Najbolji privatni fakultet u BL ili visoka skola?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Landerstorn
Posts: 12
Joined: 11/06/2018 20:54

#1 Najbolji privatni fakultet u BL ili visoka skola?

Post by Landerstorn »

Pozdrav svima,
sta mislite koji privatni fakultet ili visoka skola sa smjerom informacionih tehnologija je dobra za studiranje u Banja Luci.
Ja znam da ta diploma ne vazi bez znanja tako da od nje nema nista ako se ne znas prakticno dokazati kod poslodavca.
Sto se tice fakulteta sa ovim smjerom imamo sledece: *Nezavisni univerzitet; *Fakultet za poslvni inzinjering i menadzment; *Panevropski univerzitet "Apeiron"; *Univerzitet za poslovne studije; *ITEP visoka skola. Zasto sam odlucio da studiram privatni, a ne drzavni fakultet?-To je zbog toga jer sam trenutno u dijelu zivota kad je vrijeme sve i svaki minut se mora dobro iskoristiti tako da u medjuvremenu dok idem na privatni fakultet mogu raditi jer vec imam zaposlenje, mogu nastaviti uciti programiranje, mogu imati sve cetiri godine stipendiju kao i malo jacu ako budem uspjesniji student na fakultetu (u smislu da ne moram strahovati od toga da li cu pasti godinu pa izgubiti sve), mogu ici na work and travel u Njemacku ili zapadne zemlje da putujem malo i da zaradim nesto ako budem imao zelje. Sve ovo navedeno u proslim recenicama ne bi mogao postici ako bi isao na drzavni fakultet jer bi mi on oduzeo 4-5 godina i sve to sa znanjem koje mi je nepotrebno u mom zivotu. Ja znam sta svi misle o privatnim fakultetima ali ako to sto upises znas prakticno raditi kako treba onda te niko ni ne pita za diplomu, diploma je samo tu radi povecanje plate i sl. zato ako neko ima slicnog iskustva neka odvoji malo vremena i napise koji privatni fakultet ili visoka skola u Banja Luci je najpogodnija za studiranje. Hvala unaprijed
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#2 Re: Najbolji privatni fakultet u BL ili visoka skola?

Post by high_volume »

Landerstorn wrote:Pozdrav svima,
sta mislite koji privatni fakultet ili visoka skola sa smjerom informacionih tehnologija je dobra za studiranje u Banja Luci.
BLC - Banja Luka College https://www.blc.edu.ba/studijski-progra ... nformatika
Post Reply