Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#1 Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

Posto smo vec imali diskusiju o najboljoj cevabdzinici rekoh hajde malo da vidimo sta mislite o aktuelnoj situaciji o restoranima. vjerujem da ce tema biti i od pomoci mnogim forumasima koji hoce da odu na neko mjesto sa finim ugodjajem, poslugom i klopom sa svojim partnerom.
Evo, za mene je jos uvijek najbolje mjesto Via del corso, usluga, klopa, cistoca stvarno sve za cistu desetku. Kakvo je vase misljenje?
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#2 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

edvin wrote:Posto smo vec imali diskusiju o najboljoj cevabdzinici rekoh hajde malo da vidimo sta mislite o aktuelnoj situaciji o restoranima. vjerujem da ce tema biti i od pomoci mnogim forumasima koji hoce da odu na neko mjesto sa finim ugodjajem, poslugom i klopom sa svojim partnerom.
Evo, za mene je jos uvijek najbolje mjesto Via del corso, usluga, klopa, cistoca stvarno sve za cistu desetku. Kakvo je vase misljenje?
I napisah ovo bez ikakve namjere da reklamiram bas "Via del Corso".
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#3 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

Sve zavisi za koju priliku i sa kojim društvom. Nema najboljeg, ima dosta dobrih...
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#4 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by felichi »

marokanski restoran iza hotela evropa nije los. samo cijene su malo...malo pretjerane
vegehana je ok, za tu lovu super usluga, i klopa naravno.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#5 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Dori »

Ja se vise manje hranim po restoranima i moj izbor bi bio:

1.Kibe :thumbup:
2.Vinoteka
3.Felini ima odlicne paste!
4.Mala Kuhinja
5.Tavola - meso i ostalo
6.Hot Wok
7.Padrino isto nije los i pristupacan je cijenama

:D

Zaboravila sam Magarac - sea food!!! Mmmm ;-)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#6 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by uvjek dobar gost »

pod lipom
......
potok...
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#7 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dimu »

Fellini
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#8 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by strong69 »

Dena wrote:
Zaboravila sam Magarac - sea food!!! Mmmm ;-)
Magarac je extra :thumbup: Kvalitetna morska hrana, sve moguce vrste jela. Takoder je dobra hrana u HS pivnici. Vinoteka je OK. Ma sve je to u sustini isto...
User avatar
Amsterdammer
Posts: 113
Joined: 12/04/2007 14:23
Location: Amsterdam

#9 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Amsterdammer »

Kakve su cijene morske hrane u Magarcu?
kruskoliki
Posts: 16
Joined: 08/09/2008 03:40

#10 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by kruskoliki »

Magarac je pravi magarac. Nadobudni seljak, hebo sve svoje. Stanuje u Lorisu,ponasa se kabadahijski, neplaca kiruju ( sarajevostan) vec 4 godina, neplaca vodu , odrzavanje lifta, nista. A zivi tu. Kako ga nije sramota. Svi placaju on satro mangup. Drzi restoran , kao medju najboljim u gadu. Mozes mislit u New Yorku, drzi gazada restoran na Menhetnu, a neplaca kiriju gdje stanuje. Hehe... Meni nezamislivo. Al u nasoj drzavi i mahali sve moze. FUJ!
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#11 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

strong69 wrote:
Dena wrote:
Zaboravila sam Magarac - sea food!!! Mmmm ;-)
Magarac je extra :thumbup: Kvalitetna morska hrana, sve moguce vrste jela. Takoder je dobra hrana u HS pivnici. Vinoteka je OK. Ma sve je to u sustini isto...
Pa pivnica mi je tako tako, dok ti konobar pridje treba pet svjetlosnih godina. A i hrana im je nekako premasna, sampinjoni sa zara bez ukusa, moraju se malo potruditi.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#12 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

Sve se nema a jede se u Magarcu i ostalim restoranima... :)
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#13 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

chuchumbamayumbe wrote:Sve se nema a jede se u Magarcu i ostalim restoranima... :)
Pa valjda neces curu za rodjendan izvesti u cevabdzinicu.
User avatar
Vilenjak Lego
Posts: 136
Joined: 20/09/2006 12:23
Location: Middle-earth

#14 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Vilenjak Lego »

Pored nabrojanih dobar je IMAGE-T iza Semizovca na putu prema Tuzli.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#15 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

edvin wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Sve se nema a jede se u Magarcu i ostalim restoranima... :)
Pa valjda neces curu za rodjendan izvesti u cevabdzinicu.
Boze sacuvaj, kakva cevabdzinica!
Meni je najbolja kucna atmosfera, folovi-golovi, slabo zalazim po restoranima tako da nisam bas kompetentan da kazem koji je najbolji.
Sto se mene tice, najbolje se najedem u pecenjari Stankovic na Kuli, hem je meso svjeze i dobro, hem su cijene samo takve.
Sa ostavljam u HS-u i u Parku princeva 100 maraka za dvije vecere i 2 pica, ne pada mi na pamet.
A Magarac se ne zove dzaba Magarac, sa velikim M.
BTW, ozenjen sam, mene su davno prosle romanticarske furke i "ispostovavanja" ljepse polovine! :D
kruskoliki
Posts: 16
Joined: 08/09/2008 03:40

#16 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by kruskoliki »

chuchumbamayumbe wrote:
edvin wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Sve se nema a jede se u Magarcu i ostalim restoranima... :)
Pa valjda neces curu za rodjendan izvesti u cevabdzinicu.
Boze sacuvaj, kakva cevabdzinica!
Meni je najbolja kucna atmosfera, folovi-golovi, slabo zalazim po restoranima tako da nisam bas kompetentan da kazem koji je najbolji.
Sto se mene tice, najbolje se najedem u pecenjari Stankovic na Kuli, hem je meso svjeze i dobro, hem su cijene samo takve.
Sa ostavljam u HS-u i u Parku princeva 100 maraka za dvije vecere i 2 pica, ne pada mi na pamet.
A Magarac se ne zove dzaba Magarac, sa velikim M.
BTW, ozenjen sam, mene su davno prosle romanticarske furke i "ispostovavanja" ljepse polovine! :D
Al, jarane tamo je tigrovina (koju ja inace vrlo cijenim), i posjecivao sam i ja Stankovica, dok nisam otisao, al' cinimi se da, ovdje nemas puno kompetetnih da komentarisu Stankovica :?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#17 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

edvin wrote:Posto smo vec imali diskusiju o najboljoj cevabdzinici rekoh hajde malo da vidimo sta mislite o aktuelnoj situaciji o restoranima. vjerujem da ce tema biti i od pomoci mnogim forumasima koji hoce da odu na neko mjesto sa finim ugodjajem, poslugom i klopom sa svojim partnerom.
Evo, za mene je jos uvijek najbolje mjesto Via del corso, usluga, klopa, cistoca stvarno sve za cistu desetku. Kakvo je vase misljenje?
Precijenjeno. Mjesto Italije nije vidjelo, ni po izboru i kvalitetu jela, a pogotovo po izboru vina. Ukratko, jos jedna sarajevska restoranska ubleha.
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#18 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

VjecitiStudent wrote:
edvin wrote:Posto smo vec imali diskusiju o najboljoj cevabdzinici rekoh hajde malo da vidimo sta mislite o aktuelnoj situaciji o restoranima. vjerujem da ce tema biti i od pomoci mnogim forumasima koji hoce da odu na neko mjesto sa finim ugodjajem, poslugom i klopom sa svojim partnerom.
Evo, za mene je jos uvijek najbolje mjesto Via del corso, usluga, klopa, cistoca stvarno sve za cistu desetku. Kakvo je vase misljenje?
Precijenjeno. Mjesto Italije nije vidjelo, ni po izboru i kvalitetu jela, a pogotovo po izboru vina. Ukratko, jos jedna sarajevska restoranska ubleha.
Zaista nije ubleha, usluga je super a i klopa je super. Samo ime restorana ne mora i znaciti da je italijamska hrana na meniju ali im je klopa super.
Ja nikada nisam izasao nezadovoljan.
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#19 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

edvin wrote:
VjecitiStudent wrote:
edvin wrote:Posto smo vec imali diskusiju o najboljoj cevabdzinici rekoh hajde malo da vidimo sta mislite o aktuelnoj situaciji o restoranima. vjerujem da ce tema biti i od pomoci mnogim forumasima koji hoce da odu na neko mjesto sa finim ugodjajem, poslugom i klopom sa svojim partnerom.
Evo, za mene je jos uvijek najbolje mjesto Via del corso, usluga, klopa, cistoca stvarno sve za cistu desetku. Kakvo je vase misljenje?
Precijenjeno. Mjesto Italije nije vidjelo, ni po izboru i kvalitetu jela, a pogotovo po izboru vina. Ukratko, jos jedna sarajevska restoranska ubleha.
Zaista nije ubleha, usluga je super a i klopa je super. Samo ime restorana ne mora i znaciti da je italijamska hrana na meniju ali im je klopa super.
Ja nikada nisam izasao nezadovoljan.
A najbolje im je bilo dok su imali onog kuhara iz Pariza, cini mi se.
Gloria1982
Posts: 26
Joined: 07/02/2008 12:53
Location: Sarajevo

#20 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Gloria1982 »

Gdje se tačno nalazi restoran Via Del Corso?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

odmah kod centra šentada u pofalićima.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#22 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Asana »

Ja sam u Via del Corso otisla triput odjednom :)
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#23 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by ♥ Julianna ♥ »

VDC je više za business-dnevnu varijantu čini mi se.
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#24 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by edvin »

Julianna wrote:VDC je više za business-dnevnu varijantu čini mi se.
Super je i navece za otici sa partnerom. Nisam dosad ni od koga cuo da se zalio na klopu ili uslugu. Mozda malo s cijenama odudaraju ali s druge strane ti nije restoran u koji ides svaki dan. Toplo bih preporucio San pijer u sosu za one koje se odluce da odu tamo.
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#25 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by AbU_JamaL_MovE »

Ja bih vam preporucio restoran "Marocco". Odlican ambijent a i hrana nije losa. Cijene su standardne izmedju 10 i 30 KM zavisno od jela a porcije nisu male :D
Post Reply