Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1651 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

sheilak wrote:
Nisrin wrote:Da me opet pojedini ne napadaju, koga zanima u PP da posaljem stanje moje kose, pa sami procijenite kakav je rad :D
Inace, jako sam teska osoba i musterija, ali sto platim ocekujem da bude kako sam zamislila, jer tacno znam sta hocu XD
nisrin, ne kazem ja da oni generalno lose rade, prvih nekoliko puta sam bila zaista zadovoljna, no da sebi dozvoljavaju aljkavost sto nikako ne bi smjeli za taj novac. ja nisam zaista zahtjevna musterija, primam svaku sugestiju, ne naredjujem, ne bahatim se, ne cjepidlacim ni zbog nijansi koje nikako da u potpunosti odgovaraju mojim zeljama, ni zbog sitnih greskica koje se potkradu. a mozda trebam biti upravo takva, mozda bih trebala opominjati i bahatiti se, onda se ne bi mozda usudjivali raditi ista ovlas.

Ne idem ja u Ogledalce, ne mogu cekati termin, sto je za svaku pohvalu, jer se drze termina i imaju posla...ma za svoj novac treba da cjepidlacis, ja se takodjer ne bahatim, ali ako hocu balayage sa SVIJETLIM, BIJELIM nijansama, to ne znaci da mi treba uraditi po svom nahodjenju nesto sto je zuto ili narandzasto..ipak, placam tu uslugu!

I svakako ne dozvoljavam da me rade pocetnice, svaka im cast, NAUCITI MORAJU, ali na meni nece..meni je kosa dosta tanka, ne trpi "greske", jer je nemam previse, nije najgusca na svijetu, a i nemam ja vremena za necije ucenje ...ja tacno kazem ko zelim da me radi..napr dobro radi i Nejra u Ferhadiji, ali trazis iskljucivo nju i nije problem, u EN STyleu trazim Enisu iskljucivo, u Ogledalcetu Elmu itd...a ne ko me zapadne...to ne zelim!
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#1652 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Irm@ »

sheilak wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
Naša posla. Za cijene koje su stavili NE SMIJU sebi dozvoliti da daju mušterije početnicama a pogotovo one stalne!
Sramota, ali tako nam je u svemu..
Preporuka za drugi salon? Iskreno, strah me bilo koga preporučiti. Išla sam dugo u jedan salon, En studio, i super su stvarno, kvalitetno urade, ali bilo je i tu gafova.... Pogotovo oko naplate, nekad ti istu uslugu naplate 20 KM više a nekad 20 KM manje. Nekad, 10, nekad 30. Mislim, wtf.
I nekad im je tolika gužva da oni toliko žure da ti preostaje samo molitve upućivati da sve ispadne kako treba, pogotovo ako šta komplikovanije radiš, ne ulijevaju povjerenje baš svi.
slazem se za ovo za pocetnice. razumijem da im treba iskustva, ali mimo mene. jer kako su pustili nekog da radi na musterijama ko se prije i u toku rada mora konzultirati sa iskusnijim kolegicama?

a za en studio sam isto ovo cula. hajde, raspitivat cu se ili ovdje ili u zg. neko ce uspjeti vec. :D [/quote]

ja vec 11 godina idem u Image, tako da za mene godine govore o preporuci :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1653 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Ja sam prestala ici u salone (duga mi je kosa) kad mi je zenska rekla da je upravo dosla iz salona -- koji je zbilja dobar i vlasnica je perfektna, no na njoj nisam vidjela taj rad, da ne kazem koiliko je platila. :-)
Sama sisam i farbam kosu. :-)
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1654 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

ja sam u potrazi za salonom za farbanje i pramenove srednje duzinek ose. znaci do ramena, mozda koji cent ispod.

mislila sam u ogledalce iskljucivo zato sto sam na lorealovoj stranici pogledala spisak frizeraja koji koriste njihove proizvode, a blizu su mi. ranije me moja frizerka godinama farbala lorealovim farbama i kosa mi je bila savrseno lijepa sjajna i ocuvana, medjutim otkad sabic ne nabavlja loreal, ni ona ne nabavlja. ofarbala me nekim joico dva puta / ni nalik onome sto je trebalo biti. ja trazim onu neku toplu boju meda sa svjetlijim pramenovima za neke 2 nijanse.

e sad ne znam koliko bi me kostalo ogledalce na to - ali koliko vidim na njihovom cjenovniku oko 110 km + feniranje. platila bih aj to ako ce zaista biti kako treba i ako ce zaista koristii lorealove farbe. znate li je li ih stvarno koriste ili od loreala koriste samo kerastase i druga cuda od maski?

p.s. testno sam otisla kod njih na sisanje i feniranje i smijesno je reci da me se nisu dojmile. zena mi je oprala kosu imam dojam "na pola " ono skoro da je ne pipne promeljala nesto, osisala 2 dlake , isfenirala ravno (polumokre kose izasla) i to je bilo to. sestra me kad sam izasla pitala (ozbiljno) zar ti ne rece da ces na sisanje danas :-)
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1655 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

šatirana_ljubičica wrote:@nekatamo, pa šta si to radila pa je 200 KM? i fakat, nisi zadovoljna jel? :(
prije koju godinu sisanje i feniranje platila preko 60 KM. isto izasla unakazena. niakd vise :-)
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#1656 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by addy_sa »

za muskarce SCC na -1 Azzuro, sto je meni najbitnije bez puno cekanja smaranja i zakazivanja a sasvim ok
zene i muskarci kojima nije daleko na Ilidzu - frizerski salon u Hotelu Terme (ne Termalna rivijera, nego Terme hotel i spa) kod Indire žena razvaljuje i sve dame u mojoj okolini su prezadovoljne
eyduh
Posts: 84
Joined: 12/06/2013 19:42
Location: sarajevo

#1657 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by eyduh »

sheilak wrote:
Nisrin wrote:Da me opet pojedini ne napadaju, koga zanima u PP da posaljem stanje moje kose, pa sami procijenite kakav je rad :D
Inace, jako sam teska osoba i musterija, ali sto platim ocekujem da bude kako sam zamislila, jer tacno znam sta hocu XD
nisrin, ne kazem ja da oni generalno lose rade, prvih nekoliko puta sam bila zaista zadovoljna, no da sebi dozvoljavaju aljkavost sto nikako ne bi smjeli za taj novac. ja nisam zaista zahtjevna musterija, primam svaku sugestiju, ne naredjujem, ne bahatim se, ne cjepidlacim ni zbog nijansi koje nikako da u potpunosti odgovaraju mojim zeljama, ni zbog sitnih greskica koje se potkradu. a mozda trebam biti upravo takva, mozda bih trebala opominjati i bahatiti se, onda se ne bi mozda usudjivali raditi ista ovlas.
i meni se slicno desilo kao i tebi, dodjem kuci i tek tad primjetim dijelove kose koje frizerka nije ni dotakla - a ja naglasila da te dijelove ne zaboravi. pocetnice ne treba ni stavljati da rade zahtjevnije zadatke poput pramenova, mogu asistirati, ali da meni se neko po kosi igra s blansom... ne. gore sam preporucila image u zelenih beretki, trazi benjamina, fantasticno radi. imaju cjenovnik na web stranici i nisu nista skuplji od ostalih salona.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1658 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

Ima li ko preporuku za salon u centru ili starom gradu samo za feniranje, ali da isfeniraju kosu ne da bude sva spljostena da je moras prati naredni dan jer vec izgleda prljava, nego da ima volumena i da lici na nesto? :D
HocuDaKazem86
Posts: 30
Joined: 24/10/2015 22:58

#1659 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by HocuDaKazem86 »

Nisrin wrote:
Becky7 wrote:Kakvo vam je Ogledalce u Starom gradu, danas idem raditi pramenove i sisati se, da li se isplati?

Licno extra usluga, malo vise naplate od prosjeka, ali nista strasno...bas su profesionalni!
Ja sam Ogledalcu dala 3 šanse. I ne bi ih preporučila. Ne vrijede novca koji naplate.
Super su ljubazne ali frizerska usluga nije nešto.
Moja kosa je gusta i zdrava, ali one nisu znale kako treba da urade (šišanje). 3 puta što sam bila u salonu sve me daju početnicama.
I kolegica sa posla je radila na svoju prirodno svijetlo smeđu kosu balayage i kao da je išla kod amatera.

I trenutno sam u potrazi za frizerom koji zna fino uraditi svoj posao.
Imala sam jednu super frizerku u starom gradu sa kojom sam bila prezadovoljna...ali otišla je za Njemačku da živi.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1660 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

A recimo na slikama balayage je cista perfekcija..mozd ajos dati sansu Nejri u Ferhadiji...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1661 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

anida_s wrote:Džaba im slike u Ogledalcu kada se pravo stanje kose vidi tek kada ti kući opereš sam i pokušaš s njom nešto uraditi. Ogledalce je, na neki meni nejasan način izgradilo glas i od ludih žena uzimaju ogroman novac ni za šta. Što se tiče Nejre, kod nje nisam radila ni farbanje ni šišanje ali jesam keratinsko ispravljanje i katastrofa. Kosa do pola leđa je preko noći morala biti odrezana na paž. Tako da...

Ja sam upravo zato i teska musterija, jer zelim frizuru i boju i nakon 10 pranja imati, a ne samo kad me oni profi isfeniraju taj dan...najvaznije mi je da balayage bude ZUTo/BIJEL mjesecima, a ne da budem narandzasta za mjesec-dva-tri...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1662 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 28/12/2018 09:41, edited 1 time in total.
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#1663 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Čudna sorta »

Ima li neko preporuku za salon ili frizericu koja bi mi mogla uraditi ovakvu boju pramenova, ili bar približno? Koliko god pokazivala frizerici kod koje idem, uvijek mi pramenovi idu na žuto, jednostavno nikada ne dobijem boju kakvu sam zamislila. Ili dobijem sivkastu koja nije ni približiti ovome. Znam da to zavisi od podloge i od same kose, ali bar da je približno ovome. I općenito ako ima neka preporuka ko radi dobro pramenove, da su skroz sitni i ovako kombinacija boja...

Ne znam kod koga da odem, za Ogledalce sam čula i pročitala i pozitivne i negativne kritike... ne znam... :-? Imate li ikoga preporučiti za ovako nešto?

Image

Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1664 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

anida_s wrote:Ja imam preporuku za djevojku baš za premanove, fantastično radi. Evo njen instagram profil. Možda budeš morala dugo čekati jer je baš tražena. https://www.instagram.com/sevehairartist/
Ako je ovo Seve iz Glamura, cura pravi cuda, stvarno je talentovana, ali koriste farbe najjeftinije moguce i kad sam vidjela kod djevojke kako joj je balayage divan bio KAD JE URADILA i onda nakon 15 dana SVA NARANDZASTA...:S definitivno je do FARBE, tj nekvaliteta iste!
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#1665 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Čudna sorta »

anida_s wrote:Ja imam preporuku za djevojku baš za premanove, fantastično radi. Evo njen instagram profil. Možda budeš morala dugo čekati jer je baš tražena. https://www.instagram.com/sevehairartist/
Zapratila sam je, i na slikama izgleda najpribližnije ovome što bih ja, stvarno cura dobro radi ako je suditi po fotkama na instagramu, ima odličnih fotki.

Jedino sad ovo sa kvalitetom farbe... :-?

A nije mi jasno, toliko su sad na neki način moderne tehnike tipa balayage, pa i ombre već dugo, pa i ta neka lijepa sivkasto svijetlo plava boja pramenova koja mi se sviđa, a ne znam da sam čula ili vidjela (osim ove djevojke) da u Sa neko to stvarno dobro radi... Pregledala sam skoro sve fotke koje ima Ogledalce - nije to to. I par nekih preporučenih salona, i sve je to nekako 'nako.

Da mi je kako sjesti na stolicu kod Mounira, bar jednom. :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1666 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Svidja mi se -- :arrow: Image
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1667 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by zijancer »

gdje znaju dobro ošišati poluduge šiškenastranu :zoka: ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1668 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

anida_s wrote:
Moje iskustvo je sasvim ok po pitanju farbi koje koriste. Idem svakih 5 sedmica na farbanje i boja bude super, uopšte se ne ispire. Pramenovi također super budu, upravo zbog toga i idem kod nje jer mi je jedina uspjela uraditi da ne idem na narandžasto i žuto. Uvijek morate uzeti u obzir i podlogu kod osobe koja se ofarbala, ako žena ima prirodno takav pigment u kosi, nema tog frizera koji joj može napraviti čudo na glavi.

Balayage, sombre treba da traju barem 6 mj, niko nece raditi svakih mjesec i po-dva, kao niti pramenove!
Ja vjerujem da cijena diktira kvalitet, nisu tek tako odredjene boje 7KM na kilu, a druge 50KM itd..ne znam, na slikama djevojka pravi cuda, bas talentovana, a kako je to uzivo - ne znam, osim kod ove djevojke gdje sam vidjela da je ZUTO-NARANDZASTA, podloga joj je tamnosmedja - BEZ CERVENILA, ODSJAJA CRVENOG PIGMENTA, kao i kod druge kolegice koja ima balayage, PLAVI, a ne narandzasti sa istom podlogom (ali njoj rade sa skupljim bojama, NASHI)!
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1669 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

Nisrin wrote:
anida_s wrote:
Moje iskustvo je sasvim ok po pitanju farbi koje koriste. Idem svakih 5 sedmica na farbanje i boja bude super, uopšte se ne ispire. Pramenovi također super budu, upravo zbog toga i idem kod nje jer mi je jedina uspjela uraditi da ne idem na narandžasto i žuto. Uvijek morate uzeti u obzir i podlogu kod osobe koja se ofarbala, ako žena ima prirodno takav pigment u kosi, nema tog frizera koji joj može napraviti čudo na glavi.

Balayage, sombre treba da traju barem 6 mj, niko nece raditi svakih mjesec i po-dva, kao niti pramenove!
Ja vjerujem da cijena diktira kvalitet, nisu tek tako odredjene boje 7KM na kilu, a druge 50KM itd..ne znam, na slikama djevojka pravi cuda, bas talentovana, a kako je to uzivo - ne znam, osim kod ove djevojke gdje sam vidjela da je ZUTO-NARANDZASTA, podloga joj je tamnosmedja - BEZ CERVENILA, ODSJAJA CRVENOG PIGMENTA, kao i kod druge kolegice koja ima balayage, PLAVI, a ne narandzasti sa istom podlogom (ali njoj rade sa skupljim bojama, NASHI)!
Nisrin, zar se to ne regulise onim sivim samponima? Ne znam kako se zovu..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1670 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

DaffyDuck wrote: Nisrin, zar se to ne regulise onim sivim samponima? Ne znam kako se zovu..

Ja recimo nisam narandzasta jer imam averziju prema narandzastilu, meni je kosa PLAVA, vise ide NA BIJELO ide. taj dio gdje je balayage i kad stavim silver sampon- FANOLIN NAJBOLJI, meni kosa u zavisnosti koliko ga drzim bude pepeljasta ili siva :D
Nekome kome je ponarandzastio silver samponi ne mogu posiviti kosu...:S

Inace, silver samponi kosu cine sivom samo ako je kosa tretirana blansom i hidrogenom, na farbu ne reaguju tako..
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1671 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

Moja frizerka vise ne radi s lorealo nego sa joico farbama. Na mojoj kosi izgledaju puno losije od loreala. Prosli put je jos i boju fulala totalno . Tjela bih neku boju meda ssa svjetlijim pramenovima i to sam nosila godinama. Sad sam neka srednja cokolada. Znate li koje farbe koriste ensar i karisik? Kakva su vam iskustva s farbanm kod njih? I koje su cijene na srednju duzinu? Da mi ne kaze na primjer 350 km pa da se onesvijestim
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1672 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Bloo »

Nisrin wrote:
DaffyDuck wrote: Nisrin, zar se to ne regulise onim sivim samponima? Ne znam kako se zovu..

Ja recimo nisam narandzasta jer imam averziju prema narandzastilu, meni je kosa PLAVA, vise ide NA BIJELO ide. taj dio gdje je balayage i kad stavim silver sampon- FANOLIN NAJBOLJI, meni kosa u zavisnosti koliko ga drzim bude pepeljasta ili siva :D
Nekome kome je ponarandzastio silver samponi ne mogu posiviti kosu...:S

Inace, silver samponi kosu cine sivom samo ako je kosa tretirana blansom i hidrogenom, na farbu ne reaguju tako..
Gdje nabavljaš Fanolin šampon :D
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1673 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by girl »

no_sikiriki wrote:Ima li ko preporuku za salon u centru ili starom gradu samo za feniranje, ali da isfeniraju kosu ne da bude sva spljostena da je moras prati naredni dan jer vec izgleda prljava, nego da ima volumena i da lici na nesto? :D
Nizama u madonni
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1674 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by no_sikiriki »

hvala, probaću :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1675 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Bloo wrote:
Nisrin wrote:
DaffyDuck wrote: Nisrin, zar se to ne regulise onim sivim samponima? Ne znam kako se zovu..

Ja recimo nisam narandzasta jer imam averziju prema narandzastilu, meni je kosa PLAVA, vise ide NA BIJELO ide. taj dio gdje je balayage i kad stavim silver sampon- FANOLIN NAJBOLJI, meni kosa u zavisnosti koliko ga drzim bude pepeljasta ili siva :D
Nekome kome je ponarandzastio silver samponi ne mogu posiviti kosu...:S

Inace, silver samponi kosu cine sivom samo ako je kosa tretirana blansom i hidrogenom, na farbu ne reaguju tako..
Gdje nabavljaš Fanolin šampon :D

Aida ga ima u Magic by Aida, kod Mrvice :D 30KM 1l...a ima i preko stranice kosa.ba, ili ako ti je usput u Jablanici pa otici do njih :D
Post Reply