Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3901 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

konami666 wrote: 02/01/2023 19:37
konektovan wrote: 02/01/2023 19:30

Eto imaš ti..
Naravno da imam, volim putovati kako privatno tako i poslovno i posjećivati one bolje restorane :)
Drago mi je zbog tebe
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3902 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Osmi Socrates »

Kad se kaže "ponuda", ne računa se samo ono što ti voliš jesti.

Tebi lično je dobra ponuda i da ne ideš u restorane nikako, pod uslovom da oženiš dobru kuharicu stvari koje jedeš.

Međutim, to nije svakom dobra ponuda.
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#3903 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by swanfilter »

konektovan wrote: 02/01/2023 19:56
swanfilter wrote: 02/01/2023 19:34

Ohani malo. Kako cujem, u Sa ne postoji Sushi ponuda. Za glavni grad drzave u ovaj vakat, to nije bas prihvatljivo. Bez obzira, volio njihovu kuhinju ili ne ...
Pričam o kvaliteti...
Možeš ponuditi sushi na kvadrat, ja to ne jedem...i to me me zanima. Ono što jedem, mogu komentarisati i uporediti.
Ti si spomenuo ponudu, ne kvalitet. Ako cemo samo o pitama i cevapima, onda si u pravu.

A, i po pitanju kvaliteta, ne moze se nikako porediti sa ZG ili Lj kada je u pitanju more, recimo. Nikako i nikada.
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3904 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

swanfilter wrote: 02/01/2023 20:10
konektovan wrote: 02/01/2023 19:56

Pričam o kvaliteti...
Možeš ponuditi sushi na kvadrat, ja to ne jedem...i to me me zanima. Ono što jedem, mogu komentarisati i uporediti.
Ti si spomenuo ponudu, ne kvalitet. Ako cemo samo o pitama i cevapima, onda si u pravu.

A, i po pitanju kvaliteta, ne moze se nikako porediti sa ZG ili Lj kada je u pitanju more, recimo. Nikako i nikada.
Nisam se dobro izrazio....moja greška.
Mi smo za njih izmislili hranu u svakom pogledu.
U mjesec dana sam obišao od Ljubljane, Zagreba, Beograda,...majke mi, na alipašiinu je bolja hrana. :mrgreen:
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#3905 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Osmi Socrates »

Pa i za očekivati je da su pite i ćevapi dobri u Sarajevu. Možda i najbolji pite i ćevapi na svijetu.

Mada i to je diskutabilno, kada se uzmu u obzir diskusije na ovom forumu o pitama i ćevapima. Ko to kontroliše?

Ja imam jedne dobre ćevape u svom okruženju, ali sam i siguran da su vrhunski, jer znam i ko ga provjerava i na koji način. Ko te vaše provjerava?

Tako da dolazimo do apsurda da možda ja jedem kvalitetnije ćevape nego vi.

Ali, ni to ništa ne govori o ponudi. "Moja" dobra ponuda je veoma komplikovana. Mora postojati milion stvari. Pogotovo u turističkim mjestima, kao što je Sarajevo. Ili se barem pretvaraju da su turističko mjesto.

Izvinjavam se što sam drugačiji.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3906 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by SmokingMan »

Možda je bolje reći da je danas reklama bolja od proizvoda koji se nude na tržištu, a iza toga stojim kada je naša jrana koja se nudi tu i tamo pretjerano hvaljena, iako joj je cijena u određenim dijelovima Sarajeva skočila do nebesa. :D
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#3907 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by swanfilter »

konektovan wrote: 02/01/2023 20:16
swanfilter wrote: 02/01/2023 20:10

Ti si spomenuo ponudu, ne kvalitet. Ako cemo samo o pitama i cevapima, onda si u pravu.

A, i po pitanju kvaliteta, ne moze se nikako porediti sa ZG ili Lj kada je u pitanju more, recimo. Nikako i nikada.
Nisam se dobro izrazio....moja greška.
Mi mo za njih izmislili hranu u svakom pogledu.
U mjesec dana sam obišao od Ljubljane, Zagreba, Beograda,...majke mi, na alipašiinu je bolja hrana. :mrgreen:

Iz iskustva, ove nase corbali stvari su bez premca.

Kada je u pitanju korak sa vremenom, e tu nas nema na mapi.

Volimo prodavati muda pod bubrege.

Kolega, ja u Krajini kada sam vidio cijene buteljicnih vina, izbezumio se. Ovo pisem, ne kao musterija, nego kao neko koji radi u tom fahu.

Gdje ja radim, imamo preko sto etiketa, sto crna, sto bijela vina. Dole su cijene kao vise od pola nasih u ponudi. A, kada pogledamo faktor standarda, to je lopovluk teske kategorije.

Jos kada sam mu vlaznu plutu pod nos stavio, pita sta hoces sa tim ...

Lignje iz Binga izgrila, a cijena kao da u Opatiji jedem.


Jos se kod nas na ponudi i kvalitetu mora raditi.

Cupa ugostitelje dijaspora koja, cast određenom broju, vecina nema pojma sta si mu na hastal dao ...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3908 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by moonca »

... Sarajevo definitivno ima malu ponudu restorana / za goste, neprushache.
Dugarry
Posts: 229
Joined: 09/10/2022 12:23

#3909 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Dugarry »

Kod nas je po meni vrhunska kuhinja, a veoa losa ponuda.
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#3910 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by swanfilter »

SmokingMan wrote: 02/01/2023 20:22 Možda je bolje reći da je danas reklama bolja od proizvoda koji se nude na tržištu, a iza toga stojim kada je naša jrana koja se nudi tu i tamo pretjerano hvaljena, iako joj je cijena u određenim dijelovima Sarajeva skočila do nebesa. :D
Reklama moze pridonijeti, al ako ne argumentujes, donji si prije nego i skontas. I onda te nema nigdje.

Nekada je to na duzi rok prolazilo. Danas vijest putuje brzinom svjetlosti i jednom kada se prosiri, mozes samo jos sebi pricu prodavati ...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3911 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by SmokingMan »

swanfilter wrote: 02/01/2023 21:01
SmokingMan wrote: 02/01/2023 20:22 Možda je bolje reći da je danas reklama bolja od proizvoda koji se nude na tržištu, a iza toga stojim kada je naša jrana koja se nudi tu i tamo pretjerano hvaljena, iako joj je cijena u određenim dijelovima Sarajeva skočila do nebesa. :D
Reklama moze pridonijeti, al ako ne argumentujes, donji si prije nego i skontas. I onda te nema nigdje.

Nekada je to na duzi rok prolazilo. Danas vijest putuje brzinom svjetlosti i jednom kada se prosiri, mozes samo jos sebi pricu prodavati ...
Da. U prilog ovome, u današnjem svijetu brzog življenja ljudi nemaju vremena da sat vremena hodaju supermarketom i pažljivo razgledaju proizvode, deklaracije. Svi se prilagođavaju ekonomskoj situaciji, jedemo manje više smeće, čak i ono podržano dobrom reklamom, iako nam je, istina, više privlačno zbog niskih cijena. Iako bi ljudi voljeli da se kvalitetnije hrane, prioritet je stavljen na ograničenost primanja (većeg dijela populacije), i svi uglavnom posežu za jeftinijom hranom, jer smatraju kako im je potrebna u većim količinama, kako bi izbjegli nestašicuartikala u ostavama, frižiderima, etc. :D Oovo me je zadnje uvijek intrigiralo. Strah, ali jasno mi je zašto je to tako. :mrgreen:
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3912 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mobsterc »

Sa ne moze da prismrdi Zg i Bg po ponudi, osim kako ti rekose, cevapi, pita, dolme, eventualno sac. I po to najcesce odem u drugi grad.
U ljubljani npr sam jeo mesna jela koja u Sa mogu samo da sanjam jer nam se sve svodi na isto, cak i ovi 'fensi' restorani poceli podvaljivati pekarski iz zamrznute kese. Niko ne zna svoj sos napraviti. Da ne spominjem istru npr. i kvalitet namirnica.
Dugarry wrote: 02/01/2023 20:57 Kod nas je po meni vrhunska kuhinja, a veoma losa ponuda.
Tako nekako, ako imas gdje domace da pojedes dobro i jeste, ali da ces dobar japrak pojesti u restoranu - jako tesko.

Dobar je i prijedlog sto se tice tripadvisor-a kada si negdje drugo gdje ne poznajes ponudu. Ne mora nuzno biti mjerilo, ali je bar neka polazna tacka.
I jos nesto, ako se prica o 'najboljim' restoranima, ne vidim kako poredjenje tu ima fast food poput cevapa, pite i sl. pricamo valjda o jelima koja kostaju minimum 10-15eur
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#3913 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by swanfilter »

SmokingMan wrote: 02/01/2023 21:10
swanfilter wrote: 02/01/2023 21:01

Reklama moze pridonijeti, al ako ne argumentujes, donji si prije nego i skontas. I onda te nema nigdje.

Nekada je to na duzi rok prolazilo. Danas vijest putuje brzinom svjetlosti i jednom kada se prosiri, mozes samo jos sebi pricu prodavati ...
Da. U prilog ovome, u današnjem svijetu brzog življenja ljudi nemaju vremena da sat vremena hodaju supermarketom i pažljivo razgledaju proizvode, deklaracije. Svi se prilagođavaju ekonomskoj situaciji, jedemo manje više smeće, čak i ono podržano dobrom reklamom, iako nam je, istina, više privlačno zbog niskih cijena. Iako bi ljudi voljeli da se kvalitetnije hrane, prioritet je stavljen na ograničenost primanja (većeg dijela populacije), i svi uglavnom posežu za jeftinijom hranom, jer smatraju kako im je potrebna u većim količinama, kako bi izbjegli nestašicuartikala u ostavama, frižiderima, etc. :D Oovo me je zadnje uvijek intrigiralo. Strah, ali jasno mi je zašto je to tako. :mrgreen:
Hej, i Svicarci, Holanđani, prelaze granicu da bi u Njemackoj kupovali jeftinije za kuce. Gdje ces nama zamjeriti, sto gledamo svaki pfening.

I, ruku na srce, odgovorno tvrdim da po osnovnim parametrima, BiH je skuplja od Slovenije, gdje ja zivim. Sitnice su jos razlika u odnosu na proslost.

Jednom imao posjetu, kaze kolega da mu nađem musterije za cigare. Nađem ih, al kada dođose steke, sve dugi nosovi. Da nema onih markica, ispao bih jos lopov pred ljudima. I to je bilo nekoliko godina unazad. U BiH Marlboro je 3 eura, u Slo je 3,60. Minorna razlika ...

Isto, imam druga jede nekoliko puta mjesecno u libanonskom restoranu, meze kao. Kaze, dosao bih kod vas, hvale vas na sva usta, al ste skupi. Rekoh, buraz, ajd dva puta manje posjeti taj, pojedem hastal pogledom, i dođi jednom najedi se ko covjek.

Mnogo puta naizgled povoljno zna zamagliti covjeku percepciju ...
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3914 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by parappa »

Živim vani i nisam željan ni sušija ni ostale fensi hrane kada dođem u BiH. To jedem ponekad ovdje... ali držim se većinom lokalne hrane. Ako sam u Beču onda šnicla ili nešto slično. Pogotovo u Evropi nije teško naći dobru lokalnu hranu.
Naravno razumijem potrebu za takvim restoranima i vjerujem da ljudima dosadi ovo tradicionalno jelo i hoće malo da promijene.

Moja žena je vegetarijanac... nigdje ne jede bolje nego u Bosni. Znači razne pite, čorbe punjenje paprike itd... Odemo posije u Hrvatsku na more i onda se hrani samo prilozima, picom. Nikako joj ne prija ta kuhinja... konobari ne znaju šta da joj donesu kada ja hoću ribu i morske plodove. Salata je u BiH i u Hrvatskoj srednja žalost. Ili mješanja ili šopska... uvijek isto.

Kada čitaš šta turisti pišu i pričaju...
Svi su oduševljeni našom hranom... niko ne pita za suši
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#3915 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by swanfilter »

parappa wrote: 02/01/2023 21:59 Živim vani i nisam željan ni sušija ni ostale fensi hrane kada dođem u BiH. To jedem ponekad ovdje... ali držim se većinom lokalne hrane. Ako sam u Beču onda šnicla ili nešto slično. Pogotovo u Evropi nije teško naći dobru lokalnu hranu.
Naravno razumijem potrebu za takvim restoranima i vjerujem da ljudima dosadi ovo tradicionalno jelo i hoće malo da promijene.

Moja žena je vegetarijanac... nigdje ne jede bolje nego u Bosni. Znači razne pite, čorbe punjenje paprike itd... Odemo posije u Hrvatsku na more i onda se hrani samo prilozima, picom. Nikako joj ne prija ta kuhinja... konobari ne znaju šta da joj donesu kada ja hoću ribu i morske plodove. Salata je u BiH i u Hrvatskoj srednja žalost. Ili mješanja ili šopska... uvijek isto.

Kada čitaš šta turisti pišu i pričaju...
Svi su oduševljeni našom hranom... niko ne pita za suši
Sa cim je punjena ta vegi paprika u BIH?

I, da. Nece turisti doci u Sa traziti i jesti sushi ...

I ja, kada sam isao na jug Italije, pice, tjestenine i morsko.

U Ceskoj patke tamanio.

Nigdje nisam trazio pite i cevape ...

I, jos da dodam. Kulinarika, ponuda u Hrv, gledajuci historiju, duzinu obale, ... obicna njesra. Izuzetak je Istra. Al, tesko da u tom slucaju pricamo o necem hrvatskom ...
Bleuha1
Posts: 10
Joined: 15/02/2018 15:53

#3916 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Bleuha1 »

Sarajevo iskreno receno nudi vrlo losu gastronomsku ponudu ako se oduzme domaca kuhinja.
Stotine primjera bi mogao navesti, pocevsi od samih restauratera koji su 99% amateri u svom poslu. Recimo da je nezaobilazno na svakom meniju u gradu, “azijski wok” iako je restoran npr talijanski. Jos da je iz prave wok tave!
Isto tako vecina restorana nudi od prilike 30-40 razlicitih jela, gdje to ima?? Pa zar mislite da restoran moze nuditi 30 razlicitih jela sa friskim namirnicama i poslovati dobro. Vrlo malo restorana to moze.
Dovoljno je da u Sa, nemas nijedan autentican restoran iz internacionalnih kuhinja, od Italijanske, Francuske, Spanske,
Kineske, Tajlandske, Meksicke, Japanske, Indijske, pa cak ni Turske. To je veliki poraz, a razlog vrlo jednostavan, “daj ti meni cevapa i mesine, i nemoj slucajno nesto da je zacinjeno”.
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3917 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mobsterc »

I mene zivo zanimaju te vege corbe i punjene paprike. :D
95% nasih corbi ima meso, 99% dolmi isto tako.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3918 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by muha_sa »

Jebeš restoran na cijim stolovima nisu karirani stolnjaci, limena pepeljara i posuda sa kuhanim jajima
Last edited by muha_sa on 02/01/2023 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3919 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by parappa »

swanfilter wrote: 02/01/2023 22:04
parappa wrote: 02/01/2023 21:59 Živim vani i nisam željan ni sušija ni ostale fensi hrane kada dođem u BiH. To jedem ponekad ovdje... ali držim se većinom lokalne hrane. Ako sam u Beču onda šnicla ili nešto slično. Pogotovo u Evropi nije teško naći dobru lokalnu hranu.
Naravno razumijem potrebu za takvim restoranima i vjerujem da ljudima dosadi ovo tradicionalno jelo i hoće malo da promijene.

Moja žena je vegetarijanac... nigdje ne jede bolje nego u Bosni. Znači razne pite, čorbe punjenje paprike itd... Odemo posije u Hrvatsku na more i onda se hrani samo prilozima, picom. Nikako joj ne prija ta kuhinja... konobari ne znaju šta da joj donesu kada ja hoću ribu i morske plodove. Salata je u BiH i u Hrvatskoj srednja žalost. Ili mješanja ili šopska... uvijek isto.

Kada čitaš šta turisti pišu i pričaju...
Svi su oduševljeni našom hranom... niko ne pita za suši
Sa cim je punjena ta vegi paprika u BIH?

I, da. Nece turisti doci u Sa traziti i jesti sushi ...

I ja, kada sam isao na jug Italije, pice, tjestenine i morsko.

U Ceskoj patke tamanio.

Nigdje nisam trazio pite i cevape ...

I, jos da dodam. Kulinarika, ponuda u Hrv, gledajuci historiju, duzinu obale, ... obicna njesra. Izuzetak je Istra. Al, tesko da u tom slucaju pricamo o necem hrvatskom ...
Vegi paprika bude sa rižom, povrćem i krompirom. Već par puta su joj to pravili.

Istra je stvarno druga liga... pogotovo ko voli tartufe (ja nisam ljubitelj)...
Najgore mi bude kad Švabi dođu sa odmora na moru... inače jedu jako malo ribu ovdje na jugu... pa počnu mi pričati kako je dobra kuhinja u Hrvatskoj... pitam ih šta su jeli kažu, ćevapčiće, pice, mješano meso... a za doručak redovno Burek iz pekare ili iz Studenca.

Prošle godine bio jaran sa djevojkom u Podgori i pita me u koji restoran da ode na večeru... bila im neka godišnjica... pošaljem ga u odličan riblji restoran. Kasnije mi priča da je ipak naručio ćevape i da nisu bili nešto :roll:
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3920 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by parappa »

mobsterc wrote: 02/01/2023 22:15 I mene zivo zanimaju te vege corbe i punjene paprike. :D
95% nasih corbi ima meso, 99% dolmi isto tako.
Iskreno, nisam puno zapitkivao da li slučajno nema malo mesa... oko je ona zadovoljna onda sam i ja
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3921 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mobsterc »

Ma nema od te ljubavi nista, znaci mogao bi to naci jedino u specijalizovanom vege restoranu. Jesi li svjestan koliko vremena treba da se naprave punjene paprike, ko to ima spremne sa povrcem i krompirom? Mozda ako se najavis dan ranije i narucis serpu. Isto tako corbe, mozda supe ili juhe, ali corbe bez mesa tesko.
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3922 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by parappa »

mobsterc wrote: 02/01/2023 22:24 Ma nema od te ljubavi nista, znaci mogao bi to naci jedino u specijalizovanom vege restoranu. Jesi li svjestan koliko vremena treba da se naprave punjene paprike, ko to ima spremne sa povrcem i krompirom? Mozda ako se najavis dan ranije i narucis serpu. Isto tako corbe, mozda supe ili juhe, ali corbe bez mesa tesko.
Koliko sam skontao izvade meso ustvari sve čime su paprike bile punjenje pa stave povrće, gotovu rižu i tako... u jednom restoranu je čak slično bilo na karti pa je kasnije tražila kod ostalih
Naslovnica
Posts: 27933
Joined: 20/03/2013 15:38

#3923 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

swanfilter wrote: 02/01/2023 19:34
konektovan wrote: 02/01/2023 17:52

Zagreb, Beograd...itd..
Ohani malo. Kako cujem, u Sa ne postoji Sushi ponuda. Za glavni grad drzave u ovaj vakat, to nije bas prihvatljivo. Bez obzira, volio njihovu kuhinju ili ne ...
SushiSan, Kimono, Manolo, pa i Crvena Jabuka, to mi pade na pamet pošto kćerka voli Sushi.
Nije nešto, ali nije da ne postoji ponuda.
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#3924 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mobsterc »

Pa opet se ta papirka kuhala sa mesom :D
Samo imas srece pa nije 'pravi' vegetarijanac :-D
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#3925 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konami666 »

Znaci tema je najbolji restoran u Sarajevu a 90% teme se vodi polemika kako su ćevapi i pite bolje od sve druge hrane na svijetu. :-)
Ćevapi i pite su bukvalno fast food, možeš ih pojesti jednom u mjesec dana i to je to. Recimo turista kada dođe u Sarajevo, neće jesti cevape i pitu svaki dan. Ni oni sto žive u Sarajevu ne jedu to svaki dan, doduše možeš naravno ali ćeš umrijeti sa 47 navršenih godina i kolesterola.

Odlazak u restoran je jedno iskustvo, počevši od ambijenta preko kvaliteta i ponude hrane i pića, njihove prezentacije te dalje do osoblja i na kraju najvažnijeg dijela, društva :)

Sto sam primijetio u Sarajevu je to da vecina restorana ima svoju temu/ambijent. Dalje, u dosta restorana kada dođete osoblja nema na mapi jedan duži period i onda kada se pojavi dođe sa onom “štaš jes’ i pit” (naravno ne kažem da je svugdje tako nego to je nešto sto sam primijetio), prezentacija hrane obično nije na nekom nivou i možda ono najgore je sto je dozvoljeno pušenje tako da ne možeš uživati u hrani a da ne osjetiš i miris duhana.
Također u Sarajevu nedostaje restorana, tj.skoro da ih nema sa stranom kuhinjom. Kao sto je neko spomenuo, slab izbor sushi restorana a neću ni spominjati ostalu Japansku ili Thai kuhinju, Francuske, Talijanske , Španjolske, Etiopijske, Argentinske, Meksičke i tako dalje i tako dalje restorane.
Post Reply