Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#1476 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Toto »

nepass1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:u drvaru,do prije par godina,a mozda i sad,u centru grada,preko puta zgrade opcine je zgrada kao da rat i dalje traje,samo sto nije srusena
u mostaru svaka 5 gradjevina srusena. jednom cu se nakaniti svaku rusevinu slikati u mostaru, valjda za dva dana zavrsim. u sarajevu odmah do katedrale do neki dan stajala rusevna zgrada :P
jel to prosjek za čitav grad ili za lijevo od Bulevara i Šantićeve?
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#1477 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Kyuss »

shalla wrote:Sad ste me zainteresovali za ovo Grahovo :mrgreen:
Nego, neko spominje mračne predjele pa me podsjeti da se nikad u životu nisam usro ko kad sam 2007. Godine išao na jednu svadbu u Krupu i sad ima onaj jedan dio od meščini Petrovca do Bihaća...
Majko moja, brisani prostor, svjetala nigdje u vidokrugu od 10 kilometara a pritom šiba snijeg i neka je izmaglica (27.12.2007), tačno sam u jednom trenutku mislio da sam upao u zonu sumraka. Kad sam nakon nekih 15 minuta vožnje ugledao neko svjetlo na nekoj kućici ili čemu već, mislim da sam od sreće i olakšanja pišnuo u gaće :lol:
Jesam li u pravu, jel to od Petrovca pa prema Bihaću?
Jes vala, nigdje nikoga, ali od desetak vožnji tom rutom, bar me 5-6x zaustavljala murija. :bih:
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1478 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by PM72 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
nepass1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:u drvaru,do prije par godina,a mozda i sad,u centru grada,preko puta zgrade opcine je zgrada kao da rat i dalje traje,samo sto nije srusena
u mostaru svaka 5 gradjevina srusena. jednom cu se nakaniti svaku rusevinu slikati u mostaru, valjda za dva dana zavrsim. u sarajevu odmah do katedrale do neki dan stajala rusevna zgrada :P

da,jbg,sarajevo je bilo u opsadi 3 i po godine,a u drvaru jedva da je bilo rata pa opet preko puta zgrade opcine stoji zgrada koja samo sto se ne srusi,bar deset godina poislije rata su dvije nove zgrade bile neuseljene jer se u opcini valjda nisu mogli dogovopriti da li ce u zgrade useliti hrvati koji su doselili u drvar ili srbi koji su izbjegli pa se vratili u grad
Zaboravljaš da je kroz Drvar i Grahovo protutnjao HVO i temeljito ih opljačkao i spalio.Lako je obnoviti zgradu u Sarajevu,budžet ko komplet RS a stranih donacija na sve strane.Ko će uložiti desetke miliona za stambene i opštinske objekte u Grahovu?
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1479 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by shalla »

Kyuss wrote:
shalla wrote:Sad ste me zainteresovali za ovo Grahovo :mrgreen:
Nego, neko spominje mračne predjele pa me podsjeti da se nikad u životu nisam usro ko kad sam 2007. Godine išao na jednu svadbu u Krupu i sad ima onaj jedan dio od meščini Petrovca do Bihaća...
Majko moja, brisani prostor, svjetala nigdje u vidokrugu od 10 kilometara a pritom šiba snijeg i neka je izmaglica (27.12.2007), tačno sam u jednom trenutku mislio da sam upao u zonu sumraka. Kad sam nakon nekih 15 minuta vožnje ugledao neko svjetlo na nekoj kućici ili čemu već, mislim da sam od sreće i olakšanja pišnuo u gaće :lol:
Jesam li u pravu, jel to od Petrovca pa prema Bihaću?
Jes vala, nigdje nikoga, ali od desetak vožnji tom rutom, bar me 5-6x zaustavljala murija. :bih:
Mislim da bi mi bilo drago da sam i njih vidio, samo da se uvjerim da me nisu oteli vanzemaljci, da ne vozim u nekom paralelnom svemiru u kojem je sve crno :mrgreen:
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#1480 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Labirint »

Odoh u Grahovo..al na proljeće 8-) :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#1481 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

PM72 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:u drvaru,do prije par godina,a mozda i sad,u centru grada,preko puta zgrade opcine je zgrada kao da rat i dalje traje,samo sto nije srusena
u mostaru svaka 5 gradjevina srusena. jednom cu se nakaniti svaku rusevinu slikati u mostaru, valjda za dva dana zavrsim. u sarajevu odmah do katedrale do neki dan stajala rusevna zgrada :P

da,jbg,sarajevo je bilo u opsadi 3 i po godine,a u drvaru jedva da je bilo rata pa opet preko puta zgrade opcine stoji zgrada koja samo sto se ne srusi,bar deset godina poislije rata su dvije nove zgrade bile neuseljene jer se u opcini valjda nisu mogli dogovopriti da li ce u zgrade useliti hrvati koji su doselili u drvar ili srbi koji su izbjegli pa se vratili u grad
Zaboravljaš da je kroz Drvar i Grahovo protutnjao HVO i temeljito ih opljačkao i spalio.Lako je obnoviti zgradu u Sarajevu,budžet ko komplet RS a stranih donacija na sve strane.Ko će uložiti desetke miliona za stambene i opštinske objekte u Grahovu?[/quote]


da,stoji i to
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1482 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Guglao sam malo pojam "Bosansko Grahovo" i izleti jeda zanimljiv forum :D

Uglavnom neko na tom forumu napisa da BG nije toliko razvaljeno tokom oslobadjanja od VRS koliko mjesec kasnije u nekoj osvetnickoj akciji hrvatske vojske. Valjda su im na drugom mjestu vojnici zaplatili pa se ljudi iskalili na BG.

Forum je pro Herceg Bosna pa to navode kao srpsku propagandu. Posto sam kupio tako i prodajem.

Mogu i c/p ako koga zanima, ali kad budem na racunaru.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1483 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:Guglao sam malo pojam "Bosansko Grahovo" i izleti jeda zanimljiv forum :D

Uglavnom neko na tom forumu napisa da BG nije toliko razvaljeno tokom oslobadjanja od VRS koliko mjesec kasnije u nekoj osvetnickoj akciji hrvatske vojske. Valjda su im na drugom mjestu vojnici zaplatili pa se ljudi iskalili na BG.

Forum je pro Herceg Bosna pa to navode kao srpsku propagandu. Posto sam kupio tako i prodajem.

Mogu i c/p ako koga zanima, ali kad budem na racunaru.
To je misljenje onih koji su pro-hercegbosna i ono je previse subjektivno. Postavi link ali napomeni da ipak da je to misljenje drugih koje ne treba uzeti previse ozbiljno.
:thumbup:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#1484 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by djevojka bez imena »

Labirint wrote:Odoh u Grahovo..al na proljeće 8-) :D
Da se osamis ko Karahasan? :lol:
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#1485 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Labirint »

Ma ne, čisto upoznavanje krajeva dok ne zarastu u Perućicu vol.2 :D
Kod mene "poznanik" za bračno spakovo stvari i sa tom družicom obilazio Drvar, Grahovo, Livno, Kulen Vakuf a pet dana bili u Bihaću, dakle uvijek ima gore od goreg :D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#1486 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by djevojka bez imena »

Labirint wrote:Ma ne, čisto upoznavanje krajeva dok ne zarastu u Perućicu vol.2 :D
Kod mene "poznanik" za bračno spakovo stvari i sa tom družicom obilazio Drvar, Grahovo, Livno, Kulen Vakuf a pet dana bili u Bihaću, dakle uvijek ima gore od goreg :D
To Bihać gori od goreg? :twisted:
User avatar
sinuhe
Posts: 11485
Joined: 03/06/2011 11:33

#1487 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by sinuhe »

_BataZiv_0809 wrote:Guglao sam malo pojam "Bosansko Grahovo" i izleti jeda zanimljiv forum :D

Uglavnom neko na tom forumu napisa da BG nije toliko razvaljeno tokom oslobadjanja od VRS koliko mjesec kasnije u nekoj osvetnickoj akciji hrvatske vojske. Valjda su im na drugom mjestu vojnici zaplatili pa se ljudi iskalili na BG.

Forum je pro Herceg Bosna pa to navode kao srpsku propagandu. Posto sam kupio tako i prodajem.

Mogu i c/p ako koga zanima, ali kad budem na racunaru.
Bosansko Grahovo ljeto 1995, nije bilo prije sto godina :D

User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#1488 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by purgatorio »

djevojka bez imena wrote:
Labirint wrote:Ma ne, čisto upoznavanje krajeva dok ne zarastu u Perućicu vol.2 :D
Kod mene "poznanik" za bračno spakovo stvari i sa tom družicom obilazio Drvar, Grahovo, Livno, Kulen Vakuf a pet dana bili u Bihaću, dakle uvijek ima gore od goreg :D
To Bihać gori od goreg? :twisted:
Kad se ide od Petrovca ka Bihaću, kad ugledaš grad izgleda kao New York, nakon pustinje od Petrovca
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#1489 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by djevojka bez imena »

purgatorio wrote:
djevojka bez imena wrote:
Labirint wrote:Ma ne, čisto upoznavanje krajeva dok ne zarastu u Perućicu vol.2 :D
Kod mene "poznanik" za bračno spakovo stvari i sa tom družicom obilazio Drvar, Grahovo, Livno, Kulen Vakuf a pet dana bili u Bihaću, dakle uvijek ima gore od goreg :D
To Bihać gori od goreg? :twisted:
Kad se ide od Petrovca ka Bihaću, kad ugledaš grad izgleda kao New York, nakon pustinje od Petrovca
Znam :-D :thumbup:
Škobo Habu
Posts: 9036
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1490 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Škobo Habu »

Ludzak wrote:Zenica veća vukojebina i od Olova i od Kladnja zajedno :lol:
Dokle ide ta vaša mržnja između gradova. Razumio bih da balavci iz jednog većeg grada mrzi drugi veći grad, ali vi ... to nikako. Razdvajate se politički, razdvajate se religijski, razdvajate se nacionalistički, razdvajate se navijački, sad se razdvajate i građanski. Mislio sam da ste ovce, ali ni ovce se ne razdvajaju i ne manipulišu kao vi. Vi ste nižeg nivoa od ovaca.
U Olovu i Kladnju, sredinom devedesetih, nije bilo bradonja koje su potezale oružje ako vidi žensko u šorcu ili majici kratkih tukova u po' ljeta.
U Olovu i Kladnju nije bilo svakojakih "probraćenika" koji su lupali lokale jer se u njima toči alkohol.
U Olovu i Kladnju, u ta doba, baš kao i danas, mog'o si popit i za Bajram, i tokom Ramazana, bez da se kontaš hoće l' ti neko razbiti glavu.
Olovo i Kladanj nisu bili nikada bastinon nekavog militantnog tumačenja Islama, čije su ulice više ličile na Kandahar, nego li na nekadašnji socijalistički centar prerade željezne rude. Prvi put sam za vehabije čuo, kao i vidio, u Zenici. Do tada nisam ni znao da postoje.
Žitelji Olova i Kladnja su daleko opušteniji u mnogo čemu, pa tako i po pitanju religijskih običaja, i ono što mi je posebno drago jeste da ih je zaobišao taj val "islamizacije" Brzininog tipa, najživopisniji u Zenici, koji je bio mješavina šerijatskih zakona i ruralnog primitivizma.

Bio, vidio, proš'o...ned'o Bog nikome.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1491 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Nisi ti bio od '95, ako si bio i tad...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#1492 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Heller »

nepass1 wrote:
PM72 wrote:Kad vidim face po tramvajima,kulturu življenja,parkiranja,dijaloga,smeće i destrukciju...tačno poželim da se Srbi vrate...
i svi sljegli, te sto gledas? sjenica, priboj, rozaje, praca, foca i sta jos ima?
@PM72
Sto ste ih bacali lavovima :mrgreen:
Škobo Habu
Posts: 9036
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1493 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Škobo Habu »

_BataZiv_0809 wrote:Nisi ti bio od '95, ako si bio i tad...
Naravno da sam bio, kao što i dobro znam kako ta Zenica izgleda danas.

No, jedan grad ne čine ni tržni centri, ni zgrade, ni parkovi, već ljudi.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1494 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by julisiz es grant »

User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1495 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bach »

Škobo Habu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Nisi ti bio od '95, ako si bio i tad...
Naravno da sam bio, kao što i dobro znam kako ta Zenica izgleda danas.

No, jedan grad ne čine ni tržni centri, ni zgrade, ni parkovi, već ljudi.
Ni kružni tokovi. A Zeničani su izgleda fascinirani kružnim tokovima.

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1496 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by triconja »

bach wrote:
Škobo Habu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Nisi ti bio od '95, ako si bio i tad...
Naravno da sam bio, kao što i dobro znam kako ta Zenica izgleda danas.

No, jedan grad ne čine ni tržni centri, ni zgrade, ni parkovi, već ljudi.
Ni kružni tokovi. A Zeničani su izgleda fascinirani kružnim tokovima.

:lol: :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1497 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by moonca »

:lol: :zoka:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#1498 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by drastic »

[/quote]
:thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#1499 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by zrakomlat »

Fudo387 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Vjerujem da jeste, al' napustenih fabrika, odmaralista, i slicnih bivsih ustanova iz Titinih vremena imas sada po Balkanu gdje god se okrenes.
Ama brate dragi ovdje je cijeli grad takav. Zovu ga kabriolet city jer vecina zgrada nema krova jbt :run:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1500 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by cyprus »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rusevin ... 1119066#28

Izgleda ova tema potaknula klix.ba da napravi reportažu :D
Post Reply