Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1551 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Dr Baltazar »

Kataklinger wrote:Gdje se nalazi taj Alen? Kakve su mu cijene? Ne zalim platit, ali smuci mi se kad bacim negdje lijepu svotu za par minuta handrenja oko glave. Jednom kod Sabica isao na sisanje pred neki event, bolje da sam 25KM ubacio u sergiju. Haos lose bilo.
U Robotu kod socijalnog. 15 KM je šišanje kod njega, kod ostalih njegovih radnika je jeftinije. Moraš se naručiti za termin. Ili su gužve ogromne (a uvijek ima ljudi samo ne znam je li baš u toj mjeri da nekad po 5-6 dana čekam za termin) ili on radi kad mu je ćejf, to ne znam. On stvarno detaljno šiša i cilj mu je da sve bude na mjestu :thumbup:
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#1552 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Klotzina »

Zoya wrote:Pa ja ne znam nesto puno za taj olaplex. Eto napiši nam ovdje. I napiši ime tog koloriste a i broj. Šta fali.
Mislio sam u pp da ne ispadne reklama ali evo,on inace radi kao edukator,regionalni tehničar Subrina profesionalne linije koji u cijeloj BiH prezentira i edukuje svoje kolege iz oblasti kolorizacije.

link o salonu ... http://friz.ba/studio-besic-moderni-sal ... ti-lijepo/

A evo kako izgledaju edukacije ...http://friz.ba/u-sarajevu-odrzana-frize ... p-subrina/

http://friz.ba/u-sarajevu-odrzana-frize ... fessional/
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1553 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by triple mama »

Cherry-Cherry wrote:
Coconut wrote:
Cherry-Cherry wrote:Obzirom da je suha, treba ti hidranto pakovanje, recimo macadamia ili garnierova maslina. Nemoj stavljati ulja, samo zatvore dlaku, pa nakon nekog vremena kosa izgleda kao naelektrisana lopta. I jednom u deset dana proteinsko pakovanje, recimo crni BC, šteta pa kod nas nema Davines, jer je to najbolja proteinska maska. I neki dobar leave in pored dobre njege, recimo macadamia creame leave in. Baš lijepo zagladi.
Šampon bez sls-a i silikona, npr Balein za bebe.
garant si aktivna i na ani. :D tamo uzdizu u nebesa maslinu i macadamiu.

Po meni je bolje uloziti u jednu masku ali kvalitetnu tipa Kerastase nutritive magistral, nego skupljat njih 10
Nisam aktivna, odem povremeno. A ovo je sve iz iskustva. Nema šta nisam probala od pakovanja.
Jeste, bolje je uzeti jedno profi pakovanje, nego deset sa bezveznim sastavom. Meni je macadamia stvarno odlična. Nakon prženja kose blanšom i raznim otrovima, macadamia mi je spasila kosu.
Davines je priča za sebe. :thumbup:

uzasno mi kosa opada i to posebno od kad se farbam u plavo...i povremenko koristim ricinusovo ili kokosovo ulje kao masku, ali vidim da ste gore napisali da ih ne treba koristiti jer zatvore dlaku, a negdje sam procital ai valjda te folikule i ne raste kosa...ili sam ja nesto pogresno shvatila?
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#1554 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ilkbahar »

Da li iko zna gdje se moze uraditi oliplex tretman u Sarajevu i koja je cijena?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1555 Re: RE: Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

ilkbahar wrote:Da li iko zna gdje se moze uraditi oliplex tretman u Sarajevu i koja je cijena?
Imaš ogledalce, salon kod Vannia blizu ekonomskog fakulteta...u principu svaki moderniji salon bi to trebao da ima. Cijene su oko 30 do 50km.
zlovarivo
Posts: 2
Joined: 04/11/2016 08:25

#1556 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by zlovarivo »

Preporuka za šišanje i bojanje. Radi se o kovrčavoj kosi koju bojim u plavo. Voljela bih da frizer zna s kovrčavom kosom i da ju malo oblikuje jer ju puštam već dugo i ne želim da mi netko eksperimentira na glavi. Također bi voljela i neki tretman jer je kosa malo isušena od bojanja. Cijena nije toliko bitna, naravno da ne želim da me netko pljačka ali kvalitet mi je na prvom mjestu, bez obzira na cijenu.
eyduh
Posts: 84
Joined: 12/06/2013 19:42
Location: sarajevo

#1557 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by eyduh »

Prošla sam nasumice kroz temu, čini mi se da je studio EN u scc-u najbolji što se tiče farbanja kose, ali opet da pitam za preporuku frizerskog gdje znaju modernije tehnike farbanja kose i koriste olaplex. Što se tiče šišanja, imam svoj mahalski salon blizu markala gdje se ošišam za 10km ali nije mi se ni jednom desilo da izađem nezadovoljna, ali s obzirom da mi je prirodna boja tamno-smeđa a farbam se u svijetlo-plavu ipak bih htjela otići kod nekoga ko ima iskustva i neće mi spaliti kosu.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1558 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by manekenka u penziji »

Image saloni koriste Olaplex.

Nisam se nikada farbala ali za sisanje od srca preporučujem Mersihu u salonu na Socijalnom.


Mislim da je farbanje oko 80ak KM. Sisanje ide od 24 do možda 30 sa feniranjem. Žara jeste, ali bar ne izađem kao pokisla kokoš iz salona.
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#1559 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moja tetka »

govorimo li o najboljem frizerskom salonu ili o dobrom ili najboljem, a cijenom prihvatljivom frizeru :izet:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#1560 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by DiA 2005 »

zlovarivo wrote:Preporuka za šišanje i bojanje. Radi se o kovrčavoj kosi koju bojim u plavo. Voljela bih da frizer zna s kovrčavom kosom i da ju malo oblikuje jer ju puštam već dugo i ne želim da mi netko eksperimentira na glavi. Također bi voljela i neki tretman jer je kosa malo isušena od bojanja. Cijena nije toliko bitna, naravno da ne želim da me netko pljačka ali kvalitet mi je na prvom mjestu, bez obzira na cijenu.

Ja sam se neki dan po prvi put osisala i ofarbala u frizerskom salonu Glamur u Kolodvorskoj. Isla sam doslovno na srecu nakon brojnih razocarenja po drugim salonima, i mogu ti reci da sam pozitivno iznenadjena.
Frizeraj nije izvikan, nista fancy niti glamurozno, ali mi se cini da znaju znanje. Mene je radio Mirso, a imas i Seve koja je do nedavno radila u Magic by Aida, a sada radi tu. Koga god da izaberes, mislim da neces pogrijesiti.
Eh, zasto sve ovo pisem...Pa kada sam ja bila radili su djevojku sa predivnom cickavom kosom, izasla je zadovoljna :-D
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#1561 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by badalpur »

Evo jedna antipreporuka. Ni slučajno ne ulazite u salon Ko te šiša na Grbavici ako želite išta ozbiljnije raditi. U životu me niko lošije uradio.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1562 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by konektovan »

badalpur wrote:Evo jedna antipreporuka. Ni slučajno ne ulazite u salon Ko te šiša na Grbavici ako želite išta ozbiljnije raditi. U životu me niko lošije uradio.

Muski ili zeMski frizer?! :D

Cuj, ko te šiša?! :lol: :lol: :lol:
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#1563 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by badalpur »

konektovan wrote:
badalpur wrote:Evo jedna antipreporuka. Ni slučajno ne ulazite u salon Ko te šiša na Grbavici ako želite išta ozbiljnije raditi. U životu me niko lošije uradio.

Muski ili zeMski frizer?! :D

Cuj, ko te šiša?! :lol: :lol: :lol:
I muški i ženski. Šuti, plačem danima :sad: :sad:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1564 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kataklinger »

/
Last edited by Kataklinger on 08/06/2017 01:50, edited 1 time in total.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1565 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kataklinger »

/
Last edited by Kataklinger on 08/06/2017 01:50, edited 1 time in total.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#1566 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by adda_sa »

Nisrin wrote:
studentica21 wrote:Da li je neko probao vec ovaj sampon http://ustedite.ba/artikal/27576/bc-cud ... osu-200-ml
Imam uzasno tanku kosu i bas joj treba volumena,... Probala sam sve moguće sampone i nista :? i naravno ako imate kakvu preporuku super bi bilo :-D

Bonacure sam ja koristila, ali neki drugi...dobri su! Nista specijalno ali OK-.-
Ja imam problem sa masnom kosom, danas operem, sutra vec masna, NISTA NA SVIJETU mi nije pomoglo, od luka, sirceta, sampona, trava, caja...nista, samim tim tanka je dlaka, kosa je opala nenormalno i nema volumena...
Volumen imam JEDINO kada je susim tako da glavu okrenem prema dole i onda je susim fenom sa svih strana i taj cijeli dan kosa bude puna volumena...drugacije nikako :D
Taj sam savjet pokupila od frizerke...ako je operes navece tako je osusi i onda dok drzis glavu nagnutu prema dole zavezi lagano rep na sred glave, ali skroz lagano, bez da stezes jer ce ostati obrisi gumice...eto :D
jesi uspjela sta od hemikalija skontati za kosu? moja je identicna ovakva.a takvo feniranje vec praktikujem. stim da mi je mrsko svaki dan je prati, dan kada operem nosim spustenu, sutra u rep, i onda opet pranje :( :-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1567 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

adda_sa wrote:
Nisrin wrote:
studentica21 wrote:Da li je neko probao vec ovaj sampon http://ustedite.ba/artikal/27576/bc-cud ... osu-200-ml
Imam uzasno tanku kosu i bas joj treba volumena,... Probala sam sve moguće sampone i nista :? i naravno ako imate kakvu preporuku super bi bilo :-D

Bonacure sam ja koristila, ali neki drugi...dobri su! Nista specijalno ali OK-.-
Ja imam problem sa masnom kosom, danas operem, sutra vec masna, NISTA NA SVIJETU mi nije pomoglo, od luka, sirceta, sampona, trava, caja...nista, samim tim tanka je dlaka, kosa je opala nenormalno i nema volumena...
Volumen imam JEDINO kada je susim tako da glavu okrenem prema dole i onda je susim fenom sa svih strana i taj cijeli dan kosa bude puna volumena...drugacije nikako :D
Taj sam savjet pokupila od frizerke...ako je operes navece tako je osusi i onda dok drzis glavu nagnutu prema dole zavezi lagano rep na sred glave, ali skroz lagano, bez da stezes jer ce ostati obrisi gumice...eto :D
jesi uspjela sta od hemikalija skontati za kosu? moja je identicna ovakva.a takvo feniranje vec praktikujem. stim da mi je mrsko svaki dan je prati, dan kada operem nosim spustenu, sutra u rep, i onda opet pranje :( :-)
Bojim se da nam nema pomoci :( Ja sinoc oprala, danas OK, sutra ujutro je masna i onda naprscem Balea sampom za suho pranje i pranje navece...:S
Dosadilo je bas ali kao da imam izbora..
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#1568 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by adda_sa »

Nisrin wrote:
adda_sa wrote:
Nisrin wrote: Bonacure sam ja koristila, ali neki drugi...dobri su! Nista specijalno ali OK-.-
Ja imam problem sa masnom kosom, danas operem, sutra vec masna, NISTA NA SVIJETU mi nije pomoglo, od luka, sirceta, sampona, trava, caja...nista, samim tim tanka je dlaka, kosa je opala nenormalno i nema volumena...
Volumen imam JEDINO kada je susim tako da glavu okrenem prema dole i onda je susim fenom sa svih strana i taj cijeli dan kosa bude puna volumena...drugacije nikako :D
Taj sam savjet pokupila od frizerke...ako je operes navece tako je osusi i onda dok drzis glavu nagnutu prema dole zavezi lagano rep na sred glave, ali skroz lagano, bez da stezes jer ce ostati obrisi gumice...eto :D
jesi uspjela sta od hemikalija skontati za kosu? moja je identicna ovakva.a takvo feniranje vec praktikujem. stim da mi je mrsko svaki dan je prati, dan kada operem nosim spustenu, sutra u rep, i onda opet pranje :( :-)
Bojim se da nam nema pomoci :( Ja sinoc oprala, danas OK, sutra ujutro je masna i onda naprscem Balea sampom za suho pranje i pranje navece...:S
Dosadilo je bas ali kao da imam izbora..
znaci identicna situacija kao kod mene. dodjavola :roll:
ja sam primjetila da se nesta manje masti kada ne jedem nis masno, i kada je ne diram uopste.znaci nista ceskanja, provlacenjem ruku kroz kosu itd. al ne moze ni to dugo
User avatar
S@din
Posts: 137
Joined: 08/06/2009 23:52

#1569 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by S@din »

Molim vas preporuka za salon, obično je u pitanju samo feniranje, imam jako jaku i gustu kosu, pa iz iskustva mi je najvažnije kvalitet fena...

Ako je fen dobar i učenica koja se potrudi može mi odlično izravnati i smanjiti volumen kose bez posljedica...

Da sumiram, treba mi salon koji ima kvalitetne fenove i više radnica, da mogu često otići na feniranje bez naručivanja, jer sam uvijek u stisci s vremenom, hvala unaprijed na savjetima iz iskustva...
User avatar
Gretta
Posts: 322
Joined: 08/12/2013 18:55

#1570 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Gretta »

Ima li neko iskustvo sa frizerskim salonom Feniks na Ilidži? Kakve su cijene frizura, na slikama se frizure čine super.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1571 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by moonca »

Duga kosa najednostavnije za odrzavati -sama se sisam , farbam , feniram.

Saloni me izludjuju - voda za vratom, sprzi me fenom, cupanje ..jos im platis. :koja:
lady____
Posts: 163
Joined: 02/03/2008 14:26

#1572 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by lady____ »

Preporuka za salon za neku jednostavnu frizuricu da nisu žara cijene?
Često mi zatreba nesto brzinski, a skoro platih 40KM za obicnu pundzu i to mi je definitivno previse. :-)
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#1573 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by UterivacDugoga »

A sta je sa onim salonom Ade Karisika?
On sisa i uredjuje ove poznate,Lepu Brenu i tako te dame?

Valja,ne valja? Iskustva?
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1574 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by konektovan »

UterivacDugoga wrote:A sta je sa onim salonom Ade Karisika?
On sisa i uredjuje ove poznate,Lepu Brenu i tako te dame?

Valja,ne valja? Iskustva?
Studio Morgan, Vojnicko polje. Ako nisi poznat, sisa te halapucija. :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1575 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by sheilak »

hajde da pitam ovdje, da ne otvaram temu. (I sorry, ako je vec odgovoreno pitanje)

koje maske za kosu preporucujete sad ljeti, zbog mora i sunca? i kako stitite kosu na plazi?
Post Reply