najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

koja nargila bar vam je najbolji ?

Poll ended at 19/11/2018 02:31

Argelini
4
18%
Dubai
0
No votes
Mahala
1
5%
Prego
0
No votes
Plan B
2
9%
Miris
0
No votes
Memory
1
5%
Ili neki drugi? (Navedi koji)
14
64%
 
Total votes: 22

gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#26 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by gidra »

tempuser wrote:
Naslovnica wrote:Sjooo, kada se sjetim pivnice Asterix i Obelix, pa KUK, King Kong, itd, R'n'R, metar pive...
Gledam sada ove dudlače, imam osjećaj da to blage veze sa životom nema...
Na drugoj temi napisah da mi se cini da smo se mi neuporedivo bolje zabavljali u ratu i poslije rata, Kinema, Lisac, Internet, pogotovo kad ga je preuzeo onaj stranac, Rock teatar, Cloe...
mahhh, ne znam šta bih vam rekao. Sve u svoj vakat. Navedene lokale pregazilo vrijeme, danas boljih pivnica i restorana u Sa ima i nego ranije :)
Nova omladina, nove društvene vrijednosti...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by tempuser »

gidra wrote:
tempuser wrote:
Naslovnica wrote:Sjooo, kada se sjetim pivnice Asterix i Obelix, pa KUK, King Kong, itd, R'n'R, metar pive...
Gledam sada ove dudlače, imam osjećaj da to blage veze sa životom nema...
Na drugoj temi napisah da mi se cini da smo se mi neuporedivo bolje zabavljali u ratu i poslije rata, Kinema, Lisac, Internet, pogotovo kad ga je preuzeo onaj stranac, Rock teatar, Cloe...
mahhh, ne znam šta bih vam rekao. Sve u svoj vakat. Navedene lokale pregazilo vrijeme, danas boljih pivnica i restorana u Sa ima i nego ranije :)
Nova omladina, nove društvene vrijednosti...
Naravno, sve ima svoj rok trajanja, ima boljih, ali pitanje koliko ih ima i koliko ljudi idu u njih.
Kad pogledas, dudlaone su pune, a nikakvog zivota u njima. Svi poluzivaljeni sa onim slaufom u ustima, niko ni skim ne prica, tupi pogledi u mobitel ili u daljinu, a zivot prolazi...
User avatar
xoklix
Posts: 2426
Joined: 16/01/2018 16:07

#28 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by xoklix »

Ja stvarno ne vidim nikakav problem u dudlaonama.
Veći problem su Podrum, Walter , Sloga i sl. gdje se pošmrče šleper bijelog i sl.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#29 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by tempuser »

xoklix wrote:Ja stvarno ne vidim nikakav problem u dudlaonama.
Veći problem su Podrum, Walter , Sloga i sl. gdje se pošmrče tona praška za pecivo.
Naravno da je veci problem, a da li zo znaci da treba zanemariti uslovno manji problem da su nargile takodjer nezdrave, a da po sadasnjem zakonu bez ikakvih ogranicenja mogu da ih didlaju djeca mladja od 15 godina u krugu manjem od 100m od skole.
Prakticno, instaliraj dudlator u sred skole i dudlaj na velikom odmoru.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by Logovan »

xoklix wrote:Ja stvarno ne vidim nikakav problem u dudlaonama.
Veći problem su Podrum, Walter , Sloga i sl. gdje se pošmrče šleper bijelog i sl.
Problem su i jedna i druga mjesta.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#31 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by tempuser »

Logovan wrote:
xoklix wrote:Ja stvarno ne vidim nikakav problem u dudlaonama.
Veći problem su Podrum, Walter , Sloga i sl. gdje se pošmrče šleper bijelog i sl.
Problem su i jedna i druga mjesta.
Ima tu malo sira slika, nargila dolazi sa bliskog istoka i povezana je sa nacinom zivota i podnebljem gdje se zbog velikih vrucina preko dana manje radi. To kod nas jednostavno nije prirodno...
Osim stoga svaka geneeracija je imala svoju "modu", mojoj generaciji je bila Laska piva od 2 KM, Zvecevo ili Stock, malo madji su se lozili na Red Bull vodku, ovi aktueni su navuceni na dudlanje, na koje vladajuce i drustvene elite blagonaklono gledaju, djeca moraju da imaju neki porok zato je bolje da dudlaju nargile nego piju alkohol.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#32 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by AmirBaa »

e eno sad brinete se o mladjoj populaciji da ne "dime". A kad je bilo govora da ce se ukinuti pusenje (cigara) u kaficima/restoranima, jedno 80% komentara je bilo protiv toga. Kad zimi izadjem iz bilo kojeg kafica smrdim ko pepeljara, a u svim tim kaficima bude djece od 3 godine pa nadalje. Bit cu protiv nargila kad vidim da ce se i pusenje u kaficima zabraniti, do tada samo pusite djeco, kad roditelje boli briga za vase zdravlje sta ocekivati od djeteta od 15 godina ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#33 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by tempuser »

AmirBaa wrote:e eno sad brinete se o mladjoj populaciji da ne "dime". A kad je bilo govora da ce se ukinuti pusenje (cigara) u kaficima/restoranima, jedno 80% komentara je bilo protiv toga. Kad zimi izadjem iz bilo kojeg kafica smrdim ko pepeljara, a u svim tim kaficima bude djece od 3 godine pa nadalje. Bit cu protiv nargila kad vidim da ce se i pusenje u kaficima zabraniti, do tada samo pusite djeco, kad roditelje boli briga za vase zdravlje sta ocekivati od djeteta od 15 godina ?
Nisi razumio poentu.
Koliko god da je pusenje stetno i sveprisutno ipak je kako tako regulisano Zakonom o ogranicenoj upotrebi duhanskih preradjevina koji izmedju ostalog propisuje da se cigarete ne smiju prodavati djeci mladoj od 15 god, u krugu unutar 100m od skole, da se ne smije pusiti u javnim prostorima, ustanovama, prevoznim sredstvima sto se manje-vise postuje. Vjerujem da ce sljedeci korak u sklopu EU pregovora ce biti i zabrana pusenja u kaficima itd.
S druge strane nargile ni na jedan nacin nisu zakonom regulisane, tako da nema nikakve zakonske prepreke da dijete od 9 godina dudla nargilu gdje hoce i kad hoce.
User avatar
xoklix
Posts: 2426
Joined: 16/01/2018 16:07

#34 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by xoklix »

Ja mislim da jesu, u svakoj dudlaoni piše zabranjeno usluživanje nargile mlađima od 18 god.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#35 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by coco1 »

tempuser wrote:
xoklix wrote:Ja stvarno ne vidim nikakav problem u dudlaonama.
Veći problem su Podrum, Walter , Sloga i sl. gdje se pošmrče tona praška za pecivo.
Naravno da je veci problem, a da li zo znaci da treba zanemariti uslovno manji problem da su nargile takodjer nezdrave, a da po sadasnjem zakonu bez ikakvih ogranicenja mogu da ih didlaju djeca mladja od 15 godina u krugu manjem od 100m od skole.
Prakticno, instaliraj dudlator u sred skole i dudlaj na velikom odmoru.
netacno. maloljetnicima se ne smije pruzati usluga pusenja nargile. sad, sta, kako i koliko inspekcije poduzimaju po tom pitanju nemam pojma.

ovo govorim, jer mi sin drzi jednu nargilhanu i znam da je konobarima izricito zabranio pruzanje te usluge maloljetnicima. mada, na taj nacin, pusi finu lovu. preko puta njega, luftaci iz srednje skole, najnormalnije dudlaju
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#36 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by tempuser »

coco1 wrote:
tempuser wrote:
xoklix wrote:Ja stvarno ne vidim nikakav problem u dudlaonama.
Veći problem su Podrum, Walter , Sloga i sl. gdje se pošmrče tona praška za pecivo.
Naravno da je veci problem, a da li zo znaci da treba zanemariti uslovno manji problem da su nargile takodjer nezdrave, a da po sadasnjem zakonu bez ikakvih ogranicenja mogu da ih didlaju djeca mladja od 15 godina u krugu manjem od 100m od skole.
Prakticno, instaliraj dudlator u sred skole i dudlaj na velikom odmoru.
netacno. maloljetnicima se ne smije pruzati usluga pusenja nargile. sad, sta, kako i koliko inspekcije poduzimaju po tom pitanju nemam pojma.

ovo govorim, jer mi sin drzi jednu nargilhanu i znam da je konobarima izricito zabranio pruzanje te usluge maloljetnicima. mada, na taj nacin, pusi finu lovu. preko puta njega, luftaci iz srednje skole, najnormalnije dudlaju
Pa tako odmah reci!
Ne laje kuca zbog sela, praska za pecivo i brige za omladinu, nego zbog dijeta i njegovih prihoda, a on fin, zabranio konobarima... :lol:

Po kojem zakonu ne smiju pruazi uslugu pusenja nargile maloljetnicima? U ovom ga nema...

https://propisi.ks.gov.ba/sites/propisi ... 8%29_0.pdf

Nargile su "ostali proizvodi za pusenje" koji trenutno nisu obuhvaceni zakonom i zakon za koji tvrdis da postoj je teh u prodecuri usvajanja, a izmedju ostalog obuhvata:

- Novina je da ovaj zakon obuhvaća duhanske i druge proizvode za pušenje poput nargile i elektronske cigarete. Svaka ograničenja koje se uvode za duhanske prerađevine odnose se i na ove proizvode.

http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/ak ... kt_id=5874

Umjesto da tvrdis stvari napamet prvo nadji i procitaj...
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#37 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by coco1 »

tempuser wrote:
coco1 wrote:
tempuser wrote:
Naravno da je veci problem, a da li zo znaci da treba zanemariti uslovno manji problem da su nargile takodjer nezdrave, a da po sadasnjem zakonu bez ikakvih ogranicenja mogu da ih didlaju djeca mladja od 15 godina u krugu manjem od 100m od skole.
Prakticno, instaliraj dudlator u sred skole i dudlaj na velikom odmoru.
netacno. maloljetnicima se ne smije pruzati usluga pusenja nargile. sad, sta, kako i koliko inspekcije poduzimaju po tom pitanju nemam pojma.

ovo govorim, jer mi sin drzi jednu nargilhanu i znam da je konobarima izricito zabranio pruzanje te usluge maloljetnicima. mada, na taj nacin, pusi finu lovu. preko puta njega, luftaci iz srednje skole, najnormalnije dudlaju
Pa tako odmah reci!
Ne laje kuca zbog sela, praska za pecivo i brige za omladinu, nego zbog dijeta i njegovih prihoda, a on fin, zabranio konobarima... :lol:

Po kojem zakonu ne smiju pruazi uslugu pusenja nargile maloljetnicima? U ovom ga nema...

https://propisi.ks.gov.ba/sites/propisi ... 8%29_0.pdf

Nargile su "ostali proizvodi za pusenje" koji trenutno nisu obuhvaceni zakonom i zakon za koji tvrdis da postoj je teh u prodecuri usvajanja, a izmedju ostalog obuhvata:

- Novina je da ovaj zakon obuhvaća duhanske i druge proizvode za pušenje poput nargile i elektronske cigarete. Svaka ograničenja koje se uvode za duhanske prerađevine odnose se i na ove proizvode.

http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/ak ... kt_id=5874

Umjesto da tvrdis stvari napamet prvo nadji i procitaj...
izvinjavam se. sam sebi, ne tebi. zaboravih da s tobom nema smisla ulaziti u diskusiju.

:run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#38 Re: najbolji nargila bar u Sarajevu ?

Post by tempuser »

Niko te nije tjerao da prodajes m.... po bubrege izmisljanjem zakona i pricom koja je otprilike kao kad bi se dva dilera raspravljala jel zdravije bijelo ili zuto!
Ako neces da ispadnes bas toliko ofiran sljedeci put se prije nastupa bar malo raspitaj...
Post Reply