Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
cvrcak i mrav
Posts: 154
Joined: 06/04/2012 20:19

#277 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by cvrcak i mrav »

http://uk.loccitane.com/precious-protec ... 272396.htm
Jeste da je skupa ali dugo nesto bolje nije bilo na mom licu :roll:
fantomka
Posts: 17
Joined: 12/03/2014 18:24

#278 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by fantomka »

Čudna sorta wrote:Inače sam luda za crvenim karminima, a ovo je najbolji koji sam imala do sada. Divan.

Image
Boja je zaista predivna. Gdje se može kupiti?
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#279 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Čudna sorta »

fantomka wrote:Boja je zaista predivna. Gdje se može kupiti?
Ja sam ga dobila, a kako kod nas nema MAC kozmetike ostaje samo naručivanje preko neta... a osim što mu je boja prelijepa, dugotrajan je i ne isušuje usne.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#280 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Kataklinger »

Preporuka za muški deo/roll-on da je ugodnog mirisa i da ne ostavlja tragove po odjeći? Cijena nebitna!
Probao sve moguće, onaj Vichy Homme roll-on (crni) je do sad bio najbolji jer znatno sprečava znojenje, ali nema mirisa i otpada za dalje korištenje. Crveni Vichy Stress Resist ima ekstra miris, ali je ženskast i manje efikasan nego crni.
User avatar
Pixie
Posts: 28
Joined: 22/05/2009 19:24

#281 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Pixie »

Image

I ja sam probala razne, zbog istog problema, i ovaj se ispostavio najboljim.
Kakav je muski, ne znam :D ali preporucujem ti da probas. Ja sam prezadovoljna, nikakvih tragova.

Izasao je sad i neki novi, na isti fazon, Gariner mineral 5 Protection Skin+Clothes, isto djeluje kao ovaj prvi :)
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#283 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by galamdzinica »

.
Last edited by galamdzinica on 06/10/2014 17:33, edited 1 time in total.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#284 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by VenomousV »

kako god ovo bude shvaceno, prosto se zapitam da li neke zene po ovim nasim temama kake pare pa malo-malo kupuju 5-6 (pre)skupih stvarcica :roll:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#285 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Cherry-Cherry »

VenomousV wrote:kako god ovo bude shvaceno, prosto se zapitam da li neke zene po ovim nasim temama kake pare pa malo-malo kupuju 5-6 (pre)skupih stvarcica :roll:
Meni je to palo na pamet... :zoka:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#287 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by VenomousV »

galamdzinice, nema potrebe za editovanjem postova
nije nikakav licni atak
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#288 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by BJB »

:D Prosle godine me sreca ili nesreca posluzila, dobila sam solidnu sumu i spiskala hrpu na sminku..
Ove godine, kupujem samo preparativu i ponesto vrlo malo dekorative. Kako god, opet trosim previse na te stvari :oops: .
Inace, zene i na higijenu mi mjesecno ode previse.. KAd odem u Mostar, uletim u DM, kupim ono osnovno i izletim k'o da me sejtani progone a sve da ne bih uzela nesto. Kako zivim u malom gradu, gdje nema ni DM-a, ni CM-a, kad kupujem maskaru/foundation i sl. kupim online, lakse mi i manje komplikovano..
@Venomous, neke od nas imaju 1200, neke mozda imaju 2500, a neko ima 3-4000 KM ili Eurica..
Meni ne smeta da vidim sliku BAleinih proizvoda i nekih skupih proizvoda..Nekad kremica poput Pantenola od 2,70KM rijesi neki problem bolje nego neka krema od 60KM.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#289 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by VenomousV »

BJB, nisam rekla da mi smeta, nego eto... zapitam se :roll:
Svakom njegovo, nek' za svoje pare kupuje sta hoce, ali po mom misljenju je pretjerano, cak bih rekla i nepotrebno...

Cisto zapazanje i iznosenje misljenja :D
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#290 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by BJB »

Slazem se, dodjem sama sebi ko neki beauty hoarder..Imam rumenila da mi traju sljedecih pet godina.
Hajdemo ih poloviti, da se prije potrose. :D Otkako ima one dvije Naked palete, ne trosim uopste Artdeco..
Nadam se da je ovo faza i da ce proci. :D
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#291 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by galamdzinica »

VenomousV wrote:BJB, nisam rekla da mi smeta, nego eto... zapitam se :roll:
Svakom njegovo, nek' za svoje pare kupuje sta hoce, ali po mom misljenju je pretjerano, cak bih rekla i nepotrebno...

Cisto zapazanje i iznosenje misljenja :D
Imam i drogerijskih i poskupih stvarčica, ali eto nekako se bar kod mene ispostavilo da vrijeda ona koliko para toliko muzike... neću da ispadne da sam hvalisavac i da se pita odakle mi pare, već su mi jednom danas prigovarali :D Rekoh pa izbrisah, ali ukratko - ne trošim na alkohol i cigare, ne jedem po fensi restoranima, vozam se javnim prevozom, ormar mi je by azel france, a noćni život mi je misaona imenica :D ali volim (dobru) šminku, pa i kad je potpuno bespotrebno - sigurna sam da 95% žena ne kupuje samo potrebne stvari, tako da imam osjećaj da je malo licemjerno pričati na taj način. Naprosto, kozmetika je moja ovisnost :D i momak je digao ruke od mene, više i ne pita kad se vratim sa douglas kesom :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#292 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Mis mekinjas »

Ja volim kad neko od zaradjenih para kupuje sebi skupe stvari. :D
Nisu to bacene pare.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#293 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Bluemore »

ova tema je vise kao preporuke za dobar odnos kvalitet/cijena
a manje koje je naj"fansy" proizvod
bar ja tako shvatam
znaci malo manje kao izduvni ventil ... na sta trosimo realno ili nerealno velike cifre.. vec vise tema za koristan savJet drugima ... :)
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#294 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by MersY »

Ja odlično zarađujem hvala Bogu, za naše uslove, imam dvoje male djece na čiju garderobu trošim mjesečno malo bogatstvo, sebe oblačim u Azelu i Harisu i presretna sam kad tamo kupim super stvari a jeftine ali zato šminka i kozmetika su moja strast, čak puno više kupujem nego što koristim jednostavno volim da vidim na svojoj polici i skupu i jeftinu šminku samo nek je ima u velikim količinama i što reče galamdžinica i moj muž se vremenom pomirio sa tim i ne pita više šta to poštar stalno donosi na naša vrata i još jedva čekam da mi curice narastu pa da udružimo snage :D i ode ovo off topic izvinjavam se
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#295 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by amiliana »

Svako kupuje onoliko koliko moze i koliko ima da sebi nesto priusti .Ko zaradjuje i ima moze sebi priustiti skupo .Ja kupujem od dzeparca kojeg dobijem i kupujem iskljucivo ono sto mi odgovara ili mi je potrebno ,sminku volim jer sam kozmeticki tehnicar i volim to i za to se valjda skolujem :D .Valjda cu i ja tako sutra kada se zaposlim i osamostalim .

Svako kupuje onoliko koliko mu to budzet omogucava neko ima vise neko za manje zavisi.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#296 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Bambi_na_kofeinu »

'ta ja 'nam, prema šminki imam odnos "sve su to samo boje ustvari", bitno mi da nije neko zadnje sranje i da je prošlo neku vrstu kontrole i testiranja, tako da mi drogerijske marke zadovoljavaju tu potrebu...
Znam kako izgledam i sa profi šminkom i sa skupom šminkom i sa svakodnevnom šminkom, sve je to u pet deka, pa mi i nije zadovoljstvo iskeširati za ruž u baš pravoj nijansi lososa, ili čega već :D
A i ne volim nagomilavanja, previše primjeraka nečega mi se onda pomiče u beskonačno dok ne bacim (kvragu neke sjene traju godinama, prokletinje).

Ono što o dekorativi znam garant mi je da mi krema od par stoja neće skinuto 10 godina s lica, tako da se i njegujem fiskalno odgovorno jer ne volim osjećaj da sam platila dobar marketing.
Doduše poškrta sam :D

Ne mogu reći da se ne ibetim opsesivno-kompulsivnom gomilanju kozmetike, i imam neko svoje mišljenje o tome, ali mišljenje je kao i anus...i moje navike neko posmatra sa strane i smatra me smiješnom.
Ali bih sebično voljela da ima više preporuka dm/cm ranga jer kad vidim ove stvari koje naručujete onlajn samo srolam temu dalje.
Ali i sebičnost je k'o anus... :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#297 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Partizzanka »

bambi ista sam ko ti!

meni su veca cuda ucinile ove jeftine drogerijske marke nego neke izvikane kreme

evo sad recimo koristim
nuxe (da probam i ja to cudo od kreme)
i
baleina (urea nesto dnevna krema - neko mi je ovdje preporucio)

jel trebam reci koja mi je bolja? da ne pretjerujem reci cu da su iste! razlika je u teksturi i to jako malo.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#298 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by LieToMe »

Image

mi lajki :mrgreen: jos kad bude na dobrom snizenju, odmah si uzmem 2-3 da sam mirna neko vrijeme :oops:

Image

meni definitivno najbolji (probala skupe, kataloske, ovakve , onakve....) em se brzo suse em divne cetkice a tek boje :roll:

Image

otkrice :mrgreen: a sto mirissseeeeeee :-)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#299 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by Partizzanka »

aaaa i ja obozavam ove lakoveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
definitivno najbolji

kupila sam sebi tri laka u istoj nijansi
dare it nude - to bi bio peti s lijeva u gornjem redu ja mislim
i jedan greskom neki roze slican :)
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#300 Re: Najbolji kozmeticki proizvodi koje ste probali

Post by sour cherry »

Image

Olovke za usne Catrice,posebno ova boja.I olovke za oči su im dobre.
Post Reply