Najljepsi gradic u Hercegovini

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#151 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Trebam te »

Kupujem kucu u Pocitelju , pa ako znate da neko prodaje, unaprijed hvala za informacije...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#152 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by KENJAC »

pustopoljina wrote:
KENJAC wrote:Otidjite u Trebinje. Budite jedan dan. Razgledajte i slikajte. I Trebinje i okolinu . Onda napisite par rijeci ovdje.
Da , i jos nesto. Nije bitno za ljepotu grada ali je sigurno bitno za gard koji neki imaju prema , tamo nekom Trebinju. Naime od Maja do sredine Septembra je sigurno naj multietnickiji grad u BiH !
ovo si jako nezgrapno formulirao.
bolje da si napisao da svi koji nisu pravoslavni najbolji period za posjete imaju od maja do septembra, jer najmanje upadaju u oci :)
ovaj shitstorm nije potreban na temi, inace cemo za najljepsi hercegovacki gradic morati birati nesto na malti.
Ma nezgrapno i grapno ali smo se shvatili. Rekao sam ovo samo zbog nekog straha od druge sredine. Trebinje nema kafana gdje sjede jedni a gdje drugi, nema problema ako mama zove malog Mahira, nema problema ako pitas jel sa svinjetinom ili ne.
A to nije bas svojstveno svim malim, sredinama. Shvatite ovo kako hocete , dobronamjeran ce shvatit dobronamjerno.
Cuj pricat mi o Stocu sa tog gledista :-) ! Jeste li ikad bili u Stocu ? A da bi se nekom gradic svidjeo , sve konta !
Uzgred, za mene je najljepsi gradic u BiH Bihac i tamo sve uz Unu ! Istu reakciju imaju Srbi kad im to kazem..... Jest , pa da dijete moram Mevludinom zvat :-) :-) :-)
...svudje ista prica ....
Boletus edulis
Posts: 280
Joined: 27/02/2012 18:51

#153 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Boletus edulis »

Nemoj se cupati.Ja nisam cuo za slucaj da je ijedan Srbin ubijen u Bihacu kojeg pominjes.Nisam cuo ni da je srusena pravoslavna crkva.A i ti znas sta su Srbi radili tom gradu.I zasto bi onda svoje dijete zvali Mevludinom? Zaradio caca na ratistu pa ga sad strah?

Sto neko rece ,o kakvoj ti multieticnosti pricas kad su u Trebinju izljevali kamen temeljac za obnovu porusene dzamije sa poredanim specijalcima u krugu od kilometar? 12 dzamija su Srbi srusili i poravnali u i oko Trebinja.Opljackali sve muslimansko.I pricas o necemu? Imas li obraza?

Ima li u Trebinju ulica Srdjana Aleksica? Naravno da nema.Niti ce je ikad biti.Momak spasio druga Muslimana i platio glavom.Drugi ga slave a njegov rodni grad jok.Nazivaju ga izdajicom,zastitnikom svercera,podrumasem...pisam ti se na multieticnost.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#154 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by KENJAC »

Boletus edulis wrote:Nemoj se cupati.Ja nisam cuo za slucaj da je ijedan Srbin ubijen u Bihacu kojeg pominjes.Nisam cuo ni da je srusena pravoslavna crkva.A i ti znas sta su Srbi radili tom gradu.I zasto bi onda svoje dijete zvali Mevludinom? Zaradio caca na ratistu pa ga sad strah?

Sto neko rece ,o kakvoj ti multieticnosti pricas kad su u Trebinju izljevali kamen temeljac za obnovu porusene dzamije sa poredanim specijalcima u krugu od kilometar? 12 dzamija su Srbi srusili i poravnali u i oko Trebinja.Opljackali sve muslimansko.I pricas o necemu? Imas li obraza?

Ima li u Trebinju ulica Srdjana Aleksica? Naravno da nema.Niti ce je ikad biti.Momak spasio druga Muslimana i platio glavom.Drugi ga slave a njegov rodni grad jok.Nazivaju ga izdajicom,zastitnikom svercera,podrumasem...pisam ti se na multieticnost.
Ajd dobro !
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#155 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by pustopoljina »

KENJAC wrote:
pustopoljina wrote:
KENJAC wrote:Otidjite u Trebinje. Budite jedan dan. Razgledajte i slikajte. I Trebinje i okolinu . Onda napisite par rijeci ovdje.
Da , i jos nesto. Nije bitno za ljepotu grada ali je sigurno bitno za gard koji neki imaju prema , tamo nekom Trebinju. Naime od Maja do sredine Septembra je sigurno naj multietnickiji grad u BiH !
ovo si jako nezgrapno formulirao.
bolje da si napisao da svi koji nisu pravoslavni najbolji period za posjete imaju od maja do septembra, jer najmanje upadaju u oci :)
ovaj shitstorm nije potreban na temi, inace cemo za najljepsi hercegovacki gradic morati birati nesto na malti.
Ma nezgrapno i grapno ali smo se shvatili. Rekao sam ovo samo zbog nekog straha od druge sredine. Trebinje nema kafana gdje sjede jedni a gdje drugi, nema problema ako mama zove malog Mahira, nema problema ako pitas jel sa svinjetinom ili ne.
A to nije bas svojstveno svim malim, sredinama. Shvatite ovo kako hocete , dobronamjeran ce shvatit dobronamjerno.
Cuj pricat mi o Stocu sa tog gledista :-) ! Jeste li ikad bili u Stocu ? A da bi se nekom gradic svidjeo , sve konta !
Uzgred, za mene je najljepsi gradic u BiH Bihac i tamo sve uz Unu ! Istu reakciju imaju Srbi kad im to kazem..... Jest , pa da dijete moram Mevludinom zvat :-) :-) :-)
...svudje ista prica ....
fala ti za bihac, al' da nije une...:lol: :-) btw. ti tvoji srbi su maksimalno neupuceni. ne svidjaju mi se.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#156 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by pustopoljina »

KENJAC wrote:
pustopoljina wrote:
KENJAC wrote:Otidjite u Trebinje. Budite jedan dan. Razgledajte i slikajte. I Trebinje i okolinu . Onda napisite par rijeci ovdje.
Da , i jos nesto. Nije bitno za ljepotu grada ali je sigurno bitno za gard koji neki imaju prema , tamo nekom Trebinju. Naime od Maja do sredine Septembra je sigurno naj multietnickiji grad u BiH !
ovo si jako nezgrapno formulirao.
bolje da si napisao da svi koji nisu pravoslavni najbolji period za posjete imaju od maja do septembra, jer najmanje upadaju u oci :)
ovaj shitstorm nije potreban na temi, inace cemo za najljepsi hercegovacki gradic morati birati nesto na malti.
Ma nezgrapno i grapno ali smo se shvatili. Rekao sam ovo samo zbog nekog straha od druge sredine. Trebinje nema kafana gdje sjede jedni a gdje drugi, nema problema ako mama zove malog Mahira, nema problema ako pitas jel sa svinjetinom ili ne.
A to nije bas svojstveno svim malim, sredinama. Shvatite ovo kako hocete , dobronamjeran ce shvatit dobronamjerno.
Cuj pricat mi o Stocu sa tog gledista :-) ! Jeste li ikad bili u Stocu ? A da bi se nekom gradic svidjeo , sve konta !
Uzgred, za mene je najljepsi gradic u BiH Bihac i tamo sve uz Unu ! Istu reakciju imaju Srbi kad im to kazem..... Jest , pa da dijete moram Mevludinom zvat :-) :-) :-)
...svudje ista prica ....
koji drugi :?
ne bih da te zezam, a nije ni smijesno, ali se bas lose vadis. ako uspijem do trebinja, javim utiske.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#157 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by KENJAC »

Oš moj savjet ? Śedi dje i śediš !
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#158 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Banksy »

KENJAC wrote:
Ma nezgrapno i grapno ali smo se shvatili. Rekao sam ovo samo zbog nekog straha od druge sredine. Trebinje nema kafana gdje sjede jedni a gdje drugi, nema problema ako mama zove malog Mahira, nema problema ako pitas jel sa svinjetinom ili ne.
Nema tih kafana jer drugih je oko 400, a malog Mahira nema jer nema malih, tih 400 je uglavnom 65 +.
Trebinje je ljeti zaista živo i šareno i multietničko, ali isključivo zbog turista koji ga preplave. Pokušaj da ga se prikaže multietničkom oazom je zaista smiješan i pomalo drzak.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#159 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by pustopoljina »

KENJAC wrote:Oš moj savjet ? Śedi dje i śediš !
Nemas se ti sta ljutiti drug, osim ako si licno po trebinju operisao, u sta cisto sumnjam.
ne boji se niko druge sredine, da je tako ne bi covjek nikud mrdnuo, nego ataka na vlastitu kozu.
bila sam u citluku i ne mogu nijednu ruznu rijec reci, samo preporuciti i pohvaliti. Meni je to golemo u danasnji vakat.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#160 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by KENJAC »

Banksy wrote:
KENJAC wrote:
Ma nezgrapno i grapno ali smo se shvatili. Rekao sam ovo samo zbog nekog straha od druge sredine. Trebinje nema kafana gdje sjede jedni a gdje drugi, nema problema ako mama zove malog Mahira, nema problema ako pitas jel sa svinjetinom ili ne.
Nema tih kafana jer drugih je oko 400, a malog Mahira nema jer nema malih, tih 400 je uglavnom 65 +.
Trebinje je ljeti zaista živo i šareno i multietničko, ali isključivo zbog turista koji ga preplave. Pokušaj da ga se prikaže multietničkom oazom je zaista smiješan i pomalo drzak.
Sto bolan ma silu hoces nesto ? Ko ga prikazuje multietnickom oazom. Gdje to ima u Bosni ? Ne lupaj ziv ti ja bio. Rekao sam u periodu od ..do...! I tu stojim. A ne da bi sirio glupu pricu o multietnicnosti koje nidje nema, nego jednostavno da kazem da u tom nekom periodu niko nece imati neugodnosti. Aj jos koju prozbori o klanju i Skorpionima i turi ih meni u usta.
...sta bolan koj moj hoces na silu da se svadjas ? U ostalom, posjeti neki drugi grat i sve OK !
PM72
Posts: 17627
Joined: 30/04/2012 16:54

#161 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by PM72 »

Ova izjava :
Naime od Maja do sredine Septembra je sigurno naj multietnickiji grad u BiH !
je bez veze.Kao prvo,nije tačna jer recimo stranaca u Sarajevo dođe za 15 dana koliko u Trebinju za 2 mjeseca.Nema kakvih rasa i boja nema,od kineza pa do amerikanaca.U Trebinje dođu Bošnjaci iz dijaspore kod staraca Bošnjaka koji su se vratili na svoje i imaš domaće i naseljene Srbe.Slabo će koji kinez,arap jal amerikanac tumarati danima po Trebinju.

Što ti neko reče,do prije 15 godina u Trebinju si mogao naći više čovječijih ribica nego nesrba.Srušeni svi vjerski objekti koji su pripadali drugoj konfesiji.Tu multietičnosti nema ni u tragovima.Dijaspora dođe sa parama i vi je trpite samo radi eura.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#162 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Banksy »

KENJAC wrote:
Banksy wrote:
KENJAC wrote:
Ma nezgrapno i grapno ali smo se shvatili. Rekao sam ovo samo zbog nekog straha od druge sredine. Trebinje nema kafana gdje sjede jedni a gdje drugi, nema problema ako mama zove malog Mahira, nema problema ako pitas jel sa svinjetinom ili ne.
Nema tih kafana jer drugih je oko 400, a malog Mahira nema jer nema malih, tih 400 je uglavnom 65 +.
Trebinje je ljeti zaista živo i šareno i multietničko, ali isključivo zbog turista koji ga preplave. Pokušaj da ga se prikaže multietničkom oazom je zaista smiješan i pomalo drzak.
Sto bolan ma silu hoces nesto ? Ko ga prikazuje multietnickom oazom. Gdje to ima u Bosni ? Ne lupaj ziv ti ja bio. Rekao sam u periodu od ..do...! I tu stojim. A ne da bi sirio glupu pricu o multietnicnosti koje nidje nema, nego jednostavno da kazem da u tom nekom periodu niko nece imati neugodnosti. Aj jos koju prozbori o klanju i Skorpionima i turi ih meni u usta.
...sta bolan koj moj hoces na silu da se svadjas ? U ostalom, posjeti neki drugi grat i sve OK !
Prvo, smanji ton, drugo, lupaš gluposti jer ''od maja do septembra'' svaki turistički grad u BiH je silom i milom prilika multietnički, pa tako i etnički očišćeno Trebinje, treće, pokušavaš provući tu tendencioznu ublehu na temi na kojoj joj nije mjesto, četvrto, ubuduće, kad već bacaš bombe, bacaj ih za neprovjerljive stvari, pa se možda neko i upeca.

A sad da se vratimo na temu.
Stolac će, nakon proteklog rata, teško ostati u konkurenciji. Prije rata je to sigurno bio najljepši hercegovački grad(ić). Pored ratnih razaranja koja su ga poharala, danas je, za moj ukus, suviše pust, tih i nekako mračan (što i ne čudi).
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#163 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by KENJAC »

....nego , koji je to grad u Hercegovini ljepsi od Trebinja ?
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#164 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by lmo »

nijedan.
trebinje je najljepše...zatim čapljina.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#165 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by asurbanipal »

Čapljina, jako čist grad.

Noćni provodi isto jako dobri, dosta gostiju iz Hrvatske. Astorija, Hennessy, Exit, Absolute :thumbup:
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#166 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Saian »

Banksy wrote:
A sad da se vratimo na temu.
Stolac će, nakon proteklog rata, teško ostati u konkurenciji. Prije rata je to sigurno bio najljepši hercegovački grad(ić). Pored ratnih razaranja koja su ga poharala, danas je, za moj ukus, suviše pust, tih i nekako mračan (što i ne čudi).
+1
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#167 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Banksy »

Saian wrote:
Banksy wrote:
A sad da se vratimo na temu.
Stolac će, nakon proteklog rata, teško ostati u konkurenciji. Prije rata je to sigurno bio najljepši hercegovački grad(ić). Pored ratnih razaranja koja su ga poharala, danas je, za moj ukus, suviše pust, tih i nekako mračan (što i ne čudi).
+1
Dokaz koji pobija tvrdnju da se nekome/nečemu, u(s)prkos ne znam kakvom fizičkom i materijalnom razaranju, ne mogu ubiti duh i duša. Stolac je dokaz da može.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#168 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by stakasa »

Banksy wrote:
Saian wrote:
Banksy wrote:
A sad da se vratimo na temu.
Stolac će, nakon proteklog rata, teško ostati u konkurenciji. Prije rata je to sigurno bio najljepši hercegovački grad(ić). Pored ratnih razaranja koja su ga poharala, danas je, za moj ukus, suviše pust, tih i nekako mračan (što i ne čudi).
+1
Dokaz koji pobija tvrdnju da se nekome/nečemu, u(s)prkos ne znam kakvom fizičkom i materijalnom razaranju, ne mogu ubiti duh i duša. Stolac je dokaz da može.
Stavi to u perspektivu vremena. Sada je bolje nego sto je bilo 2007-e, o 1997-oj da ne pricamo. Stolac je biser, nadoce to na svoje kad tad. Jes da nije multietnican ko Trebinje :D ali bice i to, polako
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#169 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by probook »

PM72 wrote:Ova izjava :
Naime od Maja do sredine Septembra je sigurno naj multietnickiji grad u BiH !
je bez veze.Kao prvo,nije tačna jer recimo stranaca u Sarajevo dođe za 15 dana koliko u Trebinju za 2 mjeseca.Nema kakvih rasa i boja nema,od kineza pa do amerikanaca.U Trebinje dođu Bošnjaci iz dijaspore kod staraca Bošnjaka koji su se vratili na svoje i imaš domaće i naseljene Srbe.Slabo će koji kinez,arap jal amerikanac tumarati danima po Trebinju.

Što ti neko reče,do prije 15 godina u Trebinju si mogao naći više čovječijih ribica nego nesrba.Srušeni svi vjerski objekti koji su pripadali drugoj konfesiji.Tu multietičnosti nema ni u tragovima.Dijaspora dođe sa parama i vi je trpite samo radi eura.
Sta koji q morate svaku temu da zaserete nacionalizmom. Dabogda nuklearka ovde pala i sve zbrisala... pun mi vas je vise q sa svih strana, nista drugo ne znate nego se klati.

Ajmo sada o svakom gradu pricati ista sranja, eto kad sko bec kod Trebinja, hajmo do Mostara - sve sruseno i sravnjeno sto je imalo veze sa srbima, pa niko ne napisa da tamo srbi ne trebaju ljeti dolaziti.

Haj vise idite u temu politika i mrs odavde. Ima li i jedna normalna tema na ovom forumu bez ebenih nacionalista???
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#170 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Toto »

ima li tresanja?
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#171 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by asurbanipal »

Toto wrote:ima li tresanja?

Počele su. Ja već jeo. :mrgreen:
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#172 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Toto »

hruste ili alice :-D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#173 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Pitar s Kariba »

Trebinje u maju - jedna divna multietnička sredina :roll:

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#174 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by Banksy »

Toto wrote:hruste ili alice :-D
Gdje si požurio :D sad su one prve. sitne i vodenaste...
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#175 Re: Najljepsi gradic u Hercegovini

Post by lmo »

Toto wrote:ima li tresanja?
:gladna: Image
Post Reply