Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3451 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Naslovnica wrote: 10/08/2020 20:02
nivla wrote: 10/08/2020 19:57
Naslovnica wrote: 10/08/2020 19:51 Aferim.
Pošto im je ta domaća pita, pitam zbog rodjaka?!
slagao bih ti kad bih reko 10-15km je kg, tepsije idu po kg, 2kg i 3kg
nama je ceh bio 80-120 svaki put, a dijelili pa me izaslo 20-30km
Hvala na informaciji, čuo sam da je po tim vrletima sve poprilična žara.
Račun, pretpostavljam, misaona imenica?
Tepsijica izgorene krompiruse bez krompira, luka, bibera i soli 10 KM. Jos te ljubazno pita da ti upakuje ugljenisane jufke koje si ostavio. Neprocjenjivo. Neki porodicni restoran na brdascetu u Umoljanima. Nadam se da su drugi bolji.
User avatar
tovarish
Posts: 3506
Joined: 26/05/2008 23:57

#3452 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tovarish »

Banksy wrote: 10/08/2020 19:52 Nemate strah, pitanje, nedoumice, nesigurnost, dok jedete vani u vrijeme corone?
Meni, kao invalidu otići u restoran sa ženom i djetetom je jedina opcija za izaći negdje. Ostaje mi još malo vremena sa njima, prije nego što budem morao u neku ustanovu, tako da i ne mislim na koronu.

Ipak, pazimo da smo u što manjem kontaktu sa drugima i gledamo da se dezinfikujemo.

A s obzirom da su žena na poslu i dijete vrtiću izloženi koroni, restoran mi je najmanja briga.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#3453 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Edin H. wrote: 10/08/2020 20:35 Ja narucim take-away iz restorana, platis unaprijed, odes pred restoran, otvoris gepek, izadje zena sa maskom i rukavicama i ubaci u gepek.
Ali realno i tu postoji rizik, ako je radnik koji sprema hranu zarazen.
Ne mozes sve predvidjeti.
To je minoran rizik, jedino da ti je kihnuo direktno u hranu, a ti pojeo u roku od par minuta.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3454 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mk ultra »

Banksy wrote: 10/08/2020 20:08
Naslovnica wrote: 10/08/2020 19:59
Banksy wrote: 10/08/2020 19:52 Nemate strah, pitanje, nedoumice, nesigurnost, dok jedete vani u vrijeme corone?
Kao npr?
Kao npr, higijena je ovdje i prije corone bila upitna, a danas, kad velika većina ne vjeruje da virus uopće postoji ( :-) ) kad 90% stanovništva ne nosi maske, kad je sve van kontrole, u raspadu,
Jesti negdje vani, zvuči mi prilično budalasto.

edit, a jesti negdje vani, ipak nije pitanje života i smrti, nešto što se mora i što je neophodno, ipak je u pitanju ćeif. pa se pitam je li vrijedno.
Pa iskreno meni na poslu nije ćejf, jednostavno nemam opcije pošto nositi hranu na teren ne vodi nigdje, pokušao, ne ide
Uglavnom jedem nešto što je vrelo i tek gotovo, tako da što se hrane same tiče mislim da je prilično sigurno
Kontakt smanjen, uglavnom sam ili sa kolegom, escajg dobro obrisem opet, pazim da vodu ja sipam ili flasiranu pijem, i tako... kako ti naslovnica rece, ja sam samo 15tak dana bio kuci kad je jek korone bio, i jos 10 dana nisam isao na teren, od 03.05 do danas dana propustio nisam, jos mi se posao nagomilao... ja cu uciniti sto je do mene, dalje bogami ne mogu a da se toliko izolujem nije ni moguce u mom slucaju...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3455 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

ko ozbiljno razmišlja o higijeni, a ne priželjkuje i ne laže se, danas može (i prije i poslije korone) otprilike otići na selo i tamo umrijeti od gladi ako padnu dvije jače kiše ili jedan grad u ključnom mjesecu. bolje je ojačati sistem da može svašta.

a te planine i to "domaće", to vas levate. u betonskoj džungli je sto puta domaćije, jer se tu ne prašta ništa i ne zatvara jedno oko na račun ambijenta. ili valja ili ne valja.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3456 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by iceman ze »

ja sam na terenu u sred vala marta i aprila u Kladnju na zvrkove sirnice isao, doduse nisu imali nijedan registrovan slucaj, a gdje bi drugo, pa necu valjda u vlasenici ili han pijesku ili mozda u Lagunu u Zvorniku.... :D
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3457 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

dobar osjecaj wrote: 10/08/2020 20:43
Naslovnica wrote: 10/08/2020 20:02
nivla wrote: 10/08/2020 19:57

slagao bih ti kad bih reko 10-15km je kg, tepsije idu po kg, 2kg i 3kg
nama je ceh bio 80-120 svaki put, a dijelili pa me izaslo 20-30km
Hvala na informaciji, čuo sam da je po tim vrletima sve poprilična žara.
Račun, pretpostavljam, misaona imenica?
Tepsijica izgorene krompiruse bez krompira, luka, bibera i soli 10 KM. Jos te ljubazno pita da ti upakuje ugljenisane jufke koje si ostavio. Neprocjenjivo. Neki porodicni restoran na brdascetu u Umoljanima. Nadam se da su drugi bolji.
Gore uzimaju lopatom, s tim da ono nije vidjelo domaćeg. Kod Muce (Koliba Umoljani) za 800 gr zagorene pite (burek) u šatro "velikoj tepsiji" smo dali 25KM, begova čorba iz kesice 4KM. Naravno, fiskalni račun ne smiješ ni pomisliti da zatražiš.

Stvarno mi nisu jasni ljudi koji redovno idu gore i skupo plaćaju bezobrazluk, a sve to da bi fol uživali u obroku uz lijep pogled.
Mene mogu jednom prevariti. Ubuduće sa hanumom u auto nosim stol i dvije stolice na rasklapanje, 2kg pite iz neke od sarajevskih buregdžinica, pive, soka i nađem finu kotu (ima ih milion oko Sinanovića prema Glavatićevu) i uživam u pogledu, a bez da me papci uzimaju lopatom.

A njima, po tim kolibama sa "domaćom hranom", pod hitno treba poslati inspekciju :izet:
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#3458 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by saale »

Haris033 wrote: 13/08/2020 09:58
dobar osjecaj wrote: 10/08/2020 20:43
Naslovnica wrote: 10/08/2020 20:02
Hvala na informaciji, čuo sam da je po tim vrletima sve poprilična žara.
Račun, pretpostavljam, misaona imenica?
Tepsijica izgorene krompiruse bez krompira, luka, bibera i soli 10 KM. Jos te ljubazno pita da ti upakuje ugljenisane jufke koje si ostavio. Neprocjenjivo. Neki porodicni restoran na brdascetu u Umoljanima. Nadam se da su drugi bolji.
Gore uzimaju lopatom, s tim da ono nije vidjelo domaćeg. Kod Muce (Koliba Umoljani) za 800 gr zagorene pite (burek) u šatro "velikoj tepsiji" smo dali 25KM, begova čorba iz kesice 4KM. Naravno, fiskalni račun ne smiješ ni pomisliti da zatražiš.

Stvarno mi nisu jasni ljudi koji redovno idu gore i skupo plaćaju bezobrazluk, a sve to da bi fol uživali u obroku uz lijep pogled.
Mene mogu jednom prevariti. Ubuduće sa hanumom u auto nosim stol i dvije stolice na rasklapanje, 2kg pite iz neke od sarajevskih buregdžinica, pive, soka i nađem finu kotu (ima ih milion oko Sinanovića prema Glavatićevu) i uživam u pogledu, a bez da me papci uzimaju lopatom.

A njima, po tim kolibama sa "domaćom hranom", pod hitno treba poslati inspekciju :izet:
:thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#3459 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by jazzer »

Istu gresku napravio prije par godina i nikada vise. Domaca pita je pita koju pravi moja stara
a ono gore je sve samo ne pita, bar za one koji su je jednom u zivotu probali da valja.

I ne razumijem ljude koji idu gore kao super im je, domaca pita, corba, djeca na zraku..djeca borave
na zraku i jedu zrak u ovim domacim ugostiteljskim objektima.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3460 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

jazzer wrote: 13/08/2020 13:29 Istu gresku napravio prije par godina i nikada vise. Domaca pita je pita koju pravi moja stara
a ono gore je sve samo ne pita, bar za one koji su je jednom u zivotu probali da valja.

I ne razumijem ljude koji idu gore kao super im je, domaca pita, corba, djeca na zraku..djeca borave
na zraku i jedu zrak u ovim domacim ugostiteljskim objektima.
Ah, ja sam trazila neku mitsku primitivnu kolibu koju je neko spominjao prije desetak godina da postoji u Umoljanima, neka skromna nana koja napravi obicnu pitu, najedes se u miru, napijes domaceg kiselog mlijeka i furas dalje.

Ja sam to dozivljavala ranijih godina u nekim hercegovackim "planinama" s ljetnim kolibama gdje pastiri vode stoku ljeti na ispasu, prave sireve, kiselo mlijeko itd. Poneses im neke poklone u vidu kafe, kocke i nesto slicno a neka hitra zena ti za kako se cinilo ne duze od pola sata i iskriska krompir, razvije jufke i ispece pitu zacas ispod saca. Zacvrci maslo kad ga prelije preko vrele pite. Jedete svi iz velike tepsije nekim starinskim krupnim kasikama. Pijete kiselo mlijeko. Onda ti iznese slatko od takisa i kajmaka ili nesto slicno. Svuda oko tebe pogled puca na nezamislivu ljepotu, uzivas u miru i skromnom, toplom razgovoru iz nekog drugog vremena.
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#3461 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by jazzer »

dobar osjecaj wrote: 13/08/2020 14:09 Ah, ja sam trazila neku mitsku primitivnu kolibu koju je neko spominjao prije desetak godina da postoji u Umoljanima, neka skromna nana koja napravi obicnu pitu, najedes se u miru, napijes domaceg kiselog mlijeka i furas dalje.

Ja sam to dozivljavala ranijih godina u nekim hercegovackim "planinama" s ljetnim kolibama gdje pastiri vode stoku ljeti na ispasu, prave sireve, kiselo mlijeko itd. Poneses im neke poklone u vidu kafe, kocke i nesto slicno a neka hitra zena ti za kako se cinilo ne duze od pola sata i iskriska krompir, razvije jufke i ispece pitu zacas ispod saca. Zacvrci maslo kad ga prelije preko vrele pite. Jedete svi iz velike tepsije nekim starinskim krupnim kasikama. Pijete kiselo mlijeko. Onda ti iznese slatko od takisa i kajmaka ili nesto slicno. Svuda oko tebe pogled puca na nezamislivu ljepotu, uzivas u miru i skromnom, toplom razgovoru iz nekog drugog vremena.
E to je vec dozivljaj i vrijedi odlaska i para. Nista komercijalizacija na ovaj umoljanski nacin.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3462 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mk ultra »

dobar osjecaj wrote: 13/08/2020 14:09
jazzer wrote: 13/08/2020 13:29 Istu gresku napravio prije par godina i nikada vise. Domaca pita je pita koju pravi moja stara
a ono gore je sve samo ne pita, bar za one koji su je jednom u zivotu probali da valja.

I ne razumijem ljude koji idu gore kao super im je, domaca pita, corba, djeca na zraku..djeca borave
na zraku i jedu zrak u ovim domacim ugostiteljskim objektima.
Ah, ja sam trazila neku mitsku primitivnu kolibu koju je neko spominjao prije desetak godina da postoji u Umoljanima, neka skromna nana koja napravi obicnu pitu, najedes se u miru, napijes domaceg kiselog mlijeka i furas dalje.

Ja sam to dozivljavala ranijih godina u nekim hercegovackim "planinama" s ljetnim kolibama gdje pastiri vode stoku ljeti na ispasu, prave sireve, kiselo mlijeko itd. Poneses im neke poklone u vidu kafe, kocke i nesto slicno a neka hitra zena ti za kako se cinilo ne duze od pola sata i iskriska krompir, razvije jufke i ispece pitu zacas ispod saca. Zacvrci maslo kad ga prelije preko vrele pite. Jedete svi iz velike tepsije nekim starinskim krupnim kasikama. Pijete kiselo mlijeko. Onda ti iznese slatko od takisa i kajmaka ili nesto slicno. Svuda oko tebe pogled puca na nezamislivu ljepotu, uzivas u miru i skromnom, toplom razgovoru iz nekog drugog vremena.
to mozes dobiti kod svoje nane, ali koja nije rodom zBjelašnice :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3463 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Dobra klopa se moze naci u Ledićima, dom planinski biser cini mi se,...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3464 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by iceman ze »

Konoba u Neretvanskoj? Nesto vrijedno probati?
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#3465 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mirsek »

"Klopa" u Ferhadiji, vidim ima pravo dobre ocjene, jel neko ima iskustva ?
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#3466 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sale07 »

mirsek wrote: 26/08/2020 13:33 "Klopa" u Ferhadiji, vidim ima pravo dobre ocjene, jel neko ima iskustva ?
hrana ok, sjedio 2x al oba puta zamjerka na unutrasnji prostor, imao sam osjecaj kao da sjedim za stolom sa drugim ljudima :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3467 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Haris033 wrote: 26/02/2020 14:27 Obavezno posjetiti restoran "Stari Konak" u Semizovcu. :izet:
Šta god da pojedete, bilo od tradicionalnih ili jela iz cijelog svijeta, dobijate dojam da ste to jelo probali prvi put.
Meni je drugi put kako sam išao, a obzirom da sam baš gurman, hrana u ovom restoranu me zaista oduševila.

Prije neki dan sa društvom sam pojeo najbolju hobotnicu ispod sača.

Image
Radil ovo s obziretom na koronu..... didem u sept☺
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3468 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

Otisli proslu subotu u Glavatičevo preko Bjelašnice. Ko nije bio obavezno treba otići. Ruta je Babin do, Šabići, Sinanovići, Bjelimići i Glavatičevo. Do Bjelimića je sve novi asfalt, a predio kroz koji se vozite je predivan.
U Glavatičevu našli jednu plažu uz Neretvu za nas četvoro. Ubili tu 4 sata. Pored nas Neretva, duboko, bistro, ali je bilo neke struje, te se nismo usudili ući u Neretvu i zaplivati.
Vrhunac izleta je bio restoran Bistro vrelo. Tu smo tražili stol za nas 4, a da smo izolovani od drugih gostiju, isti dobili (uz samu Neretvu) i naručili 4 porcije pastrmke, 2x salata sa kupusom i paradajzom, 2 ture pive, kolu, malo vino i kiselu vodu.
Pastrmku u životu bolju nisam pojeo! I ostali su se složili sa mnom. Toliko je bila ukusna da sam pojeo i peraja i glavu :lol:
Veliki minus što nema računa, nego na izlazu odete do gazde, gdje vam on tačno kaže šta i koliko ste pojeli.
Uglavnom, večera nas je izašla 72 KM, što i nije mnogo, obzirom na količinu hrane šti smo pojeli i sam ugođaj u objektu.
Na kraju, vratili smo se, tj. spustili se do Konjica i nazad u Sarajevo preko Bradine, jer put preko Bjelašnice nam nije bio za povratak u noćnim satima.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3469 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

vjesticanametli wrote: 26/08/2020 18:09
Haris033 wrote: 26/02/2020 14:27 Obavezno posjetiti restoran "Stari Konak" u Semizovcu. :izet:
Šta god da pojedete, bilo od tradicionalnih ili jela iz cijelog svijeta, dobijate dojam da ste to jelo probali prvi put.
Meni je drugi put kako sam išao, a obzirom da sam baš gurman, hrana u ovom restoranu me zaista oduševila.

Prije neki dan sa društvom sam pojeo najbolju hobotnicu ispod sača.

Image
Radil ovo s obziretom na koronu..... didem u sept☺
Radi. S tim da mu se morate najaviti 2-3 dana prije, kako bi mogao nabaviti svježu hobotnicu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3470 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

👍hvala ....izguglachu kontakt i idem
User avatar
van Basten
Posts: 7535
Joined: 21/09/2006 02:59

#3471 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by van Basten »

Haris033 wrote: 26/08/2020 18:16 Otisli proslu subotu u Glavatičevo preko Bjelašnice. Ko nije bio obavezno treba otići. Ruta je Babin do, Šabići, Sinanovići, Bjelimići i Glavatičevo. Do Bjelimića je sve novi asfalt, a predio kroz koji se vozite je predivan.
U Glavatičevu našli jednu plažu uz Neretvu za nas četvoro. Ubili tu 4 sata. Pored nas Neretva, duboko, bistro, ali je bilo neke struje, te se nismo usudili ući u Neretvu i zaplivati.
Vrhunac izleta je bio restoran Bistro vrelo. Tu smo tražili stol za nas 4, a da smo izolovani od drugih gostiju, isti dobili (uz samu Neretvu) i naručili 4 porcije pastrmke, 2x salata sa kupusom i paradajzom, 2 ture pive, kolu, malo vino i kiselu vodu.
Pastrmku u životu bolju nisam pojeo! I ostali su se složili sa mnom. Toliko je bila ukusna da sam pojeo i peraja i glavu :lol:
Veliki minus što nema računa, nego na izlazu odete do gazde, gdje vam on tačno kaže šta i koliko ste pojeli.
Uglavnom, večera nas je izašla 72 KM, što i nije mnogo, obzirom na količinu hrane šti smo pojeli i sam ugođaj u objektu.
Na kraju, vratili smo se, tj. spustili se do Konjica i nazad u Sarajevo preko Bradine, jer put preko Bjelašnice nam nije bio za povratak u noćnim satima.
Planiram slicnu turu otkad sam cuo da je sve asfalt i bas sam kontao gdje bi se mogla pauza za klopu praviti. Samo da provjerim da nije Biser vrelo? Tako mi google izbacuje?
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3472 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

van Basten wrote: 27/08/2020 00:07
Haris033 wrote: 26/08/2020 18:16 Otisli proslu subotu u Glavatičevo preko Bjelašnice. Ko nije bio obavezno treba otići. Ruta je Babin do, Šabići, Sinanovići, Bjelimići i Glavatičevo. Do Bjelimića je sve novi asfalt, a predio kroz koji se vozite je predivan.
U Glavatičevu našli jednu plažu uz Neretvu za nas četvoro. Ubili tu 4 sata. Pored nas Neretva, duboko, bistro, ali je bilo neke struje, te se nismo usudili ući u Neretvu i zaplivati.
Vrhunac izleta je bio restoran Bistro vrelo. Tu smo tražili stol za nas 4, a da smo izolovani od drugih gostiju, isti dobili (uz samu Neretvu) i naručili 4 porcije pastrmke, 2x salata sa kupusom i paradajzom, 2 ture pive, kolu, malo vino i kiselu vodu.
Pastrmku u životu bolju nisam pojeo! I ostali su se složili sa mnom. Toliko je bila ukusna da sam pojeo i peraja i glavu :lol:
Veliki minus što nema računa, nego na izlazu odete do gazde, gdje vam on tačno kaže šta i koliko ste pojeli.
Uglavnom, večera nas je izašla 72 KM, što i nije mnogo, obzirom na količinu hrane šti smo pojeli i sam ugođaj u objektu.
Na kraju, vratili smo se, tj. spustili se do Konjica i nazad u Sarajevo preko Bradine, jer put preko Bjelašnice nam nije bio za povratak u noćnim satima.
Planiram slicnu turu otkad sam cuo da je sve asfalt i bas sam kontao gdje bi se mogla pauza za klopu praviti. Samo da provjerim da nije Biser vrelo? Tako mi google izbacuje?
Jeste. Biser vrelo. Moja greška :-)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3473 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Qler »

Ovu sam ja turu odvezao nedavno sa zenom i djecom, stajali na vise mjesta, prelijepo. Put nije los, ima par dijelova onako, ali velika vecina je dobar put. A pejzazi su prelijepi.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3474 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Hebote, ja sam nekad na tu turu isao biciklom, kad nije bilo asfalta prije Bjelimica, pa onda Glavaticevo, Boracko i na kraju do Konjica. Lijepo je nema sta...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3475 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Hajde sve, ali kako je ribu jeo sa kupusom, a ne sa krompir salatom :D
Post Reply