Najgori glumci BiH glumišta

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#1 Najgori glumci BiH glumišta

Post by ELMauro »

Ovako, realno gledajući najgori glumac ili još bolje top 5 najgorih glumaca iz BiH a koji su trenutno nametnuti, koji su trenutno aktuelni i koji su općenito tu na sceni...meni lično ide na nerve ovaj Mirvad Kurić koji je epitom za odvratnost i jednoličnost karaktera koje glumi, frajer je odbojan i netalentovan do maksimalnih granica, a kako je dospio do ovih BiH "visina" ptice znaju...znači...odron...ima ih još ali nemam snage da ih perem... :?
Zanima me vaše gledište na to, ko je vama "trn u oku"...
User avatar
Toto
Posts: 8097
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#2 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Toto »

a gdje sebe vidis?? :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by johnnykola »

Na vrhu je definitivno Bravo. A ove godine je glumi podučavo talente na SFF-u. Odron total. :D :D :D
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Truba »

najgora su sva obadvojica :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by ExNihilo »

Svi su najgori.
__Phoenix__
Posts: 2667
Joined: 25/10/2013 20:44

#6 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by __Phoenix__ »

Adnan Hasković, ne zato što ne zna da glumi ono što mu se da, već što je poprilično monoton za glumca...
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#7 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by artime »

Vedrana Seksan i Mirvad Kurić.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by insomnia78 »

Dragan Marinkovic Maca
milojicabrzi
Posts: 1725
Joined: 18/11/2009 12:43

#9 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by milojicabrzi »

Ogroman je problem nedostatak kvalitetne selekcije i strogih kriterija kakvi su bili nekad (npr. novinar Vlasta Mijovic, nije mogao na TV jer je lektor primjetio da šuška slovo "S", što je i istina, ali treba baš dobro da se udubiš da to primjetiš.

Nedostatak kriterija i selekcije, doveo je da u glumce idu mamini i tatini sinovi, koji nemaju talenta, a imaju želju da budu glumci / glumice.

Pravi glumac vidi se u teatru, to je dikcija, to je fonetika.... Beograd je uvijek prednjačio u tome, imali su dobru akademiju... od stare garde u SA, ne znam koga nabrojati da je bio ime... možda Pejaković, Zijah Sokolović, Đuro je već pojeftinio standarde...

Mene lično nervira Maca Marinković, zbog pokušavanja da se probije i da se svima svidi...
User avatar
Toto
Posts: 8097
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by Toto »

milojicabrzi wrote:Ogroman je problem nedostatak kvalitetne selekcije i strogih kriterija kakvi su bili nekad (npr. novinar Vlasta Mijovic, nije mogao na TV jer je lektor primjetio da šuška slovo "S", što je i istina, ali treba baš dobro da se udubiš da to primjetiš.

Nedostatak kriterija i selekcije, doveo je da u glumce idu mamini i tatini sinovi, koji nemaju talenta, a imaju želju da budu glumci / glumice.

Pravi glumac vidi se u teatru, to je dikcija, to je fonetika.... Beograd je uvijek prednjačio u tome, imali su dobru akademiju... od stare garde u SA, ne znam koga nabrojati da je bio ime... možda Pejaković, Zijah Sokolović, Đuro je već pojeftinio standarde...

Mene lično nervira Maca Marinković, zbog pokušavanja da se probije i da se svima svidi...
danasnji mediji i ne zaposljavaju lektore.. nema ta pita vise
nisu se kriteriji i standardi uvazavali samo u medijima .

ja napiso prvi strucni rad i kad su htjeli stampat u strucnom zborniku od par hiljada komada.. nisam dao da ide na stampu, dok nisam odnio lektoru da posamara sta sam uneredio i jos firma fino platila usluge lektoru ..

kad se pravio budzet istrazivanja, eksperimenata: obavezna stavka je bila i lektorisanje strucnih radova.
takav je to standard i sistem vrijednosti bio a bogme se i nije smjelo medju raju sa sund robom ...

ugledni lokalni pjesnik, novinar i kulturni radnik - dobar ahbab - od starog mi dosao na kafu .. stari mu se pohvali sinovim prvim objavljenim strucnim radom i dade mu na citanje ..
sretne mene pjesnik i cestita mi u stilu: da se ne konta u tehnicke struke i nauke al da sam rad jezicki, gramatici i stilski odradio prvorazredno i da me casti jednom lozom;
kako mu ja rekoh za lektorisanje pjenik rece: da ce me castiti sa tri loze:
jedna za moj uspjeh, druga sto postujem struku i kvaliett a treca je bila na izaboru lektora - koji mu je bio ahbab :D
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#11 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by zalizani »

Dragan Marinkovic
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#12 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by benjen »

A yebi ga sve je to isti fol,nasmiji ljude prdenjem ili dvosmislenim na sex aludirajucim tekstom.
Svi koji su u tom miljeu su jednako losi.
Bardova skoro da nema ovo ostalo se valja u mulju bez da se neko posebno izdvoji ili nabolje ili nagore..
Jos sad da imenujemo :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by karanana »

Nema dobrih da ih prstima jedne ruke izbrojis. Maca ko maca, los je glumac, ali je u isto vrijeme i dobar za odredjenu vrstu prljavog toalet humora koji propagira u dosta uloga. Mene vise brinu oni koji misle da su kalibar za oskara a u biti su rineka. Ovih mladih ima takvih. Meni je recimo muamer kasumovic takav. Doduse ne znam ni gdje ga mogu vidjeti osim u lzn. U zabi sam ga gledo na daskama i tu mi njegova uloga i nije nesto pokazala da zna.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#14 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by sabina1 »

Fadil i Dario.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#15 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by sarlo »

Macu Marinkovica sam gledao u "Ubojstvu u nocnom vlaku", Mislim da je je dramu napisao Mirko Kovac. Ne da je bio dobar, nego odlican.
S obzirom da vec pisem...Rijad Gvozden ima lice, oci, transformacije...fascinantno.
Last edited by sarlo on 21/08/2016 22:34, edited 1 time in total.
_someone
Posts: 280
Joined: 18/08/2013 09:32

#16 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by _someone »

Nisam bas neki ekspert za ovo ali meni su Damir i Faruk iz LZN katastrofa, ne znam im prava imena, ne da mi se sad guglati, uglavnom ono je meni odron :-)
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by karanana »

_someone wrote:Nisam bas neki ekspert za ovo ali meni su Damir i Faruk iz LZN katastrofa, ne znam im prava imena, ne da mi se sad guglati, uglavnom ono je meni odron :-)
u njihovu odbranu lzn i nije bas neko mjerilo gdje se moze vidjeti dobra gluma. u toj seriji i velikani yu glumista tipa mustafe, seke, milene..... izgledaju kao pocetnici. ali eto i ja sam spomeno kasumovica, ali u njegovu odbranu ni nisam ga imao priliku gdje drugo gledati ali mi se ne dojmi kao glumac sa samopouzdanjem niti karizmom da bude jak. a za faruka se ne bih slozio, covjek ima iza sebe ok uloga.
_someone
Posts: 280
Joined: 18/08/2013 09:32

#18 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by _someone »

karanana wrote:
_someone wrote:Nisam bas neki ekspert za ovo ali meni su Damir i Faruk iz LZN katastrofa, ne znam im prava imena, ne da mi se sad guglati, uglavnom ono je meni odron :-)
u njihovu odbranu lzn i nije bas neko mjerilo gdje se moze vidjeti dobra gluma. u toj seriji i velikani yu glumista tipa mustafe, seke, milene..... izgledaju kao pocetnici. ali eto i ja sam spomeno kasumovica, ali u njegovu odbranu ni nisam ga imao priliku gdje drugo gledati ali mi se ne dojmi kao glumac sa samopouzdanjem niti karizmom da bude jak. a za faruka se ne bih slozio, covjek ima iza sebe ok uloga.
Ima i toga sto kazes, ali eto meni se to ucinilo lose, mozda grijesim, kako god meni se ne svidja :mrgreen: A domace filmove bas i ne pratim pa nisam imao priliku da gledam Faruka u kakvim drugim ulogama
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#19 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by lijepa u dusi »

Ona Rijalda, udata za Lokvancica, propala pjevacica i pokusaj glumice ako se tako uopste i moze nazvati... Fuj ko ono pusti na tv :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#20 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by _BataZiv_0809 »

Miraj Grbic, Moamer Kasumovic, Mirvad Kuric, Enis Beslagic (solidan u rijetkim ozbiljnim ulogama).
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by insomnia78 »

Mislim da je lakse nabrojati dobre
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#22 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by lijepa u dusi »

_BataZiv_0809 wrote:Miraj Grbic
Reci da se salis. Pa ovo je jedan od boljih glumaca novije generacije kojeg imamo.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#23 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by esmasaric »

Maca je izvodio jednu sjajnu monodramu u Tuzli gdje je zaista pokidao. Mada je čovjek skontao da je prljavi smisao za humor i glumljenje budale nešto što mu ide i što može lagano da radi vani. Također, Enis Bešlagić je ista stvar. U ozbiljnim ulogama nije loš, ali je ovo puno manje zahtjevno.

Ima dosta monotonih poput Adnana, koji jednostavno uvijek istu ulogu igraju.

Ubjedljivo je Mirvad Kurić u vrhu. I to je žalosno, jer je on pobogu velika ličnost danas :(
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#24 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by artime »

Sva sreca pa se snasao u politici.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#25 Re: Najgori glumci BiH glumišta

Post by pirmin »

Mustafa u seriji LZN. Gore ne moze. Ne znam koja kriza ga na ono natjera, inace je dobar glumac.

Marinkovica sam samo gledao u filmu "Neprijatelj" gdje je solidno odradio ulogu. Ne iritira me toliko koliko se protiv njega prica.
Post Reply