Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

ljepotan22
Posts: 3
Joined: 19/02/2005 23:53

#1 Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by ljepotan22 »

...Banja Luka i Trebinje.
Trebinje izgleda kao neki grad na moru...cak se i osjeti miris mora.
A Banjaluka je jedna ljepotica, sa puno zelenila, parkova, puno novih zgrada, cista, uredna...nikad ljepsa nije bila nego sto je sad.
ljepotan22
Posts: 3
Joined: 19/02/2005 23:53

#2

Post by ljepotan22 »

Nema bas nesto slika, ali jebi ga.

http://www.banjaluka.rs.ba
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#3 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Klon »

ljepotan22 wrote:...Banja Luka i Trebinje.
Trebinje izgleda kao neki grad na moru...cak se i osjeti miris mora.
A Banjaluka je jedna ljepotica, sa puno zelenila, parkova, puno novih zgrada, cista, uredna...nikad ljepsa nije bila nego sto je sad.

Sta to znaci, da je Banja Luka puno ljepsa, otkad su zapalile dzamije i pobili bosnjacko i hrvatsko stanovnistvo.

Vjerujem ti da Banja Luka ima puno parkova i zelenila.
A znasli ti sto ima toliko parkova, zato sto su ti parkovi svi na mjestima gdje su prije bile dzamije.

Moji roditelji su iz Banja Luka, taj grad je tako fin, da danas nesmiju da idu u svoj rodeni grad
ljepotan22
Posts: 3
Joined: 19/02/2005 23:53

#4

Post by ljepotan22 »

Obnovljene su sve dzamije, osim Ferhadije.

Ko ne vjeruje u to, da je Banjaluka ljepotica, neka dodje u nju, da je vidi...pogotovo u proljece, kad sve ozeleni.
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#5

Post by Klon »

ljepotan22 wrote:Obnovljene su sve dzamije, osim Ferhadije.

Ko ne vjeruje u to, da je Banjaluka ljepotica, neka dodje u nju, da je vidi...pogotovo u proljece, kad sve ozeleni.
Ma znam da je Banja Luka ljep grad.
A ipak sto Ferhadiju nisu napravili, ili znas kada ce je napraviti.
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#6

Post by Klon »

ljepotan22 wrote:A znas ko je napravio Ferhadiju?
Pa Srbin, Mehmed Pasa Sokolovic.
Uopste me ne interesuje koje napravio.
Samo mi je zao, da nemogu grad mojih roditelja vidjeti.
Nije meni zbog dzamije, ja nisam nikad u zivotu bio u dzami, samo je to bio simbol grada, i ne kontam sto su Srbi u Banja Luci protiv toga, pa to je i njihov grad.
banjaluka
Posts: 131
Joined: 05/01/2003 00:00

#7

Post by banjaluka »

klon,

ko ti brani da dodjes u banjaluku. ovo je danas slobodan grad u koji su dobrodosli svi dobri ljudi koji nemaju zle namjere. slobodno dodji. bices moj gost. ako nemas gdje spavati, spavaces kod mene u kuci. sta ja budem jeo, rucaces i ti. muslimani i hrvati svakodnevno dolaze u banjaluku i nista im ne fali. pa ne pise ti na celu ko si i sta si.

ili mozda mislis kako na ulazu u banjaluku stoje veliki bradati cetnici koji kontrolisu licne karte i sve osim srba potom streljaju na licu mjesta.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#8

Post by Soul_Sista »

Bila jednom daaaavno jedna ljepotica ... :zzzz: koju nisu samo cinile zgrade i objekti vec i prognani ljudi (Molim te, ne zaboravi!)
banjaluka
Posts: 131
Joined: 05/01/2003 00:00

#9

Post by banjaluka »

ljepotica je ostala ljepotica...
a, sto se prognanih ljudi tice, i sarajevo i mostar ce biti mnogo ljepsi gradovi kada se u njih vrate desetine hiljada protjeranih srba.
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#10

Post by winetou »

Omiljena tema Bosanaca. Čija selendra je ljepša? :D
BOSANČENJE :-)
arnaut
Posts: 65
Joined: 03/04/2004 01:05

#11

Post by arnaut »

Problem u Banja Luci nisu samo porusene dzamije, mada 3 izgradjene ne znaci isto sto i 27 prije rata.
Problem je dosljaka iz Glamoca, Grahova, Drvara.
Ljudi koji ce porusiti i zadnji istorijski spomenik i znak vremena da bi napravili stambeno-poslovni objekat.
Ako je takva demokratija u BL sto se ne vrate stari nazivi naselja Mejdan, Budzak, Hiseta, Seher,..
Sto se ferhadije tice, ona je istorijski spomenik cije rusenje je kriminalno djelo, a na istorijski spomenik niko ne moze da polaze exkluzivno pravo.

Banja Luka nije nimalo lijep grad u jesen i zimu kada sve pliva u blatu, kada ljudi hodaju ulicom umjesto trotoarom jer je isti zatrpan snijegom, kada se buvljak nalazi iza Banskih dvora, a to je kao nastavak "gospodske".
No posebno bih stavio akcenat na vojne zgrade u centru grada, mjesna zajednica centar 1. (inace mjesto gdje zivi bivsi premijer RS) gdje se ne moze prici zgradi od kontejnera i smeca. Ako pak uspijete da udjete u ulaz gdje uvazeni zivi, zapljusnuce vas mosus mokrace koja se isparava iz podruma, jer policija koja ga cuva(la) nema gdje da vrsi nuzdu sem na dato mjesto.
Parola novopecenih banjalucna je; Ne moze Bl da bude lijepa koliko mi mozemo da je useremo.
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#12

Post by Klon »

banjaluka wrote:klon,

ko ti brani da dodjes u banjaluku. ovo je danas slobodan grad u koji su dobrodosli svi dobri ljudi koji nemaju zle namjere. slobodno dodji. bices moj gost. ako nemas gdje spavati, spavaces kod mene u kuci. sta ja budem jeo, rucaces i ti. muslimani i hrvati svakodnevno dolaze u banjaluku i nista im ne fali. pa ne pise ti na celu ko si i sta si.

ili mozda mislis kako na ulazu u banjaluku stoje veliki bradati cetnici koji kontrolisu licne karte i sve osim srba potom streljaju na licu mjesta.
Ali takvi cetnici su stajali na Grbavici.

Mozda si upravu, i nije uopste opasno ici u taj grad. ali ipak cu sacekat koju godinu dok odem.
Vjerujem ti da nisu ljudi tamo tako opasni, ali kad se sjetim onih slika prije dvije ili tri godine, sta se desilo kad su ferhadiju htjeli napraviti, muka mi.
A jucer bacio neko bombu na islamsku zajednicu u Banja Luci.

Ljudi!
Tema ovdje nije Banja luka, vec najljepsi gradovi u BiH.
Po mom misljenju je Mostar najljepsi grad u zemlji.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#13

Post by manijak1 »

:D :D Što će reći :D za sve su krivi janjičari :? :? :D :D
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#14

Post by Klon »

aleksandarveliki wrote:Ferhadiju je napravio kvisling iz redova srpskog naroda, jer svi su Sokolovici poreklom Srbi. Jedan od njih bio je patrijarh. Za patrijarha srpskog postavio ga je njegov blizak rodjak, cak polubrat, Mehmed pasa, u vremenu kada je obnavljana patrijarsija. Sokolovici su pripadali onim Srbima koji su iz srpskih redova presli na drugu stranu. Dakle, bili su u jednom trenutku kvislinzi i oni su napravili tu dzamiju. Kako svedoci jedan od bosnjackih istoricara gospodin Galib Sljivo, Ferhadija je cak napravljena od otkupa za austrijskog grofa Auersperga koga je Ferhat pasa zarobio. Prema tome, ja ne mogu da shvatim da je to spomenik bosnjacke kulture. To je za mene spomenik okupacije i to jedne vrlo tvrde okupacije, spomenik Srba koji su napustili svoj narod.
Stvarno ste glupi, jer to vazno koje napravio.
Nije ni Srbin ni Bosnjak tu dzamiju napravio, vec je jedan covjek muslimanske vjere to napravio. Mozda se on i osjecao kao Hrvat muslimanske vjere, a mozda se samo osjecao kao Bosanac.
Nezna se sta je taj covjek bio. a zna se koje tu dzamiju srusio, kako neko moze biti tako glup i srusit zgradu staru skoro petsto godina.
A ovu glupu temu treb ukinuti.
A jos nesto, sta mislis da su sve ove crkve u Sarajevu napravili srbi, malo sutra.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#15

Post by manijak1 »

Zašto ukidati temu :? Jednostavno je treba dezinficirati.
Ili što bi Saša :D rekao : Presjeći Gordijev čvor :D
User avatar
Saian
Posts: 15314
Joined: 08/04/2004 21:50

#16

Post by Saian »

banjaluka wrote:ljepotica je ostala ljepotica...
a, sto se prognanih ljudi tice, i sarajevo i mostar ce biti mnogo ljepsi gradovi kada se u njih vrate desetine hiljada protjeranih srba.
vratiti se u Banjaluku za mnoge znachi i potisnuti psiholoske traume, recimo ja cu uvijek razumjeti, svoje majku i dedu koji ne zele da se vrate u kucu u koju su u sred noci upala tri maskirana kukavichka chetnika i skoro na smrt prebili njih dvoje staraca (siguran sam da ce se neko naci i reci da je to egzotika o chemu pricham, ali taj isti je ili lazov ili je zmirio tih godina u Banjaluci) Dakle pozivati nekog da se vrati nakon sto si mu ogadio rodjenu kucu, avliju, komsiluk, je u najmanju ruku perfidno i gadno.

@banjaluka to sto si ti mozda okretao glavu dok su tvoje komsije i sugradjane proganjali ide samo tebi na obraz, doci sada i prichati o finoci je bolesno :roll: :roll:
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#17

Post by Prince »

Ma svi smo mi Srbi, ne znam zašto raspravljamo o tome :lol: !?

Banjaluka jeste lijep grad, u to nema sumnje, ali trenutno izgleda kao Budva ljeti, seljakluk na sve strane skoro 400.000 ljudi na površini koja može normalno primiti 200.000, buvljaci, blato, narodnjaci na sve strane... krkanluk žestoki. Samo još fali da neko krme okrene usred Gospodske.

Uglavnom, Trebinje mi se jako sviđa, šteta što je sada to živa pustahija, totalno mrtav grad.
Od ostalih gradova, izdvojiću Travnik, Jajce, Mostar... Ali nijedan od tih gradova nema kompletnu ljepotu kao Sarajevo, svaki je poznat po nečemu što je jedinstveno, a Sarajevo ima tako mnogo lijepih stvari, kao svi ovi gradovi zajedno.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#18

Post by Prince »

Saian wrote:
banjaluka wrote:ljepotica je ostala ljepotica...
a, sto se prognanih ljudi tice, i sarajevo i mostar ce biti mnogo ljepsi gradovi kada se u njih vrate desetine hiljada protjeranih srba.
vratiti se u Banjaluku za mnoge znachi i potisnuti psiholoske traume, recimo ja cu uvijek razumjeti, svoje majku i dedu koji ne zele da se vrate u kucu u koju su u sred noci upala tri maskirana kukavichka chetnika i skoro na smrt prebili njih dvoje staraca (siguran sam da ce se neko naci i reci da je to egzotika o chemu pricham, ali taj isti je ili lazov ili je zmirio tih godina u Banjaluci) Dakle pozivati nekog da se vrati nakon sto si mu ogadio rodjenu kucu, avliju, komsiluk, je u najmanju ruku perfidno i gadno.

@banjaluka to sto si ti mozda okretao glavu dok su tvoje komsije i sugradjane proganjali ide samo tebi na obraz, doci sada i prichati o finoci je bolesno :roll: :roll:
Naravno Saiane, slažem se u potpunosti.
Ali hajde, evo i da se neko vrati. I hoće da traži posao. Naravno, naći će ga malo sutra, ako se ne baviš nekim privatlukom, ili ne radiš u nekoj stranoj organizaciji, propadaš. A i taj privatluk ti može jako lako propasti.
U Banjaluci su Bošnjaci trenutno totalno diskiminirani, to su Srbi koji sad žive u Banjaluci dokazali milion puta. Dovoljno je spomenuti da je komunalno preduzeće noć prije polaganja kamena temeljca za Ferhadiju, dovlačilo kamenje kamionima oko iste. Pa sjetite se tamo utakmica i onih parola. Lako je govoriti "ja se ograđujem", "to nisu Banjalučani" i slična sranja. Trenutno je tako i ljudi koji možda ne misle isto, ne rade ništa protiv toga, tj. šute na sav taj fašizam. Time se stavljaju u isti koš.
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#19

Post by RPM »

fino zvuci razvijat konkureniciju ljepseg grada ... :D ... no kad bi se pitalo ko je vise urbanog porusio i razvalio ocito je ko bi bio glavni lik u epidozi "kucamo na vrata zaboravljenih asova" ... :D ...
mr_orange
Posts: 451
Joined: 01/11/2004 21:41

#20

Post by mr_orange »

Kako možete raspravljati sa ovakvim debilima i fašistima?!
Mehmed Paša Sokolović je Bosanac koji je bio pravoslavac i poslije primio islam, nikakve veze sa Srbijom nema!
Čak i da ima, na džamiju pravo imaju svi muslimani bez obzira na na to da li su Srbi, Bosanci, Hrvati, Tunižani, Vijetnamci...
mr_orange
Posts: 451
Joined: 01/11/2004 21:41

#21

Post by mr_orange »

Pa dobro, izjašnjav'o se kao Turčin, kako si se ti izjašnjav'o u Jugoslaviji?
Bosna je u njegovovo vrijeme bila dio Turske.
Klon
Posts: 268
Joined: 09/01/2005 14:09

#22

Post by Klon »

mr_orange wrote:Kako možete raspravljati sa ovakvim debilima i fašistima?!
Mehmed Paša Sokolović je Bosanac koji je bio pravoslavac i poslije primio islam, nikakve veze sa Srbijom nema!
Čak i da ima, na džamiju pravo imaju svi muslimani bez obzira na na to da li su Srbi, Bosanci, Hrvati, Tunižani, Vijetnamci...
Bravo, majstore, potpuno si upravu.
Samo to oni u sumi nemogu da razumiju.
ilidzanac
Posts: 39
Joined: 27/07/2002 00:00

#23

Post by ilidzanac »

To je stvar ukusa,a jedino sto si u pravu 100% :D je da su Banja luka i Trebinje u BIH :-)
mr-x
Posts: 16
Joined: 21/05/2005 20:29

#24 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by mr-x »

ljepotan22 wrote:...Banja Luka i Trebinje.
Trebinje izgleda kao neki grad na moru...cak se i osjeti miris mora.
A Banjaluka je jedna ljepotica, sa puno zelenila, parkova, puno novih zgrada, cista, uredna...nikad ljepsa nije bila nego sto je sad.
Slazem se
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#25

Post by Tisina »

Ima ova drzava dosta lijepih gradova, Banja Luka je lijepa nema sta :)

meni najljpesi su
Sarajevo, Mostar, Pocitelj, Blagaj, i Bihac je lijep, i Jajce, Visegrad,Tesanj, kazu da je i Gracanica lijepa
Post Reply