Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jazz001
Posts: 90
Joined: 11/08/2008 15:13

#51 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by jazz001 »

podhrastovi,,,prodje se bolnica za plucne bolesti,,,,samo pravo nekih 300 metara je Minjo,,kad god dosao,,,dobro dosao,,,ako nema mesa ima pura :D ,,,ima svega,,klopa dobra pravo,,,a od Minje do Bašče ti je u istom smjeru nekih 200 metara i skrenes desno u brdo,,,upitas nekoga,,, svi znaju :-) :-) :-) kao da bi pitao gdje je hollidey inn :lol: :lol: :lol: i zovi na bokal,,hahahahaha
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#52 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by nineinchnails »

"Tratoria" u Aleji Bosne Srebrene prema Nedzaricima.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#53 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

Her Flick wrote:i da se vratim na temu nema najboljeg restorana u gradu svi su u 5 deka
Slažem se sa Her Flickom. Još nisam u Sa nigdje jela, a da jelo nije bilo prosječno pripremljeno. Ne kažem da je hrana loša u restoranima, ali teško da mogu izdvojiti neki gdje sam okuse posebno zapamtila. Zato se uvijek vodim ambijentom i feelingom gdje mi je ugodno. Ovdje ne ubrajam Željine ćevape, oni su na vrhu piramide i bez konkurencije :D

4 sobe recimo, trude se i žele probranu klijentelu, ali ipak ono što papreno košta, toga treba i da vrijedi...
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#54 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by hepek071 »

Cappuccino na Grbavici ( čim se pređe pješački mosta iza muzeja). super klopa bosanska, a i morska kuhinja. mirno i tiho mjesto i fina usluga, cijene nisu mega deračina.

Za opuštenije klopanje i oblokavanje, odnosno pravi dernek "Čarda" na Socijalnom (u onom redu gdje je nekada bila Šentada). jeftino a dobro..od klope gravče na tavče i mađarski gulaš, extra domaće vino iz Makedonije i Hercegovine

:thumbup:
Last edited by hepek071 on 13/03/2009 14:59, edited 1 time in total.
MA DAJ...
Posts: 590
Joined: 29/01/2007 17:01

#55 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by MA DAJ... »

Her Flick wrote:uuuuuuuu ovdje sve neka krema, po restoranima se jede, paste, morska hranao folovo golovi
sve pokondirene tive

dajte ljudi
zar ima ista ljepse od teletine, rostilja potocica i hladne pive iz istog

a preko zime kucna kuhilja, grah, sarma, punjene paprike itd itd

kakvi makarini i razno morsko smec i razne vie de corso, princevi, maksiko itd itd
nemogu da vjerujem da padate na te gluposti

hadzibajric je legenda

i da se vratim na temu nema najboljeg restorana u gradu svi su u 5 deka
Morska hrana u SA :-? ...nide veze,mogu mislit od cega oni prave tu hranu i kakve je kvalitete ta riba...a vezano za telece recepte (bilo koje),u pivnici sam se pravo iznenadio sa kvalitetom jela,a i posluga im je bez premca.
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#56 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by papacja »

MA DAJ... wrote:
Her Flick wrote:uuuuuuuu ovdje sve neka krema, po restoranima se jede, paste, morska hranao folovo golovi
sve pokondirene tive

dajte ljudi
zar ima ista ljepse od teletine, rostilja potocica i hladne pive iz istog

a preko zime kucna kuhilja, grah, sarma, punjene paprike itd itd

kakvi makarini i razno morsko smec i razne vie de corso, princevi, maksiko itd itd
nemogu da vjerujem da padate na te gluposti

hadzibajric je legenda

i da se vratim na temu nema najboljeg restorana u gradu svi su u 5 deka
Morska hrana u SA :-? ...nide veze,mogu mislit od cega oni prave tu hranu i kakve je kvalitete ta riba...a vezano za telece recepte (bilo koje),u pivnici sam se pravo iznenadio sa kvalitetom jela,a i posluga im je bez premca.
Probaj koljenicu gore, extra je :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#57 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Better Man »

MA DAJ... wrote:
Her Flick wrote:uuuuuuuu ovdje sve neka krema, po restoranima se jede, paste, morska hranao folovo golovi
sve pokondirene tive

dajte ljudi
zar ima ista ljepse od teletine, rostilja potocica i hladne pive iz istog

a preko zime kucna kuhilja, grah, sarma, punjene paprike itd itd

kakvi makarini i razno morsko smec i razne vie de corso, princevi, maksiko itd itd
nemogu da vjerujem da padate na te gluposti

hadzibajric je legenda

i da se vratim na temu nema najboljeg restorana u gradu svi su u 5 deka
Morska hrana u SA :-? ...nide veze,mogu mislit od cega oni prave tu hranu i kakve je kvalitete ta riba...a vezano za telece recepte (bilo koje),u pivnici sam se pravo iznenadio sa kvalitetom jela,a i posluga im je bez premca.
Pivnica zaista ima extra hranu, a i usluga je vrhunska. Jedne godine sam bio sam sestrom i našom prijateljicom i oduševili smo se. Ne moraš ništa da tražiš od konobara, sam on prati situaciju i ako ti nešto fali donese ti, kao npr vino. Naručio si određeno vino i kad se čaše izprazne priđe vam konobar uzme vašu bocu i dospe vam itd.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#58 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Michun »

♥ Julianna ♥ wrote:
Her Flick wrote:i da se vratim na temu nema najboljeg restorana u gradu svi su u 5 deka
Slažem se sa Her Flickom. Još nisam u Sa nigdje jela, a da jelo nije bilo prosječno pripremljeno. Ne kažem da je hrana loša u restoranima, ali teško da mogu izdvojiti neki gdje sam okuse posebno zapamtila. Zato se uvijek vodim ambijentom i feelingom gdje mi je ugodno. Ovdje ne ubrajam Željine ćevape, oni su na vrhu piramide i bez konkurencije :D

4 sobe recimo, trude se i žele probranu klijentelu, ali ipak ono što papreno košta, toga treba i da vrijedi...
Ne bi se slozila sa ovom izjavom o prosjecno pripremljenoj hrani...al' tu smo da se razlikujemo.
Ne govoreci o cijenama...Vinoteka ima super klopu. Kvalitetnu i dobro pripremljenu, moze se porediti sa restoranima bilo gdje u svjetu. Kibe, domaca klopa, opet odlicna u poredjenju sa drugim restoranima te vrste. Image u semizovcu - fantasticno. Sve sto narucis nema fule od pure do tune. Znam jos par komada :)
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#59 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Lara-sa »

Niko ne spominje Tratoria UNO restoran.
U Bristolu? Meni je veoma lijepo tamo, nije napucano, al je hrana odlicna. Samo nekoliko stolova imaju, intimno, ugodno, cijene vise nego pristojne.
Mozda nije za neke "posebne" prilike, ali za svaki dan dobro jelo svakako jeste. Preporucujem!
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#60 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by caniggia »

Lara-sa wrote:Niko ne spominje Tratoria UNO restoran.
U Bristolu? Meni je veoma lijepo tamo, nije napucano, al je hrana odlicna. Samo nekoliko stolova imaju, intimno, ugodno, cijene vise nego pristojne.
Mozda nije za neke "posebne" prilike, ali za svaki dan dobro jelo svakako jeste. Preporucujem!
Neko je vec spomenu Tratoriu Due, u Nedzaricima. Mislim da im je vlasnik isti, ili je barem bio...
Super klopa i u jednom i u drugom. Obavezno probati corbu od paradajza...
*mima*

#61 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by *mima* »

♥ Julianna ♥ wrote:
Her Flick wrote:i da se vratim na temu nema najboljeg restorana u gradu svi su u 5 deka
Slažem se sa Her Flickom. Još nisam u Sa nigdje jela, a da jelo nije bilo prosječno pripremljeno. Ne kažem da je hrana loša u restoranima, ali teško da mogu izdvojiti neki gdje sam okuse posebno zapamtila. Zato se uvijek vodim ambijentom i feelingom gdje mi je ugodno. Ovdje ne ubrajam Željine ćevape, oni su na vrhu piramide i bez konkurencije :D

4 sobe recimo, trude se i žele probranu klijentelu, ali ipak ono što papreno košta, toga treba i da vrijedi...

Zeljo na vrhu :shock: Cevape kod zelje hvali jede samo onaj ko nije iz Srajeva i nema pojma sta je cevap.......a kod Kibeta hrana....nema dalje......prava domaca........
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#62 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Lara-sa »

caniggia wrote:
Lara-sa wrote:Niko ne spominje Tratoria UNO restoran.
U Bristolu? Meni je veoma lijepo tamo, nije napucano, al je hrana odlicna. Samo nekoliko stolova imaju, intimno, ugodno, cijene vise nego pristojne.
Mozda nije za neke "posebne" prilike, ali za svaki dan dobro jelo svakako jeste. Preporucujem!
Neko je vec spomenu Tratoriu Due, u Nedzaricima. Mislim da im je vlasnik isti, ili je barem bio...
Super klopa i u jednom i u drugom. Obavezno probati corbu od paradajza...
Jela sam i tamo, al meni nije isto, ne znam sto. A corba od paradajza je vrh. Ja jos volim jako biftek sa onim povrcem iz peci i tjestenina sa povrcem, suhim mesom i ljutim feferonima AWWWWWWWWWWWWWWw, vec sam gladna. To preporucujem svakom da proba...
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#63 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

mima wrote:Zeljo na vrhu :shock: Cevape kod zelje hvali jede samo onaj ko nije iz Srajeva i nema pojma sta je cevap.......a kod Kibeta hrana....nema dalje......prava domaca........
Ne slažem se, a iz Sa sam. Samo Željini ćevapi su ostali kakvi su uvijek i bili. Ovo sve ostalo, premasno i presilno.
A Kibe i Biban su samo strejndžerima zabremedet. Domaću hranu ne jedem u Sa uopšte, jer mi je niko bolje od moje nane i mame ne pripremi.
*mima*

#64 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by *mima* »

Hajmo malo supljirat.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#65 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

Hajd.
*mima*

#66 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by *mima* »

Preporucite mi najbolji restoran.....onako neka lagana hrana .......da odem na dorucak....
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#67 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by slavkoimamodilera »

mima wrote:Preporucite mi najbolji restoran.....onako neka lagana hrana .......da odem na dorucak....
Avlija brate dragi... ;-)
*mima*

#68 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by *mima* »

slavkoimamodilera wrote:
mima wrote:Preporucite mi najbolji restoran.....onako neka lagana hrana .......da odem na dorucak....
Avlija brate dragi... ;-)

Ma kako se nisam sjetila.......Image
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#69 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

I pohovana krilca :P
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#70 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ja_cura_ »

♥ Julianna ♥ wrote:
mima wrote:Zeljo na vrhu :shock: Cevape kod zelje hvali jede samo onaj ko nije iz Srajeva i nema pojma sta je cevap.......a kod Kibeta hrana....nema dalje......prava domaca........
Ne slažem se, a iz Sa sam. Samo Željini ćevapi su ostali kakvi su uvijek i bili. Ovo sve ostalo, premasno i presilno.
A Kibe i Biban su samo strejndžerima zabremedet. Domaću hranu ne jedem u Sa uopšte, jer mi je niko bolje od moje nane i mame ne pripremi.
evo i ja sam rodjena sarajka, i idem kod zelje na cevape, cisto zbog nekih mojih prijeratnih uspomena koje me vezu uz ovo.... a najbolji cevapi definitivno nisu, nije ni on sto je nekad bio...
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#71 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ja_cura_ »

i neko kaze da je pivnica skupalja nego ostali restorani... nije tacno, zimus sam isla sa dragim (koji je veeeeliki mesozder :D ) kod brajlovica na ilidzi na koljenicu - tamo je 30 maraka jedna, u pivnici je 25 maraka plus je ukusnija. o ambijentu necu ni govoriti...
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#72 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by popajic »

Narodna kuhinja na Trgu Heroja :(
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#73 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by x0z0y0 »

Molim vas da mi preporucite restoran koji sluzi (najbolje :D) dobre lignje u gradu :)
da je atmosfera ugodna itd itd
hvala unaprijed :)
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#74 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Dori »

Compos_Sui wrote:Molim vas da mi preporucite restoran koji sluzi (najbolje :D) dobre lignje u gradu :)
da je atmosfera ugodna itd itd
hvala unaprijed :)
Sto se morske hrane tice Magarac u Hrasnom i Libertas (bivsi Dubrovnik) u Logavinoj meni su bez konkurencije! :thumbup:
Nekad je bilo dobre hape u Gusaru (hotel Alem), ali tamo dugo nisam bila...
I bila je konoba kod Maje u Paromlinskoj, ali mislim da to vise ne radi. Imao je extra domace vino :D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#75 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by karanana »

Magarac. Puno ispred Gusara koji isto nije los, ali: Magarac bez premca
Post Reply