg, pa narod bukvalno pliva ulicama.. od svakog parka je napravljen parking.. valjda im korijen rijeci slican, pa ko vele, svejedno je, daj da se koja marka ubere..

a najgore od svega u tim gradovima su "gradjani" koji bacaju smece gdje god stignu, hracu i pljuju na korzou, rudare po nosu dok sjede na klupi u centru grada, harlaucu ispod zgrade dok pokusavaju dovikati blizu i dalju rodbinu na 6. spratu.. itd..

nisu vize i besparica nas najveci problem.. iz kulture bi vjerovatno svi popusili keca.. pa najtiraznije dnevne novine nemaju nijednu stranicu iz kulture.. pa to dovoljno govori ko smo i sta smo
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#37

Post by El_Comunista »

Ma kakva Banja Luka, najljepsi grad u Republici Srpskoj je DOBOJ !
FrenkieFans
Posts: 1
Joined: 15/08/2005 05:17

#38

Post by FrenkieFans »

Banja Luka
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#39

Post by FortunaBela »

Počitelj, bez premca...

Image
Image
krič
Posts: 1
Joined: 02/04/2007 21:28

#40

Post by krič »

Za mene je najljepši moj rodni kraj Kričanovo kod Bosanskog Broda :-)
http://bosnaimi.blogspot.com/
http://www.agloco.com/r/BBCT1119
zerrin
Posts: 26
Joined: 19/10/2006 19:56

#41

Post by zerrin »

Kad čitam određene izjave ne znam dal' da plačem ili da se smijem tolikoj gluposti :sad: . Banja Luka je bila jedan prekrasan grad, da li najljepši, ne mogu reći jer sam previše subjektivna po tom pitanju. Grad kao grad čini njegova povijest, građevine koje su tijekom te povijesti ostale da o njoj svjedoče te "duh" grada koji joj daju ljudi koji žive u njemu. Kako je za vrijeme rata ostala bez dobrog dijela "svjedoka" povijesti i skoro većine svog duha (čast iznimkama) koji je razbacan po cijelom svijetu ne bih je više nazvala tako prekrasnom :-? . Sadašnje stanovništvo (opet napominjem čast iznimkama) ima duha koliko i određena životinja-da sad ne vrijeđam-osobnosti (citiram Samuel L. Jacksona iz Pulp Fiction-a), jer dovoljno je samo da prošetaš Banja Lukom i obratiš pažnju na one izobličene seljačke face (naravno izobličile su se dok su se kotrljale niz brda sa kojih su sišli)-ne trebaš ni čekati da progovore. Nije mi samo jasno gdje ste samo "pronašli" sve one "srpske solkolove", "srpske ustanike i zmajeve" te silne knjazove i tkz. srpske velikane da promijenite imena više od polovice banjalučkih ulica. :? :? :? :? :?
User avatar
zenny
Posts: 883
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#42

Post by zenny »

zenica, pogotovo u zadnje vrijeme... mala a lijepa :D
oggitomic
Posts: 47
Joined: 22/04/2007 14:51
Location: Newport,United Kingdom
Contact:

#43

Post by oggitomic »

najljepsi je London hahahaha
Officer Crabtree
Posts: 3503
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#44

Post by Officer Crabtree »

koji ste vi bolesnici...

Moj je cijeli svijet, a on sebi uzima grad, e, upalim muziku do kraja i zalim vas :lol:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#45

Post by _BosanaC »

Officer Crabtree wrote:koji ste vi bolesnici...
http://www.sarajevo-x.com/forum/uslovi.html

Zuti karton.
Officer Crabtree
Posts: 3503
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#46

Post by Officer Crabtree »

Da sam Murinho protestvovao bih zbog nepravednog kartona :-)

Da preformuliram: Dakle, smatram da u trenutnim globalizacijskim nastojanjima rušenja bilo kakvih ograničavajućih faktora, svojatanje gradova pod nacionalne okvire (pr. bošnjacko Sarajevo, hrvatski Široki i sprska Banja Luka) ne prestavlja ništa no psihološku devijaciju.

Nije valjda drugi žuti :lol:

Šta mu ga sad to dođe: Dozvoljeno je izraziti zadovoljstvo što je fašističkim djelovanjem u gradu srušena džamija, pa je sada kao bolje bez nje, a zabranjeno je takvo mišljenje proglasiti bolesnim.

No frks, držim se pravila u buduće. :-)

Inače, Mostar je najljepši...
Bosanski_Amerikanac
Posts: 139
Joined: 30/04/2007 06:47
Location: New York

#47

Post by Bosanski_Amerikanac »

1. BL - Nema nigdje Vrbasa. A jos u bivsoj yugi BL i Novi Sad su bila dva najljepsa grada

2. Sarajevo - Meni drag i stvarno lijep grad. Jos se sad gradi fala bogu pa ce biti jos ljepsi i jedina nasa metropola.

3. Travnik - Vezirski grad to sve govori. Jeste kasabica ali je lijep gradic.

4. Mostar - Mostar i Neretva su nezamjenjivi. A o starom mostu da ne pricam.

5. Bihac - Jos jedan grad sa mnogo potencijala. Par lijepih dzamija.

6. Tuzla - Samo da ne potone veoma ugodan grad za zivjeti.

7. Zenica - Zenica mi nekako ne lezi ne znam zasto.
din
Posts: 20
Joined: 19/02/2007 12:10

#48

Post by din »

Sto se tice ljepote po meni Mostar, onaki kakavog se ja sijecam, evo prodjo citav svijet ali ja jos zamjene ne nadje!!!Sarajevo jedino ima sansu u buducnosti kao grad ,sve ostalo krkani do krkana ...
User avatar
malenna
Posts: 202
Joined: 23/11/2006 17:42

#49

Post by malenna »

Bihac
Bosanska Krupa
Gradacac
Jajce
Mostar
Maglaj
Poctelj
Sarajevo
Travnik
Tesanj
Visegrad
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#50

Post by _BosanaC »

Zenica 8-)
Post Reply