Najbolji novinar/ka u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#26 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by Ned071 »

zaboli me neka stvar za nacionaliste u grckoj i smucanje po siriji. sta je ta televizija uradila ovdje? koji je kriminal razotkrila u bih? koju aferu dokumentovala?
pored zivog senada avdica, sinise vukelica, suzane mijatovic, vildane selimbegovic... pricati o alj novinarima kao najboljim u drzavi je smijesno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58805
Joined: 03/08/2010 19:04

#27 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

calculator wrote:
tvsabina wrote:Al Jazeera bez premca.
:srce:

I što više i šire maše i mlatara rukama, bolji je :D
:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#28 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by insomnia78 »

Avdo Avdić
User avatar
amila_s
Posts: 5
Joined: 05/08/2015 23:15

#29 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by amila_s »

Mirjana Hrga :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66251
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Boris Bilić :evil:
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#31 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by IgiPop »

Ned071 wrote:zaboli me neka stvar za nacionaliste u grckoj i smucanje po siriji. sta je ta televizija uradila ovdje? koji je kriminal razotkrila u bih? koju aferu dokumentovala?
pored zivog senada avdica, sinise vukelica, suzane mijatovic, vildane selimbegovic... pricati o alj novinarima kao najboljim u drzavi je smijesno
Ti si pravo zbunjen i očito nisi uspio dobiti posao u Al Jazeeri, pa ti smeta. Spomeneš da voditelji Al Jazeere samo čitaju vijesti i ne idu na teren, čovjek te argumentirano pobije, a ti sada pričaš o temama koje tebe lično interesuju ili ne. Ona navodiš "velike" novinare poput Avdića, Mijatovićke ili Selimbegovićke. Pa hajde, daj nam to što su oni radili "sa terena" (jer to ti je bio kao neki kriterij)! Ili sjede po birtijama i slušaju tračeve ili hodaju po kancelarijama raznih Izetbegovića, Selimovića itd i pišu tekstove.
Smiješno je uopšte porediti Al Jazeeru i te trećerazredne medije, ali kako ti je to ostala neka rak-rana, samo nastavi sa tvojim pisanjem. Good luck!
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#32 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by Ned071 »

Tvoj post dokazuje da si ovdje u raspravi privatno vezan za taj medij sda ratnih profitera. I da znas o novinama nesto sitno. Jer pitat o terenima i radu vildane s ili suzane m moze samo obicna neznalica. Imas idoc, prokopaj malo pa se vrati da pricamo....
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#33 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by KatarinaKosaca »

U odnosu na ostalo, svakako AJ. Marko koji vodi ekonomiju to super, extra radi. Zaista za primjer, približi svaku temu prosječnom gledatelju, lijepo objasni, emisija mu ima početak, smisao i kraj, besprijekorno :thumbup:
Mirjana Hrga zna da vodi razgovor sa dva ili više gostiju. Međutim, ono što me kod nje jako razočaralo je emisija koju je napravila povodom rijalitija Parovi koji je obarao sve rekorde gledanosti. Pozvala je Marića, nekog iz Hrvatske koji je prvi realizirano VB na našim prostorima i Eminu Kečo Isaković, profesora sa žurnalistike u Sarajevu. Hajd, što se ta Emina tako drsko postavila i nadmoćno davala neke plitke konstatacije, nego je urednica Hrga, rekla da priznaje da to uopće ne prati i ne zna o čemu se radi. Nije kao znala ni da DNK nije rijaliti tipa Parova, nego licencni program. Mislim, da ona, kao novinar, mora biti informirana šta se gleda, prikazuje bez obzira što o tome mislila. Napala je Marića, kasnije se složila sa njim i rekla "Da, imate pravo", što jeste znak da zna zaista voditi dijalog, ali me je ovo o neinformiranosti i hvaljenjem da nije informirana jer privatno prezire tu i takvu vrstu programa jako iznenadilo u negativnom smislu.
Dakle, ako treba da dam glas za najboljeg novinara u BIH, odnosno ako se računa da je AJ samo u BIH (po sjedištu), Marko sa AJ koji radi ekonomiju (stalno mu zaboravim prezime).
N1 veliko razočarenje, posebice bosanski staff.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#34 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by StupskaBitanga »

Pavlovic
I tačno je ovo gore napisano a najgore je kada iz Hrge izlete šovinističke HB primjese uređenja BiH pa ju je Vesna Pusić meni se čini korigovala oko uređenja BiH kako je ona to postavila u kontekstu rečenice
unix
Posts: 149
Joined: 30/03/2009 02:58

#35 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by unix »

Konkurencija je ”Jaka”, za pocetak pogledajte ovaj video, koji je srusio standarde i da naravno Marko Pavlovic in the house - https://www.youtube.com/watch?v=Zi4dSH8IA-c
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#36 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by mousstapha »

Cijela ekipa sa Aljazeera Businessa je odlicna, ali to vec prelazi u regiju.

Volio bih da je Zekerijah Smajic vise prisutan u nasim medijima, iako nisam siguran koliko je ustvari novinarstvo ono sto on radi.
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#37 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by Saian »

http://www.lupiga.com/hiperlink/zlatko- ... erijalizmu

http://kontrapress.com/clanak.php?rub=P ... erijalizmu

citam ovaj intervju s Dizdarevicem pa mi upade ovo u opazanje
i da shvatim koliko je značajno ono što mi je moj veliki učitelj, prije nego što sam otišao, kazao nakon mjeseci priprema. Kada sam dobio rješenje da idem za stalnog dopisnika "Oslobođenja" u Kairo 1982. godine – ranije sam išao nekoliko puta nakratko, konkretnim povodima – rekao sam mu: „Znate, idem duže na Bliski istok, da li možemo negdje da popijemo kafu, pa da mi nešto ispričate o tome.“ Bio sam mlad i nedovoljno iskusan, naravno. Pitao me je za neke od važnih knjiga o Bliskom istoku. Nisam sve pročitao. Sjećam se kao jutros, izdiktirao mi je naslove 18 knjiga. Tad se ozbiljan sistem bavio slanjem dopisnika u inostranstvo. Pitao me koliko vremena imam za pripremu, rekao sam godinu dana. Toliko mi je prije odlaska rečeno da se spremam.„Kad pročitaš 10 od ovih 18 knjiga onda možemo početi razgovarati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Najbolji novinar/ka u BiH

Post by insomnia78 »

I dzaba mu "sto puni i onako punu glavu tudjim brigama, sto se mogu naci samo u debelim knjigama" kad je u ovom tekstu lupio par poprilicnih gluposti
Post Reply