Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1701 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Nisrin wrote:
moonca wrote:Da ne listam -preporuka za salon u centru -pranje i feniranje - cist - i valjda se ne pusi u istim?? :?

Hvala :)

U En Style, nikad mi nije bilo jasno zasto bi iko pusio u salonu gdje dodjes da OPERES i sredis kosu :D
Zbilja..pitah sa nedoumicom ... al' sam shokirana da je dozvoljeno pusenje-- :-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1702 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

moonca wrote:
Zbilja..pitah sa nedoumicom ... al' sam shokirana da je dozvoljeno pusenje-- :-)

Bas uzas...platis da imas cistu kosu i onda neko napusi u prostoriji i sta smo dobile? Mada sam vidjala po salonima da zene uredno sjede i puse i cak da nece u salon u kojem je zabranjeno zapaliti, ali ne mogu da vjerujem da neko ne moze da izdrzi bez cigare sat-dva..
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1703 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by zlo zlo »

meni je to nezamislivo, da puše u salonu, nikad ne bi u takvom salonu išta radila,da smrdim kao tvor na izlasku.

mada doduše vidjela sam da puše i u praonicama, jednom u njoj bila i nikad više.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1704 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Nisrin wrote:

U En Style kupim, ali se ne sjecam koliko sam placala, 36 KM mislim...150ml dodje, u spreju je ali mi traje po 10ak mjeseci jer je dovoljno sasvim MALO staviti, stavljam radi vrhova.
Ja imama ovaj- kapljica dovoljna za cijelu kosu ako treba

Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1705 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

moonca wrote:
Nisrin wrote:

U En Style kupim, ali se ne sjecam koliko sam placala, 36 KM mislim...150ml dodje, u spreju je ali mi traje po 10ak mjeseci jer je dovoljno sasvim MALO staviti, stavljam radi vrhova.
Ja imama ovaj- kapljica dovoljna za cijelu kosu ako treba

Image

Zanimljivo izgleda (ja padam na ambalaze :), gdje kupis i po kojoj cijeni?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1706 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Nisrin wrote:
moonca wrote:
Nisrin wrote:

U En Style kupim, ali se ne sjecam koliko sam placala, 36 KM mislim...150ml dodje, u spreju je ali mi traje po 10ak mjeseci jer je dovoljno sasvim MALO staviti, stavljam radi vrhova.
Ja imama ovaj- kapljica dovoljna za cijelu kosu ako treba

Image

Zanimljivo izgleda (ja padam na ambalaze :), gdje kupis i po kojoj cijeni?
I ti nabavljas iz vana -- oko $25 --ali traje -vjecnost- lijepo mirise..
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1707 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CherryLips »

Nashi neispirajucu masku...kako je dooooobra i mirise...i ja je stavim samo na krajeve, jer mi je masno tjeme :D Nikad i ne izgleda iscicana kosa :D
Dugo traje i vrijedi![/quote]
Gdje kupujes , cijena , koliko ml....?:)[/quote]


U En Style kupim, ali se ne sjecam koliko sam placala, 36 KM mislim...150ml dodje, u spreju je ali mi traje po 10ak mjeseci jer je dovoljno sasvim MALO staviti, stavljam radi vrhova.[/quote]
Hvala:)
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1708 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

https://ibb.co/4W4DgJz

Ne mogu drugacije da uploadujem sliku, bez filtera je...samo da kazem da je ustvari to ta razlika kad se radi sa kvalitetnijim materijalom, a ne blansom, hidrogenom i bojama od kilu :D
Nakon 10 mj sam radila balayage i sve frizerke su mislile da samm radila prije 3mjeseca, jer boja je i dalje bila plava, NIMALO narandzasta i duga do pola ledja :D
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1709 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

je li propustih ili niko ne napisa- koliko bi me kostalo zadovoljstvo farbanja , pramenova , sisanja i feniranja kod ensara? cisto okvirno da znam je li 150 km ili 300 km. duyina kose malo ispod ramena.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1710 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

girl wrote:je li propustih ili niko ne napisa- koliko bi me kostalo zadovoljstvo farbanja , pramenova , sisanja i feniranja kod ensara? cisto okvirno da znam je li 150 km ili 300 km. duyina kose malo ispod ramena.

Kolegici oprao kosu, osisao je na paz, poluduboki i isfenirao ravno- 70KM je platila...
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#1711 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by addy_sa »

Al vas deru s tim cijenama :D
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#1712 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Better Man »

Nisrin wrote:
girl wrote:je li propustih ili niko ne napisa- koliko bi me kostalo zadovoljstvo farbanja , pramenova , sisanja i feniranja kod ensara? cisto okvirno da znam je li 150 km ili 300 km. duyina kose malo ispod ramena.

Kolegici oprao kosu, osisao je na paz, poluduboki i isfenirao ravno- 70KM je platila...
Čista pljačka. Moja prijateljica ima frizerku i ne plati više od 20 KM za šišanje i ostalo i još joj dođe kući i to odradi, tako da nikad ne mora ići u frizerski salon.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1713 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Ako nije posjetila frizerski salon, kao da nije nista ni radila.
Ne place SE samo rad, vec I ugodjaj. :zoka:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#1714 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Not My Idea »

Nisrin wrote:
girl wrote:je li propustih ili niko ne napisa- koliko bi me kostalo zadovoljstvo farbanja , pramenova , sisanja i feniranja kod ensara? cisto okvirno da znam je li 150 km ili 300 km. duyina kose malo ispod ramena.

Kolegici oprao kosu, osisao je na paz, poluduboki i isfenirao ravno- 70KM je platila...
Daj jel se vi zezate?
Znaci, sisanje i feniranje 70 maraka??

Kod njega bukvalno vazi dok je ovaca,bit ce i vune.


Isplatnije doc u Zenicu,ima vrhunskih frizera. No dobro, valjda je bitno rec da si bio kod tog lika :-) jer zaista ne vidim drugo objasnjenje...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1715 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

Nije ni cudo koliko skupljaju kad ima budala koje placaju toliko
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1716 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by alica.k »

anida_s wrote:Ma što je najgore ne urade ništa bolje od puno jeftinijih. Meni ne bi bilo žao dati i 70 ali ako će me uraditi bolje od drugih. Ovako te samo naprave budalom.
Iz mog iskustva, svi su isti. Isla u razvikane salone, isla u jeftine nidje veze, svak me isto osisa samo mi jedni sole pamet nekakvim savjetima, jedni odbijaju da urade sta trazim (u Robotu onaj momak sto radi, ja mu kazem hocu siske, on kaze 'seljanko' ... ... ...) neki samo tracaju, a neki treci ni ne pricaju s tobom dok te rade.

Elem, sad samo idem kod frizerke na Kovacicima koja naplati cca 20-30KM sta god mi radi, sjednem i kazem, radi sta hoces, i jos nisam izasla nezadovoljna. Doduse momak u SCC gore na zadnjem spratu mi je izvukao platinasto bijelu iz kane, ali sam to i platila masala (i parama, i krastama po glavi od plikova sagorenog tjemena haha).
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1717 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

Nisrin wrote:https://ibb.co/4W4DgJz

Ne mogu drugacije da uploadujem sliku, bez filtera je...samo da kazem da je ustvari to ta razlika kad se radi sa kvalitetnijim materijalom, a ne blansom, hidrogenom i bojama od kilu :D
Nakon 10 mj sam radila balayage i sve frizerke su mislile da samm radila prije 3mjeseca, jer boja je i dalje bila plava, NIMALO narandzasta i duga do pola ledja :D
Savrsena frizura :thumbup:
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1718 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

addy_sa wrote:Al vas deru s tim cijenama :D
to je ceif. gore je kad odem u jeftiniji salon pa platim sisanje a onda opet na popravku i platim sve duplo.
moj je jedini problem sto, kad te frizer/ka upozna pocne da fuseri. nije bitno sto si stara musterija, dovedes jos pola familije, ostavis fin baksis i sta sve ne, samo vidis pocne te sisati i farbati ,,po svome'' a ne kako ste dogovorile (jos ja obicno ponesem i fotografiju radi jasnijeg prikaza). i hajmo opet ispocetka 8)
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#1719 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by imim »

Ima li neko iskustva za frizerskim salonom Ogledalce na carsiji? Trebala bih farbanje, znam da koriste Kerastasse, kakve su im cijene i da li su zaista kvalitetni kao sto se priča?
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#1720 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zoya »

imim wrote:Ima li neko iskustva za frizerskim salonom Ogledalce na carsiji? Trebala bih farbanje, znam da koriste Kerastasse, kakve su im cijene i da li su zaista kvalitetni kao sto se priča?
Ja sam jednom bila kod njih i izašla prezadovoljna. Cijene su ok za ono što rade a i imaju kvalitetne farbe i ostale stvari za njegu kose.
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#1721 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

imim wrote:Ima li neko iskustva za frizerskim salonom Ogledalce na carsiji? Trebala bih farbanje, znam da koriste Kerastasse, kakve su im cijene i da li su zaista kvalitetni kao sto se priča?
Nemam iskustva s njima osim konsultacija, sto se tice cijena kod mene je bila prica o malo svjetlijim pramenovima (smedja kosa prirodna) i sisanju itd., koliko se sjecam cijena je receno oko 120 KM sve skupa (sa Olaplexom ili tako nesto kao zastita). Meni bilo preskupo.
Na FB mi se dopada kako rade, ovdje je cini mi se bilo dosta negativnih kritika, kao i za sve drugo tako da ocito sve zavisi od licnog iskustva.
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#1722 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by imim »

no_sikiriki wrote:
imim wrote:Ima li neko iskustva za frizerskim salonom Ogledalce na carsiji? Trebala bih farbanje, znam da koriste Kerastasse, kakve su im cijene i da li su zaista kvalitetni kao sto se priča?
Nemam iskustva s njima osim konsultacija, sto se tice cijena kod mene je bila prica o malo svjetlijim pramenovima (smedja kosa prirodna) i sisanju itd., koliko se sjecam cijena je receno oko 120 KM sve skupa (sa Olaplexom ili tako nesto kao zastita). Meni bilo preskupo.
Na FB mi se dopada kako rade, ovdje je cini mi se bilo dosta negativnih kritika, kao i za sve drugo tako da ocito sve zavisi od licnog iskustva.

ja imam trenutno neku ispranu riđu :D i htjela bih to promijeniti, nešto da je bližež mojoj prirodnoj, a ne bih da se upuštam u svačije ruke (more loših iskustava i loših preparata za kosu). ono što im vidim na IG kako rade mi izgleda super, i neko mi je jednom preporučio, pa kontam da se neko nije farbao ovdje kod njih, da zna koja je cijena... ali hvala u svakom slučaju :)
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#1723 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by dzejkej »

imim wrote:Ima li neko iskustva za frizerskim salonom Ogledalce na carsiji? Trebala bih farbanje, znam da koriste Kerastasse, kakve su im cijene i da li su zaista kvalitetni kao sto se priča?
Veoma zadovoljna. Idem vec godinu dana.
Cijene, sta znam, to je kao i u ostalim salonima. Znam da kad radim pramenove, sisanje i preliv to bude preko 100 km. Kosa mi je kratka. Tako mi je bilo i u KS ako me sjecanje sluzi..
Raspitaj se ti koja je frizerka bas dobra i drzi se nje...
Sretno :))
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#1724 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by imim »

Odem ja u Ogledalce. Uz poduže konsultacije sa frizerkom oko pramenova i preliva i farbe sa čime bi mijenjala postojeću boju, kaže to će biti između 190 KM i 230 KM :izet:
Pošto se umalo ne onesvijestih, na kraju me samo ofarba za 150 KM.
Pristala sam sa bolom u želucu :mrgreen:
Jeste da je farba loreal, jeste da paze na zdravlje kose, jeste da je generalno atmosfera i ugodjaj ko ni u jednom drigom salonu (a bila sam u mnogim), al što je previše previše je.

I to je stavila polutrajnu farbu, za koju tvrdi da duže traje i da se "prirodnije" ispire. Ostaje da vidimo vremenom jel se isplatilo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1725 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

:roll:
To je previshe novca...
Post Reply