Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2101 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Dope_Man »

Mostar je po meni, koji samo u posjetu cesto dodjem, grad sa ogromnim potencijalom ali i milion problema. Rusevina na sve strane, smeca ima podosta, ta podjela po etnoreligijskoj osnovi...

Ali grad koji se, kad bi bilo politicke volje, moze srediti da bude nevjerovatno privlacan. Naravno, politickoj volji je bitnije da njihov bog ima veceg i da se to vidi u objektima po gradu i okolnim brdima.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2102 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Ja sam pogodio put ka Listici dva puta od toga jednom mi je bili prvi put logicno na slijepo :mrgreen:. Ima na vecini raskrsnica ta signalizacija, bar putem kojim sam ja gonio.
I nekako mi djeluje da je zapadni dio grada sredjeniji i noviji.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2103 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by hadzinicasa »

Nadzorna_ploca wrote:Ja sam pogodio put ka Listici dva puta od toga jednom mi je bili prvi put logicno na slijepo :mrgreen:. Ima na vecini raskrsnica ta signalizacija, bar putem kojim sam ja gonio.
I nekako mi djeluje da je zapadni dio grada sredjeniji i noviji.
signalizacija u Mostaru.... maj dijr gad olmajti!!!!
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2104 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

hadzinicasa wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Ja sam pogodio put ka Listici dva puta od toga jednom mi je bili prvi put logicno na slijepo :mrgreen:. Ima na vecini raskrsnica ta signalizacija, bar putem kojim sam ja gonio.
I nekako mi djeluje da je zapadni dio grada sredjeniji i noviji.
signalizacija u Mostaru.... maj dijr gad olmajti!!!!
Spik bosnialengviz date svirazumiju
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2105 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Dope_Man »

invincible1921 wrote:
Btw Ajdinovici vrh vrhova, i pristipuacnost i ugodjaj :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jesi siguran za pristupacnost (ako mislis na put)? Mozda sam ja nekim naopakim putem isao zimus, ali put mi je bio prelos do tamo. Ubrzo nakon silaska sa M18 poce makadam, jos je zima i kise pa se rupe pretpostavljam prosirile i vise nego obicno... to mi je jedino pokvarilo dojam, ostalo je izgledalo odlicno.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#2106 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by invincible1921 »

Dope_Man wrote:
invincible1921 wrote:
Btw Ajdinovici vrh vrhova, i pristipuacnost i ugodjaj :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jesi siguran za pristupacnost (ako mislis na put)? Mozda sam ja nekim naopakim putem isao zimus, ali put mi je bio prelos do tamo. Ubrzo nakon silaska sa M18 poce makadam, jos je zima i kise pa se rupe pretpostavljam prosirile i vise nego obicno... to mi je jedino pokvarilo dojam, ostalo je izgledalo odlicno.
Mislio sam na ovo koliko su pristupacni u parama :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2107 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Dope_Man »

Aha.. e to ne znam, bijase mi placeno od neke firme sa kojom nemam veze :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2108 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by beni-bu-man »

Scepan Polje
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2109 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote:
zrakomlat wrote:Živim u Mostaru, al nisam Mostarac, sutra bih se preselio u drugi grad za dobru poslovnu ponudu recimo. Dakle, nisam baš nešto vezan za taj grad. Da mi se nešto sviđa, baš i nije, ima ljepših mjesta, skladnijih mjesta. Al reći da je Mostar rupa, može samo neko tek da nešto napiše ili da kontrira.

Čuj izreži Stari grad. Pa izreži Sarajevu Baščaršiju i okolni dio, Izreži Blagaju Tekiju, izreži Stocu Radimlju, Banjaluci ovo, Travniku ono... nastavi niz.
Ispade Mostar u rangu Kalinovika i Ljubinja :lol: ljeti sobe nema za iznajmiti da je suhim zlatom plaćaš. Golemo za rupu.

Pišete gluposti.
De ba osvrni se malo oko sebe. Grad je faktički deponija smeća. Kad mostarski vjetrovi krenuti derati, pa raznositi sav taj hamelj, a ti na ulici eskiviraš lebdeće otpatke, prigodno se prisjetiš familije svima koji Mostar nazivaju mediteranskim gradom.

Znači, grad je toliko prljav, da je zimus civilna garda čistila grad. Nuff said. Da ne bi ko rekao kako pričam napamet, baciti oko na ovaj i ovaj link. Problem koji traje godinama i nikoga nije briga.

Mostar je pao na svim ispitima bazičnih civilizacijskih normi. Ne samo da je grad podijeljen na najprimitivniji način, dakle onaj etnonacionalni, nego je to grad u kome, kako već rekoh, svjedočimo osveti poražene ideologije u formi iživljavanja nad antifašističkim spomenicima, kolapsu svih demokratskih instituta zbog čega grad nema izbore 10+ godina, nesposobnosti javnih službi zbog kojih se grad periodično zatrpava smećem k'o da je Srednji vijek, gradnji po ters principu 'ko će bola' meni govoriti gdje ću ja kuću graditi', apstraktnoj saobraćajnoj nekulturi (svjetlosna signalizacija - ne jebu Mostarci to, pješački prelaz - nula poena, jednosmjerna ulica - hajde bola' smotaj ga).

U Mostaru sam doživio da me frajer pukne kao pješaka na pješkačkom...idući u rikverc.

U Mostaru sam doživio da me policija, nakon što sam prijavio pokušaj provale u stan, i to snimljen na jebenoj kameri, umjesto da pogleda snimak i učini nešto po tom pitanju, pita odakle sam i šta ću ja u Mostaru? Da bi potom poentirali kako trebam zvati security koji održava zgradu, a ne njih.

Al' ima Stari most, bato moj. Golemo.
to si ti zivio u Mostaru?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2110 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by ExNihilo »

hadzinicasa wrote:
ExNihilo wrote:
zrakomlat wrote:Živim u Mostaru, al nisam Mostarac, sutra bih se preselio u drugi grad za dobru poslovnu ponudu recimo. Dakle, nisam baš nešto vezan za taj grad. Da mi se nešto sviđa, baš i nije, ima ljepših mjesta, skladnijih mjesta. Al reći da je Mostar rupa, može samo neko tek da nešto napiše ili da kontrira.

Čuj izreži Stari grad. Pa izreži Sarajevu Baščaršiju i okolni dio, Izreži Blagaju Tekiju, izreži Stocu Radimlju, Banjaluci ovo, Travniku ono... nastavi niz.
Ispade Mostar u rangu Kalinovika i Ljubinja :lol: ljeti sobe nema za iznajmiti da je suhim zlatom plaćaš. Golemo za rupu.

Pišete gluposti.
De ba osvrni se malo oko sebe. Grad je faktički deponija smeća. Kad mostarski vjetrovi krenuti derati, pa raznositi sav taj hamelj, a ti na ulici eskiviraš lebdeće otpatke, prigodno se prisjetiš familije svima koji Mostar nazivaju mediteranskim gradom.

Znači, grad je toliko prljav, da je zimus civilna garda čistila grad. Nuff said. Da ne bi ko rekao kako pričam napamet, baciti oko na ovaj i ovaj link. Problem koji traje godinama i nikoga nije briga.

Mostar je pao na svim ispitima bazičnih civilizacijskih normi. Ne samo da je grad podijeljen na najprimitivniji način, dakle onaj etnonacionalni, nego je to grad u kome, kako već rekoh, svjedočimo osveti poražene ideologije u formi iživljavanja nad antifašističkim spomenicima, kolapsu svih demokratskih instituta zbog čega grad nema izbore 10+ godina, nesposobnosti javnih službi zbog kojih se grad periodično zatrpava smećem k'o da je Srednji vijek, gradnji po ters principu 'ko će bola' meni govoriti gdje ću ja kuću graditi', apstraktnoj saobraćajnoj nekulturi (svjetlosna signalizacija - ne jebu Mostarci to, pješački prelaz - nula poena, jednosmjerna ulica - hajde bola' smotaj ga).

U Mostaru sam doživio da me frajer pukne kao pješaka na pješkačkom...idući u rikverc.

U Mostaru sam doživio da me policija, nakon što sam prijavio pokušaj provale u stan, i to snimljen na jebenoj kameri, umjesto da pogleda snimak i učini nešto po tom pitanju, pita odakle sam i šta ću ja u Mostaru? Da bi potom poentirali kako trebam zvati security koji održava zgradu, a ne njih.

Al' ima Stari most, bato moj. Golemo.
to si ti zivio u Mostaru?
Nažalost. :D

Što pitaš?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2111 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by hadzinicasa »

ExNihilo wrote:
Nažalost. :D

Što pitaš?
onako, kad sam procitala tvoj post, reko' ovako moze pisati samo neko ko je zivio tamo, pa dozivio ovo sto pises.
ja romantiziram Mostar zbog mosta, djelimicno zbog lijepih trenutaka na Neretvi s rodbinom iz Visica, a onda jos sama ta podijeljenost mi je tako neprirodna da ga zapravo zalim. neka cudna zbrka emocija kad pomislim na Mostar.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#2112 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by dječak sa šibicama »

Pa ljepse je onih par kilometara pejzaza uz mostarsku Radobolju, nego cijela srednja Bosna, sa sve Zenicom :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2113 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Mozda urbani Velesici mogu izvuci situaciju ovih dana. :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2114 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Dope_Man »

Branih Zenicu par puta ovdje, al bogami nakon ovoga tesko:

Image

PS
Mislim na idiote koji hodaju kroz vodu pored suhog trotoara, ne na pucanje cijevi
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2115 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by triconja »

Dope_Man wrote:Branih Zenicu par puta ovdje, al bogami nakon ovoga tesko:


PS
Mislim na idiote koji hodaju kroz vodu pored suhog trotoara, ne na pucanje cijevi
Sta ima nema nista, ja po trotoaru vozo ba, zato pjesaci hodaju po cesti :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2116 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Dope_Man »

A da, vidjeh negdje da si napisao al smetnuh.

Nista, oprastam im :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2117 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by triconja »

Dope_Man wrote:A da, vidjeh negdje da si napisao al smetnuh.

Nista, oprastam im :lol:
Image
Eto vidis taj trotoar na lijevo, eee, priko njeg sam vozo od vrha do dna, ja idem kad voda 5 cenata, i sta cu :lol: :lol: :lol:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#2118 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by zrakomlat »

Dope_Man wrote:Mostar je po meni, koji samo u posjetu cesto dodjem, grad sa ogromnim potencijalom ali i milion problema. Rusevina na sve strane, smeca ima podosta, ta podjela po etnoreligijskoj osnovi...

Ali grad koji se, kad bi bilo politicke volje, moze srediti da bude nevjerovatno privlacan. Naravno, politickoj volji je bitnije da njihov bog ima veceg i da se to vidi u objektima po gradu i okolnim brdima.
S ovim se mogu složiti. Nije da ExNihilo puno griješi u opisu ali puno pretjeruje. Mostar je grad s milion i jednim problemom, ali da spada u najjadnije gradove i mjesta, malo je preseravanje žestoko. Ove argumente koje neki spominju možeš naći u bilo kojem gradu, oko policije, smeća i slično. Mostar je sjeban politikom. Istočna strana da nije zapostavljena od politike nebi to loše bilo naizgled.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#2119 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by invincible1921 »

zrakomlat wrote:
Dope_Man wrote:Mostar je po meni, koji samo u posjetu cesto dodjem, grad sa ogromnim potencijalom ali i milion problema. Rusevina na sve strane, smeca ima podosta, ta podjela po etnoreligijskoj osnovi...

Ali grad koji se, kad bi bilo politicke volje, moze srediti da bude nevjerovatno privlacan. Naravno, politickoj volji je bitnije da njihov bog ima veceg i da se to vidi u objektima po gradu i okolnim brdima.
S ovim se mogu složiti. Nije da ExNihilo puno griješi u opisu ali puno pretjeruje. Mostar je grad s milion i jednim problemom, ali da spada u najjadnije gradove i mjesta, malo je preseravanje žestoko. Ove argumente koje neki spominju možeš naći u bilo kojem gradu, oko policije, smeća i slično. Mostar je sjeban politikom. Istočna strana da nije zapostavljena od politike nebi to loše bilo naizgled.


Kakvo je politicko stanje (dvije drzave u jednom gradu) dobro ikako i opstaje
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#2120 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by belfy »

Dope_Man wrote:Branih Zenicu par puta ovdje, al bogami nakon ovoga tesko:

Image

PS
Mislim na idiote koji hodaju kroz vodu pored suhog trotoara, ne na pucanje cijevi
meni je cudnije da neko nije zaplivao, jer je bilo vruce. :D
hebe nas dobar pritisak vode, pa vidio si kako je izvalilo asfalt. a ovi su bili brzo opkoljeni vodom i nisu stigli da pobjegnu od bujice. :mrgreen:
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#2121 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ci-Nick »

Dope_Man wrote:Branih Zenicu par puta ovdje, al bogami nakon ovoga tesko:

Image

PS
Mislim na idiote koji hodaju kroz vodu pored suhog trotoara, ne na pucanje cijevi
Narod ko narod, Sarajevo ili Zenica,... svejedno
Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2122 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Dope_Man »

To je skroz drugacija situacija. Slika je pretpistavljam od prije par dana kad je ona kisurina udarila. Tad si pokisao sta god imao, a nemas gdje otici da se sklonis jer su mnoge raskrsnice poplavljenje imoras kroz vodu na drugu stranu.

U Zenici je samo pukla cijev i tece voda po ulici, trotoar suh.
Ci-Nick
Posts: 5181
Joined: 15/03/2015 17:38

#2123 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ci-Nick »

Šta znači moraš,.. ako ovakva kiša pada uđeš u trgovinu, kafić,.. sačekaš malo a ne gaziš vodu do koljena. :wink:
Al eto ljudi se ne daju omesti, skrenuti sa puta,..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2124 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:Scepan Polje
Koji dio, put do granice ili onaj kontejner na granici?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2125 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:Scepan Polje
Koji dio, put do granice ili onaj kontejner na granici?
obatroje :mrgreen:
Post Reply