Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1601 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

rizibizi wrote:Sta rekosmo, ko je najbolji muski frizer u gradu, ne pitam sta kosta, ali necu ni da mi prodaju m... pod bubrege i slicne sanerske fore?

Moj muz je preeezahtjevan (ima jakoo gustu kosu, jaku dlaku, crnacka mu kosa, a voli kratku kosu), ali je sada prezadovoljan kako su ga osisali, uglavnom na Trgu heroja u Hrasnom se nalazi..muski je salon :D Sisanje je 10KM, ali stvarno su ga bolje osisali, nego svi frizeri dosad...ne znam ko radi, ima ih nekoliko muskih pa jedino da pitam koje bas njega sisao..kaze da je bas dobra usluga i jako lijepo uredjen salon!
Last edited by Nisrin on 17/01/2018 15:11, edited 1 time in total.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#1602 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by rizibizi »

Tomahawk11 wrote:Šta tražiš od frizera? Mislim, kakvu frizuru?
Nešto specijalno ili neka klasična muška frizura?
Trazim normalnog frizera a ne ono na principu pokosi i cao. Ima ih ne znaju na nulu i keca masinicom osisati, on kaze gotovo ja ustanem a na sred glave dlaka ko antena kod atom mrava. Nije problem platiti musko sisanje i 10 KM, ali da onda bar ima neki razlog zasto sam toliko platio.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1603 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

rizibizi wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta tražiš od frizera? Mislim, kakvu frizuru?
Nešto specijalno ili neka klasična muška frizura?
Trazim normalnog frizera a ne ono na principu pokosi i cao. Ima ih ne znaju na nulu i keca masinicom osisati, on kaze gotovo ja ustanem a na sred glave dlaka ko antena kod atom mrava. Nije problem platiti musko sisanje i 10 KM, ali da onda bar ima neki razlog zasto sam toliko platio.
Ja se šišam kod Elvedina 18 godina, nekad radio u AS-u, pa otvorio samostalno, kod Azzuro kafića, Aleja Lipa.
Nemam zamjerki nikakvih, čovjek šiša od klasičnih frizura do zahtjevnih želja.
Prošao sam sve faze, sad je to klasična muška frizura, ali nikako da me pokosi.
Muško šišanje košta 8 KM.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#1604 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by šatirana_ljubičica »

Gdje može da se uradi keratinsko prelamanje kose ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1605 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Tomahawk11 wrote:
rizibizi wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta tražiš od frizera? Mislim, kakvu frizuru?
Nešto specijalno ili neka klasična muška frizura?
Trazim normalnog frizera a ne ono na principu pokosi i cao. Ima ih ne znaju na nulu i keca masinicom osisati, on kaze gotovo ja ustanem a na sred glave dlaka ko antena kod atom mrava. Nije problem platiti musko sisanje i 10 KM, ali da onda bar ima neki razlog zasto sam toliko platio.
Ja se šišam kod Elvedina 18 godina, nekad radio u AS-u, pa otvorio samostalno, kod Azzuro kafića, Aleja Lipa.
Nemam zamjerki nikakvih, čovjek šiša od klasičnih frizura do zahtjevnih želja.
Prošao sam sve faze, sad je to klasična muška frizura, ali nikako da me pokosi.
Muško šišanje košta 8 KM.
Zasto te zena ne sisa? :oops: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1606 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

moonca wrote: Zasto te zena ne sisa? :oops: :lol:
Jednom me žensko šišalo, gluho bilo nikad više :-?

A žema...šoša, šiša :oops:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#1607 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by rizibizi »

Pa nemoj tako odma po toj gender diskriminaciji :D . Sisaju zene, samo je stvar tehnike i iskustva.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1608 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by travar »

Zna li neko gdje se preselio onaj frizerski salon blizu pijace u Hrasnom (onaj red gdje je apoteka, pekara...)?
Mislim da se vlasnica zove Nermina.
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#1609 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bezVolana »

znate li rade li u nekom frizerskom salonu u Sa sa Nashi argan proizvodima?
Radila sam vec sa njima u BL neku plavusa frizuru i jako sam zaodovoljna, boja se ne ispira i ne postaje zuta (cak ni nakon mjeseci i mjeseci ne obnavljanja frizure) i relativno su njezni prema kosi. Inace mi je kosa tanka i nikakva tako da moram paziti..
ako ne, sta preporucujete gdje i kod koga da radim neki balajag/ombre/pramenove (nisam jos odlucila)? cijena mi nije toliko presudna obzirom da radim to svako 5 6 mjeseci
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1610 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Ma.Le.Na »

KS u BBIu ili u Merkatoru na socijalnom?
Sta je bolje?
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#1611 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by xoklix »

rizibizi wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta tražiš od frizera? Mislim, kakvu frizuru?
Nešto specijalno ili neka klasična muška frizura?
Trazim normalnog frizera a ne ono na principu pokosi i cao. Ima ih ne znaju na nulu i keca masinicom osisati, on kaze gotovo ja ustanem a na sred glave dlaka ko antena kod atom mrava. Nije problem platiti musko sisanje i 10 KM, ali da onda bar ima neki razlog zasto sam toliko platio.
Berber Lužani
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#1612 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by rizibizi »

Pretpostavljam da su to ovi u Pancicevoj, sve super samo mi nisu nikako usput.

EDIT: Vidim da se ozbiljno bave bradama, sto je za pohvalu jer pola frizera u gradu kad ga zamolis da ti sredi bradu blijedo te pogleda, a ne kontaju koja bi se lova mogla na tome ubiti da se napravi brijacnica u retro stilu, ono gdje udjes pa se brijes po sat vremena.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1613 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

bezVolana wrote:znate li rade li u nekom frizerskom salonu u Sa sa Nashi argan proizvodima?
Radila sam vec sa njima u BL neku plavusa frizuru i jako sam zaodovoljna, boja se ne ispira i ne postaje zuta (cak ni nakon mjeseci i mjeseci ne obnavljanja frizure) i relativno su njezni prema kosi. Inace mi je kosa tanka i nikakva tako da moram paziti..
ako ne, sta preporucujete gdje i kod koga da radim neki balajag/ombre/pramenove (nisam jos odlucila)? cijena mi nije toliko presudna obzirom da radim to svako 5 6 mjeseci

Ogledalce, En Style, Ljudmila Valjevac- ne znam ko jos radi :D

Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D

A Nashi sam skoro sve probala i dobri su proizvodi, nazalost kosa mi se masti istim intenzitetom i dalje...ali posljednje sto sam kupila sprej SEA SALT koji naprskam drugi dan i onda dobro osusim fenom, jer kazu da u dodiru sa toplotom djeluje i eto, izgleda manje masna. kao danas, a ne zacepljuje folikul kao samponi za suhoi pranje, koje takodjer koristim, jer se kosa ekstreeemno masti :(
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#1614 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bezVolana »

Nisrin wrote: Ogledalce, En Style, Ljudmila Valjevac- ne znam ko jos radi :D

Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D

A Nashi sam skoro sve probala i dobri su proizvodi, nazalost kosa mi se masti istim intenzitetom i dalje...ali posljednje sto sam kupila sprej SEA SALT koji naprskam drugi dan i onda dobro osusim fenom, jer kazu da u dodiru sa toplotom djeluje i eto, izgleda manje masna. kao danas, a ne zacepljuje folikul kao samponi za suhoi pranje, koje takodjer koristim, jer se kosa ekstreeemno masti :(
ogledalce ne radi sa nashijem, pisala sam im :(
ljudmila mi se cini ok, za en style sam malo skepticna
imas li kakvo ime za preporuciti? nekoga sposobnog za balajazheve i tako te stvari. obzirom da radim rijetko sve to, bitno mi je da bude kako treba..
nashi je stvarno vrh, ja se i ne sjecam kad sam radila al mislim da ima 5 mjeseci, i nema zutila samo jbg izraslo treba osvjeziti..
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#1615 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by DiA 2005 »

bezVolana wrote:
Nisrin wrote: Ogledalce, En Style, Ljudmila Valjevac- ne znam ko jos radi :D

Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D

A Nashi sam skoro sve probala i dobri su proizvodi, nazalost kosa mi se masti istim intenzitetom i dalje...ali posljednje sto sam kupila sprej SEA SALT koji naprskam drugi dan i onda dobro osusim fenom, jer kazu da u dodiru sa toplotom djeluje i eto, izgleda manje masna. kao danas, a ne zacepljuje folikul kao samponi za suhoi pranje, koje takodjer koristim, jer se kosa ekstreeemno masti :(
ogledalce ne radi sa nashijem, pisala sam im :(
ljudmila mi se cini ok, za en style sam malo skepticna
imas li kakvo ime za preporuciti? nekoga sposobnog za balajazheve i tako te stvari. obzirom da radim rijetko sve to, bitno mi je da bude kako treba..
nashi je stvarno vrh, ja se i ne sjecam kad sam radila al mislim da ima 5 mjeseci, i nema zutila samo jbg izraslo treba osvjeziti..
Ima u zgradama Tibra Stup salon koji se zove Beauty First, zovu ga i americki salon jer je vlasnica dugo vremena zivjela i radila u Americi. Oni imaju ekskluzivu kad su u pitanju Nashi Argan proizvodi. Licno iskustvo: ako hoces pramenove, ombre, sombre i sl. neces bas biti zadovoljna, a platices puno. Ako zelis istu boju na cijelu kosu, onda je to ok.
Za svaki slucaj klikni na sluzbenu FB stranicu Nashi-ja za BiH, mislim da negdje imaju navedene sve salone u koje distribuiraju proizvode.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1616 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

bezVolana wrote:
Nisrin wrote: Ogledalce, En Style, Ljudmila Valjevac- ne znam ko jos radi :D

Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D

A Nashi sam skoro sve probala i dobri su proizvodi, nazalost kosa mi se masti istim intenzitetom i dalje...ali posljednje sto sam kupila sprej SEA SALT koji naprskam drugi dan i onda dobro osusim fenom, jer kazu da u dodiru sa toplotom djeluje i eto, izgleda manje masna. kao danas, a ne zacepljuje folikul kao samponi za suhoi pranje, koje takodjer koristim, jer se kosa ekstreeemno masti :(
ogledalce ne radi sa nashijem, pisala sam im :(
ljudmila mi se cini ok, za en style sam malo skepticna
imas li kakvo ime za preporuciti? nekoga sposobnog za balajazheve i tako te stvari. obzirom da radim rijetko sve to, bitno mi je da bude kako treba..
nashi je stvarno vrh, ja se i ne sjecam kad sam radila al mislim da ima 5 mjeseci, i nema zutila samo jbg izraslo treba osvjeziti..
Pa ja u Ogledalcu bas vidjela Nashi, mozda su sad skroz presli na Kerastase koji je meni licno 10 klasa iznad Nashia...ja ti mogu poslati u PP moju sliku da vidis kako izgleda od septembra dosad moj ombre/balayage :D
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#1617 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bezVolana »

Nisrin wrote: Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D
Nisrin wrote:
Pa ja u Ogledalcu bas vidjela Nashi, mozda su sad skroz presli na Kerastase koji je meni licno 10 klasa iznad Nashia...ja ti mogu poslati u PP moju sliku da vidis kako izgleda od septembra dosad moj ombre/balayage :D
ne kontam, jesil radila sa nashi ili sa kerastase?
da, presli su na loreal. nisam ja dosad radila sa njima, posto sam nasla nashi da mi odgovara nisam se htjela dugo micati..
DiA 2005 wrote:
Ima u zgradama Tibra Stup salon koji se zove Beauty First, zovu ga i americki salon jer je vlasnica dugo vremena zivjela i radila u Americi. Oni imaju ekskluzivu kad su u pitanju Nashi Argan proizvodi. Licno iskustvo: ako hoces pramenove, ombre, sombre i sl. neces bas biti zadovoljna, a platices puno. Ako zelis istu boju na cijelu kosu, onda je to ok.
Za svaki slucaj klikni na sluzbenu FB stranicu Nashi-ja za BiH, mislim da negdje imaju navedene sve salone u koje distribuiraju proizvode.
pisala sam njima vec, dali su mi spisak salona koji rade sa njima. meni bi trebalo oboje - sposoban frizer i dobri proizvodi. na kraju krajeva kontam otici u ogledalce, potso mi se cini da dobro rade. ali eto, ako bih uspjela naci i nashi bila bih zadovoljnija :D

hvala svima
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1618 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

bezVolana wrote:
Nisrin wrote: Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D
Nisrin wrote:
Pa ja u Ogledalcu bas vidjela Nashi, mozda su sad skroz presli na Kerastase koji je meni licno 10 klasa iznad Nashia...ja ti mogu poslati u PP moju sliku da vidis kako izgleda od septembra dosad moj ombre/balayage :D
ne kontam, jesil radila sa nashi ili sa kerastase?
da, presli su na loreal. nisam ja dosad radila sa njima, posto sam nasla nashi da mi odgovara nisam se htjela dugo micati..

Ja sam isto sa Nashi radila, ali znam za Kerastase da su vrhunski, nisu dzaba preskupi proizvodi :D
eyduh
Posts: 84
Joined: 12/06/2013 19:42
Location: sarajevo

#1619 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by eyduh »

bezVolana wrote:
Nisrin wrote: Ogledalce, En Style, Ljudmila Valjevac- ne znam ko jos radi :D

Ja sam radila nekad u septembru balayage sa Nashi proizvodima- hidrogen i blans i zadovoljna sam kako je ispalo..prelivi takodjer Nashi, jos uvijek je boja lijepa i nije narandzasta nimalo..:D Uskoro cu ponoviti ombre, jer nisam dugo, zivio ombre :D

A Nashi sam skoro sve probala i dobri su proizvodi, nazalost kosa mi se masti istim intenzitetom i dalje...ali posljednje sto sam kupila sprej SEA SALT koji naprskam drugi dan i onda dobro osusim fenom, jer kazu da u dodiru sa toplotom djeluje i eto, izgleda manje masna. kao danas, a ne zacepljuje folikul kao samponi za suhoi pranje, koje takodjer koristim, jer se kosa ekstreeemno masti :(
ogledalce ne radi sa nashijem, pisala sam im :(
ljudmila mi se cini ok, za en style sam malo skepticna
imas li kakvo ime za preporuciti? nekoga sposobnog za balajazheve i tako te stvari. obzirom da radim rijetko sve to, bitno mi je da bude kako treba..
nashi je stvarno vrh, ja se i ne sjecam kad sam radila al mislim da ima 5 mjeseci, i nema zutila samo jbg izraslo treba osvjeziti..
benjamin koji radi u salonu image je odlican. radila sam kod njega balayage i stvarno je profesionalac... prvo porazgovara s tobom do u detalj sta bi htjela, pa tek krene da radi. poslije njega sam se sisala u drugim salonima i svi su mi pohvalili pramenove tako ga toplo preporucujem
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#1620 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bezVolana »

eyduh wrote:
benjamin koji radi u salonu image je odlican. radila sam kod njega balayage i stvarno je profesionalac... prvo porazgovara s tobom do u detalj sta bi htjela, pa tek krene da radi. poslije njega sam se sisala u drugim salonima i svi su mi pohvalili pramenove tako ga toplo preporucujem
hvala !
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1621 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by she+ »

eyduh wrote:benjamin koji radi u salonu image je odlican.
u kojem je od ovih salona, vidim da ih je pet u gradu http://www.image.ba/v2/index.php/nai-saloni

ps. ja sam 2x radila pramenove u Ogledalcu ali nisam zadovoljna jer vuku na crveno/narančasto.. tamna mi je kosa, ni ne želim plavo, samo neke hladne/pepljaste/prirodnije tonove smeđe :(

ovako nešto
Image
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1622 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by azurna_obala »

Jel ko bio skoro kod Ensara?

Naručila sam se za šišanje, kosa ide u nepovrat i kratko :mrgreen:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1623 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CherryLips »

she+ wrote:
eyduh wrote:benjamin koji radi u salonu image je odlican.
u kojem je od ovih salona, vidim da ih je pet u gradu http://www.image.ba/v2/index.php/nai-saloni

ps. ja sam 2x radila pramenove u Ogledalcu ali nisam zadovoljna jer vuku na crveno/narančasto.. tamna mi je kosa, ni ne želim plavo, samo neke hladne/pepljaste/prirodnije tonove smeđe :(

ovako nešto
Image
Benjo je u salonu u ul Zelenih beretki , preko puta pravoslavne crkve
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1624 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by she+ »

CherryLips wrote:Benjo je u salonu u ul Zelenih beretki , preko puta pravoslavne crkve
hvala!
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#1625 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bezVolana »

she+ wrote:
hvala!
aj javi kako si zadovoljna :)
Post Reply