Najbolji restorani u Gorazdu i okolini

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66229
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#76 Re: Najbolji restorani u Gorazdu i okolini

Post by _BataZiv_0809 »

BarbaDue wrote: 29/12/2023 22:54
_BataZiv_0809 wrote: 29/12/2023 10:55
BarbaDue wrote: 06/04/2023 22:46 Kod Dva brata mi je lovačka najbolja
Neki dan sam ti bio u Gorazdu.
Krkali smo telece pecelje u nekom restoranu pokraj Drine.
Dobra hrana, fina usluga, fini ljudi u GŽ!
Vidim tu budzovanija izlazi, dosla je ona Aida Obuca iz ezdea sa svitom, kasnije i onaj mladi gradonacelnik vam. Trbusinu zapustio a mlad braco :D
Restoran Drinska bašta...tzv. Kod Apka :-D dobar 👍

Al moram ti ispričati jednu anegdotu...pita me drug iz SA, koji je inače porijeklom iz GŽ, gdje da vodi društvo sa kojim dolazi u grad. Sad, prva im je želja da jedu ribu. Pa ja, šta će drugo u gradu na Drini nego ribu. Ja ih pošaljem kod Apka i obrukam se, obrukam i druga pred njegovim frendovima, a restoran obruka nas obojicu jer u restoranu koji se nalazi 20m od rijeke nije bilo ribe. :mrgreen:
:lol: :lol:

Nego gledam put kojim smo dosli i sve ono.

Svaka vama cast kako ste opstali onako okruzeni sa svih strana :bih:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#77 Re: Najbolji restorani u Gorazdu i okolini

Post by BarbaDue »

_BataZiv_0809 wrote: 29/12/2023 22:58
BarbaDue wrote: 29/12/2023 22:54
Restoran Drinska bašta...tzv. Kod Apka :-D dobar 👍

Al moram ti ispričati jednu anegdotu...pita me drug iz SA, koji je inače porijeklom iz GŽ, gdje da vodi društvo sa kojim dolazi u grad. Sad, prva im je želja da jedu ribu. Pa ja, šta će drugo u gradu na Drini nego ribu. Ja ih pošaljem kod Apka i obrukam se, obrukam i druga pred njegovim frendovima, a restoran obruka nas obojicu jer u restoranu koji se nalazi 20m od rijeke nije bilo ribe. :mrgreen:
:lol: :lol:

Nego gledam put kojim smo dosli i sve ono.

Svaka vama cast kako ste opstali onako okruzeni sa svih strana :bih:
Bilo nam je zadovoljstvo sjebavat četničiju iz dana u dan :mrgreen:

btw, sljedeći put se javi :wink:
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#78 Re: Najbolji restorani u Gorazdu i okolini

Post by Piaty »

_BataZiv_0809 wrote: 29/12/2023 22:58
BarbaDue wrote: 29/12/2023 22:54
_BataZiv_0809 wrote: 29/12/2023 10:55

Neki dan sam ti bio u Gorazdu.
Krkali smo telece pecelje u nekom restoranu pokraj Drine.
Dobra hrana, fina usluga, fini ljudi u GŽ!
Vidim tu budzovanija izlazi, dosla je ona Aida Obuca iz ezdea sa svitom, kasnije i onaj mladi gradonacelnik vam. Trbusinu zapustio a mlad braco :D
Restoran Drinska bašta...tzv. Kod Apka :-D dobar 👍

Al moram ti ispričati jednu anegdotu...pita me drug iz SA, koji je inače porijeklom iz GŽ, gdje da vodi društvo sa kojim dolazi u grad. Sad, prva im je želja da jedu ribu. Pa ja, šta će drugo u gradu na Drini nego ribu. Ja ih pošaljem kod Apka i obrukam se, obrukam i druga pred njegovim frendovima, a restoran obruka nas obojicu jer u restoranu koji se nalazi 20m od rijeke nije bilo ribe. :mrgreen:
:lol: :lol:

Nego gledam put kojim smo dosli i sve ono.

Svaka vama cast kako ste opstali onako okruzeni sa svih strana :bih:
Uz sve to, vojnici IBOG-a odnosno 81. divizije iz 1995 godine nisu mnogo bolje izgledali od svojih verzija iz 1992 godine. Dok je 5 korpus 1995 godine izgledao kao američki marinci.

81. divizija vs pet korpusa VRS-a/JNA/dobrovoljci iz Srbije...i tako 4 godine rata, a da ne SPOMINJEM ofanzivne operacije kao operacija Krug iz 1992 godine i najvecu oslobodjenu teritoriju BiH.

Čast svima ali gledajući malo šire, najherojskiji grad. Samo Mariupolj i njegovi branitelji su me podsjetili na ove hrabre Podrinjce.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66229
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#79 Re: Najbolji restorani u Gorazdu i okolini

Post by _BataZiv_0809 »

Bas smo u autu komentarisali-Sarajevo jest bilo pod opsadom, ali ovo je drugi level skroz :shock:

Kad se probije Hranjen hoce li cijela putna komunikacija biti kroz Federaciju?

Mozda je ovo za drugu temu da prebacimo?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40848
Joined: 29/06/2011 23:39

#80 Re: Najbolji restorani u Gorazdu i okolini

Post by dječak sa šibicama »

Kako ce biti ako vec kod Prace ulazi u Federaciju. Cesta ce ici preko Pala i dalje Han Derventa i danasnji put ka Lapisnici.

Tamo je tanka baza mesista, bar cujem od rodjaka, on drzi mesnicu Deljo i meso nabavlja u Bijeljini i Zvorniku ponekad Romanija nekad Gacko i istocna Hercegovina. U gornjem podrinju nedostaje kvalitetnih uzgajivaca, sad je nesto pokrenuo sa bratom u selu valjda neku manju farmu bikova i krava, za svoje potrebe.
Ne cudi da nema ni ribe uz rijeku :D
Post Reply