Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

KulinBan
Posts: 5
Joined: 02/05/2007 15:49

#51

Post by KulinBan »

moja Bos. Gradiska smrdi iz svakog coska, bogotovo od baljage i fuskije sto su na opancima snijeli srbobrani sa Grmeca ...ali svakom svoje najljepse ....

inace sam svugdje hodao ali bascarsija je BAS carsija
User avatar
Corvus
Posts: 52
Joined: 26/03/2008 20:42

#52 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Corvus »

fascinantno kako se tema moze zaokrenuti u roku jednog posta na etnicko podbadanje : ) aman ljudi ... uz svo duzno postovanje ovoj diskusiji, ali zasto se ovoliko raspravljate o necemu sto niste dozivjeli. Mislim gledajte realno, i jedni i drugi ( i treci) argumenti imaju neku osnovu ali to su samo brojevi i price koje je neko drugi davno davno negdje zapisao i niko ne moze garantovati da je tacno... Ne znamo ni sta se sad desava oko nas, a kamoli sta se desavalo prije xyz godina... ko je koga i ko je kome..

Nadam se da nisam bio prepatetican, ali jednostavno mislim da nije dobro ni za ciju psihu da se vraca u proslost... mucan je to posao... nista necete dokazati i tako u krug...

ELEM!

da ja prozborim o "naj" gradovima :D

s obzirom da sam iz BL to bi bilo previse subjektivno da nesto kao komentarisem, tako da cu se suzdrzati jer je logicno (barem meni) da grad u kojem zivis da ti je najljepsi, ma koliko on mozda nije (ili jeste;D)

pa meni se svidja Mostar! iako je jos uvijek jeza ziva kad prodjes pored nekih porusenih zgrada i ulica, opet je grad fascinantan! svidja mi se svo ono podrucje oko Mosta, i ima jedan mnogo dobar kafic sa jastucima i nargilama :mrgreen: heheheh volim to mjesto

Meni je Livno finooo :)) ok.. priznajem da nema tu nekog "grada" ono.. malo urbanizovanije selo, ali je priroda oko Livna prelijepa... ima i rijeka i jezera i planina (a i more je tu bilzu :))

A Sarajevo je ok... mislim nisam sad nesto ono ODUSEVLJEN ali ima par mjesta simpaticnih gdje volim sjesti (opet gdje ima nargila :mrgreen: ) ali vrelo bosne mi se svidja... grada kao grada (ulica i sl) nisam bas zeljan a sarajevu treba mnogo vise drveca, jer je ljeti nekad nepodnosljivo pogotovo pored prometne ulice :)
ali naravno... opet ona isfurana vec... grad cine ljudi ;D zato dajem +

Sta ja znam ... jos mi je Trebinje fino, bas je onaj submediteranski gradic, ima shmek neki. MA ima toga jos
sjeticu se ;)

P.S. Naravno, postoje i gradovi koji su mi FUJ! ali s obzirom da to nije tema ove rasprave, ne napisah... sto mislim da bi bilo fer i od drugih ucesnika ove rasprave.. tema je NAJLJEPSI GRADOVI , a ne ko ce vise ispljuvati neki grad ;D

toliko za sad!

pozz
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#53 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by location »

Nemam omiljenog grada. Mislim da je Visengrad naj cool name od svih gradova na prostoru bivse Yuge. Od malenih nogu to mi je ime bilo cudnovato. Nikada tamo nisam bio.
teco
Posts: 96
Joined: 24/08/2005 08:35

#54 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by teco »

meni je oko jajca najljepse
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#55 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by CLIO »

teco wrote:meni je oko jajca najljepse

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#56 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by jennisjoplin »

teco wrote:meni je oko jajca najljepse
jednog???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#57 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by kockica_kockica »

Sarajevo, Banja Luka, Mostar, Trebinje, Visegrad, Zenica, Tuzla, itd.. svi su lijepi na svoj nacin... :bih: cijela Bosna i Hercegovina je prelijepa....

postave temu najljepsi grad... a ljudi raspravljaju o ratu i sta se desilo u ratu... opustite se ljudi moji i pokusajte se drzati teme a ne samo pricati o ratu... :sad:
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#58 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by jennisjoplin »

kockica_kockica wrote:Sarajevo, Banja Luka, Mostar, Trebinje, Visegrad, Zenica, Tuzla, itd.. svi su lijepi na svoj nacin... :bih: cijela Bosna i Hercegovina je prelijepa....

postave temu najljepsi grad... a ljudi raspravljaju o ratu i sta se desilo u ratu... opustite se ljudi moji i pokusajte se drzati teme a ne samo pricati o ratu... :sad:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#59 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Chmoljo »

a niko ne spominje prelijepi Stolac i Bregavu???
mislim stvarno... :roll:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#60 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by d2 »

japan
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#61 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by cyprus »

Meni je Bihać fascinantan. Ne znam zašto se tako malo govori o njegovoj ljepoti. :)
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#62 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by jennisjoplin »

d2 wrote:japan
plus kina :lol:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#63 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Nosferatu »

#1 Bihac. Ali nije zbog grada. Vise zbog grada na rijeci. I zbog ljudi u gradu. A mozes na bicklu otici na Plitvicka jezera. Okrenuti janje na Klokotskom izvoru ili ulovit pastrmku, nema takve rijeke nigdje. Zimi Pljesevica i okolina. Evo zivjeo sam u jedno 4-5 gradova, svaki je imao neku rijeku ili jezero, ali brate nista kao Una. I navece kad otvoris prozor, a ono cuje se voda huci, ne znam kakavi nemiri da te oblvladaju smiris se i milina zaspati. Da mi hoce neko taj zvuk snimit, ali da znam da je moja Una, platio bih. Sjetim se u ratu, dosli cetnici na Klokot odakle se pitka voda crpi pa nismo imali vode, ujutro peskir preko ramena i ides na Unu da se malo umijes i operes. To mi je bilo bas merak. Nema sto kaju da izvinete govno kad predje preko tri kamena, to je cista voda. Samo, ne smije se rijeka ni potcijeniti. Jer podcjenisli je, slap, grc ili vir, skocis na sedru, neku glupost napravis, i gotovo. Zbog toga ne volim navece imati posla po rijeci, to je sejtanski, narucito ako ides sam, trazis belaja, nema druge. Ima dosta otocica na kojima ljudi kampuju ljeti, a moze se samo preko vode doci, tj. moras pregaziti ili ladjom. Nikada nisam voljeo kampovati tu, jer mi je jedan kolega vrlo dobar se udavio tako. Navece negdje krenuo, i okliznuo se i glava od kamen, pod slap, udavio se, svi mislili otisao, oni koji su mislili kod kuce je da je ostao, na kampovanju i gotovo. To je lekcija takodje ljudima koji dolaze u posjetu - uvijek nadji nekog koje odatle, pa sa njim, ili barem dobro popricaj, ako mislis ici. Ja znam jedan mali dio Une oko kuce gdje zivim, a i to sam zaboravio, najgore je kad vidim neko dodje - i osjeca se komforno odmah prvi dan. Jos ako je iz grada koji nema rijeku. Non stop dok sam zivjeo po Bihacu smo vadili hude Cazinane, oni i Cajin potok, veze nemaju s tim sta je voda i rijeka, ili ljude sa sela koji eto, misle da su na moru. Ja se bojim za njih. Voda se mora respektovati uvijek, inace ti postane zli gospodar. A nema nista gore kad ti se neko udavi u rijeci koju volis. To je kao kad te zena koja ti je sve, prevari s drugim covjekom. Jer ti ako tu zivis, ti moras s tom rijekom zivjeti, kakva god da je, i sta god da se desi. Zbog toga - ladju kraju Avdija. Takodje - Una je jako hladna, i nikada se ne skace u vodu, onako, da se ne pokvasi prvo, trazis belaja. Takodje, nemoj biti u vodi dok ne poplavis, bolje 2x po pola, nego jednom cijelo to vrijeme.

Zbog toga - pamet u glavu.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#64 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by jennisjoplin »

Nosferatu wrote:#1 Bihac. Ali nije zbog grada. Vise zbog grada na rijeci. I zbog ljudi u gradu. A mozes na bicklu otici na Plitvicka jezera. Okrenuti janje na Klokotskom izvoru ili ulovit pastrmku, nema takve rijeke nigdje. Zimi Pljesevica i okolina. Evo zivjeo sam u jedno 4-5 gradova, svaki je imao neku rijeku ili jezero, ali brate nista kao Una. I navece kad otvoris prozor, a ono cuje se voda huci, ne znam kakavi nemiri da te oblvladaju smiris se i milina zaspati. Da mi hoce neko taj zvuk snimit, ali da znam da je moja Una, platio bih. Sjetim se u ratu, dosli cetnici na Klokot odakle se pitka voda crpi pa nismo imali vode, ujutro peskir preko ramena i ides na Unu da se malo umijes i operes. To mi je bilo bas merak. Nema sto kaju da izvinete govno kad predje preko tri kamena, to je cista voda. Samo, ne smije se rijeka ni potcijeniti. Jer podcjenisli je, slap, grc ili vir, skocis na sedru, neku glupost napravis, i gotovo. Zbog toga ne volim navece imati posla po rijeci, to je sejtanski, narucito ako ides sam, trazis belaja, nema druge. Ima dosta otocica na kojima ljudi kampuju ljeti, a moze se samo preko vode doci, tj. moras pregaziti ili ladjom. Nikada nisam voljeo kampovati tu, jer mi je jedan kolega vrlo dobar se udavio tako. Navece negdje krenuo, i okliznuo se i glava od kamen, pod slap, udavio se, svi mislili otisao, oni koji su mislili kod kuce je da je ostao, na kampovanju i gotovo. To je lekcija takodje ljudima koji dolaze u posjetu - uvijek nadji nekog koje odatle, pa sa njim, ili barem dobro popricaj, ako mislis ici. Ja znam jedan mali dio Une oko kuce gdje zivim, a i to sam zaboravio, najgore je kad vidim neko dodje - i osjeca se komforno odmah prvi dan. Jos ako je iz grada koji nema rijeku. Non stop dok sam zivjeo po Bihacu smo vadili hude Cazinane, oni i Cajin potok, veze nemaju s tim sta je voda i rijeka, ili ljude sa sela koji eto, misle da su na moru. Ja se bojim za njih. Voda se mora respektovati uvijek, inace ti postane zli gospodar. A nema nista gore kad ti se neko udavi u rijeci koju volis. To je kao kad te zena koja ti je sve, prevari s drugim covjekom. Jer ti ako tu zivis, ti moras s tom rijekom zivjeti, kakva god da je, i sta god da se desi. Zbog toga - ladju kraju Avdija. Takodje - Una je jako hladna, i nikada se ne skace u vodu, onako, da se ne pokvasi prvo, trazis belaja. Takodje, nemoj biti u vodi dok ne poplavis, bolje 2x po pola, nego jednom cijelo to vrijeme.

Zbog toga - pamet u glavu.
zaboravio si podrucje hotela sedra, pa cazinsku kulu, pa.. ima toga u bihacu zahvaljujuci uni. jedino podrucje na kugli zemaljskoj koje je ocuvalo istinsku ljepotu i iskonsku nevinost. zato biscanke i biscani ne dajte da vam da vam zamagljuju oci soldima, to sto imate nemoze se nicim platiti :bih:
azgin_dilber
Posts: 68
Joined: 01/02/2009 13:50

#65 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by azgin_dilber »

Svi su gradovi u Bosni lijepi. Među najlijepše bih svrstao Banja Luku i Sarajevo :)
ania
Posts: 43
Joined: 03/07/2008 20:07

#66 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by ania »

jennisjoplin wrote:
Nosferatu wrote:#1 Bihac. Ali nije zbog grada. Vise zbog grada na rijeci. I zbog ljudi u gradu. A mozes na bicklu otici na Plitvicka jezera. Okrenuti janje na Klokotskom izvoru ili ulovit pastrmku, nema takve rijeke nigdje. Zimi Pljesevica i okolina. Evo zivjeo sam u jedno 4-5 gradova, svaki je imao neku rijeku ili jezero, ali brate nista kao Una. I navece kad otvoris prozor, a ono cuje se voda huci, ne znam kakavi nemiri da te oblvladaju smiris se i milina zaspati. Da mi hoce neko taj zvuk snimit, ali da znam da je moja Una, platio bih. Sjetim se u ratu, dosli cetnici na Klokot odakle se pitka voda crpi pa nismo imali vode, ujutro peskir preko ramena i ides na Unu da se malo umijes i operes. To mi je bilo bas merak. Nema sto kaju da izvinete govno kad predje preko tri kamena, to je cista voda. Samo, ne smije se rijeka ni potcijeniti. Jer podcjenisli je, slap, grc ili vir, skocis na sedru, neku glupost napravis, i gotovo. Zbog toga ne volim navece imati posla po rijeci, to je sejtanski, narucito ako ides sam, trazis belaja, nema druge. Ima dosta otocica na kojima ljudi kampuju ljeti, a moze se samo preko vode doci, tj. moras pregaziti ili ladjom. Nikada nisam voljeo kampovati tu, jer mi je jedan kolega vrlo dobar se udavio tako. Navece negdje krenuo, i okliznuo se i glava od kamen, pod slap, udavio se, svi mislili otisao, oni koji su mislili kod kuce je da je ostao, na kampovanju i gotovo. To je lekcija takodje ljudima koji dolaze u posjetu - uvijek nadji nekog koje odatle, pa sa njim, ili barem dobro popricaj, ako mislis ici. Ja znam jedan mali dio Une oko kuce gdje zivim, a i to sam zaboravio, najgore je kad vidim neko dodje - i osjeca se komforno odmah prvi dan. Jos ako je iz grada koji nema rijeku. Non stop dok sam zivjeo po Bihacu smo vadili hude Cazinane, oni i Cajin potok, veze nemaju s tim sta je voda i rijeka, ili ljude sa sela koji eto, misle da su na moru. Ja se bojim za njih. Voda se mora respektovati uvijek, inace ti postane zli gospodar. A nema nista gore kad ti se neko udavi u rijeci koju volis. To je kao kad te zena koja ti je sve, prevari s drugim covjekom. Jer ti ako tu zivis, ti moras s tom rijekom zivjeti, kakva god da je, i sta god da se desi. Zbog toga - ladju kraju Avdija. Takodje - Una je jako hladna, i nikada se ne skace u vodu, onako, da se ne pokvasi prvo, trazis belaja. Takodje, nemoj biti u vodi dok ne poplavis, bolje 2x po pola, nego jednom cijelo to vrijeme.

Zbog toga - pamet u glavu.
zaboravio si podrucje hotela sedra, pa cazinsku kulu, pa.. ima toga u bihacu zahvaljujuci uni. jedino podrucje na kugli zemaljskoj koje je ocuvalo istinsku ljepotu i iskonsku nevinost. zato biscanke i biscani ne dajte da vam da vam zamagljuju oci soldima, to sto imate nemoze se nicim platiti :bih:

bihaaac definitivno...ljepotom une ne moze se mjeriti, nikakva car nekog drugog grada...ko nije bio, bujrum...tesko ce vam biti vratiti se kuci :razz: :razz: :razz: ;-) ;-)
User avatar
Atzzo
Posts: 123
Joined: 19/02/2009 21:21
Location: Banja Luka
Contact:

#67 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Atzzo »

:arrow: Risovac
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#68 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Jasko-Cazin »

Nosferatu wrote:Une oko kuce gdje zivim, a i to sam zaboravio, najgore je kad vidim neko dodje - i osjeca se komforno odmah prvi dan. Jos ako je iz grada koji nema rijeku. Non stop dok sam zivjeo po Bihacu smo vadili hude Cazinane, oni i Cajin potok, veze nemaju s tim sta je voda i rijeka, ili ljude sa sela koji eto, misle da su na moru. Ja se bojim za njih. Voda se mora respektovati uvijek, inace ti postane zli gospodar
covjece jer ti imas nesto protiv Cazina :x Pazi sta pricas..
Nismo ovdje da govorimo lose jedni o drugima :P
meni se svki grad svidja u BiH..
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#69 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Jasko-Cazin »

evo malo slika iz Cazina:
Image
Image
Image
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#70 Re:

Post by _tulumba_ »

zenny wrote:zenica, pogotovo u zadnje vrijeme... mala a lijepa :D
Svaka ti cast! :-) Mala velis??
Ma dobro, ali veliki ljudi su ti tamo :D



:-)



Najljepsi grad, to svako znaaa, najljepsaaa je Zenicaaa :D


Meni je Ze jedan od najljepsih (nije sto je moj grad), naravno uvijek ima ljepsih, ali svaki grad je lijep na svoj nacin..
U Ze, najvise mi se svidja veliki park u samom centru grada, zelenilo i priroda, jos pogotovo sad u proljece..
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#71 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by Jasko-Cazin »

Svaki grad je ljep...
Veoma mi se svidja u Cazinu stari grad Ostrozac,u Bihacu mi se puno svidja Una,u Zenici park,u Mostaru most itd..
Tesko se odluciti koji je grad najljepsi,po meni je Cazin...
ali kad je u pitanju najljepsa drzava lako se odluciti i reci:BOSNA I HERCEGOVINA je najljepsa.Ostale drzave prema nama su nula :bih: 8-) :bih:
mi smo najljepsi BOSNA I HERCEGOVINA
User avatar
6ocaHcku_Cp6uH
Posts: 15
Joined: 23/04/2009 10:24
Location: y matpukcy

#72 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by 6ocaHcku_Cp6uH »

Banja Luka

Image
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#73 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by suspect_zero »

Poslije Sarajeva nekako mi je Konjic najdraži............gradić koji ima dušu i ljude otvorenog srca :bih: :bih: :bih: :bih:
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#74 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by akaunt »

Pravo mi muka citat ono o najjadnim mjestima u BiH. Toliki izliv kompleksa se ne vidi ni na politickim temama. Haj rekoh da ozivim i ovu.
Meni licno Trebinje i Bihać.
..ops sad ce me Hrvati silovat :-D nema njihovog.

Opsss opet. Sad vidjeh da je ova tema u Sjeverozapadnoj Bosni :? Čemu to? Mozel koji od klix uhljeba ovo prebacit na na one gore teme?
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#75 Re: Najljepsi gradovi u Bosni i Hercegovini su...

Post by sehohari »

Meni su svi gradovi u Bosni i Hercegovini :bih: lijepi, ali mi je najljepše definitivno Trebinje, grad kao grad je prelijep, ali mi najviše godi klima u gradu.
Post Reply