Najbolji put za crnogorsko primorje

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

asim2673
Posts: 33
Joined: 07/12/2016 19:49

#1 Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by asim2673 »

Pozdrav svima.... Planiram prvi put kolima u Cg na more pa me zanima za Ulcinj koja je ruta tj put najbolji... Pišite preporuke i iskustva...

Hvala ..
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by mali_milojica »

Foca-Scepan Polje-Niksic-Podgorica-kroz tunel na Sutomore i preko Bara u Ulcinj.
Malo je lošiji put od Foče do granice, ostalo :thumbup:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by sheilak »

Najbolji je sarajevo mostar metkovic neum dubrovnik herceg novi ulcinj (r)
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#4 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Ali_G »

Taj je najbolji, al i najfrekventniji. Doljani, pa Hr-CG granica. U ovom periodu zagarantovanih 3-4 sata cekanja.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#5 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Irm@ »

asim2673 wrote:Pozdrav svima.... Planiram prvi put kolima u Cg na more pa me zanima za Ulcinj koja je ruta tj put najbolji... Pišite preporuke i iskustva...

Hvala ..
mi uvijek idemo: Sarajevo-Mostar-Stolac-Ljubinje-Trebinje-granicni prelaz Zupci..
Do granice 4 sata, e sad zavisi kolika je guzva na granici.. isli smo u petak bili na granici u 12 prosli za 15 minuta obje granice.. kad smo se vracali bila je nedjelja takodjer podne.. cekali po pola sata na svakoj granici)..
Za nas je ovo najbolja varijanta..
sretan put!
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by febo_acm »

Preko New York ide najbrze.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#7 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Travnički Noćni Šetač »

mali_milojica wrote:Foca-Scepan Polje-Niksic-Podgorica-kroz tunel na Sutomore i preko Bara u Ulcinj.
Malo je lošiji put od Foče do granice, ostalo :thumbup:
Dobar je prijedlog ali kako prvi put čovjek ide možda i onih 58 tunela od Šćepan Polja do Plužina i nisu najbolji izbor... Za prvi put Mostar - Stolac - Trebinje - Herceg Novi i dalje obalom... nekih osamdeset kilometara je duže ali izbjegavaju se uski neosvijetljeni tuneli ako je neiskusniji vozač u pitanju...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#8 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by studiorum_tuzlaensis »

Sarajevo - Foča - Gacko - Bileća - GP DELEUŠA (CG Vraćenovići) - Grahovo - Dragalj - Boka Kotorska - Budva


meni najbolja ruta ako ideš za Kotor/Budvu/Bar i dalje
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by febo_acm »

Travnički Noćni Šetač wrote:
mali_milojica wrote:Foca-Scepan Polje-Niksic-Podgorica-kroz tunel na Sutomore i preko Bara u Ulcinj.
Malo je lošiji put od Foče do granice, ostalo :thumbup:
Dobar je prijedlog ali kako prvi put čovjek ide možda i onih 58 tunela od Šćepan Polja do Plužina i nisu najbolji izbor... Za prvi put Mostar - Stolac - Trebinje - Herceg Novi i dalje obalom... nekih osamdeset kilometara je duže ali izbjegavaju se uski neosvijetljeni tuneli ako je neiskusniji vozač u pitanju...

Onda neka ide kroz pozare oko Ljubinja :D
asim2673
Posts: 33
Joined: 07/12/2016 19:49

#10 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by asim2673 »

S obz da navece vozim koji savjetujete?
Last edited by asim2673 on 08/08/2018 16:41, edited 2 times in total.
asim2673
Posts: 33
Joined: 07/12/2016 19:49

#11 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by asim2673 »

I ja mislim da je ova preko Mostara najbolja varijanta...
Hvala ...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#12 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Dope_Man »

Ma kakav Mostar, tu ces najvise vremena i zivaca izgubiti kuda god dalje krenuo, pogotovo ovaj suludi prijedlog na Metkovice, Neum i dalje.. to ti moze predloziti samo neko ko te mrzi, trola ili ko nikad nije cuo da BiH ima vise od dva granicna prelaza.

Ako nocu vozis, a ociti nisi vec isao, onda mozda i nemoj na Scepan polje. Ne djelujes mi sigurno za to (oprostices na pretpostavci), iako se prodje bez problema. Ja cu u petak navece ici i postavicu ovdje u subotu snimak voznje da se vidi put. Mimo toga, opalis prema Foci, ali onda preko Tjentista do Bilece. Put je solidan, nema auta (tu i tamo pokoja krava al navece su u stali :D), moze se prilicno brzo voziti i kroz BiH (lagano oko 100), i kroz CG (lagano 110) sve dok se ne spustis u Kotorski zaljev. Jedina losija dionica je put od Foce do Tjentista (nekih 15tak km malo uzi put, ostrije krivine i ima ulegnuca al opet voze ljudi i zivi su) i nakon granice isto tako par kilometara u CG, ali neko je cini mi se govorio da su to poceli raditi, mozda je vec i zavrseno.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by sheilak »

Dope_Man wrote:Ma kakav Mostar, tu ces najvise vremena i zivaca izgubiti kuda god dalje krenuo, pogotovo ovaj suludi prijedlog na Metkovice, Neum i dalje.. to ti moze predloziti samo neko ko te mrzi, trola ili ko nikad nije cuo da BiH ima vise od dva granicna prelaza.

Ako nocu vozis, a ociti nisi vec isao, onda mozda i nemoj na Scepan polje. Ne djelujes mi sigurno za to (oprostices na pretpostavci), iako se prodje bez problema. Ja cu u petak navece ici i postavicu ovdje u subotu snimak voznje da se vidi put. Mimo toga, opalis prema Foci, ali onda preko Tjentista do Bilece. Put je solidan, nema auta (tu i tamo pokoja krava al navece su u stali :D), moze se prilicno brzo voziti i kroz BiH (lagano oko 100), i kroz CG (lagano 110) sve dok se ne spustis u Kotorski zaljev. Jedina losija dionica je put od Foce do Tjentista (nekih 15tak km malo uzi put, ostrije krivine i ima ulegnuca al opet voze ljudi i zivi su) i nakon granice isto tako par kilometara u CG, ali neko je cini mi se govorio da su to poceli raditi, mozda je vec i zavrseno.
Pitao je koji je najbolji a ne najbrzi najkraci i sl (r)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#14 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Travnički Noćni Šetač »

febo_acm wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
mali_milojica wrote:Foca-Scepan Polje-Niksic-Podgorica-kroz tunel na Sutomore i preko Bara u Ulcinj.
Malo je lošiji put od Foče do granice, ostalo :thumbup:
Dobar je prijedlog ali kako prvi put čovjek ide možda i onih 58 tunela od Šćepan Polja do Plužina i nisu najbolji izbor... Za prvi put Mostar - Stolac - Trebinje - Herceg Novi i dalje obalom... nekih osamdeset kilometara je duže ali izbjegavaju se uski neosvijetljeni tuneli ako je neiskusniji vozač u pitanju...

Onda neka ide kroz pozare oko Ljubinja :D
Porazi su pokatkad i vrlo rijetko pored puta... ali su zato tuneli stalno uski i neosvijetljeni. odroni kamenja redovna pojava a makadam i los asfalt od Foce do Scepan Polja nikad nisu popravljeni...
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#15 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by febo_acm »

Ja to gledam na nacin ili znam ili ne znam voziti... ako se bojim uskih ulica ili tunela onda treba da idem avionom na more.
Sa manje od 20 godina sam sjeo u auto i otisao na sjever Njemacke, vozio malo manje od 20 sati.
Ali eto, svakom njegovo.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#16 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Travnički Noćni Šetač »

Covjek je rekao da prvi put ide i da trazi najbolji put te je moj savjet upucen njemu...
A iz mog komentara je valjda jasno da ja prolazim tim putem dok znam dosta detalja....
...
O strahu necemo pricati... previse kilometara imam u tockovima ... nego hajde da pomognemo postavljacu teme da dobije zadovoljavajuci odgovor...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#17 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Dope_Man »

Pa tesko da mozemo dalje od ovoga. Napisali smo 4 moguce rute i prednosti i mane svake. Sumirano:

1. Scepan Polje - losih 10tak kilometara polumakadama do granice, kamenje od odrona na prvom dijelu u CG (i tuneli mada ih ne smatram negativnim faktorom), ali je najbrza ruta mislim.
2. Tjentiste - Bileca (ili Trebinje) malo losijeg puta oko Tjentista, ostalo standardno i moze se brzo voziti.
3. Mostar - Trebinje - Meni je taj dio oko Ljubinja slican ovom oko Tjentista, ima ondje valova po putu i nizbrdica koje ponesu, a jos je negativan dio Sarajevo - Mostar sa stalnim guzvama i kolonama + osjecaj da si u Nedodjiji BB nakon Stoca. Meni se taj put nekako u glavi razvuce, nikad stici.
4. Mostar - Metkovici - Dubrovnik - Ukupno gledano najduza i daleko najsporija ruta sa previse granicnih prelaza gdje ce se mozda i sati izgubiti, ali eto ''najsigurnija'' i najbolji asfalt.

Ja inace, gledano po godinama i kilometrima, ima vjerovatno najmanje iskustva od nekih vas standardnih ovdje. Vozam aktivno tek malo manje od 2 godina, za koje sam presao evo skoro 40 hiljada kilometara, ali se nisam bojao izaci iz grada. Cim sam dobio auto (i ugasio ga 5 puta do kuce :lol: ), nakon 2 vikenda vjezbanja lokalno (jer sam vozacki polozio prije vise od 8 godina u tom trenutku i trebalo je obnoviti znanje) sjeo i otisao na turu po zapadnoj Hercegovini. I od tad skoro svaki vikend je nekoliko stotina kilometara gdje god... ne kontam cega se ljudi boje. Nece cesta ubiti (uglavnom) vec vozac ili neispravno auto. Meni je najljepse upravo voziti tamo gdje nikad nisam, i preporucio bih to svima. Zato je meni cudno kad ljudi djeluju kao da se boje puta.

Ali opet, imam jarana mojih godina koji vozi od polaganja, ali iz grada jedva da izadje i prpa ga uhvati kad god treba da krene bilo gdje dalje :-)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#18 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Travnički Noćni Šetač »

Dobro si sumirao sve...
...
Samo ovo oko toga da se neko boji... postavljac teme nije rekao da se boji vec da trazi najbolji put a da je njemu prvi put da vozi za Crnu Goru... niko nije spominjao strah vec najbolju rutu...
....
U vezi toga ruta preko Scepan Polja nikako u ovom izboru ne moze biti najbolja.... znaci slozicemo se da su rute 2. i 3. one koje odgovaraju upitu a po licnim preferencama onoga ko ce voziti izmedju te dvije rute bi trebao izabrati ....
....
:thumbup:
...
A ako ne polazi iz Sarajeva vec iz nekog drugog mjesta onda cemo ispocetka....
...
P.S. Dobro si rekao najljepse je voziti predjelima kojima nisi prije prosao slazem se... tako nesto i jeste tema jednog mog drugog projekta...
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#19 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Faruk »

a da nikako ne ides u Ulcinj :D :D :D

ja ne znam sta ljudi vide u tom Ulcinju?
asim2673
Posts: 33
Joined: 07/12/2016 19:49

#20 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by asim2673 »

Hvala na komentarima i savjetima...

Prije svega sam želio dobiti mišljenja koja je ruta najbolja za voziti. A vozim par mjeseci i nemam straha već se želim informisati o kvalitetu puteva tj. o najboljem za ovo putovanje.

Puno ste mi pomogli. Hvala velika.

Ako im jos koji savjet, pišite...
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#22 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by nepass1 »

I ja sam isao u cg prvi put foca niksic, uopste nije toliko bauk put
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#23 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by sheilak »

asim2673 wrote:Hvala na komentarima i savjetima...

Prije svega sam želio dobiti mišljenja koja je ruta najbolja za voziti. A vozim par mjeseci i nemam straha već se želim informisati o kvalitetu puteva tj. o najboljem za ovo putovanje.

Puno ste mi pomogli. Hvala velika.

Ako im jos koji savjet, pišite...
Ponesi kondome (r)
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#24 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by holowey »

u zadnjih dva mjeseca svaki vikend idem prema boki...meni je inace put preko tjentista, pa onda gacko (malo prije gacka skrenem kroz neko selo, ne gleda mi se dzeneral na ulazu u gacko), bileca, vracenovici, grahovo, risan, prvi izbor... tom rutom izuzev malo uske i valovite ceste od foce do tjenista jedino jos spomenuti radove sa crnogorske strane odmah iza granicnog prelaza, ostalo je jos cca 3km makadama ali prosirena je cesta i vjerujem do kraja ljeta da ce i to asfaltirati... sada u ljetnom periodu garantovana su duza cekanja sa obje strane granice... prije tri vikenda sam cekao vise od dva sata i na izlazu iz bih i ona ulazu u bih... ovaj granicni prelaz dopusta teretni saobracaj ali nema odvojene teretne trake... luksuzna auta cekaju iza kamiona dok oni zavrse spediciju i svoju kontrolu...

radije produziti od bilece na trebinje pa onda skrenuti prema niksicu na viluse...i onda opet malo iza granice skrenuti prema grahovu i dalje za risan...malo duzi put ali se izbjegne cekanje na vracenovicima...

prosli vikend vracao sam se preko scepan polja...noc, pustahija, nigdje saobracaja, milina za voziti...meni su oni tuneli sa cg strane oduvijek bili fascinantni... probijeni kroz postojanu stijenu i nisu iznutra betonirani pa imas osjecaj da vozis kroz pecinu...malo strpljenja na nasoj strani granice, ima makadama, rupa, grba, negdje moras usporiti na 10kmh, vecinom mozes voziti 40kmh...

jos dvije mogucnosti, ali ih ne preporucujem:

nekad sam isao iz trebinja na gp zupci prema herceg novom ali otkad u cg naplacuju putarinu samo za one koji prelaze granicu, taj granicni prelaz sam prekrizio...

silom prilika jednom isao od trebinja na gp ivanica pa odatle na gp debeli brijeg...osijedio od cekanja i na hr i na cg granici...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#25 Re: Najbolji put za crnogorsko primorje

Post by Dope_Man »

Preliminarni izvjestaj sa puta u CG, veceras stavim video puta prema Scepan polju.

Cesta prema Scepanu je otprilike u istom stanju kao i prosle godine.. a stanje je rinaka. Na GP nije bilo guzve prema CG, ali sa CG strane je bila ogromna kolona, preko 200 auta sigurno. Jos jedna zanimljivost, primjetih nekoliko cisterni da prelaze iz CG, nisam uopste znao da smiju tu teretna vozila. U povratku sam povezao granicara do Bilece (GP Deleusa) koji mi rece da su valjda odobrili vozila do 16 tona da mogu ici na Scepan polje.. preko ONOG mosta kojem daske skacu pod mojim fokuscicem od jedva preko tone. :-)

Dionica do Niksica ima dosta novih dijelova ceste, radilo se izgleda, ali ima jos malo losijih dijelova, pogotovo u tunelima, ali nije to nista sto se ne vidja svakodnevno na bilo kojoj magistrali kod nas.

U povratku sam opet isao kroz Kotorski zaljev pa na Bilecu.. cesta je SAVRSENSTVO. Nema druge rijeci za cijelu dionicu (mapa ispod). Onaj pravi Grand Tour osjecaj kad vozis tu.. samo jos da je kakav crveni kabrio ferari i ''nadarena'' plavusa :D
I ovaj zadnji dio je sad skoro komplet asfaltiran kako spomenu iznad hollowey, sve do granice, i ljepota je za voziti. Imaju tu nekih par kilometara jos za asfaltirati da bude gotovo, ali je i taj makadam fina ravna podloga, nema rupa i slicno kao sto ih ima na onom Blidinje-Tomislavgrad.

Na granici opet ista situacija, u mom smjeru nista, al na ulazu u CG pofina kolona, 100tinjak auta mozda. Granicari trazili prijavu boravka koju zaboravih uzeti al prodjoh s cenerom. Kaze mi ovaj nas granicar da su poceli to traziti puno cesce i da su dosta ljudi ''oporezovali'' kao i mene pa ko ide nek mu ne bude mrsko uzeti.

Cesta nazad do Gackog savrsena, preko Tjentista standardno malo uza i smor, pogotovo nakon duzeg puta prije toga, al ako ponovo budem isao biram ovu umjesto Scepan polja, ne da mi se vise tamo.

https://www.google.com/maps/dir/42.4957 ... m2!4m1!3e0

Pitanje: Zna li neko kakva je ova cesta R427 kod nas (Bileca - Stolac): https://www.google.com/maps/dir/43.0858 ... m2!4m1!3e0
Post Reply