Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
petit serpent
Posts: 4
Joined: 25/10/2009 02:06

#101 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by petit serpent »

hvala za informaciju...meni se svidio ambijent, al' i hrana je vazna :D
P.S. hrana u marokanskom restoranu je za 10 ako nekog zanima..
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#102 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by downtoearth »

fancy girl wrote:Restoran ,, mala basta ,, kod velepekare Armina Sakovica ambijent :thumbup: hrana :thumbup: usluga :thumbup: tamburasi :thumbup: a i gosti :thumbup: samo je mali problemcic za mjesto ako dolazite bez rezervacije

Ako nastave ovako radite neće imati takav problemčić nego problemčić viška praznog prostora. Nikad više tamo. Hrana ok, ali ništa posebno po pitanju izbora, cijene visoke, usluga loša, osoblje neljubazno, muzika bezveze ako ne pjeva Armin a 2 od 3 puta ne pjeva, kuhinja radi do 22 :?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#103 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

Bio ukupno 4 ili 5 puta,hrana dobra,cijene kao i u drugim restoranima tog tipa,muzika fenomenalna(2 puta svirao onaj stari
tamburaš :? braća pavlović :? ),1 adi i laganini,usluživali me i hranom i pićem do nekih doba a nikad nisam prije 2h izašao :D

Ne kontam,kao da si u drugom objektu bio :? a i da kod lipe radi neljubazno osoblje,čisto sumnjam.Dugo je on u ugostiteljstvu.
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#104 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by downtoearth »

znam ga još od prije rata. zato smo išli tamo ali zadnji put je prevršilo svaku mjeru. tada doduše nije bilo ni njega ni armina, pa su nam u 12 rekli da kuhinja radi do 22 (a bio petak uvečer) i nisu bili u stanju ni da kažu laku noć kad smo izlazili iako je ceh bio mašala.... a žale se i ovi što rade u njemačkoj ambasadi.............
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#105 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

Zna li neko šta je sad na Skenderiji umjesto Taberne?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#106 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HAVANA »

Nisam siguran ali mislim da taj prostor sada koristi auto-moto savez za svoje potrebe.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#107 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

Ma čini mi se da je opet ili restoran ili klub... neki dan sam vidjela tablu, ali ne skontah šta je..
ekist
Posts: 63
Joined: 17/09/2008 15:53

#108 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ekist »

Radi li jos uvijek Morocco u Hotelu Europa Garni (ulaz kod optike Baros)? Bio sam tamo prije godinu i dobro je bilo samo me interesuje da li jos uvijek radi i da li je neko bio tamo ne davno i sta misli?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#109 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by melb26sa »

ekist wrote:Radi li jos uvijek Morocco u Hotelu Europa Garni (ulaz kod optike Baros)? Bio sam tamo prije godinu i dobro je bilo samo me interesuje da li jos uvijek radi i da li je neko bio tamo ne davno i sta misli?
Radi jos uvijek i jos uvijek dobra hrana.
ekist
Posts: 63
Joined: 17/09/2008 15:53

#110 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ekist »

melb26sa wrote:
ekist wrote:Radi li jos uvijek Morocco u Hotelu Europa Garni (ulaz kod optike Baros)? Bio sam tamo prije godinu i dobro je bilo samo me interesuje da li jos uvijek radi i da li je neko bio tamo ne davno i sta misli?
Radi jos uvijek i jos uvijek dobra hrana.
Thx :thumbup:
User avatar
kanocale
Posts: 360
Joined: 10/12/2008 21:38

#111 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by kanocale »

Alhemicarkaa wrote:Magarac i to lignje ispod peke, neces nigdje bolje jesti, mljac!

cula sam da su u magarcu nabrijane cijene?
moje zadnje razocarene je park princeva.napucali cijene,porcije smanjili,povrce neukusno.moje omiljeno mjesto za ugodan nedeljni rucak za sada je precrtano.

ako idete u fis vitez ili ste u prolazu kroz taj gradic preporucujem da rucate u njihovom restoranu.hrana obilna,kvalitetna,cijene više nego povoljne.malo su kelneri smotani,ali isplati se cekati. :thumbup:
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#112 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by nineinchnails »

kanocale wrote:
Alhemicarkaa wrote:Magarac i to lignje ispod peke, neces nigdje bolje jesti, mljac!

cula sam da su u magarcu nabrijane cijene?
moje zadnje razocarene je park princeva.napucali cijene,porcije smanjili,povrce neukusno.moje omiljeno mjesto za ugodan nedeljni rucak za sada je precrtano.

ako idete u fis vitez ili ste u prolazu kroz taj gradic preporucujem da rucate u njihovom restoranu.hrana obilna,kvalitetna,cijene više nego povoljne.malo su kelneri smotani,ali isplati se cekati. :thumbup:
FIS, slazem se. Tamo redovno klopam, kad god da odem. Hrana super ukusna, svjeza, zdrava, lijepa, obilna, pristupacna cijena :-D
Za "Park seljaka" se takodje slazem. Tamo vise ne idem iz istih razloga. Tamo sam dobio najgore palacinke u zivotu.

Molim vas, ne idite vise u "Tratoriu" kod Doma slijepaca. Kad god dodjem, nema mjesta za mene :D
konfljutor
Posts: 4
Joined: 05/03/2008 10:27
Location: Sarajevo

#113 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konfljutor »

Imidz je super. Usluga super, klopa još bolja a varijacije u primremi minimalne za sve ove godine. Vidi se da se ljudi baš trude.

Kibe mi je grozan I ne ynam ni odakle početi. Poslije milion vecera kod njih morala sam ih na kraju precrtati jer su postal pravo razočarenje. Nemam ja nikakvih prigovora njihovoj hrani koja je ukusna ali ....ako zelite pojesti nesto od te hrane morate unaprijed skontati sta zelite pa naručiti što je meni užass. Ako želite odvesti goste I nedaj bože jesti jagnjetinu onda morate dva dana unaprijed skontati da će vam se za dva dana jesti jagnjetina I naručiti isu inače će vam konobari napraviti čitavu šaradu od toga I još ćete na kraju imati osjećaj kao da ste sve to dobili preko štele za svoje pare :x . Kad smo kod para I porcija to je priča za sebe, nadigli su cijene a sve nije vrijedno toga.
ekist
Posts: 63
Joined: 17/09/2008 15:53

#114 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ekist »

Nakon vise od godinu dana, ponovo sam sinoc bio u Maroku (restoranu) i cini mi se da je jos bolji nego sto je bio, hrana za 10, usluga, ambient, sve je bilo perfektno. :thumbup:
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#115 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mzungu »

Pozdrav gurmanima,

Ko voli meso, probajte Seyo biftek u Centralu. Ne znam kako se zove restoran, znam samo da se skoro otvorio. Imaju tri bifteka, ja sam probao Seyu:) i toplo preporucujem!
Jos malo o bifteku...nekad davno sam pojeo pravo dobar u La familji, ne znam uopce sta je sad tamo i radi li??

Sto se ribe tice, ja je nisam dobru probao u Sa. Ni Libertas (gdje je peku u tavi?!) nit Magarac (il nije svjeza, il ti guraju one mutante oradu i lubina iz uzgajalista). Kome nije mrsko, i ako ima malo viska para, pravac Ston, mali.


Spominjete gore Imidze, baste velike i male...nista specijalno, precijenjeno, mesa razna i masan krompir ispod saca, te neizbjezna vegeta u svakom jelu?!?!??! FUJ!!!



Da zakljucim, u Sa samo ovaj restoran u Centralu. Ako mogu da dodam, a nije u Sa, onda GOJKO :D naj, naj...
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#116 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Alhemicarkaa »

kanocale wrote:
Alhemicarkaa wrote:Magarac i to lignje ispod peke, neces nigdje bolje jesti, mljac!

cula sam da su u magarcu nabrijane cijene?
Cijene jesu jako visoke, ali se isplati. Jebiga, ja tamo odem jednom u par godina, atmosfera je super, porodicna, nije velik restoran, osjecas se kao kod kuce, a opet je i elegantno (nije birtija tipa Imidža, Gojka itd i sl). A hrana je prava, nacin spremanja, serviranja, sve je za 10. Ukus ribe je neprocjenjiv, nigdje tako dobru ribu nisam jela. Cak ni kad je moja mama ili ja spremim, pa ni na moru.
Imaju i biftek, ali meni je prosto zao tamo naruciti biftek, narocito kad znas da dobrih bifteka ima i po nizim cijenama, ali njihove ribe i njihovog vina nigdje :thumbup:
Eh sad, pitanje je sta ljudi traze, restoran za neke ekskluzivnije prilike, ili samo da napunis zeludac.
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#117 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by clav »

treba li se rezervisati u image-u, do kada rade, ima li neko br. telefona?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#118 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

mzungu wrote:Pozdrav gurmanima,

Ko voli meso, probajte Seyo biftek u Centralu. Ne znam kako se zove restoran, znam samo da se skoro otvorio. Imaju tri bifteka, ja sam probao Seyu:) i toplo preporucujem!
Jos malo o bifteku...nekad davno sam pojeo pravo dobar u La familji, ne znam uopce sta je sad tamo i radi li??

Sto se ribe tice, ja je nisam dobru probao u Sa. Ni Libertas (gdje je peku u tavi?!) nit Magarac (il nije svjeza, il ti guraju one mutante oradu i lubina iz uzgajalista). Kome nije mrsko, i ako ima malo viska para, pravac Ston, mali.


Spominjete gore Imidze, baste velike i male...nista specijalno, precijenjeno, mesa razna i masan krompir ispod saca, te neizbjezna vegeta u svakom jelu?!?!??! FUJ!!!



Da zakljucim, u Sa samo ovaj restoran u Centralu. Ako mogu da dodam, a nije u Sa, onda GOJKO :D naj, naj...
Nisam znao da si poguzija,....hahaha mutanti orade i lubini iz uzgajališta :thumbup: Jah, može se nakon El Capitana,..Najbolje riječno-morske ribe,...
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#119 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by gurabija78 »

solidna je klopa u maloj kuhinji preko puta muzicke akademije! doduse samo je dnevna varijanta, ali je sve super, od hrane do ambijenta i usluge! sve sto jedes prave pred tobom, sto je u danasnjem ugostiteljstvu veliki plus! cijene su ok! porcije ogromne!
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#120

Post by gurabija78 »

mzungu wrote:Pozdrav gurmanima,

Ko voli meso, probajte Seyo biftek u Centralu. Ne znam kako se zove restoran, znam samo da se skoro otvorio. Imaju tri bifteka, ja sam probao Seyu:) i toplo preporucujem!
Jos malo o bifteku...nekad davno sam pojeo pravo dobar u La familji, ne znam uopce sta je sad tamo i radi li??

Sto se ribe tice, ja je nisam dobru probao u Sa. Ni Libertas (gdje je peku u tavi?!) nit Magarac (il nije svjeza, il ti guraju one mutante oradu i lubina iz uzgajalista). Kome nije mrsko, i ako ima malo viska para, pravac Ston, mali.


Spominjete gore Imidze, baste velike i male...nista specijalno, precijenjeno, mesa razna i masan krompir ispod saca, te neizbjezna vegeta u svakom jelu?!?!??! FUJ!!!



Da zakljucim, u Sa samo ovaj restoran u Centralu. Ako mogu da dodam, a nije u Sa, onda GOJKO :D naj, naj...
nije bas Sa klijentela za ribu koja nije mutantska, poskupa je to varijanta! a i ston je kar... u odnosu na sta je bio...
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#121 Re:

Post by Alhemicarkaa »

gurabija78 wrote:
mzungu wrote:Pozdrav gurmanima,

Ko voli meso, probajte Seyo biftek u Centralu. Ne znam kako se zove restoran, znam samo da se skoro otvorio. Imaju tri bifteka, ja sam probao Seyu:) i toplo preporucujem!
Jos malo o bifteku...nekad davno sam pojeo pravo dobar u La familji, ne znam uopce sta je sad tamo i radi li??

Sto se ribe tice, ja je nisam dobru probao u Sa. Ni Libertas (gdje je peku u tavi?!) nit Magarac (il nije svjeza, il ti guraju one mutante oradu i lubina iz uzgajalista). Kome nije mrsko, i ako ima malo viska para, pravac Ston, mali.


Spominjete gore Imidze, baste velike i male...nista specijalno, precijenjeno, mesa razna i masan krompir ispod saca, te neizbjezna vegeta u svakom jelu?!?!??! FUJ!!!



Da zakljucim, u Sa samo ovaj restoran u Centralu. Ako mogu da dodam, a nije u Sa, onda GOJKO :D naj, naj...
nije bas Sa klijentela za ribu koja nije mutantska, poskupa je to varijanta! a i ston je kar... u odnosu na sta je bio...
Bila u subotu u Magarcu, nas sestero, ubili se od hrane, plus litar vina popijeno, sokovi, plus desert i nekih desetak toplih napitaka tipa makijata (trebalo je provarit silnu hranu koju strpasmo u sebe pa su neki pili i dupli makijato) sve bilo 200 km. Znaci malo vise od 30 km po osobi, jeste malo iznad prosjeka, ali i nije preskupo za ovakvu uslugu... Jos ako uzmes da bi toliko potrosio i u Galiji koja je samo pizzerija...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#122 Re: Re:

Post by Ma.Le.Na »

Alhemicarkaa wrote:
nije bas Sa klijentela za ribu koja nije mutantska, poskupa je to varijanta! a i ston je kar... u odnosu na sta je bio...
Bila u subotu u Magarcu, nas sestero, ubili se od hrane, plus litar vina popijeno, sokovi, plus desert i nekih desetak toplih napitaka tipa makijata (trebalo je provarit silnu hranu koju strpasmo u sebe pa su neki pili i dupli makijato) sve bilo 200 km. Znaci malo vise od 30 km po osobi, jeste malo iznad prosjeka, ali i nije preskupo za ovakvu uslugu... Jos ako uzmes da bi toliko potrosio i u Galiji koja je samo pizzerija...[/quote]



porcije im jesu velike..
ali nisu bas tako jeftini
ako narucis lignje i sokic...to je nekih 30tak KM..
sta ste vi narucili da uz vino i desert i kafu dodje tako??
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#123 Re: Re:

Post by Alhemicarkaa »

Ma.Le.Na wrote:
Alhemicarkaa wrote:

Bila u subotu u Magarcu, nas sestero, ubili se od hrane, plus litar vina popijeno, sokovi, plus desert i nekih desetak toplih napitaka tipa makijata (trebalo je provarit silnu hranu koju strpasmo u sebe pa su neki pili i dupli makijato) sve bilo 200 km. Znaci malo vise od 30 km po osobi, jeste malo iznad prosjeka, ali i nije preskupo za ovakvu uslugu... Jos ako uzmes da bi toliko potrosio i u Galiji koja je samo pizzerija...


porcije im jesu velike..
ali nisu bas tako jeftini
ako narucis lignje i sokic...to je nekih 30tak KM..
sta ste vi narucili da uz vino i desert i kafu dodje tako??
Vino 1l 20 km (njihovo vino)
Lignje ispod peke za dvije osobe 50 km
Lignje na gradele 20 km
Riblja plata Magarac za dvije osobe 40 km
Odrezak Magarac 20 km
sok 6 km
kafa 24 km
desert 15 km
hljeb (domaci) 2 km

kafe smo svi duple pili, izaslo 197 ostavili 200 km, prepisano sa racuna
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#124 Re: Re:

Post by Ma.Le.Na »

Alhemicarkaa wrote:
Vino 1l 20 km (njihovo vino)
Lignje ispod peke za dvije osobe 50 km
Lignje na gradele 20 km
Riblja plata Magarac za dvije osobe 40 km
Odrezak Magarac 20 km
sok 6 km
kafa 24 km
desert 15 km
hljeb (domaci) 2 km

kafe smo svi duple pili, izaslo 197 ostavili 200 km, prepisano sa racuna
ma ja...mi uzeli lignje ispod peke i sokice i izaslo na 70...
zato kontam wow za sestero 200KM super!
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#125 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Mr Hiccup »

da ne otvaram novu temu, pitacu ovdje...

gdje se u centru grada ima pojesti nesto na fazon karadjordjeve snicle(al da je halal meso :lol: )?
dakle meso, "futrovano" :D sirom eventualno pohovano + pomfrit + neki zajeban umak?

po mogucnosti, da nije pretjerano skupa :mrgreen:

hvala

Image

Image
Post Reply