Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#2376 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by nepass1 »

A jbg kad je nasa kupovna moc takva, hocu li ovaj mjesec platiti veceru 50KM ili kupiti kosulju ili ne otici na izlet pa nasuti manje goriva ili moram kupiti lance za zime pa ne mogu na veceru ili djete ima izlet moram uplatiti ili ili ili
Biramo prioritete
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2377 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

Ma dobro dosta je i do nacina zivota,navika i interesovanja kod nas...I medju ljudima koji mogi sebi priustiti taj neki obrok u restoranu,mali je broj ljudi koje to zanima i koji to vole.Puno je veci broj onih tipa hajmo na meso,hajmo sta spucat na brzinu...ili onih hajmo na muziku,hajmo aksamluka kakvog organizovati...Da bi drzao restoran koji moze ici u naslov ove teme moras imati dobar ambijent,hranu,uslugu...ali i ciljnu skupinu klijenata i ljudi koji to vole i mogu platiti.Nije to bas jednostavno ovde.Ja volim recimo otici sa zenom i djecom,na miru pojesti,probati nesto novo,ili sa prijateljem i zenom...ali to je rijetko.Prvi ja radije idem na aksamluk kakav,meze,pica i gitare.Ili tamburice... :D A tu mi se zivo jebe i za pastu i pilav. :lol: Dzelem dzelem rungome dromeeeencaaa :pijani: :kontrabas:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2378 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

A problem je sto je i to u padu,tamburice,aksamluci...u odnosu na prijasnja vremena.Sve je brzo,zivot je brz,hrana je brza...Chipas,stolic 40x40 sa 2 stolice,spucaj sta za 4 marke,trazi wifi sifru...i pohiti.Cevapi,hamburger,300 grama pite..Idi na mali objekat,nisku cijenu,brzu hranu...pa ko opstane.Toga vec nisam ljubitelj u ovolikoj mjeri kako je sada ali tako je kako je...Neki novi klinci,neki novi klinci...
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2379 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by biggrin »

Restorani kod nas su o velikoj mjeri mjesta za odlaske stranaca ili ljudi sa poslovnim karticama koji na tudji račun vole da budu JAck-ovi. S obzirom da ni jedne, a ni druge kategorije nema previše, a kako potražnja diriguje ponudu... no i pored toga, opet ima solidan broj. btw.jel egzistira jos uvijek onaj marokanski restoran na ferhadiji?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2380 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser »

HAVANA wrote:Ma dobro dosta je i do nacina zivota,navika i interesovanja kod nas...I medju ljudima koji mogi sebi priustiti taj neki obrok u restoranu,mali je broj ljudi koje to zanima i koji to vole.Puno je veci broj onih tipa hajmo na meso,hajmo sta spucat na brzinu...ili onih hajmo na muziku,hajmo aksamluka kakvog organizovati...Da bi drzao restoran koji moze ici u naslov ove teme moras imati dobar ambijent,hranu,uslugu...ali i ciljnu skupinu klijenata i ljudi koji to vole i mogu platiti.Nije to bas jednostavno ovde.Ja volim recimo otici sa zenom i djecom,na miru pojesti,probati nesto novo,ili sa prijateljem i zenom...ali to je rijetko.Prvi ja radije idem na aksamluk kakav,meze,pica i gitare.Ili tamburice... :D A tu mi se zivo jebe i za pastu i pilav. :lol: Dzelem dzelem rungome dromeeeencaaa :pijani: :kontrabas:
Kad nekom ostane suficut o kojem @nepass1 pise, pa odrjesi kesu to ce u veceini slucajeva biti ovo sto ti pises, daj nam kakve dobre corbe, ustipaka, kajmaka, mesa, haman hrana koju svaka domacica moze kuci napraviti, i kakve muzike tipa Kulin dvor, kod Ene, Imidz, Una i sl da ujutro mogu rec jes nam dobro bilo. Nismo mi stof za drugacijih restrorana, a ovi drugaciji koji rade - rade zahvaljujuci sluzbenim placanjima i strancima, ali nema kriticne mase da se sta promjeni na bolje. Po pricama starijih oduvjek je tao bilo, imao si bar takvih restorana, Kraljica Dunava, Dubrovnik, onaj gdje je sad Alemko na Tranzitu, a sve price koje slusas su vezane a mjesta tipa Staku, Mlado jagnje, po Trebevic, Aeroplan id itd.
Jbga, vremena se mijenjaju, promjenio se nacin zivota u zadnjih 20, a kamoli u odnosu na prije 30 ili vise god. Gledam danas, odlazak na cevape je sad u nivou nekadasnjed odlaska na porodicni rucak nedjeljom.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#2381 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by MaxPayne »

tempuser wrote:
ultima_palabra wrote:
konektovan wrote:Na dzidzikovcu, je'l zacin ili neki drugi restoran, :mrgreen: bio prošle godine sa suprugom za godisnjicu, klopa bila super ali malo cijene paprene. Uskoro ce godisnjica, ima li kakvo drugo mjesto, da je ukusna hrana, fin ambijent, ali da nije krkljanac????
Začin nije loš, ali mi je najslabiji od ona tri gore.
Ja odoh onomad u jedan od ta tri (a nije Noovi), da naurcimo kad konobar, nema kod nas ni cjenovnika ni jelovnika, nego kao sta ti spremimo. Jbga, nije bas da smo bili odusevljeni time, al ajd kad smo sjeli, raskomotili se... Nije to bilo lose, nesto sa rizom, ali nisam bas za taj koncept da im se dobrovoljno pocalim da me bez prava zalbe oderu kako i koliko hoce.
kako izdaju račun tu
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2382 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser »

MaxPayne wrote:
tempuser wrote:
Ja odoh onomad u jedan od ta tri (a nije Noovi), da naurcimo kad konobar, nema kod nas ni cjenovnika ni jelovnika, nego kao sta ti spremimo. Jbga, nije bas da smo bili odusevljeni time, al ajd kad smo sjeli, raskomotili se... Nije to bilo lose, nesto sa rizom, ali nisam bas za taj koncept da im se dobrovoljno pocalim da me bez prava zalbe oderu kako i koliko hoce.
kako izdaju račun tu
Ne sjecam se da ti budem iskren, ali prije da nije bilo racuna nego jeste.
Ja sam tako tiltovao konobara u HS pivnici. Jelo se- pilo se, donesite racun, on donese onaj "lazni" racun koji izgleda kao i regularni racun samo sto pise "narudzba". Rekoh, buraz, sta si mi ovo donio, ovo nije pravi racun... On se momentalno pogubi, bez rjeci uze onaj tariguz i za jedno 5 min donese fiskalni. Nedavno na drugom mjestu, nije se jelo, bile kafe, kisele, sokovi, nesto je bilo i od kuce. Kad sam trazio da platim konobar ispali jednu cifru, kad sam izvadio karticu, jbga, za to mora vec racun, cifra spade, ali kad sam se malo preracunao on nam uredno obracunao i turu koja je bila na kucu.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2383 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Rijetki su oni koji više ne moraju da varaju da bi plivali.
A i kada ne moraju, duša im zavrnuti te za onih 17% i džaba.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#2384 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by MaxPayne »

na tu HS sam čuo mnoge pritužbe,ali nije ni čudo kad pogledaš ko im je vlasnik
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#2385 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sale07 »

Ebo te imal teme da se rat ne spomene.
Pa jel to sad znaci da se ja ne trebam kupati jer tamo u africi umiru ljudi jer nemaju vode :?
Skupa je tjestenina od 14KM, a nije skupo auto od 30 000-40 000 na kredit uz ratu od 70% plate, ili telefon od 2000KM za koji radi citavu godinu da ga otplati, ili godisnji odmor od par hiljada maraka.
Pruzi se koliko si dug i nikog glava nece zaboliti, ni onog sto ima manje od tebe ni onog sto ima vise od tebe.

Ne znam jel moze pod ovu temu, al za svakodnevnu upotrebu restoran u raiffeisen banci na vilsu, cijene po mjeri, hrana solidna i velik izbor :)
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2386 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by alibaba_i_30_godina »

sale07 wrote: Ne znam jel moze pod ovu temu, al za svakodnevnu upotrebu restoran u raiffeisen banci na vilsu, cijene po mjeri, hrana solidna i velik izbor :)
Prije bio puno bolji i kvalitetniji, ali sada ništa special. Naravno, moje mišljenje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2387 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser »

Koliko znam to je preuzeo Bukvic BBI (Cordoba u BBI, Kimono i onaj pakistanski u SCC, caffe u Mercatoru je bio njihov)...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2388 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

jeste, prije je taj restoran drzao only one
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2389 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by O'zone »

CotSuljakovic wrote:Ago na adresi Mula Mustafe Bašeskije 17, Sarajevo 71000.
Još jednom zaspamaj sa Agom i bit će ende
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2390 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

:thumbup:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2391 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by VenomousV »

Sad znamo gdje necemo opet otici :roll: BOCCONE

Restoran spominjan i ranije ali odlucismo da odemo nakon sto mi je na ovoj temi preporucen njihov rizoto.
Prvo, ventilacija nepostojeca. Otvorena vrata iako je pohladno vani, zagusljivo, a nisu miomirisi hrane. Al haj nema veze, samo da fino jedemo.
Naucili napamet jelovnik dok se konobar smilovao da uzme narudzbu, a ne bi mozda ni tad da co'jek nije pitao mozemo li naruciti.
Ja narucila crni rizoto, co'jek linguine sa piletinom u curry sosu.

Ovaj put nije bila pretvrda riza (spominjala sam da smo jednom vec jeli kod njih, nekad kad su tek otvorili, pa nismo bili nesto narocito zadovoljni) solidna kolicina kozica i lignji ALI nesto mu fali. Nekih zacina, parmezana, necega. Situacija se jeste poboljsala kad sam stavila soli, bibera i nakrhala parmezana (koji smo morali dodatno traziti iako je nepisano pravilo da se parmezan servira uz pastu i rizoto) al' nije to to. Jela sam, nisam ostala gladna i to je otprilike to. Kad odem u restoran ocekujem da fino jedem bez da se ja peglam u kuhinji, medjutim, taj osjecaj zadovoljstva je ovaj put izostao.
Trazila sam foccaciu uz rizoto. Bila je hladna (vjerovatno nekome ostalo prije nas) i cak je i ona bila underwhelming.
@Averus ti im pisi o pasti.

E da, uz to sve, haman je crnilo sipe bilo prilicno staro jer me pocelo plaho nosati nekih sat vremena nakon jela, zestoko mi se oborio pritisak, mantalo mi se i osjecala sam se nadrogirano (al' ne na dobar nacin :D :D )
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2392 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

probajte ulaz do u aščinici kod šahe, grah četiri marke i komad kljukuše marka :mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2393 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by славянин »

Toplik - sve dobro (zao mi je nisam neki degustator prefinjeniji :D ) riba odlicna- da dodam i da su normalne porcije iste a ne narucis kao u 4 sobe pa dobijes 6 grama ribe :oops:
Govedina stroganoff odlicna sa domacim hljebom :D
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2394 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

славянин wrote:Toplik - sve dobro (zao mi je nisam neki degustator prefinjeniji :D ) riba odlicna- da dodam i da su normalne porcije iste a ne narucis kao u 4 sobe pa dobijes 6 grama ribe :oops:
Govedina stroganoff odlicna sa domacim hljebom :D
Nekada se tamo jeo i onaj kolač, Dinastija...ima li toga još, nisam bio u Topliku više od 10 godina.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2395 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Averus »

VenomousV wrote:Sad znamo gdje necemo opet otici :roll: BOCCONE

Restoran spominjan i ranije ali odlucismo da odemo nakon sto mi je na ovoj temi preporucen njihov rizoto.
Prvo, ventilacija nepostojeca. Otvorena vrata iako je pohladno vani, zagusljivo, a nisu miomirisi hrane. Al haj nema veze, samo da fino jedemo.
Naucili napamet jelovnik dok se konobar smilovao da uzme narudzbu, a ne bi mozda ni tad da co'jek nije pitao mozemo li naruciti.
Ja narucila crni rizoto, co'jek linguine sa piletinom u curry sosu.

Ovaj put nije bila pretvrda riza (spominjala sam da smo jednom vec jeli kod njih, nekad kad su tek otvorili, pa nismo bili nesto narocito zadovoljni) solidna kolicina kozica i lignji ALI nesto mu fali. Nekih zacina, parmezana, necega. Situacija se jeste poboljsala kad sam stavila soli, bibera i nakrhala parmezana (koji smo morali dodatno traziti iako je nepisano pravilo da se parmezan servira uz pastu i rizoto) al' nije to to. Jela sam, nisam ostala gladna i to je otprilike to. Kad odem u restoran ocekujem da fino jedem bez da se ja peglam u kuhinji, medjutim, taj osjecaj zadovoljstva je ovaj put izostao.
Trazila sam foccaciu uz rizoto. Bila je hladna (vjerovatno nekome ostalo prije nas) i cak je i ona bila underwhelming.
@Averus ti im pisi o pasti.

E da, uz to sve, haman je crnilo sipe bilo prilicno staro jer me pocelo plaho nosati nekih sat vremena nakon jela, zestoko mi se oborio pritisak, mantalo mi se i osjecala sam se nadrogirano (al' ne na dobar nacin :D :D )
Pri ulazu mi je prva pomisao bila "kul, otvorena kuhinja, pa vidim šta mi prave".
Druga misao je bila "jbt šta je ovo ovako hladno", ali haj' to sad nije toliko ni bitno.

VV je već napisala dojam o konobaru i mjestu. Dodao bih samo da atmosfere nikakve nema.
Možda serem, ali gdje god sam bio, ma koliko dobro ili loše mjesto bilo, postojala je nekakva atmosfera. Negdje je domaćinska, negdje restoranska, negdje malo sterilna i uštogljena, a negdje kafanska. Ovdje - NIŠTA. Isto da sam ušao u TOTO ili kod trovača. Jbt u lokalnom granapu je ugodnije.

Naručili to što smo naručili i moram reći samo da je curry sos onako fin, ovo ostalo smiješno.
Trči, trči pa naiđem na komadić piletine.
Tjestenina... Ništa. Doslovno nema ukusa. Slično kao i kod VV, imam osjećaj da su zaboravili nešto staviti u hranu.

Na to sve, što ona nije spomenula, ta slavna foccacia - dva KOMADIĆA hljeba. Jbt u Bosni si!
Kod nas ljudi uz supu jedu hljeb, a ti meni za dvije odrasle osobe doneseš k'o pola kifle :oops:

Na kraju ostao neki bezveze osjećaj, ono... Ne mogu više da jedem, jer ću se prejesti, a nisam se uopšte najeo. Možda sam poguzija, ali ja brate volim kad jedem da poslije još satima govorim "joooj jes' bilo dobro".

Sve u svemu, ja u Boccone mogu jedino ući ako mi hitno bude trebao WC tokom SFF-a, ali na obrok ne.
Bolji Chipas jbt


EDIT: Da ne bude da samo blatim. Cijene u Boccone nisu bezobrazne. Eto.
Last edited by Averus on 12/11/2018 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2396 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by славянин »

Naslovnica wrote:
славянин wrote:Toplik - sve dobro (zao mi je nisam neki degustator prefinjeniji :D ) riba odlicna- da dodam i da su normalne porcije iste a ne narucis kao u 4 sobe pa dobijes 6 grama ribe :oops:
Govedina stroganoff odlicna sa domacim hljebom :D
Nekada se tamo jeo i onaj kolač, Dinastija...ima li toga još, nisam bio u Topliku više od 10 godina.
Cini mi se da ima - ja sam uzeo pitu od jabuka zadnji put - a dobra fora je da je gazda ostavio korpe pune domacih jabuka sa svog vocnjaka ispred ulaza da se posluzi ko zeli :thumbup:
Last edited by славянин on 12/11/2018 22:54, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2397 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Tačnije, nisam bio tamo od marta 2006, od onog dana kada je tamo ubiVen Rato. Sva sreća otišli smo malo prije rafalanja.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2398 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by VenomousV »

Averus wrote: Bolji Chipas jbt


Ili Ago :lol: :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2399 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by славянин »

Naslovnica wrote:Tačnije, nisam bio tamo od marta 2006, od onog dana kada je tamo ubiVen Rato. Sva sreća otišli smo malo prije rafalanja.
Pa dobro , mora se nekad i zapucat u dobrom restoranu sta sad. :D
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2400 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

славянин wrote:
Naslovnica wrote:Tačnije, nisam bio tamo od marta 2006, od onog dana kada je tamo ubiVen Rato. Sva sreća otišli smo malo prije rafalanja.
Pa dobro , mora se nekad i zapucat u dobrom restoranu sta sad. :D
Normala ba... :thumbup:
Post Reply