Najgori glumci BiH glumišta

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#51 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by julisiz es grant »

lijepa u dusi wrote:Mislim da to nije toliko do njih koliko do toga da su kriteriji za ono sto ce biti prikazivano na tvu katastrofalno opali, pa tako imamo i produkcije i glume koje nisu dovedene do ok stanja, a kamoli do savrsenstva.
Naumpade mi jos onaj lik "Mogul ti polizat pupak?" iz Zlatne doline, kako me iritirao lik, ni ime mu nisam mogla zapamtiti... Nadam se da ga vise nigdje necemo gledat.

E da, Amra Kapidzic... Kriza :-)
Ko je taj sa pupkom :D ...onaj čupo, glavna uloga, il neki drugi?
Jel Amra Kapidžić ona iz Vize...žena ovoga što sam ga pomeno u prethodnom postu, jednog od Ermina? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#52 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by ultima_palabra »

Ne znam koliko ljudi koji ne posjećuju pozorišta mogu biti relevantni za neke ocjene. U Sartru i Kamernom ima odličnih mladih glumaca.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#53 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by julisiz es grant »

ultima_palabra wrote:Ne znam koliko ljudi koji ne posjećuju pozorišta mogu biti relevantni za neke ocjene. U Sartru i Kamernom ima odličnih mladih glumaca.
Pošto je pdf Film/TV podrazumijeva se kako glume na filmu. A zna se da te 2 vrste glume nemaju puno veze...sve što je u teatru prednost, na filmu je nedostatak (teatralnost, "preglumljivanje").
Masa izvrsnih glumaca u Americi nikad nije glumila u pozorištu...kao i neki domaći (znam za Pavla Vujisića, vjerovatno ih je bilo još).
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#54 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by esmasaric »

Kod nas još nije tačno razdvojena klasa pozorišnih i filmskih glumaca, mada bi trebalo, ali se kod nas pravi 1-2 filma godišnje, za koje se angažuju pozorišni glumci, a glumci su u teatru zaposleni i primaju platu. Velika je razlika, ali je zato i mnogo teže.

Edin Koja Avdagić je izvrstan mladi glumac, koji ima problem sa mucanjem, ali je to prevazišao i potpuno se transformiše kad glumi. Izlazio na primjeni 5 puta da bi upisao glumu, jer mu je to bila ljubav. On će možda tek za par godina postati veliko ime, ali ja veoma cijenim strast koja se i vidi u poslu.

Emir, Mustafa, Josip su stara škola glume, i naravno napravili su ime još i prije rata. To su velikani za koje mnogi glumci sanjaju da dosegnu polovinu njihovog uspjeha u životu.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#55 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Russki »

citam i nevjerujem...pa sve moguce ste glumce nabrojali..

vidim, svi imaju istancani njuh za filmove, glumce i sl.

klasika balkanska - o svemu sve znam i u svemu sam najbolji

gde se neces odselit iz ove prcvarnice bokte jebo
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#56 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by benjen »

Jedino ako ces na Mjesec onda neces naici na presliku stanja kod nas.
I gore.
Sve je to isto.
Nije turbofolk generacija i nacin razmisljanja izmisljena u radionici nekog opancara koji trubi u trubu i udara o gusle nego se preslikala sa zapada iz pop kultere koju predstavlja recimo spodoba tipa lady gaga...ili na samom pocetku tamo krajem 80-ih Madona.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#57 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by artime »

Ja gledam sta se kod nas forsira a to je lafo ismijavanje malogradjanstine. To je toliko isfurano da je za povracanje. Fol nas bh. Mentalitet itd. Vecina obrazovane gradske raje bi se slozila sa ovim. Zato sam navela sartr kao dobar poligon glumaca i predstava, nove generacije i tematike predstava.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#58 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by dječak sa šibicama »

Maca Marinkovic, cim glumac moze i zna glumiti samo samog sebe, to nije nikakav glumac. Nekome je mozda duhovit, stvar ukusa.

Enis Beslagic, koliko se samopromovise, i iskace iz pastete, toliko je tek prosjecan glumac. Ni po cemu interesantan, ali ocito se zna laktati, i dobro se uvalio prodajuci "Mujo i Suljo" humor u Hrvatskoj.

Rile, necu mu ni reci ime, jer osim Rileta i Makrofila ne znam jel ista glumio, bar ja nisam primjetio.

Haskovic mi nije los glumac, cak bi rekao da ima shmeka za taj posao, ali previse se fura u neku furku mangupa. Ili glumis, ili si maneken.

Sijamija, antipatican, sav drven.

Oboje Seksana, onaj mali pindek bezveze, ona nafurana da je bosanska Sarah Jessica Parker.

Slaven Knezovic, sa onom buldog facom kad se namrsti.

Dobri su mi Zijah Sokolovic, Milan Pavlovic, Mustafa je ikona bez obzira na glupog Izeta, Emir Hadzihafizbeg, Mario ario rio io o, Nada Djurevska ali to je stara skola.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#59 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Donnie Smith »

Samo ono što je glumilo u Audiciji valja... :D
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#60 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by drag_gost »

dječak sa šibicama wrote:Maca Marinkovic, cim glumac moze i zna glumiti samo samog sebe, to nije nikakav glumac. Nekome je mozda duhovit, stvar ukusa.

Enis Beslagic, koliko se samopromovise, i iskace iz pastete, toliko je tek prosjecan glumac. Ni po cemu interesantan, ali ocito se zna laktati, i dobro se uvalio prodajuci "Mujo i Suljo" humor u Hrvatskoj.

Rile, necu mu ni reci ime, jer osim Rileta i Makrofila ne znam jel ista glumio, bar ja nisam primjetio.

Haskovic mi nije los glumac, cak bi rekao da ima shmeka za taj posao, ali previse se fura u neku furku mangupa. Ili glumis, ili si maneken.

Sijamija, antipatican, sav drven.

Oboje Seksana, onaj mali pindek bezveze, ona nafurana da je bosanska Sarah Jessica Parker.

Slaven Knezovic, sa onom buldog facom kad se namrsti.

Dobri su mi Zijah Sokolovic, Milan Pavlovic, Mustafa je ikona bez obzira na glupog Izeta, Emir Hadzihafizbeg, Mario ario rio io o, Nada Djurevska ali to je stara skola.
Postujem tvoj izbor druze, ali samo da priupitam - ides li u pozoriste?
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#61 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Donnie Smith »

Ima ih antipatičnih, vakih nakih i svakakvih, ali Marija Omaljev je definitivno odabrala krivu karijeru. Sreća je pa nigdje i ne glumi :D
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#62 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by almir_tz »

Bravo, nema dalje. :D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#63 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Donnie Smith »

almir_tz wrote:Bravo, nema dalje. :D
Fala! :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#64 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by triconja »

Donnie Smith wrote:Ima ih antipatičnih, vakih nakih i svakakvih, ali Marija Omaljev je definitivno odabrala krivu karijeru. Sreća je pa nigdje i ne glumi :D
Jel to ona Combetova? :lol:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#65 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Donnie Smith »

triconja wrote:
Donnie Smith wrote:Ima ih antipatičnih, vakih nakih i svakakvih, ali Marija Omaljev je definitivno odabrala krivu karijeru. Sreća je pa nigdje i ne glumi :D
Jel to ona Combetova? :lol:
A jest, nalet je bilo. Upire jadna, trudi se ali, ne ide nikako. I ona druga što ju je smijenila u LZN, ne znam joj ime sad :D plavuša...kuku :-?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#66 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by triconja »

Donnie Smith wrote:
triconja wrote:
Donnie Smith wrote:Ima ih antipatičnih, vakih nakih i svakakvih, ali Marija Omaljev je definitivno odabrala krivu karijeru. Sreća je pa nigdje i ne glumi :D
Jel to ona Combetova? :lol:
A jest, nalet je bilo. Upire jadna, trudi se ali, ne ide nikako. I ona druga što ju je smijenila u LZN, ne znam joj ime sad :D plavuša...kuku :-?
Dobro je, barem se trudi da svoj hljeb zaradi :lol:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#67 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by bersK »

Pa dobro ljudi sta vam je? Vi isprozivaste sve moguce glumce. Jedni se zale da su previse glumci ostali upamceni po svojim ulogama. Pa pogledajte Srbe. Onaj zgoljavi sto glumi batlera u svakom filmu srpskom. Pa onda Rale Milenkovic sto ce ga vecina zapamtit po Vratice se rode i "beogradjani mamu vam jebem", pa onda onog sto glumi Pikca, pa Danila Lazovica koji je vjecno glumio nekog Crnogorca i ostace upamcen kao Scepan Scekic, pa Bogoljub Mitić, pa Zoran Rankic Popara, pa Predrag Smiljovic i tako to. Nabrajao bih do sutra. Svi oni imaju 7+ filmskih uloga u svojim portfolijima, al opet. Svako Danila Lazovića pamti ko Šćepana, pa makar 2000 puta glumio Čerčila. Od Hrvata pamtim Đuru Utješanovića - Tetka.

A zašto su ti glumci ostali upamćeni po tim ulogama? Ja mislim zato što su ih vrhunski odradili. Prvi ja lično ne vjerujem da bi u komplet državi neko bolje odglumio jednog kabadahiju, šanera i kriminalca onako kako je to Mirvad odradio u VZB. Ali niko.

Naši najpopularniji i najbolji glumci su Enis, Emir, Đuro, Saša Petrović, Miraj, Burina (njega niko da spomene, a čovjek odradi svaki put kvalitetnu ulogu). Od žena možda bih spomenuo Amilu Terzimehić, koja je počela dobijati uloge u američkim filmovima. Ne kažem da je najbolja, al je red da se spomene. O Jasni O.Berry je stvar jasna, ima ogromnu sisu i zahvaljujući atributu je zaradila više puta ulogu kurave (od Ludih godina do DUM-a).
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#68 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Donnie Smith »

bersK wrote:Pa dobro ljudi sta vam je? Vi isprozivaste sve moguce glumce. Jedni se zale da su previse glumci ostali upamceni po svojim ulogama. Pa pogledajte Srbe. Onaj zgoljavi sto glumi batlera u svakom filmu srpskom. Pa onda Rale Milenkovic sto ce ga vecina zapamtit po Vratice se rode i "beogradjani mamu vam jebem", pa onda onog sto glumi Pikca, pa Danila Lazovica koji je vjecno glumio nekog Crnogorca i ostace upamcen kao Scepan Scekic, pa Bogoljub Mitić, pa Zoran Rankic Popara, pa Predrag Smiljovic i tako to. Nabrajao bih do sutra. Svi oni imaju 7+ filmskih uloga u svojim portfolijima, al opet. Svako Danila Lazovića pamti ko Šćepana, pa makar 2000 puta glumio Čerčila. Od Hrvata pamtim Đuru Utješanovića - Tetka.

A zašto su ti glumci ostali upamćeni po tim ulogama? Ja mislim zato što su ih vrhunski odradili. Prvi ja lično ne vjerujem da bi u komplet državi neko bolje odglumio jednog kabadahiju, šanera i kriminalca onako kako je to Mirvad odradio u VZB. Ali niko.

Naši najpopularniji i najbolji glumci su Enis, Emir, Đuro, Saša Petrović, Miraj, Burina (njega niko da spomene, a čovjek odradi svaki put kvalitetnu ulogu). Od žena možda bih spomenuo Amilu Terzimehić, koja je počela dobijati uloge u američkim filmovima. Ne kažem da je najbolja, al je red da se spomene. O Jasni O.Berry je stvar jasna, ima ogromnu sisu i zahvaljujući atributu je zaradila više puta ulogu kurave (od Ludih godina do DUM-a).

Sve što kažeš stoji ali ovo je tema najgori, što bi pominjali Burinu koji je maestralan ili Đuru ili Hadžihafizbegovića ili Sudžuku? Ima ih i kojima se zalomila loša uloga, u nekoj drugoj bi možda bolji talenat iskazali. Nejse, neki navedeni po mom mišljenju ne spadaju na ovu listu ali, opet, svako ima svoje viđenje...što se tiče HR - meni je Gregurević pravo mio :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by _BataZiv_0809 »

Jest ali zato imas Nikolu Koju, Dragana Bjelogrlica, Nikolu Djuricka, Nebojsu Glogovca, Srdjana Todorovica, Sergeja Trifunovica, Nenada Jezdica...
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#70 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by bersK »

_BataZiv_0809 wrote:Jest ali zato imas Nikolu Koju, Dragana Bjelogrlica, Nikolu Djuricka, Nebojsu Glogovca, Srdjana Todorovica, Sergeja Trifunovica, Nenada Jezdica...

Naravno, ovo su glumci koji su svaku svoju ulogu imali u prstu i odradili je maestralno. To su glumci koji su mozda jednom jedinom ulogom promašili, a s druge strane se svako može sjetit jedne uloge po kojoj su odskočili.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#71 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Russki »

Vidim, ovdje sve profesionalni glumci relevantni i stručni da ocjene nekoga.

Klasika, reklo bi se.
Falling Skies
Posts: 95
Joined: 15/05/2021 09:00

#72 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Falling Skies »

Nevezano za ovu temu odvratnost crnog fadila novalića je kod mene za povratit kad ga vidim obavezno preskočim film ili seriju

Forest vitaker
Odvratan
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#73 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Piaty »

_someone wrote: 21/08/2016 22:23 Nisam bas neki ekspert za ovo ali meni su Damir i Faruk iz LZN katastrofa, ne znam im prava imena, ne da mi se sad guglati, uglavnom ono je meni odron :-)
Ja sam ekspert i ta dvojica su losa.

S tim sto je Faruk ipak dobar glumac ali mu ta uloga ne pase, a Damir je los glumac koju god ulogu da igra.

Najbolji glumci u LZN su Hadzihafizbegovic i Marolt (RIP).
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#74 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Piaty »

Falling Skies wrote: 16/05/2021 19:36 Nevezano za ovu temu odvratnost crnog fadila novalića je kod mene za povratit kad ga vidim obavezno preskočim film ili seriju

Forest vitaker
Odvratan
Jel ti odvratan ovako zbog izgleda ili je odvratan (los) glumac?
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#75 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Mlad i Nevin »

Kurić u ulozi Rileta je bio maestralan, kabadahija orginal(doduse prica se da je slične naravi bio i u stvarnom životu😂), dok je kao Mariofil ocajan.
Post Reply