Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2776 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: Ja sam Mostarlića prekrižio kada mi je meščini prošle godine prodao kilu ćevapa koje na kraju ni kerovi nisu htjeli, nego su onako njuškali okolo, "ko bi li - ne bi li". Nikada ništa gore i odvratnije u životu se nije peklo na mom roštilju. FUJ!
Doduše, prije nekoliko godina jeo brizle, bile solidne.
ja sam tu jeo pljeskavicu i kuhana jela,pljeska 2x bila nepecena i vise je nisam jeo,u zadnjoj godini kuhana jela bas opao kvalitet.
pa i u grahu ne mozes nac graha.... :(
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2777 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by VenomousV »

Sta vam ima u tom Kulinom dvoru? Jel' samo mesina i domaca bosanska kuhinja?
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2778 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

VenomousV wrote:Sta vam ima u tom Kulinom dvoru? Jel' samo mesina i domaca bosanska kuhinja?
Oto sve imade.... :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2779 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by VenomousV »

konektovan wrote:
VenomousV wrote:Sta vam ima u tom Kulinom dvoru? Jel' samo mesina i domaca bosanska kuhinja?
Oto sve imade.... :mrgreen:
Ja to ne volim pa zato pitam jel samo to :roll:
:skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2780 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

VenomousV wrote:
konektovan wrote:
VenomousV wrote:Sta vam ima u tom Kulinom dvoru? Jel' samo mesina i domaca bosanska kuhinja?
Oto sve imade.... :mrgreen:
Ja to ne volim pa zato pitam jel samo to :roll:
:skoljka:
Uglavnom Bosanska kuhinja, ali jako kvalitetna.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17251
Joined: 31/03/2019 14:56

#2781 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vjeshalica »

shape of despair wrote:MOstarlić ne preporučujem. Može se pojesti s vremena na vrijeme ali im je kvalitet hrane poprilično loš, i tamo sam prestao da jedem.
Prvo trovanje koje im je jednom bilo, drugi put nešto je u pljeskavici bilo gorko, treći put su mi donijeli živo meso skroz, četvrti put piletina sa karijem preslana, jednom ćevapi ko da su sad iz zamrzivača u tavi na ulju ispženi, pa onda, šnicla u natur sosu(u zapršci) je gorčina jer im je očito brašno staro
Ti moras jos barem 50x otici kod Mostarlica da skontas da ne trebas ici
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2782 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Banksy wrote:To moram probati :thumbup:
Pričala mi prijateljica da joj se dopala hrana i živopisni kuhar/vlasnik restoran BistroNomie na Ciglanama, pa mi pade na pamet da bi tebe možda zanimalo da probaš nešto tamo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2783 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Banksy »

Hvala ti,
Iskreno, ne volim da jedem vani i ne jedem puno vani, ali često imam goste sa strane koji vole da jedu vani, naše, domaće specijalitete, pa to gledam više zbog takvih prilika... Da je čisto, mirno i prijatno, a hrana ukusna.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#2784 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Zizi505 »

Banksy wrote:
The 51st State wrote:izvini ali kako tako mozes reci kad si sama pitala ko je taj, otidji pa daj sud. moze se kulo pod svasta svrstati ali pod drumsku kafanu sigurno ne, reci tako nesto je tesko podcjenjivanje da ne kazem snobizam. nije miselinova zvjezdica ali za nase prilike vise nego ok.
Nisam pitala ko je taj, već šta je držao ranije.
Bila nekoliko puta, jela razne stvari, i sve mi je ili odron ili teži prosjek. Možda jer sam očekivala previše, jer su ga nahvalili.
Brajlović je bio odličan, srozao se sad i on.
Nisam snob, ni blizu.
I meni je identičan dojam u vezi Kule. Svaki put kada sam bila sve mi je bilo jestivo, ali bez želje da opet dođem.

Inače mi je većina restorana kod nas baš slaba s kvalitetom hrane koju nude, tako da sve rjeđe jedem vani.

Smeta mi i što je u većini restorana s domaćom tradicionalnom hranom papanska atmosfera, od uređenja do ophođenja osoblja.
Imamo mi i dobrih restorana, samo nemamo izvrsnih, koji bi mogli biti predvodnica i možda motivacija ostalima da poboljšaju kvaliitet.
A vjerovatno je i do klijentele koja dolazi, i pristaje bez pogovora na slabiji kvalitet ili nemamo klijentelu koja je naučila šta je bolje od ponuđenog.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2785 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Do vas je, snobizam je teska bolest...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2786 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

zizi505 wrote:
Banksy wrote:
The 51st State wrote:izvini ali kako tako mozes reci kad si sama pitala ko je taj, otidji pa daj sud. moze se kulo pod svasta svrstati ali pod drumsku kafanu sigurno ne, reci tako nesto je tesko podcjenjivanje da ne kazem snobizam. nije miselinova zvjezdica ali za nase prilike vise nego ok.
Nisam pitala ko je taj, već šta je držao ranije.
Bila nekoliko puta, jela razne stvari, i sve mi je ili odron ili teži prosjek. Možda jer sam očekivala previše, jer su ga nahvalili.
Brajlović je bio odličan, srozao se sad i on.
Nisam snob, ni blizu.
I meni je identičan dojam u vezi Kule. Svaki put kada sam bila sve mi je bilo jestivo, ali bez želje da opet dođem.

Inače mi je većina restorana kod nas baš slaba s kvalitetom hrane koju nude, tako da sve rjeđe jedem vani.

Smeta mi i što je u većini restorana s domaćom tradicionalnom hranom papanska atmosfera, od uređenja do ophođenja osoblja.
Imamo mi i dobrih restorana, samo nemamo izvrsnih, koji bi mogli biti predvodnica i možda motivacija ostalima da poboljšaju kvaliitet.
A vjerovatno je i do klijentele koja dolazi, i pristaje bez pogovora na slabiji kvalitet ili nemamo klijentelu koja je naučila šta je bolje od ponuđenog.
A sta je vama uopste dobar restoran? Uredjenje ili hrana? 4 sobe gospodje safije se ne bi postidio ni u sred pariza.Eno vam dos hermanos,kod bolica onaj...A ako cu da jedem kako treba :D ,popijem koju pivu,zapalim...Osjecam se opusteno a ne ko na note...onda cu radje kod kule :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2787 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

Il jos bolje na tamburice negdje,tu mi moze i guz od krave preprzit. :D
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#2788 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by MaxPayne »

Usluga i hrana su mi najbitniji,uređenje i nije toliko.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2789 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mali_balon »

Kula i Imidz prijeratne drumske kafane. Po danu sumari dogovarali biznis navece tu kitili pjevaljke. Nista specijalno. Ali prije tamo nego na fgr mjesta ko safija i tako to.....
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2790 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

Kad si gladan nisi svoj.A ja sam u safiji gladan. :D Jebo sminku i vliki tanjir,a u njemu list nake trave i kliker mesa,preliven necim...A zulja me kosulja,napeo se ko da je klinton sa mnom za stolom,moram isplanirat i sta cu pit i kad cu pisat...Svi te znacajno pogledaju kad gdje krenes...Neka hvala.Radje cu i kod tope pa nek mi onaj tambura a ja ga kitim... :D A ciki sretno bilo,bez mene,osim ponekad .. :D Al da zna raditi,zna itekako.Sta god je drzao radilo je.I on i alen aquarius...E njega volim,ima i moja meza :D i wok mi dobar,kotleti .. :thumbup:
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#2791 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by geralt »

Kulo je za mene tanak tamo gdje bi trebao biti najbolji, a to je na mesu. Zadnjih par puta kad sam jeo tamo bile su im zilave snicle, pa cak i biftek. Brajlovica ne volim zbog mnogo drugih razloga, ali je po kvaliteti mesa za klasu iznad Kule.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#2792 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Zizi505 »

HAVANA wrote:
zizi505 wrote:
I meni je identičan dojam u vezi Kule. Svaki put kada sam bila sve mi je bilo jestivo, ali bez želje da opet dođem.

Inače mi je većina restorana kod nas baš slaba s kvalitetom hrane koju nude, tako da sve rjeđe jedem vani.

Smeta mi i što je u većini restorana s domaćom tradicionalnom hranom papanska atmosfera, od uređenja do ophođenja osoblja.
Imamo mi i dobrih restorana, samo nemamo izvrsnih, koji bi mogli biti predvodnica i možda motivacija ostalima da poboljšaju kvaliitet.
A vjerovatno je i do klijentele koja dolazi, i pristaje bez pogovora na slabiji kvalitet ili nemamo klijentelu koja je naučila šta je bolje od ponuđenog.
A sta je vama uopste dobar restoran? Uredjenje ili hrana? 4 sobe gospodje safije se ne bi postidio ni u sred pariza.Eno vam dos hermanos,kod bolica onaj...A ako cu da jedem kako treba :D ,popijem koju pivu,zapalim...Osjecam se opusteno a ne ko na note...onda cu radje kod kule :D
U izvrsnom restoranu je sve odlično, hrana i piće, uređenje, usluga...
Kod Safije mi se sviđa, samo im deserti nisu na nivou ostaloga...barem je tako bilo dok sam češće išla. Nisam dugo bila pa ne znam jesu li im sada bolji. A porcije su im taman :mrgreen:
Ono što mi još kvari dojam u većini restorana je duhanski dim...ako je kakva rupa gdje se usput jede donekle i mogu podnijeti, ali ako je neki kvalitetniji restoran to mi je minus.
Najbolje bi bilo vas koji pušite poslati iza restorana da ispušite :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2793 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

Ne idem u restorane gdje se ne pusi,gdje nema alkohola.... :skoljka: :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2794 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

:D :thumbup: pljus 1
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2795 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser »

HAVANA wrote:Kad si gladan nisi svoj.A ja sam u safiji gladan. :D Jebo sminku i vliki tanjir,a u njemu list nake trave i kliker mesa,preliven necim...A zulja me kosulja,napeo se ko da je klinton sa mnom za stolom,moram isplanirat i sta cu pit i kad cu pisat...Svi te znacajno pogledaju kad gdje krenes...Neka hvala.Radje cu i kod tope pa nek mi onaj tambura a ja ga kitim... :D A ciki sretno bilo,bez mene,osim ponekad .. :D Al da zna raditi,zna itekako.Sta god je drzao radilo je.I on i alen aquarius...E njega volim,ima i moja meza :D i wok mi dobar,kotleti .. :thumbup:
Koliko ja znam Ciko se raduzio i od Safije i od zene koja je preuzela Safiju (nimalo manje sposobna od njega), a on se valjda preselio u Bgd i otvorio restoran 5. soba.
A vala si u pravi u za njega i za Alena, znaju ljudi kafanu napraviti i cega god se dohvate radi ko sat. Eno Alena, krenuo i minijaturnog prostora u Lorisu pa je ni od ceg napravio bastu i prosirio kafanu da je puna ko sipak. ista stvar i sa "novim" Aquariusom, bezeze cosak na Grbavici pretvorio u fabriku para punu od 8 do 23h. O Unioninvestovoj tvornickoj hali da ne pricamo!
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2796 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

tempuser wrote:
HAVANA wrote:Kad si gladan nisi svoj.A ja sam u safiji gladan. :D Jebo sminku i vliki tanjir,a u njemu list nake trave i kliker mesa,preliven necim...A zulja me kosulja,napeo se ko da je klinton sa mnom za stolom,moram isplanirat i sta cu pit i kad cu pisat...Svi te znacajno pogledaju kad gdje krenes...Neka hvala.Radje cu i kod tope pa nek mi onaj tambura a ja ga kitim... :D A ciki sretno bilo,bez mene,osim ponekad .. :D Al da zna raditi,zna itekako.Sta god je drzao radilo je.I on i alen aquarius...E njega volim,ima i moja meza :D i wok mi dobar,kotleti .. :thumbup:
Koliko ja znam Ciko se raduzio i od Safije i od zene koja je preuzela Safiju (nimalo manje sposobna od njega), a on se valjda preselio u Bgd i otvorio restoran 5. soba.
A vala si u pravi u za njega i za Alena, znaju ljudi kafanu napraviti i cega god se dohvate radi ko sat. Eno Alena, krenuo i minijaturnog prostora u Lorisu pa je ni od ceg napravio bastu i prosirio kafanu da je puna ko sipak. ista stvar i sa "novim" Aquariusom, bezeze cosak na Grbavici pretvorio u fabriku para punu od 8 do 23h. O Unioninvestovoj tvornickoj hali da ne pricamo!
Da,ciko je u 5 sobi...
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2797 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by alibaba_i_30_godina »

Meni u Aquariusu hrana bezveze, a znao sam tu skoro svaki dan jesti mjesecima. :sad:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2798 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

HAVANA wrote:Da,ciko je u 5 sobi...
Taj beogradski je baš pismeno mjesto za izaći.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2799 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

alibaba_i_30_godina wrote:Meni u Aquariusu hrana bezveze, a znao sam tu skoro svaki dan jesti mjesecima. :sad:
Meni wok najbolji u gradu.Volim to a i doda mi sta ja hocu. :D I oni kotleti, sta li je, top.A meza navece na svirkama isto top i drugacija od drugih.Ono svasta nesta mi stavi i one hljepcice dobre.Pive i udri.Sad bi otiso,suti. :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2800 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by alibaba_i_30_godina »

HAVANA wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Meni u Aquariusu hrana bezveze, a znao sam tu skoro svaki dan jesti mjesecima. :sad:
Meni wok najbolji u gradu.Volim to a i doda mi sta ja hocu. :D I oni kotleti, sta li je, top.A meza navece na svirkama isto top i drugacija od drugih.Ono svasta nesta mi stavi i one hljepcice dobre.Pive i udri.Sad bi otiso,suti. :D
Bit će da je do toga što sam par godina svaki dan bio tamo. Kome ne bi dosadilo. :mrgreen:
Post Reply