Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1776 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

ili kraće rečeno, konobari kradu :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1777 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

salatu niste imali - 10 km :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1778 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

jel se ovo množi ili sabira :lol:
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#1779 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by al-em »

beni-bu-man wrote:
al-em wrote:Slaba ova pica sto je pored u2 otvorena.
koji U2
Kod pozorista mladih, napoli nesto.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1780 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sabina1 »

JThomas wrote:ili kraće rečeno, konobari kradu :mrgreen:
Prosto je nevjerovatno da se u Sarajevu , gradu sa tolikim brojem nezaposlenih na prste jedne ruke mogu izbrojati konobari-profesionalci od glave do pete.
Da se razumijemo , ničim neopravdavam "gazde" i "ugledne biznismene" koji svoje komplekse i probleme sa porodicom ili državom najčešće liječe iživljavanjem nad nezaštićenim osobljem , nimalo neopravdavam gotovo standardno "ostajanje" u restoranu/kafani/kafiću i prekovremeni rad koji se ne plaća nikada i to ostajanje je usko vezano uz gazdin boravak do sitnih sati , sva maltretiranja od strane neljuzbaznih , nezahvalnih , priprostih i bezobraznih gostiju koji misle da su Bogom dati, to da konobari gotovo nikada nisu prijavljeni i rade na crno , da su im neto plaće izuzetno male , ali......

Ne znam u koju školu idu i ko ih obučava , ponavljam na prste jedne ruke ću nabrojati restorane/kafiće/kafane u Sarajevu gdje su konobari istovremeno:

- uniformisani
- učtivi
- diskrertni
- kulturni
- gdje se obraćaju gostima bez uličnog naglaska ,žargonizama, dokočica ,
- gdje ne "zavrću" ili gdje ne pokušavaju da "zavrću"
- gdje nisu nervozni
- gdje ne pričaju protiv gazde
- gdje goste gledaju u oči a ne u pod ili plafon kad primaju narudžbu ili kad vrše naplatu
- gdje nema krajnosti , ili su ekstremno (ne)"duhoviti" pa ne možeš opstati od kvazi "provala" na nivou Fadila i Darija ili ćute kao ribe , dugo i neljubazno ,
-gdje....


Možda sam pretenciozna ili bezobrazna ali gotovo svi liče jedan drugom kao jaje jajetu bez ikakvih tragova osobenosti , gotovo po pravilu se može procijeniti reakcija , način usluge , način naplate....

Svi kažu da je kuhar jako deficitarno zanimanje a konobare eto niko ne spominje...
Last edited by sabina1 on 21/11/2017 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1781 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

a srdačan pozdrav? :mrgreen:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1782 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sabina1 »

JThomas wrote:a srdačan pozdrav? :mrgreen:
Hahahahaha

Za to je potreban bakšiš :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1783 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by hekaton »

sabina1 wrote:
JThomas wrote:ili kraće rečeno, konobari kradu :mrgreen:
Prosto je nevjerovatno da se u Sarajevu , gradu sa tolikim brojem nezaposlenih na prste jedne ruke mogu izbrojati konobari-profesionalci od glave do pete.
Da se razumijemo , ničim neopravdavam "gazde" i "ugledne biznismene" koji svoje komplekse i probleme sa porodicom ili državom najčešće liječe iživljavanjem nad nezaštićenim osobljem , nimalo neopravdavam gotovo standardno "ostajanje" u restoranu/kafani/kafiću i prekovremeni rad koji se ne plaća nikada i to ostajanje je usko vezano uz gazdin boravak do sitnih sati , sva maltretiranja od strane neljuzbaznih , nezahvalnih , priprostih i bezobraznih gostiju koji misle da su Bogom dati, to da konobari gotovo nikada nisu prijavljeni i rade na crno , da su im neto plaće izuzetno male , ali......

Ne znam u koju školu idu i ko ih obučava , ponavljam na prste jedne ruke ću nabrojati restorane/kafiće/kafane u Sarajevu gdje su konobari istovremeno:

- uniformisani
- učtivi
- diskrertni
- kulturni
- gdje se obraćaju gostima bez uličnog naglaska ,žargonizama, dokočica ,
- gdje ne "zavrću" ili gdje ne pokušavaju da "zavrću"
- gdje nisu nervozni
- gdje ne pričaju protiv gazde
- gdje goste gledaju u oči a ne u pod ili plafon kad primaju narudžbu ili kad vrše naplatu
- gdje nema krajnosti , ili su ekstremno (ne)"duhoviti" pa ne možeš opstati od kvazi "provala" na nivou Fadila i Darija ili ćute kao ribe , dugo i neljubazno ,
-gdje....


Možda sam pretenciozna ili bezobrazna ali gotovo svi liče jedan drugom kao jaje jajetu bez ikakvih tragova osobenosti , gotovo po pravilu se može procijeniti reakcija , način usluge , način naplate....

Svi kažu da je kuhar jako deficitarno zanimanje a konobare eto niko ne spominje...
nije ni tema ni mjesto ali kako vidjeh ovaj post ne mogu da odolim a da ne napisem kako su meni i djevojci u jednom sarajevskom "restoranu", u centru grada u sred bijela dana rekli da je nestalo plina i da nece biti u mogucnosti da nas usluze.
Sve to nakon sto nam je uredno primio narudzbu i donio dvije kole. (koje smo uredno platili na izlasku i ostavili onako otvorene)
Naravno mozda je mislio da sam glup pa da necu primjetiti kako za grupu kineskih turista ima plina a za nas nema...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1784 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

jednostavno je to, kod nas je konobar onaj ko ne zna šta će, a gazda kafane je onaj ko isto ne zna šta će ali ima odnekud neke ušteđevine.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1785 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

sabina1 wrote:Ne znam u koju školu idu i ko ih obučava , ponavljam na prste jedne ruke ću nabrojati restorane/kafiće/kafane u Sarajevu gdje su konobari istovremeno:

- uniformisani
- učtivi
- diskrertni
- kulturni
- gdje se obraćaju gostima bez uličnog naglaska ,žargonizama, dokočica ,
- gdje ne "zavrću" ili gdje ne pokušavaju da "zavrću"
- gdje nisu nervozni
- gdje ne pričaju protiv gazde
- gdje goste gledaju u oči a ne u pod ili plafon kad primaju narudžbu ili kad vrše naplatu
- gdje nema krajnosti , ili su ekstremno (ne)"duhoviti" pa ne možeš opstati od kvazi "provala" na nivou Fadila i Darija ili ćute kao ribe , dugo i neljubazno ,
-gdje....


Možda sam pretenciozna ili bezobrazna ali gotovo svi liče jedan drugom kao jaje jajetu bez ikakvih tragova osobenosti , gotovo po pravilu se može procijeniti reakcija , način usluge , način naplate....
Ja bih rekla samo da su ogledalo ukupnog stanovnistva. Koliko uctivih ljudi uopste ima oko nas, koliko kulturnih, koliko diskretnih, koliko opste pristojnosti, artikulisanog govora, koliko ljudi nije nervozno, neuroticno, koliko ljudi ne koristi svaku priliku da krade sve sto im je dostupno i jos vise prilika da za svaku kradju nadju opravdanje...
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#1786 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Ivo Lola »

a kakav je ovaj libertas ?
vidim hvale se nekim nagradama i priznanjima, i stvarno izgleda po slikama da je bas visok nivo... ?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#1787 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Roccohljup »

Ivo Lola wrote:a kakav je ovaj libertas ?
vidim hvale se nekim nagradama i priznanjima, i stvarno izgleda po slikama da je bas visok nivo... ?
Po meni, najbolja riba u gradu. Osoblje extremno uslužno i susretljivo. CIjene ok za kvalitet i uslugu. Hebeno je sad doci radi radova u logavinoj. Upozorenje jedno: često tamo obitavaju političari pa to moze izazvati nagon za povraćanje :D :D :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1788 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 23/11/2017 13:41, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1789 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

jeste l' se to nasekirali? :mrgreen:

križanje ljudi i lokacija oslobađa duh i otvara ga za novo. malo je takvih osjećaja kao kad čiste savjesti odlučiš - neko ili nešto nikad više... :mrgreen:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1790 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by sunceKOtepsija »

hekaton wrote: Naravno mozda je mislio da sam glup pa da necu primjetiti kako za grupu kineskih turista ima plina a za nas nema...
Nisrin wrote:
hekaton wrote: naravno, grupa Kineza, Japanaca nebitno sa puno djece idu prema restoranu...
MOZEL JEEDNAA TEMA BEZ KSENOFOBIJE :-) -uostalom razlika izmedu kineza i japanaca je velika i niukom slucaju nebitna-CIJENIMO DRUGE DA BIU DRUGI CIJENILI NAS
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1791 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Qler »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1792 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by hekaton »

sunceKOtepsija wrote:
hekaton wrote: Naravno mozda je mislio da sam glup pa da necu primjetiti kako za grupu kineskih turista ima plina a za nas nema...
Nisrin wrote:
hekaton wrote: naravno, grupa Kineza, Japanaca nebitno sa puno djece idu prema restoranu...
MOZEL JEEDNAA TEMA BEZ KSENOFOBIJE :-) -uostalom razlika izmedu kineza i japanaca je velika i niukom slucaju nebitna-CIJENIMO DRUGE DA BIU DRUGI CIJENILI NAS
Ja se izvinjavam, za goste restorana sam siguran kako su bili Kinezi i nije mi bila namjera da ih uvrijedim. Ono sto mi je zasmetalo je odnos konobara prema meni i mojoj djevojci koji smo bili gosti njihovog restorana, koji bi sve to uredno platili isto kao i ta grupa turista.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1793 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin »

sunceKOtepsija wrote: MOZEL JEEDNAA TEMA BEZ KSENOFOBIJE :-) -uostalom razlika izmedu kineza i japanaca je velika i niukom slucaju nebitna-CIJENIMO DRUGE DA BIU DRUGI CIJENILI NAS


Kakva ksenofobija, Azijati su uglavnom, zato napisah nebitno za taj podatak bez ikakve mrznje...koji klinac izvlacis sve iz konteksta???
Ne vrijedi se raspravljati...
Vučkica
Posts: 24
Joined: 27/03/2010 22:46
Location: Bevery Hills

#1794 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Vučkica »

Preporuka za većeru za dvoje povodom godišnjice (a da nisu vezane za 4 sobe gđe Safije, Kibeta).
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1795 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

e ako je godisnjica onda na veĆeru kod kule u semizovac
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#1796 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Vučkica wrote:Preporuka za većeru za dvoje povodom godišnjice (a da nisu vezane za 4 sobe gđe Safije, Kibeta).
Godišnjice Ćega?
8-)
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#1797 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by zomri »

Vučkica wrote:Preporuka za većeru za dvoje povodom godišnjice (a da nisu vezane za 4 sobe gđe Safije, Kibeta).
Duett kod Evrope. Cijene su povisoke ali pošto je godišnjica, valja se malo i zagotiviti :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1798 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Zejnep »

Je li neko od vas bio u Paper moon-u? Valja li? :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1799 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by muha_sa »

Zejnep wrote:Je li neko od vas bio u Paper moon-u? Valja li? :)
žiku im imena :-)
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1800 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Zejnep »

muha_sa wrote:
Zejnep wrote:Je li neko od vas bio u Paper moon-u? Valja li? :)
žiku im imena :-)
Gazda Elvir Bolić :mrgreen:
Baš mi je on za paper moona :lol:
Post Reply