Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3551 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by hadzinicasa »

black wrote: 06/10/2020 16:06
hadzinicasa wrote: 06/10/2020 12:36 de uslikajte taj sendvic koliko pricate o njemu ogladnih :)
Image
Image
dobro izgleda, mada i ja mislim da je poskup za sendvic...
hvala :)
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#3552 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mirsek »

hadzinicasa wrote: 06/10/2020 16:08
black wrote: 06/10/2020 16:06
hadzinicasa wrote: 06/10/2020 12:36 de uslikajte taj sendvic koliko pricate o njemu ogladnih :)
Image
Image
dobro izgleda, mada i ja mislim da je poskup za sendvic...
hvala :)
Sa jedne strane, za 16 KM, nekako mi izgleda jeftino, cak i prilozi nisu nesto a sa druge strane ipak je to biftek. Presudno za konacnu ocjenu je kvalitet i ukus mesa, to mora biti vrhunsko za tu cijenu.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3553 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

mirsek wrote: 06/10/2020 14:36 Jel korpa dostavlja bas na vrata ? Znam da donesi.ba dostavlja.
Dostavlja, s tim da su mi uzeli 5.50 KM za prevoz hrane od Boccone-a do Stupa.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3554 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa »

Meni ovaj biftek djeluje prepeceno. Nije mi jasno zašto nisu u pecivo stavili tagliatu, tj tek bi takav sendvič opravdao cijenu.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#3555 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mirsek »

Haris033 wrote: 06/10/2020 20:13
mirsek wrote: 06/10/2020 14:36 Jel korpa dostavlja bas na vrata ? Znam da donesi.ba dostavlja.
Dostavlja, s tim da su mi uzeli 5.50 KM za prevoz hrane od Boccone-a do Stupa.
Donesi.ba dostava 3 KM na sve lokacije ako ne grijesim.
Ne znam, 5.5 KM samo za dostavu definitivno nije malo tj. jeste malo ako narucis vecu turu, npr. 100 KM.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3556 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by iceman ze »

Gdje u Tuzli sutra sta pojest'? Prosli put uletih u bingo, odmah prvi sendvic u kafeteriji u prizemlju, mislim da to drzi neki iz kiseljka, bezeze klopa, al palacinci popravise dojam :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19511
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3557 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mk ultra »

iceman ze wrote: 06/10/2020 20:55 Gdje u Tuzli sutra sta pojest'? Prosli put uletih u bingo, odmah prvi sendvic u kafeteriji u prizemlju, mislim da to drzi neki iz kiseljka, bezeze klopa, al palacinci popravise dojam :mrgreen:
imas gore na I spratu u bingu, sendvici od piletine i čiken burgeri, nije lose... :thumbup:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3558 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

wewa wrote: 06/10/2020 20:20 Meni ovaj biftek djeluje prepeceno. Nije mi jasno zašto nisu u pecivo stavili tagliatu, tj tek bi takav sendvič opravdao cijenu.
Pa sam tražiš kakav ćeš biftek, neće konobar bacat grah već će te pitati. Čak i za biftek u sendviču pita kakav ćete.
I nije prepečen, ovo je medium rare što i jest ono kako bi biftek trebao da bude. Crvenkast unutra a da ne krvari
A sad mi ispuni želju pa mi reci kako sa slike prepoznaješ da ovo nije tagliata već klasični biftek, znači jedan pogled na sliku na kojoj je sendvič iz kojeg viri komad mesa i ti vidiš razliku.
Ja probao i tagliatu i klasični biftek i sem načina mariniranja radi se o najobičnijem bifteku s tim da se tagliata servira baš rare. Znači biftek sa svake pijace možeš spremiti kao tagliatu pa mi je zato interesantan komentar :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3559 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa »

redhat wrote: 07/10/2020 08:07
wewa wrote: 06/10/2020 20:20 Meni ovaj biftek djeluje prepeceno. Nije mi jasno zašto nisu u pecivo stavili tagliatu, tj tek bi takav sendvič opravdao cijenu.
Pa sam tražiš kakav ćeš biftek, neće konobar bacat grah već će te pitati. Čak i za biftek u sendviču pita kakav ćete.
I nije prepečen, ovo je medium rare što i jest ono kako bi biftek trebao da bude. Crvenkast unutra a da ne krvari
A sad mi ispuni želju pa mi reci kako sa slike prepoznaješ da ovo nije tagliata već klasični biftek, znači jedan pogled na sliku na kojoj je sendvič iz kojeg viri komad mesa i ti vidiš razliku.
Ja probao i tagliatu i klasični biftek i sem načina mariniranja radi se o najobičnijem bifteku s tim da se tagliata servira baš rare. Znači biftek sa svake pijace možeš spremiti kao tagliatu pa mi je zato interesantan komentar :)
objasnjenje je vrlo jednostavno, ja ne jedem nista pecenije od medium rare a preferiram rare - na slici je medium u najboljem slucaju, mada je tesko ocijeniti kod ovako tankih snita.

prepeceni biftek mozes zamijeniti bilo kojim drugim komadom mesa, kad si mu vec unistio dusu.
biftek ne krvari ako se pravilno termicki obradi, cak ni kad ostane rare.
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#3560 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

I ja ovcu obavezno na medium rare skidam s ražnja.
8-)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3561 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa »

ne volim ni cevap ni hamburger da je iznad medium, a kamoli prvoklasni komad mesa.
samo sto se kod nas narod boji kad ugleda i blijedo roze meso, navikli svi na prepeceno ili ono sto se lagano pece satima pa spada s kostiju....
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3562 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Cuj ti izraza, medium, rare...... :mrgreen: pa zar nema i na naški :mrgreen: neka riječ da može dočarati kako je pečeno?! :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3563 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

sve englezi neki :D
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#3564 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Išao, pišao
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3565 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

wewa wrote: 07/10/2020 08:50
redhat wrote: 07/10/2020 08:07
wewa wrote: 06/10/2020 20:20 Meni ovaj biftek djeluje prepeceno. Nije mi jasno zašto nisu u pecivo stavili tagliatu, tj tek bi takav sendvič opravdao cijenu.
Pa sam tražiš kakav ćeš biftek, neće konobar bacat grah već će te pitati. Čak i za biftek u sendviču pita kakav ćete.
I nije prepečen, ovo je medium rare što i jest ono kako bi biftek trebao da bude. Crvenkast unutra a da ne krvari
A sad mi ispuni želju pa mi reci kako sa slike prepoznaješ da ovo nije tagliata već klasični biftek, znači jedan pogled na sliku na kojoj je sendvič iz kojeg viri komad mesa i ti vidiš razliku.
Ja probao i tagliatu i klasični biftek i sem načina mariniranja radi se o najobičnijem bifteku s tim da se tagliata servira baš rare. Znači biftek sa svake pijace možeš spremiti kao tagliatu pa mi je zato interesantan komentar :)
objasnjenje je vrlo jednostavno, ja ne jedem nista pecenije od medium rare a preferiram rare - na slici je medium u najboljem slucaju, mada je tesko ocijeniti kod ovako tankih snita.

prepeceni biftek mozes zamijeniti bilo kojim drugim komadom mesa, kad si mu vec unistio dusu.
biftek ne krvari ako se pravilno termicki obradi, cak ni kad ostane rare.

Ja sam pitao kako na prvu vidis razliku između tagliate i klasičnog bifteka - taj odgovor je izostao a da ti pomognem, razlike nema.
Tagliata je samo način spremanja bifteka a biftek je samo određeni komad mesa sa određenog dijela životinje. Znači imaš i tagliatu od tune.
Slika je samo slika i moguće da je ko je već naručio tražio medium pa je medium biftek na slici.
Elem, da ne odemo u širinu što se tiče bifteka probao sve što se nudi od Kobe bifteka do bifteka argentinskog goveda. Ako već voliš otiđi u dos hermanos i pojedi dobar rib eye jer im je stvarno dobar.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3566 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa »

redhat wrote: 07/10/2020 09:23
Ja sam pitao kako na prvu vidis razliku između tagliate i klasičnog bifteka - taj odgovor je izostao a da ti pomognem, razlike nema.
Tagliata je samo način spremanja bifteka a biftek je samo određeni komad mesa sa određenog dijela životinje. Znači imaš i tagliatu od tune.
Slika je samo slika i moguće da je ko je već naručio tražio medium pa je medium biftek na slici.
Elem, da ne odemo u širinu što se tiče bifteka probao sve što se nudi od Kobe bifteka do bifteka argentinskog goveda. Ako već voliš otiđi u dos hermanos i pojedi dobar rib eye jer im je stvarno dobar.
vidi se na slici da su przeni tanki komadi bifteka, a ja bih, za one pare, vise voljela deblji komad bifteka narezan nakon pecenja, dakle tagliatu.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3567 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

wewa wrote: 07/10/2020 09:31
redhat wrote: 07/10/2020 09:23
Ja sam pitao kako na prvu vidis razliku između tagliate i klasičnog bifteka - taj odgovor je izostao a da ti pomognem, razlike nema.
Tagliata je samo način spremanja bifteka a biftek je samo određeni komad mesa sa određenog dijela životinje. Znači imaš i tagliatu od tune.
Slika je samo slika i moguće da je ko je već naručio tražio medium pa je medium biftek na slici.
Elem, da ne odemo u širinu što se tiče bifteka probao sve što se nudi od Kobe bifteka do bifteka argentinskog goveda. Ako već voliš otiđi u dos hermanos i pojedi dobar rib eye jer im je stvarno dobar.
vidi se na slici da su przeni tanki komadi bifteka, a ja bih, za one pare, vise voljela deblji komad bifteka narezan nakon pecenja, dakle tagliatu.
hahaha znaš sendvič treba i zagristi a gristi i kidati zubima nešto što je 4cm debelo i ne ide baš, ima Boccone i klasični biftek pa naruči.
Vidim iskustvo progovara iz tebe, btw tagliata na italijanskom znači "narezan"
ljubim ruke :-D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3568 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa »

redhat wrote: 07/10/2020 09:38

hahaha znaš sendvič treba i zagristi a gristi i kidati zubima nešto što je 4cm debelo i ne ide baš, ima Boccone i klasični biftek pa naruči.
Vidim iskustvo progovara iz tebe, btw tagliata na italijanskom znači "narezan"
ljubim ruke :-D
ti Boga mi imas problema s razumijevanjem procitanog.
:zoka:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3569 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

wewa wrote: 07/10/2020 09:40
redhat wrote: 07/10/2020 09:38

hahaha znaš sendvič treba i zagristi a gristi i kidati zubima nešto što je 4cm debelo i ne ide baš, ima Boccone i klasični biftek pa naruči.
Vidim iskustvo progovara iz tebe, btw tagliata na italijanskom znači "narezan"
ljubim ruke :-D
ti Boga mi imas problema s razumijevanjem procitanog.
:zoka:
Ja ne....ali da ne idemo u širinu.
Boccone dobar, sendvič sa biftekom odličan ali poskup. Inače dobar restoran sa dobrom klopom, klijentela mahom stranci pa su cijene primjerenije dubljem džepu.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#3570 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bandit_mo »

Mostarci koji jako vole ribu hvale Konobu Luka.
Kako ću par dana provesti gore, je li dobar glas opravdan, cijene, itd..? Ili neka bolja opcija za riblja jela?
p.s. naglašavam da pod ribu ne mislim prepečeni tuna odrezak ili osušene južnoameričke lignje. Znači fina riba..
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3571 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

bandit_mo wrote: 07/10/2020 09:45 Mostarci koji jako vole ribu hvale Konobu Luka.
Kako ću par dana provesti gore, je li dobar glas opravdan, cijene, itd..? Ili neka bolja opcija za riblja jela?
p.s. naglašavam da pod ribu ne mislim prepečeni tuna odrezak ili osušene južnoameričke lignje. Znači fina riba..
Apsolutno opravdano, ako mislimo na Luku u Sarajevu na Čobaniji a ne restoran "My name is Luka" u Istočnom Sarajevu :)
Skupo ali opravdano
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#3572 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bandit_mo »

redhat wrote: 07/10/2020 09:51
bandit_mo wrote: 07/10/2020 09:45 Mostarci koji jako vole ribu hvale Konobu Luka.
Kako ću par dana provesti gore, je li dobar glas opravdan, cijene, itd..? Ili neka bolja opcija za riblja jela?
p.s. naglašavam da pod ribu ne mislim prepečeni tuna odrezak ili osušene južnoameričke lignje. Znači fina riba..
Apsolutno opravdano, ako mislimo na Luku u Sarajevu na Čobaniji a ne restoran "My name is Luka" u Istočnom Sarajevu :)
Skupo ali opravdano
A gle, s ribom neću nigdje baš jeftino proći. Na IG vidim da imaju raznoliku ribu (koliko je uzgoj, a koliko divlja, ne ulazim).
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3573 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa »

nisam jela u Konobi Luka, ali jesam u Magarcu, od istog gazde, samo vise ne radi. hrana mu je uvijek bila odlicna.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#3574 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bandit_mo »

wewa wrote: 07/10/2020 10:01 nisam jela u Konobi Luka, ali jesam u Magarcu, od istog gazde, samo vise ne radi. hrana mu je uvijek bila odlicna.
i to zna biti dobar znak.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4833
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3575 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Tvrtko II Kotromanić »

DonieBrasco wrote: 06/10/2020 15:07 Da li je neko probao sladoled i kolace ostale stvari u Marshall's Gelato ?

Kako se krecu cijene ?
kolaci su im, po meni, jedni od najboljih u gradu
cijene, onako malo su skuplji od ostalih, kolaci se krecu izmedju 3 i 5 maraka
ugl vrijedi probati, fakat su dobri
Post Reply