Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1501 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

I ja koristim od masline Garnierov sampon i savršen mi je. Probam regenerator isto.

Moja sestra je koristila neki od meda za ekstremno suhu kosu. Ali ona je blajhana plavuša. Najbolje bi bilo da odeš kod njih i objasniš svoj tip kose. Oni će ti preporučiti par sampona i ti odaberi najbolji.

Tako sam i ja došla ko laik i tražila sapun za suhu kožu lica. Djevojka mi dala jedan od čokolade i cimeta i nikad mi se više ne peruta lice kao ranije.
Sretno i javi rezultate.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
User avatar
thekupus
Posts: 6811
Joined: 25/06/2011 22:38

#1502 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by thekupus »

Ne koristim nikad Garnier cisto zbog njihove ukljucenosti u financiranje i opremanje IDF-a

Mislim da se na nasem trzistu mogu kupiti jednako kvalitetni i kvalitetniji proizvodi drugih proizvodjaca
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1503 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by CherryLips »

Je li ko probao BC maske za kosu,kakve su?
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1504 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

CherryLips wrote:Je li ko probao BC maske za kosu,kakve su?
Nisam još, kupila sam onu crvenu, jer tu najviše hvale. Javim kad isprobam.
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1505 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

ja kupila danas ljubičastu, jedva čekam da probam, hvale ih baš posebno ovu, crnu i repair rescue crvenu. :)
beatfreak
Posts: 470
Joined: 31/05/2011 12:38

#1506 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by beatfreak »

Izvinite ako je bilo pitanje, nisam listala iskreno,

Zna li i je li neka od vas radila baylayage i znate li mozda cijenu, srednja duzina, do ramena :)

Hvala
Last edited by beatfreak on 28/08/2016 09:29, edited 1 time in total.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1507 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

I meni treba dobar salon za balayage i olaplex. [emoji102] [emoji102] [emoji102]
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1508 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Je li olaplex stvarno dobar ili je ubleha? Je li nakon nekoliko mjeseci prestaje dejstvo ili traje?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1509 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Sve to zavisi od kose do kose. Kolegica mi je to uradila i bilo joj je super 3 mjeseca. I onda je ponovo uradila.

Da li je dobro Ogledalce za Balayage i Olaplex?
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1510 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

Ogledalce je dobro, ali sam čula da je baš skupo.

Inače, bila sam na olaplexu kao samostalnom tretmanu i kosa je bila ista kao i prije, nešto kontam da je kosa mrtva i takva je kakva jeste, sve što stavljamo na nju je privremena šminka, kao kad natapiraš tanku kosu pa bude 'gusta' do idućeg pranja.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1511 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Tako nam je kako nam je. Mada meni je više stalno da mi dobro urade balayage, bar bi ljepše izgledalo. [emoji5]
beatfreak
Posts: 470
Joined: 31/05/2011 12:38

#1512 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by beatfreak »

Da, za Ogledalce znam da je skupo...moja kolegica je kod njkih radila balayage i pitah je koliko je platila, kaze ona 110 bez tog olaplex koji kosta dodatnih 30 maraka...njoj je doduse kosa prilicno diga, do ispod grudi...
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1513 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

esmasaric wrote:I ja koristim od masline Garnierov sampon i savršen mi je. Probam regenerator isto.

Moja sestra je koristila neki od meda za ekstremno suhu kosu. Ali ona je blajhana plavuša. Najbolje bi bilo da odeš kod njih i objasniš svoj tip kose. Oni će ti preporučiti par sampona i ti odaberi najbolji.

Tako sam i ja došla ko laik i tražila sapun za suhu kožu lica. Djevojka mi dala jedan od čokolade i cimeta i nikad mi se više ne peruta lice kao ranije.
Sretno i javi rezultate.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Uzela sam u Lush-u Trichomaniu i ništa, kosa mi još gora :place1: , nekakva sva ukočena i suha. Kad stavim masku ona samo ko da sklizne s kose. Ne znam šta da radim, da li da probam neki drugi ili da se vratim ovim normalnim šamponima?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1514 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

leki hz wrote:
esmasaric wrote:I ja koristim od masline Garnierov sampon i savršen mi je. Probam regenerator isto.

Moja sestra je koristila neki od meda za ekstremno suhu kosu. Ali ona je blajhana plavuša. Najbolje bi bilo da odeš kod njih i objasniš svoj tip kose. Oni će ti preporučiti par sampona i ti odaberi najbolji.

Tako sam i ja došla ko laik i tražila sapun za suhu kožu lica. Djevojka mi dala jedan od čokolade i cimeta i nikad mi se više ne peruta lice kao ranije.
Sretno i javi rezultate.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Uzela sam u Lush-u Trichomaniu i ništa, kosa mi još gora :place1: , nekakva sva ukočena i suha. Kad stavim masku ona samo ko da sklizne s kose. Ne znam šta da radim, da li da probam neki drugi ili da se vratim ovim normalnim šamponima?
Nisam sve pratila, jel trazis nesto za suhu ostecenu kosu?
Da li ti je kosa duga, kratka?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1515 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

Hmmm.. Ne znam. Možda ti jednostavno ne odgovaraju...mada inače ti proizvodi svima odgovaraju jer su na prirodnoj bazi [emoji53] [emoji53] mislim bar ne bi trebali uništit kosu.

Žao mi je. Mislim da je bolje da se onda vratiš na staro. Ne znam da uradiš dobar keratin tretman? Ja sam radila...ali nisam kod dobrog frizera pa mi je samo trajao do slijedećeg pranja. Inače sam čula da to traje do 4-5 mjeseci. I kosa mi je, pa do slijedećeg pranja, bila sjajna i jaka...onda mi je opet poludjela.

Ne znam. Sretno. I ako ćeš negdje raditi te tretmane, dobro provjeri kod koga [emoji4]
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1516 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

semmy wrote:
leki hz wrote:
esmasaric wrote:I ja koristim od masline Garnierov sampon i savršen mi je. Probam regenerator isto.

Moja sestra je koristila neki od meda za ekstremno suhu kosu. Ali ona je blajhana plavuša. Najbolje bi bilo da odeš kod njih i objasniš svoj tip kose. Oni će ti preporučiti par sampona i ti odaberi najbolji.

Tako sam i ja došla ko laik i tražila sapun za suhu kožu lica. Djevojka mi dala jedan od čokolade i cimeta i nikad mi se više ne peruta lice kao ranije.
Sretno i javi rezultate.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Uzela sam u Lush-u Trichomaniu i ništa, kosa mi još gora :place1: , nekakva sva ukočena i suha. Kad stavim masku ona samo ko da sklizne s kose. Ne znam šta da radim, da li da probam neki drugi ili da se vratim ovim normalnim šamponima?
Nisam sve pratila, jel trazis nesto za suhu ostecenu kosu?
Da li ti je kosa duga, kratka?
Suhu kosu imam, paž kratki, naprijed valovita, poludi kad je vlaga.
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1517 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

esmasaric wrote:Hmmm.. Ne znam. Možda ti jednostavno ne odgovaraju...mada inače ti proizvodi svima odgovaraju jer su na prirodnoj bazi [emoji53] [emoji53] mislim bar ne bi trebali uništit kosu.

Žao mi je. Mislim da je bolje da se onda vratiš na staro. Ne znam da uradiš dobar keratin tretman? Ja sam radila...ali nisam kod dobrog frizera pa mi je samo trajao do slijedećeg pranja. Inače sam čula da to traje do 4-5 mjeseci. I kosa mi je, pa do slijedećeg pranja, bila sjajna i jaka...onda mi je opet poludjela.

Ne znam. Sretno. I ako ćeš negdje raditi te tretmane, dobro provjeri kod koga [emoji4]
Možda da probam još ovaj sa arganovim uljem.
S ovim mi je kosa bila ok, ali je nemam više
Image
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1518 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by esmasaric »

I moja je ista. Samo ja imam duži paž malo preko ramena. Čak i sa šamponom koji smiri situaciju na 80% dobrog izgleda, ipak se vrhovi svuda našepure i gore se nadigne pokoja dlačica.

Mada se situacija popravila dosta. Osjećam se grozno kada idem gradom i puše vjetar a prolaze djevojke ravne opeglane sjajne kose a ja izgledam ko Einstein rasčerupana na sve strane. [emoji28]

Ako otkriješ nešto što 100% djeluje javljaj. Ja sam samo skontala da kosu ne perem često, jer već treći dan izgleda normalno. Pravo se slabo masti. [emoji53]
User avatar
leki hz
Posts: 590
Joined: 09/09/2011 21:08

#1519 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by leki hz »

esmasaric wrote:I moja je ista. Samo ja imam duži paž malo preko ramena. Čak i sa šamponom koji smiri situaciju na 80% dobrog izgleda, ipak se vrhovi svuda našepure i gore se nadigne pokoja dlačica.

Mada se situacija popravila dosta. Osjećam se grozno kada idem gradom i puše vjetar a prolaze djevojke ravne opeglane sjajne kose a ja izgledam ko Einstein rasčerupana na sve strane. [emoji28]

Ako otkriješ nešto što 100% djeluje javljaj. Ja sam samo skontala da kosu ne perem često, jer već treći dan izgleda normalno. Pravo se slabo masti. [emoji53]
Isti slučaj, u kući mi bude super frizura, izađem napolje pogotovo kad je kiša, totalno pomahnita :lol: . Javim, ako šta nađem ;-) .
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1520 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

leki hz wrote:
esmasaric wrote:I moja je ista. Samo ja imam duži paž malo preko ramena. Čak i sa šamponom koji smiri situaciju na 80% dobrog izgleda, ipak se vrhovi svuda našepure i gore se nadigne pokoja dlačica.

Mada se situacija popravila dosta. Osjećam se grozno kada idem gradom i puše vjetar a prolaze djevojke ravne opeglane sjajne kose a ja izgledam ko Einstein rasčerupana na sve strane. [emoji28]

Ako otkriješ nešto što 100% djeluje javljaj. Ja sam samo skontala da kosu ne perem često, jer već treći dan izgleda normalno. Pravo se slabo masti. [emoji53]
Isti slučaj, u kući mi bude super frizura, izađem napolje pogotovo kad je kiša, totalno pomahnita :lol: . Javim, ako šta nađem ;-) .
Probaj iz ove kolekcije masku
https://www.labiosthetique.com/journal/ ... /dry-hair/
a sampon iz ove kolekcije
https://www.labiosthetique.com/shampoo-anti-frizz

tako ces napraviti kombinaciju maska za suhu kosu i sampon za neukrotivu kosu i za duze trajanje frizure
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1521 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

Ma kakav labiostetik, kerastase je najbolji.
Maska na http://www.feelunique.com kosta oko 60 KM, a sampon oko 40
Ima linija discipline- za neukrotivu kosu :) a dobar je i oleorelax serum
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1522 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Obzirom da je suha, treba ti hidranto pakovanje, recimo macadamia ili garnierova maslina. Nemoj stavljati ulja, samo zatvore dlaku, pa nakon nekog vremena kosa izgleda kao naelektrisana lopta. I jednom u deset dana proteinsko pakovanje, recimo crni BC, šteta pa kod nas nema Davines, jer je to najbolja proteinska maska. I neki dobar leave in pored dobre njege, recimo macadamia creame leave in. Baš lijepo zagladi.
Šampon bez sls-a i silikona, npr Balein za bebe.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1523 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

Cherry-Cherry wrote:Obzirom da je suha, treba ti hidranto pakovanje, recimo macadamia ili garnierova maslina. Nemoj stavljati ulja, samo zatvore dlaku, pa nakon nekog vremena kosa izgleda kao naelektrisana lopta. I jednom u deset dana proteinsko pakovanje, recimo crni BC, šteta pa kod nas nema Davines, jer je to najbolja proteinska maska. I neki dobar leave in pored dobre njege, recimo macadamia creame leave in. Baš lijepo zagladi.
Šampon bez sls-a i silikona, npr Balein za bebe.
garant si aktivna i na ani. :D tamo uzdizu u nebesa maslinu i macadamiu.

Po meni je bolje uloziti u jednu masku ali kvalitetnu tipa Kerastase nutritive magistral, nego skupljat njih 10
[Emma]
Posts: 350
Joined: 25/07/2012 01:25

#1524 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by [Emma] »

A po meni je ogroman luksuz dati 60 maraka na šampon ili masku i mislim da rijetki pojedinci samo mogu to priuštiti. I po meni je maslina vrhunska maska, makadamia mi je već srednja žalost.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1525 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Coconut wrote:
Cherry-Cherry wrote:Obzirom da je suha, treba ti hidranto pakovanje, recimo macadamia ili garnierova maslina. Nemoj stavljati ulja, samo zatvore dlaku, pa nakon nekog vremena kosa izgleda kao naelektrisana lopta. I jednom u deset dana proteinsko pakovanje, recimo crni BC, šteta pa kod nas nema Davines, jer je to najbolja proteinska maska. I neki dobar leave in pored dobre njege, recimo macadamia creame leave in. Baš lijepo zagladi.
Šampon bez sls-a i silikona, npr Balein za bebe.
garant si aktivna i na ani. :D tamo uzdizu u nebesa maslinu i macadamiu.

Po meni je bolje uloziti u jednu masku ali kvalitetnu tipa Kerastase nutritive magistral, nego skupljat njih 10
Nisam aktivna, odem povremeno. A ovo je sve iz iskustva. Nema šta nisam probala od pakovanja.
Jeste, bolje je uzeti jedno profi pakovanje, nego deset sa bezveznim sastavom. Meni je macadamia stvarno odlična. Nakon prženja kose blanšom i raznim otrovima, macadamia mi je spasila kosu.
Davines je priča za sebe. :thumbup:
Post Reply