Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1826 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Banksy »

dobar osjecaj wrote: Kad jedem tamo, osjecam cisti uzitak u jelu i satima poslije osjecam neopisivo zadovoljstvo. Nedavno mi se desilo da danima nisam mogla prestati misliti na pizzu koju sam jela tamo sve dok nisam ponovo otisla i pojela jos jednu.
e, to je poguzija :lol:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1827 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Bluemore »

Banksy wrote:
dobar osjecaj wrote: Kad jedem tamo, osjecam cisti uzitak u jelu i satima poslije osjecam neopisivo zadovoljstvo. Nedavno mi se desilo da danima nisam mogla prestati misliti na pizzu koju sam jela tamo sve dok nisam ponovo otisla i pojela jos jednu.
e, to je poguzija :lol:
Sto znaci mjesto za izbjegavat radi vage cisto :-)
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#1828 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Ali_G »

Meni je picolo mondo izvikan. Ni blizu kvalitet kakvim se predstavlja.
A paper moon je meni isto super. Odlican enterijer, osoblje, klopa, odlicna kafa.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1829 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by MensurM »

Amerikanac je TOP
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#1830 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Ana Maria »

Preporuka za Restoran u Sa. koji nudi dobru pecenu ribu? Po mogucnosti da ima i kucna dostava :)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1831 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sabina1 »

Ali_G wrote: A paper moon je meni isto super. Odlican enterijer, osoblje, klopa, odlicna kafa.
Baš , baš dobra kafa :thumbup:
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#1832 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Ali_G »

Kafa je kol’ko sam upratio Lavazza, al je za klasu bolja od ostalih lokala koji sluze istu.
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#1833 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by frosty »

Park princeva
Brajlovic
Casa el gitano
Toplik u I. Sarajevu
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1834 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin »

Nije restoran, iako se mogu pojesti sendvici i kolaci :D Ali kafa najbolja u drzavi- ESPRESSO LAB u ulici gdje Vanni :D

Bas ima dosta izbora kafe, ambijent divan, konobari IZUZETNO KULTURNI, dobra muzika...cista 10ka!
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1835 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

Juce sam bila u Maloj kuhinji, kod hotela Opal i iskreno, odavno nisam negdje tako dobro jela... Bez ikakve zamjerke. Preporuke.
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#1836 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Stari kenjac »

Uskoro se otvara stari legendarni"mazestik" u novom ruhu! :thumbup:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1837 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bersK »

Nisrin wrote:Nije restoran, iako se mogu pojesti sendvici i kolaci :D Ali kafa najbolja u drzavi- ESPRESSO LAB u ulici gdje Vanni :D

Bas ima dosta izbora kafe, ambijent divan, konobari IZUZETNO KULTURNI, dobra muzika...cista 10ka!
Još da nije 4 marke, pa bih i reko...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55611
Joined: 15/12/2008 16:53

#1838 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

.
Last edited by ultima_palabra on 17/01/2018 12:51, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55611
Joined: 15/12/2008 16:53

#1839 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

bersK wrote:
Nisrin wrote:Nije restoran, iako se mogu pojesti sendvici i kolaci :D Ali kafa najbolja u drzavi- ESPRESSO LAB u ulici gdje Vanni :D

Bas ima dosta izbora kafe, ambijent divan, konobari IZUZETNO KULTURNI, dobra muzika...cista 10ka!
Još da nije 4 marke, pa bih i reko...
Espresso je dvica, eh sad ako naručuješ large iced latte white mocca onda jebaji ga :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1840 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin »

ultima_palabra wrote:
bersK wrote:
Nisrin wrote:Nije restoran, iako se mogu pojesti sendvici i kolaci :D Ali kafa najbolja u drzavi- ESPRESSO LAB u ulici gdje Vanni :D

Bas ima dosta izbora kafe, ambijent divan, konobari IZUZETNO KULTURNI, dobra muzika...cista 10ka!
Još da nije 4 marke, pa bih i reko...
Espresso je dvica, eh sad ako naručuješ large iced latte white mocca onda jebaji ga :D

Espresso Gvatemala 2 KM, ali se ne moze porediti ni sa jednim u gradu...Ja sam uzela moccha latte, e ta je 4KM, ali stave neki siruo, mlijeko, kafu, vrhunska i ona pa mi nije zao :D Moram probati i ostale XD
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4443
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#1841 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by VladaFBiH »

Ali_G wrote:Meni je picolo mondo izvikan. Ni blizu kvalitet kakvim se predstavlja.
A paper moon je meni isto super. Odlican enterijer, osoblje, klopa, odlicna kafa.
picolo mondo je bio odličan dok je bio na Ilidži :)
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1842 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

Sve diraj, al' picolo ne diraj! :-D
Daleko najbolja pizza i sosovi u SA! :izet:
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#1843 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Averus »

A jes' fakat... Ima dobre hrane na više mjesta, negdje mi je nešto i bolje nego u Picollu, ali Pizza i sosovi su im vanserijski
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#1844 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mnjonja »

Sosovi koji dodju uz pizzu ili ima nesto posebno?
ono sto zamjeram Picollu je nekonzistentnost.
Medaljoni.
Prvi put naruceni - fantazija.
Drugi put - katastrofa.
Treci put - bolji od drugog al srednja zalost.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#1845 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Averus »

Pizza kao pizza je odlična, ali ona tri sosa koja ti donesu odvojeno - bijeli luk, paradajz sos i ljuti/čili sos dodaju na užitak i to sve postane famozno!


Nisam jeo medaljone kod njih, inače to nikad ne naručujem nigdje, ali sve što sam do sad jeo/probao mi je bilo odlično: Bečka šnicla, manoli, pizze, paste, uštipci, natur, a lignje su fakat odlične!
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1846 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Averus wrote:Pizza kao pizza je odlična, ali ona tri sosa koja ti donesu odvojeno - bijeli luk, paradajz sos i ljuti/čili sos dodaju na užitak i to sve postane famozno!


Nisam jeo medaljone kod njih, inače to nikad ne naručujem nigdje, ali sve što sam do sad jeo/probao mi je bilo odlično: Bečka šnicla, manoli, pizze, paste, uštipci, natur, a lignje su fakat odlične!
Danas je moj dan u januaru za njihovu pizzu. Sva cula spremna. Odbrojavam minute sa sanjivim pogledom :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55611
Joined: 15/12/2008 16:53

#1847 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Jednom otišao u taj Piccolo, sjedili 15 minuta bez da je konobar došao, ustanemo i preko vrata. Bila je neka navala Arapa, ali ne može to biti opravdanje.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#1848 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Averus »

dobar osjecaj wrote: Danas je moj dan u januaru za njihovu pizzu. Sva cula spremna. Odbrojavam minute sa sanjivim pogledom :D
Samo upozorenje: "Obične" pizze poput Kapricoze, Margarite i fungi su ono - normala, nista posebno.
Ako hoćeš gozbu biraj niže s menija... Topla preporuka za "Rita", "Domaća", "Četri vrste sira" i "Čili"

I onda one sosove natrpaj da ni ne vidiš više pizzu


Spomenućeš me :D
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#1849 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by GoodTaste »

Averus wrote:
dobar osjecaj wrote: Danas je moj dan u januaru za njihovu pizzu. Sva cula spremna. Odbrojavam minute sa sanjivim pogledom :D
Samo upozorenje: "Obične" pizze poput Kapricoze, Margarite i fungi su ono - normala, nista posebno.
Ako hoćeš gozbu biraj niže s menija... Topla preporuka za "Rita", "Domaća", "Četri vrste sira" i "Čili"

I onda one sosove natrpaj da ni ne vidiš više pizzu


Spomenućeš me :D
Pa tu jedes samo soseve... Istu takvu pizzu mozes pojesti i u U2. Iste takve soseve imaju i mislim da su ih poceli prvi koristiti. Od bijelog luka i chilija i ne osjetis ukus pizze, a mimo tih dodataka nije nesta specijalno. Prosjek...
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#1850 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Averus »

GoodTaste wrote: Pa tu jedes samo soseve... Istu takvu pizzu mozes pojesti i u U2. Iste takve soseve imaju i mislim da su ih poceli prvi koristiti. Od bijelog luka i chilija i ne osjetis ukus pizze, a mimo tih dodataka nije nesta specijalno. Prosjek...
Pa ti nemoj, ko te tjera? :D
Post Reply