Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3601 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

Image

Image

Otišli kod Harisa u Srednje na oproštajnu večeru, jer zatvara restoran. Hobotnica koju je napravio je nešto najbolje što sam ikada probao. Nadmašio je sam sebe. Ljudi koji su istu jeli kod Željke, kažu da se ne mogu porediti, naravno, u korist Harisa :-D
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3602 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Romeo 80 wrote: 07/10/2020 21:34
konektovan wrote: 07/10/2020 21:31 25 KM rizoto...... :shock: :shock:
Nije ovo tema za kokuze :D :oops:
I meni ce sad nekad plata.... :lol:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#3603 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bandit_mo »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 21:57 Luka dobar bio i magarac
Skampi svuDZe metnu po ca 8 kom😂
Ako si kokuz ne ides i et
Svak nek se pruzi kolko je dug
Ende😝
Tako je. NIje struja da se mora :D
Meni se,konkretno, jede riba kojoj nemam pristup inače, i naravno da ću to platiti više nego filete u Gage.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#3604 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bandit_mo »

Romeo 80 wrote: 07/10/2020 21:34
konektovan wrote: 07/10/2020 21:31 25 KM rizoto...... :shock: :shock:
Nije ovo tema za kokuze :D :oops:
NIjedan restoran, ali bome ni kakav gril nije tema za kokuze. Kokuzi kući jedu jer je povoljnije. Imam ih i ja na poslu sa marendama i salatama od cenera, a 20og se prelazi na kilfu iz Konzum a :roll:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#3605 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Entropio »

25 maraka za tanjir rize. I to samo na sredini tanjira malo. 25 maraka. Riza. :-)
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#3606 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Averus »

Kakva je sad Orhideja na Dobrinji?

Cujem drugi vlasnik, osoblje, ponuda, ugodjaj... Ono prije me nije odusevilo, bilo kao birtija s hranom :zoka:

Jel sad dobro?
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3607 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Edin H. »

konektovan wrote: 07/10/2020 22:55
Romeo 80 wrote: 07/10/2020 21:34
konektovan wrote: 07/10/2020 21:31 25 KM rizoto...... :shock: :shock:
Nije ovo tema za kokuze :D :oops:
I meni ce sad nekad plata.... :lol:
:lol:
Blackjack21
Posts: 250
Joined: 05/11/2012 21:35

#3608 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Blackjack21 »

Ne znam zašto imate potrebu da osuđujete to što je u nekom restoranu cijena rižota 25 KM? Nebitno šta ja mislim je li to skupo ili nije za naš standard, ako ima ljudi koji će to platiti i kojima je to neka vrsta užitka, zašto ne? Svako ima pravo da postavi cijene koje njemu odgovaraju, neko to radi iz razloga što cijeni sebe, ulaganje u sebe i znanje u svom poslu, neko drugi koristi kompleksaše i dere ih, ali to svakako nije tema.

Meni je recimo veća glupost kupiti auto od 150-200 hiljada, ali ne prigovaram ljudima koji to urade.

A sad malo o temi, kakva sam sve jela po Evropi plaćao isto toliko ili skuplje, Luka u najmanju ruku zaslužuje Michelin zvjezdicu. Standard je manje bitan kad je nešto splaćina i nekvalitetno, kad ti prodaju muda pod bubrege, više me to zaboli nego preplatiti dobro jelo. Luka bar to ne radi, za pare koje daš, dobiješ kvalitetno jelo. I svakako da nije restoran za svaki dan nego za posebne prilike.

Premalo generalno cijenimo sebe, samo kod nas ima da u kafiću s nevjerovatnim pogledom na Stari most i Neretvu, gdje vrvi od turista, platiš kafu marku ipo. Na zapadu je to 5 eura u startu, pa te onda pitaju šta ćeš. Buni li se ijedan Talijan na cijene u Veneciji recimo?

P.S. i dalje sam pri stavu da u Sarajevu nemaju ukupno tri kvalitetna restorana. 90% jela koja oni naprave, ja sam sebi bolje napravim iako kuham jednom u mjesec dana.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3609 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

ipak kad se sve to svede i podvuče, da ima dovoljno ljudi voljnih da plate pet eura, prije ili kasnije bi bilo pet eura. nema veze domaćih ili stranih. da su ovdje cijene kao na stvarno najpoznatijim i najatraktivnijim svjetskim mjestima, došao bi nikad niko.
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#3610 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by soferina »

Haris033 wrote: 07/10/2020 22:34 Image

Image

Otišli kod Harisa u Srednje na oproštajnu večeru, jer zatvara restoran. Hobotnica koju je napravio je nešto najbolje što sam ikada probao. Nadmašio je sam sebe. Ljudi koji su istu jeli kod Željke, kažu da se ne mogu porediti, naravno, u korist Harisa :-D
Ti si Harise se trudio sam sebe reklamirat ali jbg nemozes vodit restoran po principu da ti se ljudi najave inace nemas ni gulas davim serviras
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3611 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 »

soferina wrote: 01/11/2020 20:09
Haris033 wrote: 07/10/2020 22:34 Image

Image

Otišli kod Harisa u Srednje na oproštajnu večeru, jer zatvara restoran. Hobotnica koju je napravio je nešto najbolje što sam ikada probao. Nadmašio je sam sebe. Ljudi koji su istu jeli kod Željke, kažu da se ne mogu porediti, naravno, u korist Harisa :-D
Ti si Harise se trudio sam sebe reklamirat ali jbg nemozes vodit restoran po principu da ti se ljudi najave inace nemas ni gulas davim serviras
Ti to ozbiljno? :-D
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3612 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Znaći ti si Haris Octopus... :mrgreen:
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#3613 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by soferina »

konektovan wrote: 01/11/2020 23:20 Znaći ti si Haris Octopus... :mrgreen:
mogo je bar drugi nik registrovati :D
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3614 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

Blackjack21 wrote: 01/11/2020 16:57 Ne znam zašto imate potrebu da osuđujete to što je u nekom restoranu cijena rižota 25 KM? Nebitno šta ja mislim je li to skupo ili nije za naš standard, ako ima ljudi koji će to platiti i kojima je to neka vrsta užitka, zašto ne? Svako ima pravo da postavi cijene koje njemu odgovaraju, neko to radi iz razloga što cijeni sebe, ulaganje u sebe i znanje u svom poslu, neko drugi koristi kompleksaše i dere ih, ali to svakako nije tema.

Meni je recimo veća glupost kupiti auto od 150-200 hiljada, ali ne prigovaram ljudima koji to urade.

A sad malo o temi, kakva sam sve jela po Evropi plaćao isto toliko ili skuplje, Luka u najmanju ruku zaslužuje Michelin zvjezdicu. Standard je manje bitan kad je nešto splaćina i nekvalitetno, kad ti prodaju muda pod bubrege, više me to zaboli nego preplatiti dobro jelo. Luka bar to ne radi, za pare koje daš, dobiješ kvalitetno jelo. I svakako da nije restoran za svaki dan nego za posebne prilike.

Premalo generalno cijenimo sebe, samo kod nas ima da u kafiću s nevjerovatnim pogledom na Stari most i Neretvu, gdje vrvi od turista, platiš kafu marku ipo. Na zapadu je to 5 eura u startu, pa te onda pitaju šta ćeš. Buni li se ijedan Talijan na cijene u Veneciji recimo?

P.S. i dalje sam pri stavu da u Sarajevu nemaju ukupno tri kvalitetna restorana. 90% jela koja oni naprave, ja sam sebi bolje napravim iako kuham jednom u mjesec dana.

Potpis
I meni je veći problem i bacanje para dati 6 KM za piletinu na žaru za koju kažem odgovorno da 90% objekata u sarajevu ne znaju napraviti tako glupo i jednostavno jelo a da ne spali piletinu, ili dati za kojekakve sindikalne sendviče 4-6 KM a ono klasova zemička, list madi poli salame i ABC sir.
Restorana po sarajevu ima, nije baš da ih ima puno ali ih ima. Ako već voliš pojesti otiđi u Dos Hermanos u Radičevoj topla preporuka, četiri sobe Safije poslovično dobar naravno.
Za rižoto od 25 KM mu je puno jer misli da ima samo jedna vrsta riže ona koju mater pravi i samo jedan način na koji se ta riža pravi - na tepsiji sa krompirom na plohe ili u šerpi :)
A vrste riže ima na stotine , kao i jela od riže i vrsta rižota.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3615 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Riža je riža,.....da je zlatom polivena...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3616 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

riža je zdrava :-D
Blackjack21
Posts: 250
Joined: 05/11/2012 21:35

#3617 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Blackjack21 »

redhat wrote: 02/11/2020 09:10
Blackjack21 wrote: 01/11/2020 16:57 Ne znam zašto imate potrebu da osuđujete to što je u nekom restoranu cijena rižota 25 KM? Nebitno šta ja mislim je li to skupo ili nije za naš standard, ako ima ljudi koji će to platiti i kojima je to neka vrsta užitka, zašto ne? Svako ima pravo da postavi cijene koje njemu odgovaraju, neko to radi iz razloga što cijeni sebe, ulaganje u sebe i znanje u svom poslu, neko drugi koristi kompleksaše i dere ih, ali to svakako nije tema.

Meni je recimo veća glupost kupiti auto od 150-200 hiljada, ali ne prigovaram ljudima koji to urade.

A sad malo o temi, kakva sam sve jela po Evropi plaćao isto toliko ili skuplje, Luka u najmanju ruku zaslužuje Michelin zvjezdicu. Standard je manje bitan kad je nešto splaćina i nekvalitetno, kad ti prodaju muda pod bubrege, više me to zaboli nego preplatiti dobro jelo. Luka bar to ne radi, za pare koje daš, dobiješ kvalitetno jelo. I svakako da nije restoran za svaki dan nego za posebne prilike.

Premalo generalno cijenimo sebe, samo kod nas ima da u kafiću s nevjerovatnim pogledom na Stari most i Neretvu, gdje vrvi od turista, platiš kafu marku ipo. Na zapadu je to 5 eura u startu, pa te onda pitaju šta ćeš. Buni li se ijedan Talijan na cijene u Veneciji recimo?

P.S. i dalje sam pri stavu da u Sarajevu nemaju ukupno tri kvalitetna restorana. 90% jela koja oni naprave, ja sam sebi bolje napravim iako kuham jednom u mjesec dana.

Potpis
I meni je veći problem i bacanje para dati 6 KM za piletinu na žaru za koju kažem odgovorno da 90% objekata u sarajevu ne znaju napraviti tako glupo i jednostavno jelo a da ne spali piletinu, ili dati za kojekakve sindikalne sendviče 4-6 KM a ono klasova zemička, list madi poli salame i ABC sir.
Restorana po sarajevu ima, nije baš da ih ima puno ali ih ima. Ako već voliš pojesti otiđi u Dos Hermanos u Radičevoj topla preporuka, četiri sobe Safije poslovično dobar naravno.
Za rižoto od 25 KM mu je puno jer misli da ima samo jedna vrsta riže ona koju mater pravi i samo jedan način na koji se ta riža pravi - na tepsiji sa krompirom na plohe ili u šerpi :)
A vrste riže ima na stotine , kao i jela od riže i vrsta rižota.
U svemu se slažem osim da su Dos Hermanos i Safija dobri restorani, doduše za Dos Hermanos ne mogu garantovati jer sam samo jednom bio, tako da ću mu vjerovatno dati još jednu šansu. Safija prodaje ambijent, odnos cijene i kvaliteta i porcija su užasni, hajde cijena i porcije i nisu presudni koliko kvalitet, jednostavno ničim nisam bio oduševljen, sve prosjek ili daleko ispod prosjeka restorana na takvom glasu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3618 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Bloo »

Blackjack21 wrote: 02/11/2020 22:11 Safija prodaje ambijent, odnos cijene i kvaliteta i porcija su užasni, hajde cijena i porcije i nisu presudni koliko kvalitet, jednostavno ničim nisam bio oduševljen, sve prosjek ili daleko ispod prosjeka restorana na takvom glasu.
Plus ventilacija uzasna...zazalis kad neko naruci losos :mrgreen: Cijene jesu paprene, ali to ne bi bio problem kad bi hrana bila vrhunska.
Jedino im je espreso dobar. :|
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#3619 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by suspect_zero »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/11/2020 10:47 riža je zdrava :-D
Aha, a beri-beri :oops:
Bježi ba, od rata riža, leća i feta sir zdraooo :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3620 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Edin H. »

konektovan wrote: 02/11/2020 10:41 Riža je riža,.....da je zlatom polivena...
Sigurno koriste Kinmemai Premium rizu koja kosta $109 po kilogramu :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3621 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

suspect_zero wrote: 03/11/2020 00:08

Aha, a beri-beri :oops:
Bježi ba, od rata riža, leća i feta sir zdraooo :lol:
:lol: :lol: :lol:
beri beri se ja mislim dobiva od jednolicne ishrane ,ne mora biti riza ...
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3622 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Edin H. »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/11/2020 00:16
suspect_zero wrote: 03/11/2020 00:08

Aha, a beri-beri :oops:
Bježi ba, od rata riža, leća i feta sir zdraooo :lol:
:lol: :lol: :lol:
beri beri se ja mislim dobiva od jednolicne ishrane ,ne mora biti riza ...
Al' moze.pa ti jedi rizoto od 25 maraka :D
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#3623 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by suspect_zero »

Bježite boni, kila telećeg buta toliko.....za tanjir riže nedam :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3624 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Edin H. »

Hm da, al' riza je riza :izet:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3625 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

Blackjack21 wrote: 02/11/2020 22:11
redhat wrote: 02/11/2020 09:10
Blackjack21 wrote: 01/11/2020 16:57 Ne znam zašto imate potrebu da osuđujete to što je u nekom restoranu cijena rižota 25 KM? Nebitno šta ja mislim je li to skupo ili nije za naš standard, ako ima ljudi koji će to platiti i kojima je to neka vrsta užitka, zašto ne? Svako ima pravo da postavi cijene koje njemu odgovaraju, neko to radi iz razloga što cijeni sebe, ulaganje u sebe i znanje u svom poslu, neko drugi koristi kompleksaše i dere ih, ali to svakako nije tema.

Meni je recimo veća glupost kupiti auto od 150-200 hiljada, ali ne prigovaram ljudima koji to urade.

A sad malo o temi, kakva sam sve jela po Evropi plaćao isto toliko ili skuplje, Luka u najmanju ruku zaslužuje Michelin zvjezdicu. Standard je manje bitan kad je nešto splaćina i nekvalitetno, kad ti prodaju muda pod bubrege, više me to zaboli nego preplatiti dobro jelo. Luka bar to ne radi, za pare koje daš, dobiješ kvalitetno jelo. I svakako da nije restoran za svaki dan nego za posebne prilike.

Premalo generalno cijenimo sebe, samo kod nas ima da u kafiću s nevjerovatnim pogledom na Stari most i Neretvu, gdje vrvi od turista, platiš kafu marku ipo. Na zapadu je to 5 eura u startu, pa te onda pitaju šta ćeš. Buni li se ijedan Talijan na cijene u Veneciji recimo?

P.S. i dalje sam pri stavu da u Sarajevu nemaju ukupno tri kvalitetna restorana. 90% jela koja oni naprave, ja sam sebi bolje napravim iako kuham jednom u mjesec dana.

Potpis
I meni je veći problem i bacanje para dati 6 KM za piletinu na žaru za koju kažem odgovorno da 90% objekata u sarajevu ne znaju napraviti tako glupo i jednostavno jelo a da ne spali piletinu, ili dati za kojekakve sindikalne sendviče 4-6 KM a ono klasova zemička, list madi poli salame i ABC sir.
Restorana po sarajevu ima, nije baš da ih ima puno ali ih ima. Ako već voliš pojesti otiđi u Dos Hermanos u Radičevoj topla preporuka, četiri sobe Safije poslovično dobar naravno.
Za rižoto od 25 KM mu je puno jer misli da ima samo jedna vrsta riže ona koju mater pravi i samo jedan način na koji se ta riža pravi - na tepsiji sa krompirom na plohe ili u šerpi :)
A vrste riže ima na stotine , kao i jela od riže i vrsta rižota.
U svemu se slažem osim da su Dos Hermanos i Safija dobri restorani, doduše za Dos Hermanos ne mogu garantovati jer sam samo jednom bio, tako da ću mu vjerovatno dati još jednu šansu. Safija prodaje ambijent, odnos cijene i kvaliteta i porcija su užasni, hajde cijena i porcije i nisu presudni koliko kvalitet, jednostavno ničim nisam bio oduševljen, sve prosjek ili daleko ispod prosjeka restorana na takvom glasu.
Imaš pravo na svoje mišljenje svakako, ja sve što sam u oba objekta jeo bilo je odlično a odličan je bio i ambijent i usluga.
Čak sam kod Safije prisustvovao kad konobar priča o bukeu vina i ulazi u sastav vina, odakle je i daje jako puno informacija. To je za mene osvježenje a i poznanik koji se zaista kuži u vina za razliku od mene je bio vidno impresioniran. Dos Hermanos meni odličan svaki put. Imaju izbor pića i kubanki odličan, ko to voli naravno. Ako ti je safija prosjek odnosno ispod prosjeka jako me interesuje šta je po tebi onako potaman i kuda se krećeš. Vidim da si aktivan na temi najbolja pizza u sarajevu i da hvališ agu a na ovoj temi hvališ avliju i kolačiće u tepsijašu tako da bilo bi mi drago da mi kažeš koji ti je to restoran potaman - slobodno navedi ime, ne moram ja znati za njeg čisto edukativno da znam :)
Post Reply