najbolji whiskey

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#176 Re: najbolji whiskey

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#177 Re: najbolji whiskey

Post by victom »

Kyuss wrote:
victom wrote:Probao sam Glenfiddich 18 years i dobar je.
Koja je sljedeća stepenica (koji viski) , da osjetim razliku u odnosu na ovaj od 18 godina?
Glenfiddich 21 naravno :-D Mada je meni GF15 Whisky koji bih svakome preporucio kao neki entry level.

Sada sam se vec previse navukao na treset, pa vecinom uzimam Islay Whiskyje.
Ako ti se vec svidja GF, probaj nesto od ostalih Speyside single malt-ova, tipa Aberlour, Cardhu, Glenlivet, Macallan, Balvenie (recimo Wood 12), Benromach...
drug, nestalo mi Glendfiddicha 18, i probam Ballantines najobicniji (25 KM). Nista mu ne fali. :)
Last edited by victom on 01/03/2021 03:07, edited 2 times in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#178 Re: najbolji whiskey

Post by seln »

victom wrote:
drug, nestalo mi Glendfiddicha 18, i probam Ballantines najobicniji (25 KM). Nista mu ne fali. :)
Svaki je dobar kad bude "od po' flase". :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#179 Re: najbolji whiskey

Post by ultima_palabra »

Ballantines i Red Label su bas gadni, ostalo sve moze manje vise...
User avatar
parappa
Posts: 3278
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#180 Re: najbolji whiskey

Post by parappa »

victom wrote:
Kyuss wrote:
victom wrote:Probao sam Glenfiddich 18 years i dobar je.
Koja je sljedeća stepenica (koji viski) , da osjetim razliku u odnosu na ovaj od 18 godina?
Glenfiddich 21 naravno :-D Mada je meni GF15 Whisky koji bih svakome preporucio kao neki entry level.

Sada sam se vec previse navukao na treset, pa vecinom uzimam Islay Whiskyje.
Ako ti se vec svidja GF, probaj nesto od ostalih Speyside single malt-ova, tipa Aberlour, Cardhu, Glenlivet, Macallan, Balvenie (recimo Wood 12), Benromach...
drug, nestalo mi Glendfiddicha 18, i probam Ballantines najobicniji (25 KM). Nista mu ne fali. :)
e jbg sad... i meni nestalo benzina pa sam otisao biciklom po hljeb. nije mi nista falilo a i vremenski je slicno. :-D
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#181 Re: najbolji whiskey

Post by MaxPayne »

Maraschino wrote:Evo sta mi je ostalo od silnih zaliha a jos vecih praznovanja ovih dana. :roll:

Image

pomocu se malo donjim sankom

Image
Pofina kolekcija,čestitam kolega :thumbup:
Chivas sam jednom pio dobar je bio,nekad na sniženju bude sa dvije čaše,koliko vidim po sarajevskim kafanama to je kao nešto vrh.Malibu je jako ukusan ali boli glava naredna dva dana,posebno ako si miješao sa drugim pićima.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#182 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

2 . Jun 2018 Ardbeg Day u Becu , 40 karti za cijelu Austriju za 40 najbrzih "alkoholicara" i bio sam medju tih 40 sretnika .
Svake godine za Ardbeg Day prezentira se novi Whisky za clanove . Prosle godine bio je to Ardbeg Grooves . Ko jos nije probao Ardbeg trebao bi to uciniti dok ne bude kasno :D . Pio se iskljucivo Ardbeg : Ardbeg Ten , Ardbeg AN OA , Ardbeg Uigeadail , Ardbeg Corryvreckan i naravno Ardbeg Grooves . Organizacija perfektna , voznja iz Beca sa starim busom , garderoba sarena iz 60-ih , restoran Oktagon iznad Beca , bila su neka natjecanja ( u kojima nisam ucestvovao :D ) za nagrade . Predivno je bilo . Kao sto neko rece Ardbeg kad otvoris vatrogasci dolaze :D Evo i da postavim par slika .
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#183 Re: najbolji whiskey

Post by insomnia78 »

Dajul ove seke kad popiju
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#184 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

2 . Jun 2018 Ardbeg Day
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#185 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

2 . Jun 2018 Ardbeg Day
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#186 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

2 . Jun 2018 Ardbeg Day
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44792
Joined: 29/12/2005 01:20

#187 Re: najbolji whiskey

Post by jeza u ledja »

JThomas wrote:ima treseta i sa peštera :lol:

juče vidim u tropicu u lukavici glennfidich 18, 125 maraka. cijenim svačije, ali meni vala puno. iskreno govoreći, imajući u vidu da volim popiti a ne mućkati po ustima :mrgreen:
To je pravo jeftino s obzirom da je kod nas oko stoje. :?

Glenlivet/Glenfiddich 12yr - mjera. Oni su ono izmedju $40-45 plus taksa.
Ta dva, Laphroaig 10yr, kad hocu malo arome, te Basil Hayden kad hocu bourbon. Rye nisam toliki ljubitelj.

To mi je ono standard. Sad naravno moze bolje ako cemo fensi :D , a moze i gore ako cemo trashy :D . Ako cemo trashy uzimam Maker's Mark.

Vjerovatno se ponavljam ali haj sta ima veze. :D Cheerio :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#188 Re: najbolji whiskey

Post by JThomas »

bila je akcija ali ne vjerujem da ga može sad davati 20 ili 30 maraka jeftinije nego inače...ne bi trebalo.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#189 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

Evo posto mi je danasnji dan poseban pa reko da otvorim jednu flasu . A ujedno da preporucim ako bude valjala . Imao sam doduse pri dnu i malo Glenfiddicha pa reko da uporedim . Znaci bozeeee :D Glendronach 12 43% , sigurno iskusniji poznavaoci viskija( sto ja nisam) ce ga svrstati isto kao i Glenfiddich 12 kao dobar za pocetnike . Ja imam utisak da neko ko nikad nije probao alkohol mogao bi bez problema piti Glenfiddich 12 . Odusevljen sam i ovim Glendronachom 12 , meni to ne smeta sto je 43% . Preporucujem ga , bas dobar viski .
Image
Image
Image
Image
User avatar
parappa
Posts: 3278
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#190 Re: najbolji whiskey

Post by parappa »

bosan wrote:Evo posto mi je danasnji dan poseban pa reko da otvorim jednu flasu . A ujedno da preporucim ako bude valjala . Imao sam doduse pri dnu i malo Glenfiddicha pa reko da uporedim . Znaci bozeeee :D Glendronach 12 43% , sigurno iskusniji poznavaoci viskija( sto ja nisam) ce ga svrstati isto kao i Glenfiddich 12 kao dobar za pocetnike . Ja imam utisak da neko ko nikad nije probao alkohol mogao bi bez problema piti Glenfiddich 12 . Odusevljen sam i ovim Glendronachom 12 , meni to ne smeta sto je 43% . Preporucujem ga , bas dobar viski .
Image
Sve najbolje za poseban dan... U zdravlju i sa puno viskija dočekao još puno ovakvih.

Da pravo napišem šta se desilo za moj rođendan ljetos. Imam druga koji vozi šlep službu u njemačkoj... On šlepa većinom kamione nakon udesa i većih kvarova. Ako se prospe roba po autoputu oni su zaduženi da sve uredno pokupe da se što prije saobraćaj normalizuje. sve što pokupe je njihovo!
Ljetos se sudarila dva kamiona, jedan prevozio mlijeko a drugi viski. Razbilo se možda 1/4 flaša. Sve ostalo je mogao zadržati. Podijelio je svakom radniku po 100 flaša... Bilo raznih ali većinom neki start za koktele u hotelima i klubovima.

Meni donio karton od 6 viskija... Neki Glen Turner koji nisam prije pio. Onako srednji viski. Ništa posebno ali ipak interesantna priča.

Image
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#191 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

A mlijeko ostavio drugima :D :D
Hvala na lijepim zeljama nije rodjendan ali danas mi je bas poseban . Svako dobro ti zelim .
A tal Glen Turner nisam probao . Ovaj Glendronach je stvarno dobar , nije tako jednostavan kao Glenfiddich .
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#192 Re: najbolji whiskey

Post by seln »

Davno, davno, kad je Tito jos hodao po zemlji, dosao je u posjetu Jugoslaviji tada mladjahni princ Charles. Kao njegov pratilac je dosao MacLean junior, sin Titovog ratnog prijatelja Fitzroya Macleana. Na peskes mu je donio cuven Macphunn viski, koji je proizvodio Maclean licno i kojeg nije bilo u slobodnoj prodaji.
Navece je Tito posluzio njegov standardni Chivas. Pomalo razocaran, princ Charles je upitao:
- Zar ne mozemo otvorito Fitzov viski?
A ne - odgovorio je Tito - to cuvamo za specijalne prilike.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#193 Re: najbolji whiskey

Post by Russki »

ultima_palabra wrote:Ballantines i Red Label su bas gadni, ostalo sve moze manje vise...
:thumbup:

Dobri da moš noge namakat u njima..
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#194 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

Sledece sedmice izlazi u Evropi jedna interesantna kolekcija viskija -

" Game of Thrones Single Malt Collection "
Vise interesantno za kolekcionare nego za ljubitelje dobre kapljice jer ne vjerujem da je nesto spektakularno dobro osim interesantnog dizajna etiketa i pakovanja . Sastoji se od osam flasa i vec je kompletan set svugdje rasprodan unaprijed ali vidim da se neke Flase jos mogu kupiti . U Americi je set izasao ja mislim u Oktobru 2018-e a U Evropi je od 15.02.2019 .
Set se sastoji od 8 Flasa viskija :

Game of Thrones – House Tully
Singleton of Glendullan Select, 40 Vol. %

Game of Thrones – House Stark
Dalwhinnie Winter’s Frost, 43 Vol. %

Game of Thrones – House Targaryen
Cardhu Gold Reserve, 40 Vol. %

Game of Thrones – House Lannister
Lagavulin 9 Year Old, 46 Vol. %

Game of Thrones – The Night’s Watch
Oban Bay Reserve, 43 Vol. %

Game of Thrones – House Greyjoy
Talisker Select Reserve, 45,8 Vol. %

Game of Thrones – House Baratheon
Royal Lochnagar 12 Year Old, 40 Vol. %

Game of Thrones – House Tyrell
Clynelish Reserve, 51,2 Vol. %

Image
Image
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#195 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

Moja kolekcija je stigla :D
Image
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#196 Re: najbolji whiskey

Post by Maraschino »

U zdravlju popio!

:pijani:
nookey
Posts: 1016
Joined: 13/10/2010 21:42

#197 Re: najbolji whiskey

Post by nookey »

Dobih na poklon tri boce ovog Glenfidicha 12, 15 i 18.
12-ku sam popio k'o sok baš pitko i ugodno za piti. E sad 15-ka mi je malo jača i drugačija, tu sam na pola stao...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#198 Re: najbolji whiskey

Post by seln »

nookey wrote:Dobih na poklon tri boce ovog Glenfidicha 12, 15 i 18.
12-ku sam popio k'o sok baš pitko i ugodno za piti. E sad 15-ka mi je malo jača i drugačija, tu sam na pola stao...
Bogami, dobar peskes.
Onako na brzaka, to je jedno 120-150 eurona.
nookey
Posts: 1016
Joined: 13/10/2010 21:42

#199 Re: najbolji whiskey

Post by nookey »

seln wrote:
nookey wrote:Dobih na poklon tri boce ovog Glenfidicha 12, 15 i 18.
12-ku sam popio k'o sok baš pitko i ugodno za piti. E sad 15-ka mi je malo jača i drugačija, tu sam na pola stao...
Bogami, dobar peskes.
Onako na brzaka, to je jedno 120-150 eurona.
ma badžo me pripazio :)
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#200 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

Image

Jedna interesantna kolekcija za ljubitelje Jack Danielsa , ovdje je njihovih sedam " trovaca" fali jos sedmi koji treba tek da izadje . Broj 1 je licno glavom i bradom gospodin Jack Daniels .
Post Reply