najbolji whiskey

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#101 Re: najbolji whiskey

Post by sumirprimus »

neka sredina red jednog red drugog :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#102 Re: najbolji whiskey

Post by manijak1 »

Amerov srodnik je najbolji :D meni :oops: i po dejstvu i po cijeni :D
Image
Ne betoniziram , možda jedna do tri pive , danas već ima ona kraljica sa tri vrste hmelja, i baš je lijep ovaj svijet do narednog jutra :oops: ovo ne ide sa kolama , pepsidama i tako tim .....cuker cukera pićima.
Al da se ne lažemo , kad bi brendirali naše maksuzije što od dunja , jabuka, grožđa i kajsija iz Hercegovine , ja šljivu fakat ne mogu :D konzumirat , ovo sve navedeno ni do koljena im nije .Pričam u svoje ime.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#103 Re: najbolji whiskey

Post by pici »

Image

najbolji koji sam pio... svi su vuiskiji wuskiji al chivas je wHiskac
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#104 Re: najbolji whiskey

Post by sumirprimus »

ima lijeka i za sljivu premium :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#105 Re: najbolji whiskey

Post by insomnia78 »

manijak1 wrote:Amerov srodnik je najbolji :D meni :oops: i po dejstvu i po cijeni :D
Image
Ne betoniziram , možda jedna do tri pive , danas već ima ona kraljica sa tri vrste hmelja, i baš je lijep ovaj svijet do narednog jutra :oops: ovo ne ide sa kolama , pepsidama i tako tim .....cuker cukera pićima.
Al da se ne lažemo , kad bi brendirali naše maksuzije što od dunja , jabuka, grožđa i kajsija iz Hercegovine , ja šljivu fakat ne mogu :D konzumirat , ovo sve navedeno ni do koljena im nije .Pričam u svoje ime.
Jim beam pijem svakodnevno. Al samo Otaj sa bijelom etiketom. Nista jabuke, medovi, picke materine. Jednom se zajebo pa kupio onaj sa medom. Odron. Moro ga s cajem popiti
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#106 Re: najbolji whiskey

Post by Naslovnica »

bosan wrote:Preporucujem vam da probate Glenfarclas 105 , odlican Whisky a i cijena je pristupacna negdje oko 33€ za bocu od 1 L , boca od 0,7 L je nesto skuplja . Samo morate znati da je prejak 60% , ali nemojte dozvoliti da vas ova jacina odbije jer ga uvijek mozete razblaziti nikako sa ledom nego sa vodom . Neko je vec postavio sliku case iz koje je najbolje piti Whisky tako da one stare ogromne case trebamo zaboraviti jer iz njih se miris gubi veoma brzo . Naspite u odgovarajucu casu malo Whiskyja , najbolje 0,02 i probate , 60% ce biti skoro svakom prejako i onda dodajete par kapi vode , najbolje uvijek po tri kapi i onda cete osjetiti razne mirise i ukuse i tako ce te dotjerati do mjere koja vama odgovara .
Znaci Glenfarclas 105 - nijedan parfem mu nije ravan :D :D
Image
Ko zna piti, njemu ni Stroh 80 nije prejak. :wink:
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#107 Re: najbolji whiskey

Post by sumirprimus »

stae ovo sami alkosi na forumu :roll: :lol:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#108 Re: najbolji whiskey

Post by manijak1 »

pici wrote:Image

najbolji koji sam pio... svi su vuiskiji wuskiji al chivas je wHiskac
:oops: Kažu samo je to pio ' Balkanski kasapin ' :mrgreen: u Daytonu .
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#109 Re: najbolji whiskey

Post by pici »

manijak1 wrote:
pici wrote:Image

najbolji koji sam pio... svi su vuiskiji wuskiji al chivas je wHiskac
:oops: Kažu samo je to pio ' Balkanski kasapin ' :mrgreen: u Daytonu .

ugledo se na marsHala diktatora... jeBiga znaju sHa valja
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#110 Re: najbolji whiskey

Post by broj dva »

Lagavulin je jebeno dobar.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#111 Re: najbolji whiskey

Post by pici »

ja ne mogu suditi o necemu sto nisam pijo ko onaj japanski kavasaki il kurasaki kako god... jack, chivas imaju tradiciju i mislio sam maH preseravanje eLITE... al zaista su extra a znam ljudi koji oČima ne mogu vidjet wUiski, kazu ima neki ukus itd... o ukusima se ne raspravlja, tako kazu :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#112 Re: najbolji whiskey

Post by JThomas »

viski je teško, "muško" piće, nije za svakoga i ne voli ga svako. ja ga mogu, ali dobru, pravu krušku ili kajsiju volim više.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#113 Re: najbolji whiskey

Post by beni-bu-man »

Najbolji drug mi je Mr. Jack Daniel's :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#114 Re: najbolji whiskey

Post by seln »

Bogati, da vas pitam... volite li vise beluga kavijar ili onaj od bijele jesetre, koji kosta 15000 kilo?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#115 Re: najbolji whiskey

Post by beni-bu-man »

seln wrote:Bogati, da vas pitam... volite li vise beluga kavijar ili onaj od bijele jesetre, koji kosta 15000 kilo?
moSa suhovinia
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#116 Re: najbolji whiskey

Post by JThomas »

cijena je relativna stvar. ništa žestoko što je stvarno destilovano, a ne od špire nije kod nas u radnji ispod 30ak maraka za 0,7. naravno, dažbine su više od pola te cijene, ali tako je kako je. viski nije skuplji od prave rakije u tom istom režimu. belentajn je k'o gazdina prijedor :mrgreen: a imaš premium rakije i pakovanja koje koštaju kao ovi lafroazi i lagavulini. naravno da jeste rakija jeftinija ako nju kupuješ kod domaćina na crno, ali u istom režimu je sve tu negdje.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#117 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

Pa kad ljudi mogu dati 200 -300€ mjesecno za cigarete zasto neko ko nije pusac a voli popiti casicu viskija ne moze izdvojiti 30 - 50€ za bocu dobrog viskija koju cak nece ni popiti za taj mjesec . Ovo prvo nije proseravanje al viski jeste . U alkoholu treba uzivati a ne opijati se i konzumirat svaki dan .
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#118 Re: najbolji whiskey

Post by beni-bu-man »

bosan wrote:Pa kad ljudi mogu dati 200 -300€ mjesecno za cigarete zasto neko ko nije pusac a voli popiti casicu viskija ne moze izdvojiti 30 - 50€ za bocu dobrog viskija koju cak nece ni popiti za taj mjesec . Ovo prvo nije proseravanje al viski jeste . U alkoholu treba uzivati a ne opijati se i konzumirat svaki dan .
upravo

ja uzeo davno ona dva bliznaca Jacka od litar, drugu bocu tek naceo, a mislim da je oko 60 marki placeno, tako nekako

Image
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#119 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

Ako nekad otvorite bocu viskija i ne mislite je u skorije vrijeme popiti skroz ,onda ga morate zastititi jer ce u dodiru sa zrakom poceti gubiti okus . To se najbolje radi tako sto ce te u bocu ubaciti staklene klikere koji ce podici nivo viskija i izbaciti zrak iz boce , zatim bocu dobro zatvoriti .
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#120 Re: najbolji whiskey

Post by bosan »

manijak1 wrote:Amerov srodnik je najbolji :D meni :oops: i po dejstvu i po cijeni :D
Image
Ne betoniziram , možda jedna do tri pive , danas već ima ona kraljica sa tri vrste hmelja, i baš je lijep ovaj svijet do narednog jutra :oops: ovo ne ide sa kolama , pepsidama i tako tim .....cuker cukera pićima.
Al da se ne lažemo , kad bi brendirali naše maksuzije što od dunja , jabuka, grožđa i kajsija iz Hercegovine , ja šljivu fakat ne mogu :D konzumirat , ovo sve navedeno ni do koljena im nije .Pričam u svoje ime.
To je vec brendirano u drugim zemljama ali tesko je prosiriti na neke ogromne kolicine i siroka trzista . Pa Skotska svake sekunde izveze negdje oko 35 boca viskija , 20% Skotske privrede je u viskiju . Viski je mozda najveca prevara al ljudi rade na tome , rade na razlicitosti od mirisa , ukusa ,boje . Sto kod rakije nije moguce , kakvu je pio babo takvu je pijem i ja i takva je bila oduvijek , jednostavno nema lijep miris a ni ukus nije nesto extra al je miris najveci nedostatak . Govorim za sljivovicu . Viljamovka i kajsija su nesto drugo .
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#121 Re: najbolji whiskey

Post by jeza u ledja »

Ne bi da ljudima kvarim ceif, ali Chivas Regal je truba. Sve sto je blended je losiji kvalitet, a oni nabili cijenu na Chivas ko da je top shelf.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44871
Joined: 29/12/2005 01:20

#122 Re: najbolji whiskey

Post by jeza u ledja »

parappa wrote:meni je ovaj pravo dobro legao... ali samo meni... probalo ga mozda jos 5 ljudi i svima je bio :run:
Image

evo i odgovarajuce case koja ponekad dodje u paketu
Nabijes nos u takvu casu sa Lafrojgom, udahnes duboko iii....da vidis miline moj pobro. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#123 Re: najbolji whiskey

Post by JThomas »

to ono što se piće mućka po ustima umjesto da se pije :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#124 Re: najbolji whiskey

Post by Maraschino »

seln wrote:Bogati, da vas pitam... volite li vise beluga kavijar ili onaj od bijele jesetre, koji kosta 15000 kilo?
nema sanse. jednom probao i kada ga vidim, samo preskocim

sto rece kolega, samo nakoso.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#125 Re: najbolji whiskey

Post by insomnia78 »

Ja mezeti uglavnom sir
Post Reply