najgore domace pjesme

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#301 Re: najgore domace pjesme

Post by Clover »

So What! wrote:
Haettenschweiler wrote:
Eh da mi je bilo nać neku tmeu da malo raspravimo i ovakvoj vrsti muzike. Biće raje koja će te razapet zbog ovog, ali ja potpuno razumijem. Ako je iko gledao dokumentarni film "Kao da je bilo nekad" upoznat će muzički pravac nazvat kao jugoslovenski novi val nastao u Beogradu sedamdesetih. Naime on istražuje muziku poznatiju kao Novi Val, a koja je primjesa rock panka i neke vrlo čudne poezije koju ja nikad nisam mogao da shvatim iako sam pokušavao, glavni predstavnik pokreta je grupa Katarina II/Ekatrina Velika, a njen mozak je bio pokojni Milan Mladenović. Ja stvarno ne razumijem kako si tu ljudi napravili takav bum iako i danas da većina ljudi koji su slušali tu muziku ne kontaju o čemu se tu zapravo radi. Uglavnom skupine razbacanih riječi u pjesmama. Grupa Skroz i grupa Letu Štuke su nastavile tradiciju takve muzike kod nas, a grupa Skroz pogotovo. Njihov tekst ja mislim nis sam Adnan Šaran ne konta. Letu Štuke su ipak nešto bolje barem po meni, ali imali su isti muzički utjecaj a često se i u njihovim tkestovima pronađe koja besmislenost.
Ne mogu da vjerujem :? Ali hajd, recimo da svako ima vlastiti ukus, ali NE MOGU DA VJERUJEM!!!
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#302 Re: najgore domace pjesme

Post by So What! »

Clover wrote:
So What! wrote:
Haettenschweiler wrote:
Eh da mi je bilo nać neku tmeu da malo raspravimo i ovakvoj vrsti muzike. Biće raje koja će te razapet zbog ovog, ali ja potpuno razumijem. Ako je iko gledao dokumentarni film "Kao da je bilo nekad" upoznat će muzički pravac nazvat kao jugoslovenski novi val nastao u Beogradu sedamdesetih. Naime on istražuje muziku poznatiju kao Novi Val, a koja je primjesa rock panka i neke vrlo čudne poezije koju ja nikad nisam mogao da shvatim iako sam pokušavao, glavni predstavnik pokreta je grupa Katarina II/Ekatrina Velika, a njen mozak je bio pokojni Milan Mladenović. Ja stvarno ne razumijem kako si tu ljudi napravili takav bum iako i danas da većina ljudi koji su slušali tu muziku ne kontaju o čemu se tu zapravo radi. Uglavnom skupine razbacanih riječi u pjesmama. Grupa Skroz i grupa Letu Štuke su nastavile tradiciju takve muzike kod nas, a grupa Skroz pogotovo. Njihov tekst ja mislim nis sam Adnan Šaran ne konta. Letu Štuke su ipak nešto bolje barem po meni, ali imali su isti muzički utjecaj a često se i u njihovim tkestovima pronađe koja besmislenost.
Ne mogu da vjerujem :? Ali hajd, recimo da svako ima vlastiti ukus, ali NE MOGU DA VJERUJEM!!!


Ajde molim te protumači mi ovu pjesmu i ja ti dam šta hoćeš.
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#303 Re: najgore domace pjesme

Post by Clover »

So What! wrote:


Ajde molim te protumači mi ovu pjesmu i ja ti dam šta hoćeš.
Jedna od najboljih stvari sto se tice njihove muzike jeste da je uglavnom otvorena za interpretaciju, tako da pjesmu mozes shvatiti na svoj nacin, izgraditi svoje misljenje i vidjenje teksta, koje moze biti ovakvo ili onakvo ali ti niko ne moze potvrditi da je tacno, ili pogresno. Cak i kad bih ja pokusala da protumacim bilo koju pjesmu tebi ne bi nista znacilo, jer ti u startu imas stav da je to glupost ili besmislica.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#304 Re: najgore domace pjesme

Post by So What! »

Clover wrote:
So What! wrote:


Ajde molim te protumači mi ovu pjesmu i ja ti dam šta hoćeš.
Jedna od najboljih stvari sto se tice njihove muzike jeste da je uglavnom otvorena za interpretaciju, tako da pjesmu mozes shvatiti na svoj nacin, izgraditi svoje misljenje i vidjenje teksta, koje moze biti ovakvo ili onakvo ali ti niko ne moze potvrditi da je tacno, ili pogresno. Cak i kad bih ja pokusala da protumacim bilo koju pjesmu tebi ne bi nista znacilo, jer ti u startu imas stav da je to glupost ili besmislica.
Znači ne znaš ni ti i time potrvrđuješ moju konstantaciju iz prvog posta o EKV. A da budem iskren ja mnogo volim njihovu pjesmu Krug iako ne shvatam o čemu konkretno govori.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#305 Re: najgore domace pjesme

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 23/03/2016 19:50, edited 1 time in total.
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#306 Re: najgore domace pjesme

Post by bosniamaj »

Priorat wrote:ovako sad, bez zeze, ko nadje goru u dupe ga poljubim :thumbup: :D


ovo je smak svijeta


jebooooteeee
Prejak je! :D
Pade mi na um jedan koji bi mu mozda mogao parirati :D


A no General Two nije za bacit:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#307 Re: najgore domace pjesme

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 23/03/2016 19:49, edited 1 time in total.
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#308 Re: najgore domace pjesme

Post by bosniamaj »

CVIKERASH wrote:
bosniamaj wrote:
Priorat wrote:ovako sad, bez zeze, ko nadje goru u dupe ga poljubim :thumbup: :D


ovo je smak svijeta


jebooooteeee
Prejak je! :D
Pade mi na um jedan koji bi mu mozda mogao parirati :D


A no General Two nije za bacit:
Poslusaj i MC Guntzy-ja :)
To onaj sto i brejka dok pjeva pa se polomi? :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#309 Re: najgore domace pjesme

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 23/03/2016 19:49, edited 1 time in total.
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#310 Re: najgore domace pjesme

Post by bosniamaj »

Odlican :D

Ali je i MC Doberman :D
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#311 Re: najgore domace pjesme

Post by Clover »

So What! wrote:
Clover wrote:
So What! wrote:


Ajde molim te protumači mi ovu pjesmu i ja ti dam šta hoćeš.
Jedna od najboljih stvari sto se tice njihove muzike jeste da je uglavnom otvorena za interpretaciju, tako da pjesmu mozes shvatiti na svoj nacin, izgraditi svoje misljenje i vidjenje teksta, koje moze biti ovakvo ili onakvo ali ti niko ne moze potvrditi da je tacno, ili pogresno. Cak i kad bih ja pokusala da protumacim bilo koju pjesmu tebi ne bi nista znacilo, jer ti u startu imas stav da je to glupost ili besmislica.
Znači ne znaš ni ti i time potrvrđuješ moju konstantaciju iz prvog posta o EKV. A da budem iskren ja mnogo volim njihovu pjesmu Krug iako ne shvatam o čemu konkretno govori.
Nisam rekla da ne znam, vec samo da nema smisla da ja tu nesto tebi tumacim, i apsolutno se ne slazem sa tvojim postom (ne znam samo kako si povezao to dvoje - nisam protumacila pjesmu i to odmah znaci da mislim da je muzika ekv-a besmislena :? )
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#312 Re: najgore domace pjesme

Post by medvjed23 »

što bi reko ian:

"All my lyrics are open to interpretation by the individual and imply many different meanings, therefore their relevance is purely subjective"

radi se o načinu pisanja koji je obilježen kreiranjem formulacija koje se mogu tumačiti na mnogo različitih načina...

neki pjesnici tome pribjegavaju i stvaraju tkzv. hermetičnu poeziju...

a i dosta tekstopisaca u rok bendovima radi isto...

kreira se jedna platforma na kojoj čitatelj može izgraditi neku svoju priču, nešto što ima veze sa njegovim životom, emocijama, stavovima... potrebno je samo malo mašte (ako je dobar tekst/pjesma)...

meni dosta drag način pisanja...

što se tiče najgorih pjesama... može ova...



vjerovatno je bila al ne mogu se sjetiti neke druge koja mi se ne sviđa :roll:
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#313 Re: najgore domace pjesme

Post by Clover »



:x :x :x

Ovu mrzim!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#314 Re: najgore domace pjesme

Post by seln »

medvjed23 wrote: radi se o načinu pisanja koji je obilježen kreiranjem formulacija koje se mogu tumačiti na mnogo različitih načina...

neki pjesnici tome pribjegavaju i stvaraju tkzv. hermetičnu poeziju...
Valjda hermenauticku? :?
User avatar
lipstick
Posts: 66
Joined: 17/03/2011 09:51

#315 Re: najgore domace pjesme

Post by lipstick »

poslije ovih gore postova i dj-eva,MC-ja itd ,teško je naći i konkurenciju :lol:

Ipak:

ove sam se sjetila,a ima ih :roll: koliko hoces.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#316 Re: najgore domace pjesme

Post by nino90 »

Clover wrote:

:x :x :x

Ovu mrzim!
:shock:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#317 Re: najgore domace pjesme

Post by KPNCTNJAH »

@Clover ako ti mrzis ovu pjesmu to ne znaci da joj je mjesto na ovoj temi... ako bi ja poceo postavljati pjesme koje 'mrzim' na sta bi to licilo (neki forumasi bi posjecivali ovu temu umjesto 'sta trenutno slusate' :D )
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#318 Re: najgore domace pjesme

Post by Jeff Bingham »

svim pjesmama Dine Merlina je mjesto na ovoj temi :D pa da ne bih redao sad, mogu i tekstualno se izrazit :-D
User avatar
Clover
Posts: 2647
Joined: 16/12/2010 22:17

#319 Re: najgore domace pjesme

Post by Clover »

KPNCTNJAH wrote:@Clover ako ti mrzis ovu pjesmu to ne znaci da joj je mjesto na ovoj temi... ako bi ja poceo postavljati pjesme koje 'mrzim' na sta bi to licilo (neki forumasi bi posjecivali ovu temu umjesto 'sta trenutno slusate' :D )
Evo ti opis teme: Koje su po vama najgore domace pjesme ako vam se ne svida tekst ili muzika u pjesmi ili pjevac kako izvdi pjesmu.

Sto znaci da ovdje objavis pjesmu koju ne volis - meni je ovo jedna od najgorih pjesama, pa joj je zato mjesto na ovoj temi, bez obzira je li se neko slaže ili ne.
makthemak
Posts: 122
Joined: 16/01/2009 22:03

#320 Re: najgore domace pjesme

Post by makthemak »

Severina Brad Pitt
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#321 Re: najgore domace pjesme

Post by Bosanac21 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v ... [/youtube]

Ne mogu da vjerujem da moze neko ovoliko gluposti da navalja u jednoj pjesmi!!!! :O :shock:
User avatar
nuraH
Posts: 352
Joined: 25/04/2007 02:25

#322 Re: najgore domace pjesme

Post by nuraH »

nuraH wrote:Best of ''wanna be'' bosnian pop stars !?

1. Leila Livnjak


2. Tinka Milinovic


3. Divlje Ruže


4. Don Almir


5. Selma Muhedinović


6. Rizzo Ruža


7. Edvin Po


8. Nino Pršeš
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VYlCsMznS8Q&[/youtube]

9. Mika


10. Sabina Kulauzović


11. Mija Martina


12. Lily Galić


13. Alisa Šišić


14. Azra Hasanovic
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8KnkEMrl4Is&[/youtube]
Update:

15. Model ZE





16. Ama Gama





17. Occulto





18. Grupa "IF"

golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#323 Re: najgore domace pjesme

Post by golman »

User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#324 Re: najgore domace pjesme

Post by Layne »

User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#325 Re: najgore domace pjesme

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 04/02/2021 10:59, edited 1 time in total.
Post Reply