Najbolji kolaci u SA??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#1 Najbolji kolaci u SA??

Post by kinderlada »

Gdje su po vama najbolji kolaci u SA? Da nisu puni maargarina koji se lijepi na nepce i da su koliko-toliko svjezi i ukusni? :-D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Gospoda Ministarka »

Jadranka br. 2
Palma br. 3
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by sheilak »

Falcon wrote:Torte i to broj 1 :)
Slazem se. jeste da su malo skuplji, ali su zato dobri.

Inace, ja izbjegavam kolace kupovati vani jer sam skoro uvijek nailazila na stare kolace, pune margarina ili gorke cokolade. :-? U Torte i to i Palmi su za sada ok, nadam se da se nece "pokvariti". :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#4 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Gospoda Ministarka »

-
Last edited by Gospoda Ministarka on 18/01/2012 09:45, edited 1 time in total.
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#5 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by johnny_blazze »

slasticarna saraj kod sebilja mmm :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#6 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by suncica24 »

Torte i to :)
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#7 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by bumboo »

Definitivno torte iz DESSERTA. Imaju kućnu dostavu, mnogo vrsta torti, i uopće nisu skupe! Imaju predobru web stranicu, ne možeš se odlučiti koju uzeti. A uvijek su svježe i ne žale na kvalitetnom materijalu (orasi, čokolada itd.). Ja ih naručujem za svaku prigodu.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#8 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Alkos »

bumboo wrote:Definitivno torte iz DESSERTA. Imaju kućnu dostavu, mnogo vrsta torti, i uopće nisu skupe! Imaju predobru web stranicu, ne možeš se odlučiti koju uzeti. A uvijek su svježe i ne žale na kvalitetnom materijalu (orasi, čokolada itd.). Ja ih naručujem za svaku prigodu.
:thumbup:
Jednom sam probao komad cini mi se mus torta... Fenomenalno! :D Daj preporuci neke, da znam sta cu narucivati :lol:

Par puta sam pojeo dobre kolace u Metropolisu, a u slasticarni Azra nekada uzmem Andjeosku tortu i Reformu! :thumbup:

Torte i to takodjer mnogo dobri kolaci!!!
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#9 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by hana_montana »

najbolji kolaci su kod hadzinice :-D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#10 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by sheilak »

hana_montana wrote:najbolji kolaci su kod hadzinice :-D
ulizice :D
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#11 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by teAMICA »

Torte i to!
jes' da su skuplji, ali bolje temo jednom, nego neđe drugo dvaput! Bila sam u njihovoj proizvodni i gledala kako se prave torte... nema konzervansa, umjetnih aroma, kreme kuhaju na pari, dodaju koru limuna, sve se pravi od svježih sastojaka... kako tamo mirišeeee :-)
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#12 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by hana_montana »

sheilak wrote:
hana_montana wrote:najbolji kolaci su kod hadzinice :-D
ulizice :D

i ti bi...da si probala :P :D
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#13 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by BiH-x »

"Torte i to" :thumbup:


Čuli ste već za TORTE i to... one fine torte, ukusni kolači... evo kako se dogodilo da danas čitate retke na ovoj web stranici:

Prošle smo jeseni provele ugodni vikend u Zagrebu – šetnje, kupovine, razgledanje i posjete završile su kod naše prijateljice Martine, gdje nam je uz kafu ponudila da probamo njeno malo lično slatko čudo - tortu od sira.

Prva nas je degustacija ove delicije impresionirala toliko da smo vrlo brzo odlučile ne prepustiti još jednu ideju onom- mogle bi, trebale bi, bilo bi dobro, jednom ćemo... od tog prvog zalogaja poželjele smo TORTE i to donijeti u Sarajevo. Ne samo kao jednu zapakovanu slasticu nego kao koncept.

TORTE i to u Zagrebu postoji od 2005. godine i u jako je kratkom vremenu pridobio puno vjernih kupaca i stvorio popriličan broj ovisnika o slatkom... Sve je stvar odluke da ljudima ponudite nešto vrhunske kvalitete i ostanete pri tome do samog kraja. Više o tome kako su nastale Torte i to pročitajte na www.torte-i-to.hr i znajte da se mi kao prva franšiza trudimo prenijeti vam cijeli doživljaj, okuse, mirise i pozitivu u zraku koja je uvijek tu negdje oko tog imena TORTE i to.

Ram za sarajevsku sliku TORTE i to danas uokviruje: prvi Café otvoren u septembru 2007. godine u Grbavičkoj br. 6 ostvario je sva naša očekivanja pa i mnogo više od toga. Postao omiljeno mjesto poslije šetnji Vilsonovim šetalištem, dragi kutak za rituale koje ste stvorili: jutarnje nedjeljnje kafe, poslijepodnevno ugađanje nepcu svim našim poslasticama, druženje sa prijateljima bez brige šta će za to vrijme raditi vaši klinci.

Drugi Café otvoren je u aprilu ove godine na petom spratu BBI Centra. Kvadratura je veća, krovna terasa također ali smo se snažno potrudili i uspjeli da ne nedostaje niti jedan detalj našeg koncepta. Dodali smo i neke nove. Gledamo kako svakodnevno guštate i znamo da nismo pogrješili. Presretni da je ono što smo vam ponudili bilo baš ono što ste i samo priželjkivali, osluškujemo šta nam ponekad šapnete i vrijedno radimo dalje... da zajedno ostvarimo još neke želje.

Vas pozivamo da iskusite drugačije i posebnije zajedničke kafe i fina druženja uz tortu od sira, nedjeljna jutra uz novine i cookiese, pauze uz browniese, Belushi tortu od mrkve kao rođendanski poklon na vratima vaših najdražih .... da probate nešto novo, odvojite vremena uživati u slatkom, prepoznate koliko smo mi uživale spremajući ga za Vas i činite to opet i opet i opet...

Lijep pozdrav i ugodan dan,

I zapamtite:

... dobro je biti izbirljiv ...

Sandra Jelin - Kadrić

i

Emina Kadrić

U Sarajevu, april 2009.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#14 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by skojotovski »

Alkos wrote:
bumboo wrote:Definitivno torte iz DESSERTA. Imaju kućnu dostavu, mnogo vrsta torti, i uopće nisu skupe! Imaju predobru web stranicu, ne možeš se odlučiti koju uzeti. A uvijek su svježe i ne žale na kvalitetnom materijalu (orasi, čokolada itd.). Ja ih naručujem za svaku prigodu.
:thumbup:
Jednom sam probao komad cini mi se mus torta... Fenomenalno! :D Daj preporuci neke, da znam sta cu narucivati :lol:

Par puta sam pojeo dobre kolace u Metropolisu, a u slasticarni Azra nekada uzmem Andjeosku tortu i Reformu! :thumbup:

Torte i to takodjer mnogo dobri kolaci!!!
a jesi liprobao u Dessertu istoimenu tortu - Dessert sa sljivama? luuuuudiloooo! :thumbup:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#15 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Alkos »

skojotovski wrote: a jesi liprobao u Dessertu istoimenu tortu - Dessert sa sljivama? luuuuudiloooo! :thumbup:
Definitivno cu probati... :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#16 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by ultima_palabra »

Poslije Torti i to, svakako Metropolis :thumbup: Ne volim standardne slastičarne i njihove preslatke kolače
*mima*

#17 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by *mima* »

Falcon wrote:Torte i to broj 1 :)



Najbolji.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#18 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Skyfox »

Jessie B wrote:Torte i to. Ukupan koncept. Okruženje. Kolači i kremasta kafa bez konkurencije u gradu.
zato mjesto tamo naci ravno lutriji

inace ne volim kolace osim domacih :D ali im je kafa mrak...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#19 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Gospoda Ministarka »

Samo da pohvalim odlicne kolace u Santani u Merkatoru :thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#20 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by iceman ze »

najbolja mi je slasticarna, koja ima tiramisu.....jos ako je zasladjen medom..mmm :D
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#21 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Margita81 »

Torte i to najbolji kolaci i torte svakako! I ambijent je super cak i sa malim djetetom imas priliku srknut kafu bez srkleta, slikovnice i bojice budu zanimljivi nekih 10ak minuta :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#22 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Sunrise00 »

Torte i to :D
ii metropolis :D
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#23 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by innovision »

torte i to mmmm
dalje imas sjajnih kolaca da kupis u konzumima ili u jamiju predobri su
User avatar
Vanity
Posts: 16
Joined: 26/01/2010 00:25
Location: Sarajevo

#24 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Vanity »

Torte i to definitivno
i naravno kod mame:D
User avatar
Eweleen
Posts: 649
Joined: 08/04/2009 23:51
Location: Spol: Muški

#25 Re: Najbolji kolaci u SA??

Post by Eweleen »

Metropolis.
Post Reply