Najbolji kebab u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#51 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by Ateista »

SuperLjepilo wrote: 07/02/2023 10:00
Ateista wrote: 07/02/2023 09:43
ADK kod sebilja, jest mjesto ofucano sa uzasnom muzikom ali doner uvijek dobar.
Tačno me znalo biti stid ući :lol: A što se tiče donera, ne znam je li dobar ili sam ja odrastao uz njega i jeo ga kad se nigdje drugo nije imao pojesti doner pa mi je bio pojam.

Meni je trenutno u La linei najbolji, s tim da je neuporedivo bolji onako frišak kad se sjedne tamo, nego iz dostave.

A kad hocu bas ono da se najedem od donera ---> Žeks (ili Vimar pa nakrham svega ko sebi :lol: )
Bas, ono ofirno tu sjediti. :D
Ima i toga, to je jedan od prvih, mozda i prvi doner u sarajevu, ali nije ni samo to, i dalje je fakat dobar i drze kvalitet.

La linea mi je ok, ali nesto mu fali, ne znam tacno sta, da bude malo bolji, bar meni.
Vimar mi ima malo cudan miris, ali je dobar sto mozes napraviti po svom cejfu i staviti koliko hoces mesa i sosa, znam i to povremeno :D
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#52 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by duga puska »

SuperLjepilo wrote: 07/02/2023 10:00
Ateista wrote: 07/02/2023 09:43
ADK kod sebilja, jest mjesto ofucano sa uzasnom muzikom ali doner uvijek dobar.
Tačno me znalo biti stid ući :lol: A što se tiče donera, ne znam je li dobar ili sam ja odrastao uz njega i jeo ga kad se nigdje drugo nije imao pojesti doner pa mi je bio pojam.

Meni je trenutno u La linei najbolji, s tim da je neuporedivo bolji onako frišak kad se sjedne tamo, nego iz dostave.

A kad hocu bas ono da se najedem od donera ---> Žeks (ili Vimar pa nakrham svega ko sebi :lol: )
Po meni je doner jelo koje najvise gubi na kvalitetu na dostavi u odnosu jesti u sali. Dva svijeta. Manje u tortilji, ali generalno nije to-to
User avatar
SuperLjepilo
Posts: 36
Joined: 25/10/2022 14:20

#53 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by SuperLjepilo »

Ateista wrote: 07/02/2023 10:30
SuperLjepilo wrote: 07/02/2023 10:00

Tačno me znalo biti stid ući :lol: A što se tiče donera, ne znam je li dobar ili sam ja odrastao uz njega i jeo ga kad se nigdje drugo nije imao pojesti doner pa mi je bio pojam.

Meni je trenutno u La linei najbolji, s tim da je neuporedivo bolji onako frišak kad se sjedne tamo, nego iz dostave.

A kad hocu bas ono da se najedem od donera ---> Žeks (ili Vimar pa nakrham svega ko sebi :lol: )
Bas, ono ofirno tu sjediti. :D
Ima i toga, to je jedan od prvih, mozda i prvi doner u sarajevu, ali nije ni samo to, i dalje je fakat dobar i drze kvalitet.
Meso im je odlicno, dobro zapeceno, ukusno, ali uvijek mi je islo na zivce ono podgrijavanje peciva u mikrovalnoj, bude baš žilavo.
duga puska wrote: 07/02/2023 10:36
Po meni je doner jelo koje najvise gubi na kvalitetu na dostavi u odnosu jesti u sali. Dva svijeta. Manje u tortilji, ali generalno nije to-to
Definitivno, konkretno u Linei se totalno promijeni doner. Ohladi se, pecivo drugačije skroz, natopljeno sosom, meso smekša nekako (teletina bar bude blago hrskava kad je friška).
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#54 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by sarajevsko_pivo »

Najbolji Döner na svijetu je defintivno u Berlinu. Svugdje sam jeo i u Turskuj ali za ovaj u Berlinu nula bodova, to kazu i Turci iz Njemacke a i oni iz Turkse.
ljubijankic
Posts: 1364
Joined: 20/11/2011 21:38

#55 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by ljubijankic »

City doner na Bulevaru
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#56 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by xoklix »

sarajevsko_pivo wrote: 07/02/2023 12:49 Najbolji Döner na svijetu je defintivno u Berlinu. Svugdje sam jeo i u Turskuj ali za ovaj u Berlinu nula bodova, to kazu i Turci iz Njemacke a i oni iz Turkse.
Istina... Bio 2x gore i pojeo jedno 10 donera u 5 dana.
Vozim se gradom kad gužva kilometar pred nekim donerom Mustafa gemuse Kebab. Ukucam na yt kad imam šta vidjeti, tu se u po noći čeka po sat-dva u redu
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#57 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by sarajevsko_pivo »

xoklix wrote: 07/02/2023 13:06
sarajevsko_pivo wrote: 07/02/2023 12:49 Najbolji Döner na svijetu je defintivno u Berlinu. Svugdje sam jeo i u Turskuj ali za ovaj u Berlinu nula bodova, to kazu i Turci iz Njemacke a i oni iz Turkse.
Istina... Bio 2x gore i pojeo jedno 10 donera u 5 dana.
Vozim se gradom kad gužva kilometar pred nekim donerom Mustafa gemuse Kebab. Ukucam na yt kad imam šta vidjeti, tu se u po noći čeka po sat-dva u redu
Taj je veoma dobar, ali ima par koji su jos bolji :)

U Berlinu dobijes puno mesa, onda su sosevi dobri. Ono sto sam jeo u BiH je meni smijesno
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#58 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by Ateista »

Nisam bio u berlinu, ali probao sam u turskoj i meni su i ovi nasi, a pogotovo po eu, puno bolji nego oni u turskoj.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#59 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by nepass1 »

Ateista wrote: 07/02/2023 10:30
SuperLjepilo wrote: 07/02/2023 10:00

Tačno me znalo biti stid ući :lol: A što se tiče donera, ne znam je li dobar ili sam ja odrastao uz njega i jeo ga kad se nigdje drugo nije imao pojesti doner pa mi je bio pojam.

Meni je trenutno u La linei najbolji, s tim da je neuporedivo bolji onako frišak kad se sjedne tamo, nego iz dostave.

A kad hocu bas ono da se najedem od donera ---> Žeks (ili Vimar pa nakrham svega ko sebi :lol: )
Bas, ono ofirno tu sjediti. :D
Ima i toga, to je jedan od prvih, mozda i prvi doner u sarajevu, ali nije ni samo to, i dalje je fakat dobar i drze kvalitet.

La linea mi je ok, ali nesto mu fali, ne znam tacno sta, da bude malo bolji, bar meni.
Vimar mi ima malo cudan miris, ali je dobar sto mozes napraviti po svom cejfu i staviti koliko hoces mesa i sosa, znam i to povremeno :D
Adk dosta masniji nego la linea. U la linei haman pa se mrvi.
Ja najradiju u adk odem, e sad je li do navike...
Zeks isto dobar
Onaj vimar mi ne valja nikako, isto narezak da isprzis
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#60 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by black »

sarajevsko_pivo wrote: 07/02/2023 12:49 Najbolji Döner na svijetu je defintivno u Berlinu. Svugdje sam jeo i u Turskuj ali za ovaj u Berlinu nula bodova, to kazu i Turci iz Njemacke a i oni iz Turkse.
pa doner, ovakav kakvog mi poznajemo i jedemo, je nastao u njemackoj (mozda bas u berlinu)
ja sam prvi doner kebab probao u turskoj, kod nas jos nije stigao, sjecam se da je bio u nakoj tacni, kao kod nas cevapi, sa puno zelenisa i nane trave :mrgreen: naravno osto gladan kako je bio dobar :mrgreen:
sjetih se i nake skembe corbe (uze na nagovor drugih), umal' se ne izvratih u sred restorana od eksplozije 'ukusa' :mrgreen:
husoboss
Posts: 414
Joined: 19/07/2012 22:22

#61 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by husoboss »

sarajevsko_pivo wrote: 07/02/2023 12:49 Najbolji Döner na svijetu je defintivno u Berlinu. Svugdje sam jeo i u Turskuj ali za ovaj u Berlinu nula bodova, to kazu i Turci iz Njemacke a i oni iz Turkse.
Ove godine sam u kratkom vremenu jeo doner u Turskoj i Njemačkoj kod turčina i ovaj drugi mi je bio bolji.
La linea danas 8 maca...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#62 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

Vimar je ok jer ostalo sto stavim da ukus. Al kao neko ko strasno voli sudzuku, nikad odvratniju probo nisam do one od vimara.

La linea je super. ADK je dobar, ali ciganisu sa sosom. Sjedimo, jedemo, lik zatrazio samo da mu malo doda, jer je bio suh, odjeba ga radnica, kaze gazdarica ne da.

Otad vise nismo isli. Ko da su tartufi u doneru.
kao_kaoty
Posts: 157
Joined: 21/05/2020 09:49

#63 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by kao_kaoty »

Haris033 wrote: 02/01/2023 18:47
McGradySA wrote: 02/01/2023 18:44 Valaj li šta Žeks na Malti. Nedavno žena donijela doner iz Kurte doner koji je bio toliko "dobar" da ga je pola otišlo u kantu.
Žeks na Malti odlican. Max mix za 7KM u full-u :thumbup:
Neki dan dolazi hladnjaca i vade smrznuto kebab meso na čijem celofanu jasno pise JUNECE meso, dok ga ovi uredno prodaju kao telece :D
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#64 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by xoklix »

Chmoljo wrote: 07/02/2023 21:03 Vimar je ok jer ostalo sto stavim da ukus. Al kao neko ko strasno voli sudzuku, nikad odvratniju probo nisam do one od vimara.

La linea je super. ADK je dobar, ali ciganisu sa sosom. Sjedimo, jedemo, lik zatrazio samo da mu malo doda, jer je bio suh, odjeba ga radnica, kaze gazdarica ne da.

Otad vise nismo isli. Ko da su tartufi u doneru.
Probao sve ove zaleđene donere osim vimarovog baš zbog te njihove sudžuke koju uzeh prije 4-5 godina. Ništa gore u životu nisam jeo. Od tad svaki njihov proizvod izbjegavam.
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#65 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by sarajevsko_pivo »

kao_kaoty wrote: 07/02/2023 21:10
Haris033 wrote: 02/01/2023 18:47

Žeks na Malti odlican. Max mix za 7KM u full-u :thumbup:
Neki dan dolazi hladnjaca i vade smrznuto kebab meso na čijem celofanu jasno pise JUNECE meso, dok ga ovi uredno prodaju kao telece :D
Jeli se proizvode u BiH ili Uvoze iz Njemačke?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#66 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by tramvajtrojka »

sarajevsko_pivo wrote: 07/02/2023 22:01
kao_kaoty wrote: 07/02/2023 21:10
Neki dan dolazi hladnjaca i vade smrznuto kebab meso na čijem celofanu jasno pise JUNECE meso, dok ga ovi uredno prodaju kao telece :D
Jeli se proizvode u BiH ili Uvoze iz Njemačke?
Image

najvise ovi visocaci snadbijevaju domace trziste sa donerom oni ga proizvode i prodaju
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#67 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by tramvajtrojka »

Image
Image

meni je sasvim solidan i u gric stopu u SCC-u, ovaj doner box mi uvijek dobro sjedne jer taman zasiti
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#68 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by konektovan »

Vinar ima liniju premium doner..mimo onog običnog, i premium je fakat drastično bolji. Meni lično najbolji od svih ponudjenih u prodavnicama.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#69 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by __Phoenix__ »

Ovog ljeta sam probao u a fazi lux doner bio je dobar, mix neki, ne znam radi li jos uvijek
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#70 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by Ateista »

konektovan wrote: 07/02/2023 22:54 Vinar ima liniju premium doner..mimo onog običnog, i premium je fakat drastično bolji. Meni lično najbolji od svih ponudjenih u prodavnicama.
Vidjeh i ja neki dan u bingu, ali bio samo pileci, ne znam ima li i juneci premium u ponudi, samo da ga tad nije bilo. Znaci vrijedi probati?
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#71 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by konektovan »

Ateista wrote: 08/02/2023 08:12
konektovan wrote: 07/02/2023 22:54 Vinar ima liniju premium doner..mimo onog običnog, i premium je fakat drastično bolji. Meni lično najbolji od svih ponudjenih u prodavnicama.
Vidjeh i ja neki dan u bingu, ali bio samo pileci, ne znam ima li i juneci premium u ponudi, samo da ga tad nije bilo. Znaci vrijedi probati?
Pileći je meni dobar,...juneći nisam probao.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#72 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by Ateista »

konektovan wrote: 08/02/2023 08:21
Ateista wrote: 08/02/2023 08:12

Vidjeh i ja neki dan u bingu, ali bio samo pileci, ne znam ima li i juneci premium u ponudi, samo da ga tad nije bilo. Znaci vrijedi probati?
Pileći je meni dobar,...juneći nisam probao.
Ja generalno vise volim juneci, iako da budem iskren kod vimarovog obicnog nisam ni primijetio razliku. :D
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#73 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by hotaa »

Ne znam za vas ali meni vimarov juneci doner zadnja dva puta nikako nije lego, ne znam jel do mene ili do njega. Prije par mjeseci je imao nekako bolji smek i miris, dok sada grehota je reci smrdi, al da ima fin miris i ne bas.

Sto se tice ovog premium vimarovog donera, kako ja znam samo je u varijanti pileci premium. Razlika izmedju obicnog pileceg i premiuma je ta sto u obicnom meso je na isti fazon kao kod juneceg ono na trake narezano, dok je kod premiuma komadi pilecih prsa nasjeckani ( na fazon pileceg mesa kao u zeksu, nabacaju ono pileca prsa na onu stangu i šišaju ).
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#74 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by alibegoa »

hotaa wrote: 08/02/2023 09:34 Ne znam za vas ali meni vimarov juneci doner zadnja dva puta nikako nije lego, ne znam jel do mene ili do njega. Prije par mjeseci je imao nekako bolji smek i miris, dok sada grehota je reci smrdi, al da ima fin miris i ne bas.

Sto se tice ovog premium vimarovog donera, kako ja znam samo je u varijanti pileci premium. Razlika izmedju obicnog pileceg i premiuma je ta sto u obicnom meso je na isti fazon kao kod juneceg ono na trake narezano, dok je kod premiuma komadi pilecih prsa nasjeckani ( na fazon pileceg mesa kao u zeksu, nabacaju ono pileca prsa na onu stangu i šišaju ).
da tipični bosanski proizvod, balijski rekao bi.
kad se pojavio bio oduševljen.
i onda jednom kupio 5, i svih 5 usmrdjelo kuću dok su se mikrovalisali.... u odvojenim terminima.
sad kupujem madi.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#75 Re: Najbolji kebab u Sarajevu?

Post by nepass1 »

hotaa wrote: 08/02/2023 09:34 Ne znam za vas ali meni vimarov juneci doner zadnja dva puta nikako nije lego, ne znam jel do mene ili do njega. Prije par mjeseci je imao nekako bolji smek i miris, dok sada grehota je reci smrdi, al da ima fin miris i ne bas.

Sto se tice ovog premium vimarovog donera, kako ja znam samo je u varijanti pileci premium. Razlika izmedju obicnog pileceg i premiuma je ta sto u obicnom meso je na isti fazon kao kod juneceg ono na trake narezano, dok je kod premiuma komadi pilecih prsa nasjeckani ( na fazon pileceg mesa kao u zeksu, nabacaju ono pileca prsa na onu stangu i šišaju ).
Mi bili navalili na taj vimar doner ali isto zadnja dva puta toliko los bio da od tad nisam nikako nikakav doner pojeo. Ko kad se intoksiras djusvodkom pa ti se i na sam djus povraca
Post Reply