Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

Zbogom Sampione :(

nadao sam se da ces osvojiti i ovu 26.pobjedu, vazniju od svih :(

Velikan Formule 1.
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#52 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by konektovan »

Jedna od ikona F1, ...R.I.P
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#53 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by ljevoruki »

veliki borac, fantastican vozac, jedan od najvecih ikada, istinski zaljubljenik u F1.
Cak je i pilot bio, imao svoju komercijalnu avio kompaniju, Lauda Air.

R.I.P.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#54 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by cLo »

Impresivan duh Niki Lauda :(
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#55 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by zforumas »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

zforumas wrote:Image
:( :( :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#57 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by dječak sa šibicama »

Niki je bio legenda kad sam ja bio djecak, svi smo se furali na nekakvog Niki Laudu, nisam znao ni ko je to.

Poslije je dosao Senna, pred rat, onda uz rat do njegove smrti. Kao prosjecnog mladjeg maloljetnika, lozila me brzina, automobili, a slucajno sam imao cast slusati price iz prve ruke o tom cuvenom sukobu Senna - Oprosti. I nekako mi se Senna vise svidjao, on je bio onako "radnicki klub" sto se kaze, premda nije iz neke siroitnjske porodice ako sam dobro shvatio.
Meni se svidjao njegov stil voznje, kao i u boksu u kojem sam uvijek najvise cijenio Tajsona odnosno klasicne udarace i izravan nastup, do i preko granice, ne volim taktiziranje... tako sam volio Senninu voznju, taj je rijetko kad taktizirao, sto se najbolje vidjelo na mokrim stazama. Tjera vozilo do krajnjih granica.
Na zalost, vjerovatno je zato i poginuo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

To je vjecna dilema ko je bolji od njih dvojice, dok nema dileme ko je popularniji.

Na neka pitanja nikad necemo dobiti odgovor, a najvece je kakva bi bila borba Senne i nadolazeceg Sumahera da je ovaj prezivio Imolu.

Prost je opet profesorski prekucao igricu, srusio sve rekorde, uz vise srece mogao je imati i 9 titula prvaka. To opet malo znaci narocito ljudima koji povrsno prate formulu. Senina smrt i mit o njemu ga je dodatno pretvorio u nekog zlikovca u dosluhu sa vlastima (sto je opet smijesna prica), a nije mu pomogla ni epizoda sa sopstvenom ekipom nakon kupovine Ližijera.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#59 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by dječak sa šibicama »

Pa jeste Prost je stigmatiziran kao los covjek, ono sto sam ja cuo i vjerujem tome jer je kako rekoh dobar izvor, Prost je bio samo leden i hladnokrvan. Ne zao covjek.

A Brazilac ko Brazilac.

I jesu ovi favorizirali Prosta, ali to je vec politika koja je u FIA prisutna od pocetka, tu se vrte velike pare i to nije sport na kraju krajeva.

Schmaheru zamjeraju sto je slavio pobjedu, dok je Senna umirao u kolima hitne pomoci. Ali i to je za diskusiju, koliko je on u tom trenutku znao sta se dogadja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

Prost je drukciji, nema neku harizmu, ne bih rekao da je hladan, pogledao sam desetine intervjua sa njim, covjek je ono sto bi se reklo-gospodin, odmjeren i bez velikih rijeci, ima doduse tu one klasicne francuske nakurcenosti, ali minimalno.

Ne znam na koga mislis da je favorizirao Prosta, ali Meklaren i narocito Honda sigurno nisu. Vlasti isto tako nisu. Govorimo o covjeku koji je vise titula izgubio u zadnjoj trci nego sto ih je ukupno osvojio.

Sumaher nije znao ni mogao znati da je Sena mrtav. Nije nesto pretjerano ni slavio za razliku od Nikole Larinija.

Moze mu se prigovoriti osvajanje titule u ilegalnom bolidu (1994), namjerno udaranje Hila (1994), Vilneva (1997), osvajanje titula bez prave konkurencije (2002, 2004), parkriranje bolida u La Raskas šikani da izazove prekid kvalifikacija i osigura sebi pol poziciju (2006). Opet to je sve stvar percepcije.

Ros Braun na sve ovo kaze pa sta hos vozio je 300 trka i ima 3 incidenta, to je 1% :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#61 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by BHF_Manijak »

Ono barem sto sam ja gledao u dokumentarcu o Senni, a moze biti da je jedna strana price je l', FIA je itekako favorizovala Prosta i za bukvalno identicne incidente davala razlicite kazne. Jednom u korist Prosta, drugi put na stetu Senne.
Slicno nedavno sto je bilo protiv Raikkonnena, a kasnije u korist gubavca Hame, za identican incident.

A tad je na celu FIA-e bio onaj odvratnu Francuz, zaboravih mu ime sad...
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#62 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by konektovan »

Je li se dokazalo daje 1994 Schumaherov benetton bio ilegalan???? To je cini mi se, ahmetli Senu najviše kopkalo, taj benetoncic?!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#63 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

"Dokumentarac" o Senni je smece.

Bolid Benetona je bio ilegalan. Ni prvi ni zadnji. Pobjedu uvijek odnose oni koji pravila interpretiraju za razliku od onih koji ih samo slijede :D
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#64 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by mayab »

.
Last edited by mayab on 24/05/2019 21:08, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#65 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by BHF_Manijak »

_BataZiv_0809 wrote:"Dokumentarac" o Senni je smece.

Bolid Benetona je bio ilegalan. Ni prvi ni zadnji. Pobjedu uvijek odnose oni koji pravila interpretiraju za razliku od onih koji ih samo slijede :D
Sto je smece? Mislim fakat pitam, nisam cinican, volio bih da argumentujemo, jer sam od onih sto taj period nije uzivo gledao, vec mogu samo analizirati na osnovu onoga sto mi se naknadno prezentira, kao uostalom taj dokumentarac/film.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

BHF_Manijak wrote:
Sto je smece? Mislim fakat pitam, nisam cinican, volio bih da argumentujemo, jer sam od onih sto taj period nije uzivo gledao, vec mogu samo analizirati na osnovu onoga sto mi se naknadno prezentira, kao uostalom taj dokumentarac/film.
Poprilicno je neobjektivan i pristrasan, najkrace receno.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#67 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by BHF_Manijak »

Pa dobro, to sam i pretpostavio, zato i rekoh u prvom postu da je moguce da je to samo jedna strana price. Medjutim kao neko ko nije bio dio toga i ko je samo to pogledao od materijala, najblaze receno nakon toga ne podnosi Prosta. :mrgreen: :mrgreen:
BiBi911
Posts: 2912
Joined: 09/12/2018 17:47

#68 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by BiBi911 »

konektovan wrote:Je li se dokazalo daje 1994 Schumaherov benetton bio ilegalan???? To je cini mi se, ahmetli Senu najviše kopkalo, taj benetoncic?!
A njegov bolid bio legalan, ko li je te godine i predhodnu imao kompjutere i klince u bolidu.. dok su se drugi borili za grip on lagano pun gass
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

BHF_Manijak wrote:Pa dobro, to sam i pretpostavio, zato i rekoh u prvom postu da je moguce da je to samo jedna strana price. Medjutim kao neko ko nije bio dio toga i ko je samo to pogledao od materijala, najblaze receno nakon toga ne podnosi Prosta. :mrgreen: :mrgreen:
Prost je ba majstor, poslije Fanđa najveci svih vremena :thumbup:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#70 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by animals »

Moze se ocjenjivati samo onaj koga si gledao..
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#71 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by radostan dan »

šiljila je fia za prosta, ne može se reći da nije, ali ne toliko da bi se moglo reći da je sena time drastično oštećen. jer lopurde iz fia su brzo shvatile da im se profit drastično povećava ako šibaju tu priču o hladnom francuzu i divljaku iz brazila, dva različita karaktera, stila vožnje itd, itd...tako da su brzo prikočili i jednako ih tretirali.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#72 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

Kad je siljila za Prosta konkretno?
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#73 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by radostan dan »

pa kad se seni poklopio talent sa kvalitetnim bolidom....kad je zbog svoje drčnosti uspio da se izbori za jednak tretman u timu sa prostom, a ne da se prost apriori dozivljava kao vozac broj jedan.

nema tu puno filozofije...mladji si, pa je primjerenije ovo poređenje - kako verstapena dozivljavase prije dvije sezone, tako su i senu kad je upao u cirkus. tako je bio dozivljavan na prvu, i u takvoj situaciji uvijek je bord i većina mjenja na strani onog na kog su do tada bili navikli.

ne sjecam se koje su to godine...sredina osamdesetih, možda godina dvije iznad.
znači ne govorim o vremenu kad su se već dokazali, to jest sena se dokazao jer je prost već bio ime...nego onaj trenutak kad je počeo da ih cima u lotusu, i period samog dolaska u meklaren hondu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#74 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by _BataZiv_0809 »

Aha to jeste. Nego Senna widowsi su od Prosta napravili zlikovca u dosluhu sa vlastima :evil: na tom fonu je i ovaj film sto ga je be ha ef manijak gledao.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#75 Re: Najbolji vozac svih vremena u formuli 1?

Post by BHF_Manijak »

_BataZiv_0809 wrote:Kad je siljila za Prosta konkretno?
Sto je prekinuta utrka u Monaku 1984? Jedino se Prost bunio i mahao zbog kise...

Sta je sa Japanom 1989? Izbacuje ga manevrom, Senna nastavlja, ali jok, diskvalifikacija, nakon sto je Prost trc'o do direktora utrke da kmeci... Pored toga iz iste ili sezona ranije jasno imaju snimci istih manevara, dakle prolazaka mimo sikane, ali niti je bilo diskvalifikacije niti kazne.
Plus sam manevar Prosta je jako upitan, zabi se u frajera.
Jos na to sve suspenduju Sennu na 6 mjeseci! :lol:

I onda nakon godinu dana, nakon monologa Pique, odjednom promjena odluke, odjednom se svi slazu da je opasnije da se vracas na stazu onako kako treba tj. da moras sikanu proci, nego da ides sporednim putem izmedju zastitnih guma. :mrgreen:
Slag na tortu odjednom mijenjaju startnu poziciju, pomjeraju je mimo "trkacke linije" gdje je manje gripa. Ajrton je bio na pol poziciji.
Post Reply