Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1626 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by she+ »

bezVolana wrote:
she+ wrote:
hvala!
aj javi kako si zadovoljna :)
budem ali neću sigurno ubrzo ići, rano mi je, prošlog mjeseca sam radila pramenove, mora mi se kosa oporaviti :)
lemi2903
Posts: 3
Joined: 22/05/2017 16:58

#1627 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by lemi2903 »

"Pikaju" li se saloni u I.Sarajevu :) Lukavica, preporuka za SMiLe Salon ljepote. Mojoj porodici je blizu, a uslugom smo prilicno zadovoljni.
Cijene su inace nize u Lukavici nego u Sarajevu, koliko mi je poznato, za one koji pitaju, a usluga je svakako za preporuku, sto se da i provjeriti, na Google i Fb se moze naci adresa.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1628 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Zene koje imate problem sa masnom kosom- BATISTA sampon za suho pranje kose, pravi cudaaaaa :D
Sve sam sampone (kod nas dostupne) isprobala i niti jedan mi nije drzao ni 24h, a ne 3 dana :D KOsa oprana prije 3 dana, jos uvijek izgleda kao da je tek oprana :D


Uskoro bi trebao stici u DM, ali kad je to uskoro---ne znam!
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#1629 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by addy_sa »

u hotelu Terme na Ilidzi salon gdje rade Indira i Stefan :thumbup: :thumbup:
Becky7
Posts: 853
Joined: 25/11/2017 16:31

#1630 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Becky7 »

Kakvo vam je Ogledalce u Starom gradu, danas idem raditi pramenove i sisati se, da li se isplati?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1631 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 25/12/2018 11:12, edited 1 time in total.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1632 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zoya »

Nisrin wrote:
Becky7 wrote:Kakvo vam je Ogledalce u Starom gradu, danas idem raditi pramenove i sisati se, da li se isplati?

Licno extra usluga, malo vise naplate od prosjeka, ali nista strasno...bas su profesionalni!
Da potvrdim ovo :thumbup: cure zaista znaju svoj posao.
Becky7
Posts: 853
Joined: 25/11/2017 16:31

#1633 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Becky7 »

Hvala, super su opravdavaju tu cijenu :)
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#1634 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by šatirana_ljubičica »

Zoya wrote:
Nisrin wrote:
Becky7 wrote:Kakvo vam je Ogledalce u Starom gradu, danas idem raditi pramenove i sisati se, da li se isplati?

Licno extra usluga, malo vise naplate od prosjeka, ali nista strasno...bas su profesionalni!
Da potvrdim ovo :thumbup: cure zaista znaju svoj posao.
Ovisi...ja sam jednom bila i jesu one ljubazne i sve ali kad mi je prala kosu i sušila toliko je bila gruba i nestručna sa onom četkom... Shvatam da je početnica ali za te cijene ne smiju to sebi dozvoliti.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1635 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 25/12/2018 11:12, edited 1 time in total.
User avatar
Crni cvijet
Posts: 137
Joined: 16/11/2009 19:51

#1636 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Crni cvijet »

Nisrin wrote:Zene koje imate problem sa masnom kosom- BATISTA sampon za suho pranje kose, pravi cudaaaaa :D
Sve sam sampone (kod nas dostupne) isprobala i niti jedan mi nije drzao ni 24h, a ne 3 dana :D KOsa oprana prije 3 dana, jos uvijek izgleda kao da je tek oprana :D


Uskoro bi trebao stici u DM, ali kad je to uskoro---ne znam!
Da li možda znaš da li je stigao u DM? Ako ne on, znaš li neku alternativu kada se radi o tim šamponima za suho pranje? Moja kosa se puno masti a što više perem to postaje i gore. Pravi začarani krug. Dan, eventualno dva, ako izdrži slavim :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1637 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Crni cvijet wrote:
Nisrin wrote:Zene koje imate problem sa masnom kosom- BATISTA sampon za suho pranje kose, pravi cudaaaaa :D
Sve sam sampone (kod nas dostupne) isprobala i niti jedan mi nije drzao ni 24h, a ne 3 dana :D KOsa oprana prije 3 dana, jos uvijek izgleda kao da je tek oprana :D


Uskoro bi trebao stici u DM, ali kad je to uskoro---ne znam!
Da li možda znaš da li je stigao u DM? Ako ne on, znaš li neku alternativu kada se radi o tim šamponima za suho pranje? Moja kosa se puno masti a što više perem to postaje i gore. Pravi začarani krug. Dan, eventualno dva, ako izdrži slavim :D
Iz DMa sam dobila odgovor da uskoro ne namjeravaju uvrstiti Batistu u svoju ponudu, tako da je bila dezinformacija po grupama :(
Imamo kao Loreal, koji je mislim oko 10KM i naravno da ni blizu nije efekat...

Ja imam isti problem godinama, perem svaki drugi dan, a pokusala sam po 4 dana ne prati (kad nisam radila) i nikakvog poboljsanja..kupovala sam Balein sampon koji je prilicno los, kao i Syoss i Schwarzkopf..sad imam zalihe Batiste pa ne znam kakav je Lorealov...
Drugi dan stavim MALO Batiste i kosa je OK i 4. dan je perem :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1638 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by muha_sa »

pratim
DonieBrasco
Posts: 15422
Joined: 31/08/2016 16:09

#1639 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by DonieBrasco »

Koja je cijena muskog sisanja kod Sabica, salon kod BBI centra ?

Da li je taj salon i za zene i muske, neko mozda ima iskustva sa ovim salonom kod BBI ?
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#1640 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kapri »

Kakav vbam je Mahir kod Bosmala? Treba mi skidanje boje? Ko najbolje to tadi?
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#1641 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Ana Maria »

Gdje uraditi ovakve pletenice (5X )https://i0.wp.com/www.efrizer.com/wp-co ... /06/jk.jpg i po kojoj cijeni :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1642 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by sheilak »

šatirana_ljubičica wrote:
Nisrin wrote:
Becky7 wrote:Kakvo vam je Ogledalce u Starom gradu, danas idem raditi pramenove i sisati se, da li se isplati?

Licno extra usluga, malo vise naplate od prosjeka, ali nista strasno...bas su profesionalni!


Ovisi...ja sam jednom bila i jesu one ljubazne i sve ali kad mi je prala kosu i sušila toliko je bila gruba i nestručna sa onom četkom... Shvatam da je početnica ali za te cijene ne smiju to sebi dozvoliti.
Ok, ja pocinjem imati problem s Ogledalcem. I to zbog aljkavog rada. Njihova sam musterija vec dvije godine skoro, dugo sam birala salon jer mi je bilo bitno da mi paze na kosu. Ugl, odlucila sam kosu posvijetliti pramenovima, isprva je to bilo odlicno, sad je svaki put sve gore. Ne pokrivaju izrast kako treba, urade gornji dio kose, tek kad dodjem kuci i kad se kosa spusti, vidim odzada tamne povrsine. Kosa mi je duga, svijetlija je od prirodne dosta i bitno mi je da je uredna, a s njima to nikako ne mogu postici. Predprosli puti mi je frizerka koja mi stalno radi, na moj zahtjev da mi se sredi izrast u potpunosti, uradila samo pramenove blize korijenu kose i stavila preljev. Izrast je tek ovlas pokriven. No prosli put je bio haos jer su me dali pocetnici. Djevojka radi dobro, i bit ce dobra frizerka, no fali joj iskustva, posebno pri bojama. Naime, na moj ponovni zahtjev (2 mjeseca nakon prethodne posjete), da mi se sredi izrast (koji je sad vec bio dosta velik), djevojka mi je ofarbala bukvalno pola glave crvenkasto-smedjom bojom dok je na duzinu stavila pepeljasti preljev. Rezultat je bio uzasna boja, pa je sutradan popravljala boju blanche kupkom (nakon sto se morala konzultirati sa iskusnijom kolegicom). Nakon toga sam bila doduse svjetlija, ali s crvenkastom primjesom, plus sto m je kosa sad suha. No glavni problem-izrast, odzada PONOVO nije sredila kako treba. Naravno, opet tek naknadno vidjela. Djevojku jesam nagradila za njen trud jer je na pocetku svoje karijere i nisam je zeljela obeshrabriti, ali ovo nikako nije bilo u redu.
Ogledalce je skup i za svoj novac ocekujem kvalitet i temeljit rad, a ne da moram popravljati i kod njih i kod nekog drugog. Mislim da necu vise tamo ici jer sam stvarno ljuta.
Nemojte me pogresno shvatiti, ne odgovaram nikoga od njih, samo sam htjela podijeliti ovo negdje. Jer izgleda da kao i svugdje kod nas, stalne musterije uzimaju zdravo za gotovo.

I sorry na dugom postu.

I da, trebam preporuku za drugi salon:D
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#1644 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by šatirana_ljubičica »

sheilak wrote: Ok, ja pocinjem imati problem s Ogledalcem. I to zbog aljkavog rada. Njihova sam musterija vec dvije godine skoro, dugo sam birala salon jer mi je bilo bitno da mi paze na kosu. Ugl, odlucila sam kosu posvijetliti pramenovima, isprva je to bilo odlicno, sad je svaki put sve gore. Ne pokrivaju izrast kako treba, urade gornji dio kose, tek kad dodjem kuci i kad se kosa spusti, vidim odzada tamne povrsine. Kosa mi je duga, svijetlija je od prirodne dosta i bitno mi je da je uredna, a s njima to nikako ne mogu postici. Predprosli puti mi je frizerka koja mi stalno radi, na moj zahtjev da mi se sredi izrast u potpunosti, uradila samo pramenove blize korijenu kose i stavila preljev. Izrast je tek ovlas pokriven. No prosli put je bio haos jer su me dali pocetnici. Djevojka radi dobro, i bit ce dobra frizerka, no fali joj iskustva, posebno pri bojama. Naime, na moj ponovni zahtjev (2 mjeseca nakon prethodne posjete), da mi se sredi izrast (koji je sad vec bio dosta velik), djevojka mi je ofarbala bukvalno pola glave crvenkasto-smedjom bojom dok je na duzinu stavila pepeljasti preljev. Rezultat je bio uzasna boja, pa je sutradan popravljala boju blanche kupkom (nakon sto se morala konzultirati sa iskusnijom kolegicom). Nakon toga sam bila doduse svjetlija, ali s crvenkastom primjesom, plus sto m je kosa sad suha. No glavni problem-izrast, odzada PONOVO nije sredila kako treba. Naravno, opet tek naknadno vidjela. Djevojku jesam nagradila za njen trud jer je na pocetku svoje karijere i nisam je zeljela obeshrabriti, ali ovo nikako nije bilo u redu.
Ogledalce je skup i za svoj novac ocekujem kvalitet i temeljit rad, a ne da moram popravljati i kod njih i kod nekog drugog. Mislim da necu vise tamo ici jer sam stvarno ljuta.
Nemojte me pogresno shvatiti, ne odgovaram nikoga od njih, samo sam htjela podijeliti ovo negdje. Jer izgleda da kao i svugdje kod nas, stalne musterije uzimaju zdravo za gotovo.

I sorry na dugom postu.

I da, trebam preporuku za drugi salon:D
Naša posla. Za cijene koje su stavili NE SMIJU sebi dozvoliti da daju mušterije početnicama a pogotovo one stalne!
Sramota, ali tako nam je u svemu..
Preporuka za drugi salon? Iskreno, strah me bilo koga preporučiti. Išla sam dugo u jedan salon, En studio, i super su stvarno, kvalitetno urade, ali bilo je i tu gafova.... Pogotovo oko naplate, nekad ti istu uslugu naplate 20 KM više a nekad 20 KM manje. Nekad, 10, nekad 30. Mislim, wtf.
I nekad im je tolika gužva da oni toliko žure da ti preostaje samo molitve upućivati da sve ispadne kako treba, pogotovo ako šta komplikovanije radiš, ne ulijevaju povjerenje baš svi.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1645 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by thekupus »

Ja kako sam upratio, gafovi se dešavaju gore u SCC-u gdje je kao brza usluga, i puno je onih učenika frizera

A gore u Himze Polovine, gdje majstor Edo šiša, ne vjerujem da se baš često dešavaju takve stvari
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1646 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Da me opet pojedini ne napadaju, koga zanima u PP da posaljem stanje moje kose, pa sami procijenite kakav je rad :D
Inace, jako sam teska osoba i musterija, ali sto platim ocekujem da bude kako sam zamislila, jer tacno znam sta hocu XD
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#1647 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by kazo »

addy_sa wrote:u hotelu Terme na Ilidzi salon gdje rade Indira i Stefan :thumbup: :thumbup:
Indira zna sisati i normalna, a on je jedan obični peder koji nema pojma o sisanju i non stop te davi nekom pričom.
Jedne prilike mi je pričao o svom bludnicenju, a rodjaku nudio da ostane kod njega :D
Poslije toga se žalilo još raje da im prica svoje pederske fantazije.
Edit: poredjenja radi skuplji je od Mahira za 30-50 KM.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1648 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by sheilak »

Nisrin wrote:Da me opet pojedini ne napadaju, koga zanima u PP da posaljem stanje moje kose, pa sami procijenite kakav je rad :D
Inace, jako sam teska osoba i musterija, ali sto platim ocekujem da bude kako sam zamislila, jer tacno znam sta hocu XD
nisrin, ne kazem ja da oni generalno lose rade, prvih nekoliko puta sam bila zaista zadovoljna, no da sebi dozvoljavaju aljkavost sto nikako ne bi smjeli za taj novac. ja nisam zaista zahtjevna musterija, primam svaku sugestiju, ne naredjujem, ne bahatim se, ne cjepidlacim ni zbog nijansi koje nikako da u potpunosti odgovaraju mojim zeljama, ni zbog sitnih greskica koje se potkradu. a mozda trebam biti upravo takva, mozda bih trebala opominjati i bahatiti se, onda se ne bi mozda usudjivali raditi ista ovlas.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1649 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by sheilak »

šatirana_ljubičica wrote:
Naša posla. Za cijene koje su stavili NE SMIJU sebi dozvoliti da daju mušterije početnicama a pogotovo one stalne!
Sramota, ali tako nam je u svemu..
Preporuka za drugi salon? Iskreno, strah me bilo koga preporučiti. Išla sam dugo u jedan salon, En studio, i super su stvarno, kvalitetno urade, ali bilo je i tu gafova.... Pogotovo oko naplate, nekad ti istu uslugu naplate 20 KM više a nekad 20 KM manje. Nekad, 10, nekad 30. Mislim, wtf.
I nekad im je tolika gužva da oni toliko žure da ti preostaje samo molitve upućivati da sve ispadne kako treba, pogotovo ako šta komplikovanije radiš, ne ulijevaju povjerenje baš svi.[/quote]

slazem se za ovo za pocetnice. razumijem da im treba iskustva, ali mimo mene. jer kako su pustili nekog da radi na musterijama ko se prije i u toku rada mora konzultirati sa iskusnijim kolegicama?

a za en studio sam isto ovo cula. hajde, raspitivat cu se ili ovdje ili u zg. neko ce uspjeti vec. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1650 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zoya »

AD Hair studio u Zagrebu (ako si vec do Hrvatske mislila ići).
Zao mi je da si imala takva iskustva u ogledalcetu.
En studio u Sarajevu izbjegavaj u širokom luku. Hem skupo, hem fušeraj teški.
Post Reply