Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1726 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

imim wrote:Odem ja u Ogledalce. Uz poduže konsultacije sa frizerkom oko pramenova i preliva i farbe sa čime bi mijenjala postojeću boju, kaže to će biti između 190 KM i 230 KM :izet:
Pošto se umalo ne onesvijestih, na kraju me samo ofarba za 150 KM.
Pristala sam sa bolom u želucu :mrgreen:
Jeste da je farba loreal, jeste da paze na zdravlje kose, jeste da je generalno atmosfera i ugodjaj ko ni u jednom drigom salonu (a bila sam u mnogim), al što je previše previše je.

I to je stavila polutrajnu farbu, za koju tvrdi da duže traje i da se "prirodnije" ispire. Ostaje da vidimo vremenom jel se isplatilo.
Iskreno se nadam da si zadovoljna i sa ce sve biti ok.

Ja sam se prije tri-cetiri sedmice a nakon 100 puta ponovljene greske, opet zeznula i otisla u lijevi salon (ma nije ni lijevi salon ali meni nepoznat). Farbanje i sisanje 50 KM. Onda da popravim "lisica zutu" kupim Loreal farbu i trpila neku bezveznu boju 10 dana pa u Ogledalce na korekciju. Sad uzivam. Boja i pramenovi super. Osisano lijepo. Lako je isfeniram i oblikujem. Dakle, ako imas ova dva kriterija zadovoljena ne razmisljaj o lovi. Vise te kostaju korekcije ili tvoji zivci ako ti nije po ceifu frizura.
Javi jesi li zadovoljna dok se malo slegne sve..
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1727 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

I da se razumijemo jeste papreno. 230 kermi za frizuru. :run: :run: I mene bi srce strefilo ali hajde 150 - blazi srcani dok kucas pin :D :D . Nisi jedina :D :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#1728 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by vjeshalica »

Moras biti zestoka budala da dadnes 200 maraka na jebeno farbanje i tretman na slijepo gdje nema garancije da ce to trajati ili ispasti tako...pomodarstvo
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1729 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

Realno se progonite
Niko ni ne primijeti te nijanse o kojima vi pricate zuta ovakva zuta onakva
Relax and don’t be ovca za sisanje :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1730 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

U tome i jeste ljepota- birno je kako se ona /on osjeca... Kosa je lijep ukras, i treba je istaci ..... e, to i kosta.....
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1731 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

Dosadno mii wrote:Realno se progonite
Niko ni ne primijeti te nijanse o kojima vi pricate zuta ovakva zuta onakva
Relax and don’t be ovca za sisanje :D
Ja primjetim i to mi je bitno.
Svi mi pricaju kako je kod ove i ove jeftino a super sisanje/farbanje/sve zivo. E ja takvu ne nadjoh a bas bih voljela da imam neku konu koja me srikta za cenera. Jbg.
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1732 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

moonca wrote:U tome i jeste ljepota- birno je kako se ona /on osjeca... Kosa je lijep ukras, i treba je istaci ..... e, to i kosta.....
:thumbup: :thumbup:

Do duse, kad sam imala dugu kosu nisam se tako cesto ni sisala. Kupovala sam keune boju i sebi farbala izrastak. Najveci trosak sam imala oko pramenova kad mi je bio ceif da ih izvucem.

E sad fakat ne mogu da upratim ni boju pa da se sama farbam a na sisanje moram svaki mjesec. Prema tome troskovi rastu u skladu sa tim.. Jos ters zena pa mora biti po mom ceifu i tako :D :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1733 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Ja itekako primijetim te nijansem i bas me briga sta drugi kazu, ja tacno znam sta i kako zelim :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1734 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

dzejkej wrote:
moonca wrote:U tome i jeste ljepota- birno je kako se ona /on osjeca... Kosa je lijep ukras, i treba je istaci ..... e, to i kosta.....
:thumbup: :thumbup:

Do duse, kad sam imala dugu kosu nisam se tako cesto ni sisala. Kupovala sam keune boju i sebi farbala izrastak. Najveci trosak sam imala oko pramenova kad mi je bio ceif da ih izvucem.

E sad fakat ne mogu da upratim ni boju pa da se sama farbam a na sisanje moram svaki mjesec. Prema tome troskovi rastu u skladu sa tim.. Jos ters zena pa mora biti po mom ceifu i tako :D :D
Nisam nikada bila zainteresovana za pramenove niti sam pratila trendove vezano za kosu.

Dugu kosu je najjednostavnije odrzavati, to je ono sto mi se i svidja.kratka je jako zahtjevna i jedna kisa ili vlazan dan -upropasti sav trud.

Dovoljno da je cista, br 1 i sjajna...
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1735 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

moonca wrote: Nisam nikada bila zainteresovana za pramenove niti sam pratila trendove vezano za kosu.

Dugu kosu je najjednostavnije odrzavati, to je ono sto mi se i svidja.kratka je jako zahtjevna i jedna kisa ili vlazan dan -upropasti sav trud.

Dovoljno da je cista, br 1 i sjajna...
Duga kosa je super jer je uvijek mozes svezati, napravis rep, pundju, uvijek mozes izvuci dobru frizuru. Moj je problem bio sto sam je rijetko pustala, maltene mi je bilo svejedno koja mi je duzina i boja, vazda svezana u rep da me ne nervira. A susenje po 20 minuta pa nikad zavrsiti.
Kratka kosa je super, operes, osusis začas.Takođe, vise se trudim oko frizure i cesce je feniram i sredjujem :D :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1736 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

dzejkej wrote:o

Duga kosa je super jer je uvijek mozes svezati, napravis rep, pundju, uvijek mozes izvuci dobru frizuru. Moj je problem bio sto sam je rijetko pustala, maltene mi je bilo svejedno koja mi je duzina i boja, vazda svezana u rep da me ne nervira. A susenje po 20 minuta pa nikad zavrsiti.
Kratka kosa je super, operes, osusis začas.Takođe, vise se trudim oko frizure i cesce je feniram i sredjujem :D :D
Vecinom je I kod mene pokupljena u rep I da , treba mi puno vremena oko susenja , Ali uzivam u mekoci I mirisu sampona.

Imam osjecaje, I dalje, da je kratka kosa zahtjevnija. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#1737 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by vjeshalica »

Na kratkoj kosi se vide mahane ave ako se ne odrzava ako je masna ili ako nije dobro isjecena makazama tj.ako je neko aljkavo radio pa npr dobijes solufe preko usiju sto je cesta greska kod nasih strucnjaka frizera
Sa duzom kosom se moze manipulisati na razne nacine a kratka ponekad trazi cesce pranje iako je individualni
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1738 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Ja obozavam dugu kosu, kratka mi ne stoji ali je problem kada duzinom bude do grudi...brzo gubi oblik, masna i tanka pa nije to kao kad neko ima gustu kosu...puno mi je teze odrzavati nego napr duboki paz, + prskam batiste svaki dan, jer je cista samo 24h...mjesecima sam koristila prirodnu kozmetiku misleci da cu rijesiti problem i ni pomaka...da ne spominjem kose fenom po 20ak minuta...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1739 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Ja sebi nikad više ne bi poželila dugu kosu. Ušetala sam prije par dana u obični frizerski gdje nema višesatnog preseravanja, začinjenog astronomskim računom i bogatu, zdravu kosu do sredine leđa dala odrezati na minimum koji mi omogućuje da pravim bezbroj slatkih frizura.
Jučer kad sam kod voditeljice jutarnjeg na N1 vidjela kako joj je lice bukvalno zatrpano žbunom ogromne guste kose kakvu sam ja imala, samo sam se sjetila koliko sam se preznojavala pod svojim krznom na glavi i pomislila da takav užas ne bi nikad više sebi nametala.
O vremenu provedenom u redovnom pranju, sušenju, feniranju, peglanju, farbanju i svim drugim peripetijama s dugom kosom da i ne govorim.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#1740 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by addy_sa »

Ko drzi Ogledalce?
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1741 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

Not My Idea wrote:
Nisrin wrote:
girl wrote:je li propustih ili niko ne napisa- koliko bi me kostalo zadovoljstvo farbanja , pramenova , sisanja i feniranja kod ensara? cisto okvirno da znam je li 150 km ili 300 km. duyina kose malo ispod ramena.

Kolegici oprao kosu, osisao je na paz, poluduboki i isfenirao ravno- 70KM je platila...
Daj jel se vi zezate?
Znaci, sisanje i feniranje 70 maraka??

Kod njega bukvalno vazi dok je ovaca,bit ce i vune.


Isplatnije doc u Zenicu,ima vrhunskih frizera. No dobro, valjda je bitno rec da si bio kod tog lika :-) jer zaista ne vidim drugo objasnjenje...
bila kod ensara, sve platila 125 KM. pramenovi , farbanje, sisanje i feniranje. pogledala na racunu , ali zaboravila, ne znam koliko je pojedinacno. Farbanje i pramenovi solidno i detaljno uradjeni, ali sisat vala ne zna, pa nek prica ko god sta hoce :) ne znam koje farbe i preljeve koristi ali meni su ispali dosta dobri i ne bih rekla da su nekvalitetni. ah da, kosa mi je duzine nekih 5 cm ispod ramena,.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1742 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Iskrenom u vecini salona bi platila takvu uslugu 150KM min..dobro si prosla :D
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#1743 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Angel_of... »

Ima li neko iskustva sa Freeze Hair na Ciglanama? Po instagram profilu djeluje da fino rade, a navodno koriste Wella proizvode...
Zlo mi je vise od mijenjanja frizerskih, nikako da dobijem ono sto zelim, a dajem silne pare :-) :-) :-) :-)
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1744 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MaksprotivMarksa »

Je li bio neko kod ovog berbera na Ilidzi, vidim da sisa i brije face, zanima me koje su cijene tih tretmana, ne bih da odem i da me ogule samo zbog dobrog marketinga, a usluga karanana, ako je neko bio neka da svoje misljenje i neka navede cijene, molim vas.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1745 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

MaksprotivMarksa wrote:Je li bio neko kod ovog berbera na Ilidzi, vidim da sisa i brije face, zanima me koje su cijene tih tretmana, ne bih da odem i da me ogule samo zbog dobrog marketinga, a usluga karanana, ako je neko bio neka da svoje misljenje i neka navede cijene, molim vas.
..sto se tice cijena- nazovi i pitaj, kao i da li treba zakazati termin- tako ces uci u pricu i pitaj sta te interesuje.. :)
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#1746 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by kazo »

MaksprotivMarksa wrote:Je li bio neko kod ovog berbera na Ilidzi, vidim da sisa i brije face, zanima me koje su cijene tih tretmana, ne bih da odem i da me ogule samo zbog dobrog marketinga, a usluga karanana, ako je neko bio neka da svoje misljenje i neka navede cijene, molim vas.
Ako si mislio kod onog u Luzanima moje iskustvo je lose. Isao sam 3 puta i svaki put se pokajem, ali hajde pruzim im novu priliku i trazim drugog frizera (kontam da je do mene).
Termin sam svaki put cekamo minimalno 15-20 minuta, a najduze 40, jer primaju preko reda. Udarila im je "slava" u glavu i poceli su se bahato ponasati, nije im stalo do musterija. Najgore od svega je sto su im svaki put cijene drugacije. Tako me prvi put sisanje, brada i pranje izaslo 27 KM, drugi put 35, a zadnji put 23 KM. Kako se uvijek mora sefu platiti, dajem 25 KM i dobijam odgovor da nema 2 KM vratiti, ostajem pretplacen za drugi put :D A pogledaj mu i recenzije na FB gdje ces procitati par komentara da se zale na uslugu.

Vidio sam prije par dana da se otvorio novi salon i zove se berber. Ko prvi ode nek javi :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1747 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

dajem 25 KM i dobijam odgovor da nema 2 KM vratiti,

:shock: ..nema Ni zvaka


:lol: ...I vi I dalje idete
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#1748 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MaksprotivMarksa »

kazo wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Je li bio neko kod ovog berbera na Ilidzi, vidim da sisa i brije face, zanima me koje su cijene tih tretmana, ne bih da odem i da me ogule samo zbog dobrog marketinga, a usluga karanana, ako je neko bio neka da svoje misljenje i neka navede cijene, molim vas.
Ako si mislio kod onog u Luzanima moje iskustvo je lose. Isao sam 3 puta i svaki put se pokajem, ali hajde pruzim im novu priliku i trazim drugog frizera (kontam da je do mene).
Termin sam svaki put cekamo minimalno 15-20 minuta, a najduze 40, jer primaju preko reda. Udarila im je "slava" u glavu i poceli su se bahato ponasati, nije im stalo do musterija. Najgore od svega je sto su im svaki put cijene drugacije. Tako me prvi put sisanje, brada i pranje izaslo 27 KM, drugi put 35, a zadnji put 23 KM. Kako se uvijek mora sefu platiti, dajem 25 KM i dobijam odgovor da nema 2 KM vratiti, ostajem pretplacen za drugi put :D A pogledaj mu i recenzije na FB gdje ces procitati par komentara da se zale na uslugu.

Vidio sam prije par dana da se otvorio novi salon i zove se berber. Ko prvi ode nek javi :-D
Na taj berber sam i mislio, na Ilidzi je, kada odem bas cu da javim, zvao sam i 25 KM je brada i sisanje. Javim kad me unerede.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#1749 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by kazo »

Maks kako prodje?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1750 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by P308 »

Nesto me zanima, ostavljate li vi frizerima baksis? Ono platis na kasi (obicno neko drugi naplacuje) i onda pridjes onom ko te sisao i das baksis? :D Ili ako naplacuje onaj ko te sisao, zaokruzih na neku cifru, da ti ne vraca kusur? :D
Post Reply