Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

moimoi
Posts: 5121
Joined: 01/07/2006 12:59

#51 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by moimoi »

Vanilija iz Egipta je vrh uvijek bila i ostala
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#52 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Fudo Bosna »

---
Last edited by Fudo Bosna on 10/08/2023 17:18, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#53 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by DaysleepeR »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:29
DaysleepeR wrote: 10/08/2023 15:18 Momak ti si izgleda zalutao ovdje.

Razligu. Imam pravo na komentar i da podijelim informacije kije sam čuo a koje su možda velikom broju ljudi bitne, ako tebi nisu !!!
Kao prvo dijeliš rekla-kazala poluinformacije žestoko upitne vjerodostojnosti.
Samim tim si prekršio islamsko pravilo o lažnom svjedočenju. Klevetaš ljude, neko kao vidio kante svinjske masti kod kuće od vlasnika.
Katastrofa.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#54 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Fudo Bosna »

---
Last edited by Fudo Bosna on 10/08/2023 17:15, edited 3 times in total.
John Cleese
Posts: 37931
Joined: 25/05/2010 18:30

#55 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by John Cleese »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 14:59
Entropio wrote: 10/08/2023 14:55

Za sta se u sladoledu koristi svinjska mast?
Ne znam, ne pravim ja sladoled. Oko ovoga je bila čitava frka prije rata, da je vlasnik, tadašnji otac od ove današnje vlasnice mislim, imao , tamo gdje je stanovao, na desetine kanti masti. To nikada nije demantovano, a prozivani su vlasnici od ljudi koji ne konzumiraju svinjetinu i svinjsku mast...

Neka se i ne koristi u sladoledu, neka samo stavljaju u kolače , svako od Bošnjaka muslimana/vjernika, ili bilo koji musliman , će u širokom luku da zaobilazi ovu radnju !!!
"Tadašnji otac od ove današnje vlasnice"?
Njen sadašnji otac je neko drugi? Zanimljivo :D
I ko mu je i kako našao tu mast "tamo gdje je stanovao" i zašto bi neko to radio? Komunalna šerijatska policija, mozda, po prijavi susjeda? Je li to negdje dokumentovano ili barem objavljeno, pa da covjek ima šta i gdje demantovati ili je samo debilni gibet? :|
John Cleese
Posts: 37931
Joined: 25/05/2010 18:30

#56 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by John Cleese »

Entropio wrote: 10/08/2023 14:55
Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 14:53 Neko je spomenuo slastičarnu , "Egipat" u Ferhadiji. Možda nebošnjacima i nemuslimanima općenito nije bitno, ali ima dosta informacija da se koristi svinjska mast, što nikada nije demantovano.
Za sta se u sladoledu koristi svinjska mast?
Za aromu, bezbeli :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#57 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by DaysleepeR »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:44
DaysleepeR wrote: 10/08/2023 15:35

Kao prvo dijeliš rekla-kazala poluinformacije žestoko upitne vjerodostojnosti.
Samim tim si prekršio islamsko pravilo o lažnom svjedočenju. Klevetaš ljude, neko kao vidio kante svinjske masti kod kuće od vlasnika.
Katastrofa.

Ma nemoj? A ovdje, na ovom forumu se dijele samo "provjerene informacije"?
Uostalom ako se nešto uveliko tvdi i priča, niko od moje familije i prijatelja ne jede kolače i sladoled tamo već godinama, neka vlasnik demantuje, danas se može u laboratoriju napraviti nalaz i sastav odredjenog proizvoda. Time če, objavom sastava kolača i sladoleda najbolje demantivati glasine jer radi u glavnoj pješačkoj šetnici u gradu gdje je 85 % stanovništva koje ne konzumira svinjsku mast, i time napraviti veliku reklamu svoje slastičarne .
Uostalom , je li ovo tema o islamu , nije, a ti raspravljaš o islamskom svjedočenju i islamskim pravilima , ovo nije taj topic, imaš topic za to, a jesi li ti stručnjak za islamska pitanja, nisi,prema tome skini mi se i razguli !!!
Pa niko te ne tjera da jedeš, ne možeš širiti neprovjerene informacije.
Egipat koliko vidim posluje ekstra, simbol je ovog grada i prije tebe a to će ostati i kad tebe ne bude više.

Tvrdi se godinama i priča da ima drekavac u šumi, pa nečija, jednako inteligentna familija ne ide u šumu, a to ne znači da ima drekavac.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#58 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Fudo Bosna »

---
Last edited by Fudo Bosna on 10/08/2023 17:15, edited 2 times in total.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#59 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Fudo Bosna »

---
Last edited by Fudo Bosna on 10/08/2023 17:15, edited 2 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#60 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by DaysleepeR »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:55
DaysleepeR wrote: 10/08/2023 15:52

Pa niko te ne tjera da jedeš, ne možeš širiti neprovjerene informacije.
Egipat koliko vidim posluje ekstra, simbol je ovog grada i prije tebe a to će ostati i kad tebe ne bude više.

Tvrdi se godinama i priča da ima drekavac u šumi, pa nečija, jednako inteligentna familija ne ide u šumu, a to ne znači da ima drekavac.
Ne moraš ni ti smarati. Ako ti se jede jedi. Imam pravo da kažem svoj stav i ono što se priča i zašto muslimani koje po znam ne jedu u tom objektu...
Image

Sutra kad bi vlasnik demantovao, ti opet ne bi jeo tamo. Stoga...
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#61 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Naslovnica »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:44
DaysleepeR wrote: 10/08/2023 15:35

Kao prvo dijeliš rekla-kazala poluinformacije žestoko upitne vjerodostojnosti.
Samim tim si prekršio islamsko pravilo o lažnom svjedočenju. Klevetaš ljude, neko kao vidio kante svinjske masti kod kuće od vlasnika.
Katastrofa.

Ma nemoj? A ovdje, na ovom forumu se dijele samo "provjerene informacije"?
Uostalom ako se nešto uveliko tvdi i priča, niko od moje familije i prijatelja ne jede kolače i sladoled tamo već godinama, neka vlasnik demantuje, danas se može u laboratoriju napraviti nalaz i sastav odredjenog proizvoda. Time če, objavom sastava kolača i sladoleda najbolje demantivati glasine jer radi u glavnoj pješačkoj šetnici u gradu gdje je 85 % stanovništva koje ne konzumira svinjsku mast, i time napraviti veliku reklamu svoje slastičarne .
Uostalom , je li ovo tema o islamu , nije, a ti raspravljaš o islamskom svjedočenju i islamskim pravilima , ovo nije taj topic, imaš topic za to, a jesi li ti stručnjak za islamska pitanja, nisi,prema tome skini mi se i razguli !!!
Očito da niko nije umro od te famozne svinjske masti u sladoledima i kolačima iz Egipta, dapače.
Ako je i bilo masti, uzimana je u neznanju, ide grijeh prodavcu.
8-) :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45813
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#62 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Chmoljo »

ja bih također htio da obavijestim građane grada sarajeva da se u pivi nalazi alkohol. sporadično ga može biti i u vinu, a kažu nešto više i u fermentiranim inačicama javuke, šljive i kruške.

mislim da stvarno nije ok da se u te produkte stavlja nešto nedozvoljeno i nešto što 85% stanovništva iz vjerskih razloga ne bi trebalo konzumirati.
User avatar
vicious
Posts: 6931
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#63 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by vicious »

Ali "uveliko se tvrdi i priča"... :-)
Ja prvi put čujem za tako nešto, a očigledno i ostatak foruma.
Dakle, druže @Fudo Bosna, izgledne dvije su mogućnosti: ili ste, kako kažeš, "tvoja porodica i prijatelji" nasjeli na zlonamjerne glasine i laži koje je pustio neko od naših sugrađana suženih pogleda na svijet (kojem možda smeta što Egipat drže Makedonci odn. nemuslimani), ili si ti taj koji pušta tu glasinu...
moimoi
Posts: 5121
Joined: 01/07/2006 12:59

#64 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by moimoi »

@Fudo Bosna na rvom mjestu onda ne bih jela nigdje osim ako nemaju halal certifikat. A takvih slasticarni/restorana po Sarajevu bas i nema.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#65 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by DaysleepeR »

Bacio neko oko na prostor i lokaciju, pa daj da otjeramo vlaha makedonca, šta će on ovdje među 85% stanovništva
John Cleese
Posts: 37931
Joined: 25/05/2010 18:30

#66 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by John Cleese »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:54
John Cleese wrote: 10/08/2023 15:47

"Tadašnji otac od ove današnje vlasnice"?
Njen sadašnji otac je neko drugi? Zanimljivo :D
I ko mu je i kako našao tu mast "tamo gdje je stanovao" i zašto bi neko to radio? Komunalna šerijatska policija, mozda, po prijavi susjeda? Je li to negdje dokumentovano ili barem objavljeno, pa da covjek ima šta i gdje demantovati ili je samo debilni gibet? :|

Otac vlasnice Ristovski. Ako ti je nebitno i nisi musliman, jedi, niko ti ne brani. A ako je vlasnici , mislim da je ovo kćerka , bitno da demantuje glasine , neka napravi nalaz u laboratoriji i demantuje glasine.

Hajmo se odmah vrijedjati na vjerskoj osnovi?
Koja šerijatska policija, liječi se čovječe i navikni poštivati večinu stanovništva u gradu u kom živiš i činjenicu da to stanovništvo nešto ne konzumira, a da ne moraš odmah vrijedjati !!!
Zaista ne razumijem sta te tu uvrijedilo. Nisam ti ja kriv sto pises gluposti :D

I uvjeren sam da vecinu stanovnistva ovog grada ne cine zlonamjerni lazljivi polupismeni maloumnici sa koeficijentom inteligencije manjim od broja obuce koje nose - dodao bih da me raduje da takvih nema ni na ovom forumu :D

A neprovjerljive glasine koje sire anonimusi iz ko zna kakvih razloga nisu vrijedne ni verbalnog demantiranja, pogotovo ne dokazivanja i to jos nekakvim laboratorijskim nalazima - barem bi toliko moralo biti jasno :D
Hakiz
Posts: 41142
Joined: 30/07/2015 20:01

#67 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Hakiz »

Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:44 ...neka vlasnik demantuje, danas se može u laboratoriju napraviti nalaz i sastav odredjenog proizvoda. Time če, objavom sastava kolača i sladoleda...
Ne ide to tako.

U suštini, kako si ti iznio tvrdnju o svinjskoj masti, vlasnik bi tebe trebao tužiti, pa da tvrdnju koju si iznio dokažeš na sudu. Ti si dao dobar primjer kojim bi RS mogao dokazivati zašto je zakon protiv klevete, zbog kojeg ga svi napadaju, zapravo dobar. Ili oni koji bi napravili sistem kojim bi anonimnost na internetu, pa i ovom forumu, postala nemoguća.

A možda je ovo boldirano stvarni razlog tvog pisanja :wink:
TheRedhead
Posts: 839
Joined: 09/02/2015 18:27

#68 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by TheRedhead »

Hakiz wrote: 10/08/2023 16:27
Fudo Bosna wrote: 10/08/2023 15:44 ...neka vlasnik demantuje, danas se može u laboratoriju napraviti nalaz i sastav odredjenog proizvoda. Time če, objavom sastava kolača i sladoleda...
Ne ide to tako.

U suštini, kako si ti iznio tvrdnju o svinjskoj masti, vlasnik bi tebe trebao tužiti, pa da tvrdnju koju si iznio dokažeš na sudu. Ti si dao dobar primjer kojim bi RS mogao dokazivati zašto je zakon protiv klevete, zbog kojeg ga svi napadaju, zapravo dobar. Ili oni koji bi napravili sistem kojim bi anonimnost na internetu, pa i ovom forumu, postala nemoguća.

A možda je ovo boldirano stvarni razlog tvog pisanja :wink:
Da se barem moze tuziti za ovakve stvar manje bi ljudi pisali nebuloze. U nekim drzavama tima Juznoj Koreji moze se fino izganjati Ip i lokacija onoga koji kleveti i fino tuziti, da je barem tako kod nas.
Hakiz
Posts: 41142
Joined: 30/07/2015 20:01

#69 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Hakiz »

TheRedhead wrote: 10/08/2023 16:33
Hakiz wrote: 10/08/2023 16:27

Ne ide to tako.

U suštini, kako si ti iznio tvrdnju o svinjskoj masti, vlasnik bi tebe trebao tužiti, pa da tvrdnju koju si iznio dokažeš na sudu. Ti si dao dobar primjer kojim bi RS mogao dokazivati zašto je zakon protiv klevete, zbog kojeg ga svi napadaju, zapravo dobar. Ili oni koji bi napravili sistem kojim bi anonimnost na internetu, pa i ovom forumu, postala nemoguća.

A možda je ovo boldirano stvarni razlog tvog pisanja :wink:
Da se barem moze tuziti za ovakve stvar manje bi ljudi pisali nebuloze. U nekim drzavama tima Juznoj Koreji moze se fino izganjati Ip i lokacija onoga koji kleveti i fino tuziti, da je barem tako kod nas.
Može i kod nas. Može svuda. Tehnički svako može, stvar je "političke" odluke.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#70 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Fudo Bosna »

:run:
Last edited by Fudo Bosna on 10/08/2023 17:16, edited 1 time in total.
User avatar
mokra_carapa
Posts: 301
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#71 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by mokra_carapa »

Kako se ne umorite od vjerskih i politickih tema vise :run:
Pa ni tema o sladoledu ne moze proci bez budala koji zive zivot kroz prizmu vjere i politike. Halo ba sladoled je :lol:
John Cleese
Posts: 37931
Joined: 25/05/2010 18:30

#72 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by John Cleese »

DaysleepeR wrote: 10/08/2023 15:52 Egipat koliko vidim posluje ekstra, simbol je ovog grada i prije tebe a to će ostati i kad tebe ne bude više.
:thumbup: :D
Naslovnica
Posts: 28380
Joined: 20/03/2013 15:38

#73 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by Naslovnica »

Ma gluposti čiste.
Da stavlja metinukr u koljače i sljadoljed za ovo godina koliko je tamo davno bi konkurencija odnijela uzorke na analizu i izbacili ga iz posla.
NediM17
Posts: 21944
Joined: 05/11/2009 11:49

#74 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by NediM17 »

moimoi wrote: 10/08/2023 15:27 Vanilija iz Egipta je vrh uvijek bila i ostala
Ako je ono vanilija i ja sam Milli Vanilli.
User avatar
xoklix
Posts: 2520
Joined: 16/01/2018 16:07

#75 Re: Najbolji sladoled u Sarajevu :)

Post by xoklix »

mokra_carapa wrote: 10/08/2023 16:53 Kako se ne umorite od vjerskih i politickih tema vise :run:
Pa ni tema o sladoledu ne moze proci bez budala koji zive zivot kroz prizmu vjere i politike. Halo ba sladoled je :lol:
Pa ako stavljaju svinjsku mast red bi bio da obavijeste ljude jer 80-90% kupaca čine muslimani. Stvarno ne vidim gdje je problem... Zamisli na meniju napišeš veganski burger,a u njemu pravo meso.
Pa ovdje bi se pozivalo da Visoki predstavnik iskoristi bonske :lol:

Naravno, u slučaju da ga neko lažno optužuje trebao bi odgovarati za klevetu.
Baj d wej , meni bolja domaća vanilija u "Carigradu" nego egipatska u "Egiptu" :mrgreen:
Post Reply