Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#1101 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by badalpur »

ja nisam ja wrote:Gdje najbezbolnije za kosu iz tamno smedje preci u svijetlo smedju?Koji frizer to radi a ne unisti kosu?
Nije tačno da ti se kosa mora oštetiti, jer danas frizeri uglavnom rade dekolorizaciju, koja nije isto što i blajhanje. Ja sam to sama sebi kući radila, u Frizerlandu kupila dekolorizator i željenu boju. Nijedna dlaka mi se nije oštetila :D ...Naravno, ne preporučujem ti da to radiš sama, nije svakome ista kosa.
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#1102 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ »

I ja sam tako mislila i oba frizera kod kojih sam isla su rekli da te kreme za skidanje boje ne ostecuju kosu. I meni se cinilo da nije nakon dekolorizacije, ali mi se kosa drasticno promijenila nakon mjesec dana, a s obzirom da nisam nista koristila (peglu, figaro i slicno) nema sta drugo biti nego posljedica dekolorizacije. Dok se nisam skroz na paz osisala nije se ni oporavila. A dva puta sam radila kod dva razlicita frizera i oba puta mi se isto desilo. Tako da vise u te novije preparate i tretmane ne vjerujem. Ali eto probaj, nadam se da je to samo kod mene bio slucaj. :wink:
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#1103 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ja nisam ja »

Meni je ionako dosta tretirana i ostecena pa se bojim to da radim.Zato pitam
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#1104 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ »

Ja ti onda ne bih preporucila jer je meni bila bas zdrava i lijepa dok nisam uradila dekolorizaciju. Mozda ti je najbolje poceti sa pramenovima pa postepeno preci.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#1105 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ja nisam ja »

I pramenovi su hemija a povrsina kose mi je najvise ostecena
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1106 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

ja nisam ja wrote:Meni je ionako dosta tretirana i ostecena pa se bojim to da radim.Zato pitam
nema potrebe da se bojis bilo sta radit ali moras otic pravom majstoru. meni je edo na breci 2x skidao boju u 2 mjeseca ( u januaru i februaru ) i kosa mi se nimalo nije ostetila a prirodna sam crnka i farbali su me dugo u tamno smedje-zlatnu boju. htjedoh promjenu i dobih je. naravno moras i njegovati kosu da bi bila i ostala zdrava a to ti sve oni u salonu mogu preporuciti sta i kako.

ovu boju sad imam i prezadovoljna sam... i da za one koji peru kosu svaka dva dana moja kosa je oprana 4 dana prije nego sam je uslikala :D

Image

Image
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#1107 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ja nisam ja »

semmy wrote:
ja nisam ja wrote:Meni je ionako dosta tretirana i ostecena pa se bojim to da radim.Zato pitam
nema potrebe da se bojis bilo sta radit ali moras otic pravom majstoru. meni je edo na breci 2x skidao boju u 2 mjeseca ( u januaru i februaru ) i kosa mi se nimalo nije ostetila a prirodna sam crnka i farbali su me dugo u tamno smedje-zlatnu boju. htjedoh promjenu i dobih je. naravno moras i njegovati kosu da bi bila i ostala zdrava a to ti sve oni u salonu mogu preporuciti sta i kako.

ovu boju sad imam i prezadovoljna sam... i da za one koji peru kosu svaka dva dana moja kosa je oprana 4 dana prije nego sam je uslikala :D

Image

Image
PREKRASNO! Iz crne si za koliko dobila ovako lijepo plavu? Ima li broj telefona taj Edo kakko ga naci?
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#1108 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ »

I meni je divna kosa kada me isfenira frizer i reklo bi se da nije nimalo ostecena ali kada je ja operem onda se itekako vide ostecenja od dekolorizacije.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1109 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

MrsJ wrote:I meni je divna kosa kada me isfenira frizer i reklo bi se da nije nimalo ostecena ali kada je ja operem onda se itekako vide ostecenja od dekolorizacije.
njegujes li kosu, radis li tretmane za obnovu kose???? ako je samo operes i stavis masku ili sta vec iz dm-a, cm-a ili sta ja znam odakle naravno da ce ti biti ostecena. feniram se samo u salonu jer je imam na izvoz pa se slomim dok je operem a kamoli da je jos feniram i oni vode brigu o tretmanima kad mi sta treba. desilo se jednom da sam je morala sam oprati i bila je odlicna i tada, cak je nisam ni fenirala nego samo osusila i perfektno zdrava... hvala cijelom timu salona en studio i na breci i u scc-u jer sam u oba salona redovna kako kad mi je pri ruci.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#1110 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ja nisam ja »

Molim te reci mi za koliko ti je izvucena ovako lijepa boja i koji je broj tog salona.Posto ne poznajem bas Breku moze li savjet kako doci do njih
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1111 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

ja nisam ja wrote:Molim te reci mi za koliko ti je izvucena ovako lijepa boja i koji je broj tog salona.Posto ne poznajem bas Breku moze li savjet kako doci do njih
iz dva puta skidanja boje sam dobila ovu boju, nije cista blond, ima cooper-a, beige i gold nijanse jer sam ja tako htjela i prezadovoljna sam.
evo broj salona 033/209733. pored bolnice do vrha ulice, skrenes lijevo pa prva desno i ides do samog vrha ulice, pa lijevo i s desne strane je salon odma pored lore kafica.

ili ako ti je lakse u scc-u na III spratu je isto njihov salon
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1112 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

Blago se vama koje imate suhu kosu pa se ne vidi vec nakon 40h da je MASNA...:D
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#1113 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ »

semmy wrote:
MrsJ wrote:I meni je divna kosa kada me isfenira frizer i reklo bi se da nije nimalo ostecena ali kada je ja operem onda se itekako vide ostecenja od dekolorizacije.
njegujes li kosu, radis li tretmane za obnovu kose???? ako je samo operes i stavis masku ili sta vec iz dm-a, cm-a ili sta ja znam odakle naravno da ce ti biti ostecena. feniram se samo u salonu jer je imam na izvoz pa se slomim dok je operem a kamoli da je jos feniram i oni vode brigu o tretmanima kad mi sta treba. desilo se jednom da sam je morala sam oprati i bila je odlicna i tada, cak je nisam ni fenirala nego samo osusila i perfektno zdrava... hvala cijelom timu salona en studio i na breci i u scc-u jer sam u oba salona redovna kako kad mi je pri ruci.
Nema sta nisam koristila, isla sam i na tretmane u salone ali sam skontala da mi je to cisto bacanje para jer opet kad je ja operem izgleda osteceno. Blago tebi kada mozes ici stalno u salone, i ja bih da mogu finansijski jer mi je tada najljepsa i najzdravije izgleda. Hajde probat cu otici na tretman i u taj en studio da probam jos i to, samo mi reci da li ides kod nekog posebno ili svi super rade (pitam za ovaj u SCC-u jer mi je blizi)?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1114 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

MrsJ wrote:
semmy wrote:
MrsJ wrote:I meni je divna kosa kada me isfenira frizer i reklo bi se da nije nimalo ostecena ali kada je ja operem onda se itekako vide ostecenja od dekolorizacije.
njegujes li kosu, radis li tretmane za obnovu kose???? ako je samo operes i stavis masku ili sta vec iz dm-a, cm-a ili sta ja znam odakle naravno da ce ti biti ostecena. feniram se samo u salonu jer je imam na izvoz pa se slomim dok je operem a kamoli da je jos feniram i oni vode brigu o tretmanima kad mi sta treba. desilo se jednom da sam je morala sam oprati i bila je odlicna i tada, cak je nisam ni fenirala nego samo osusila i perfektno zdrava... hvala cijelom timu salona en studio i na breci i u scc-u jer sam u oba salona redovna kako kad mi je pri ruci.
Nema sta nisam koristila, isla sam i na tretmane u salone ali sam skontala da mi je to cisto bacanje para jer opet kad je ja operem izgleda osteceno. Blago tebi kada mozes ici stalno u salone, i ja bih da mogu finansijski jer mi je tada najljepsa i najzdravije izgleda. Hajde probat cu otici na tretman i u taj en studio da probam jos i to, samo mi reci da li ides kod nekog posebno ili svi super rade (pitam za ovaj u SCC-u jer mi je blizi)?

mene cesto radi emsel, armina je isto super odlicno radi jer sam i u njenim rukama bila vise puta. ako nemozes ici stalno u salon onda trazi preporuku sta da koristis kuci, oni sve rade sa la biosthetique preparatima i boje i tretmane, sve je na biljnoj osnovi, cak poslije farbanja je kosa nevjerovatno sjajna i mekana. vidjela sam da ima zenica koje nisu u salonu svake sedmice ali im preporucuju sta da koriste kuci
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#1115 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ »

OK hvala ti. Nadam se da cijene nisu pretjerane. :wink:
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1116 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 18/12/2017 15:40, edited 1 time in total.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#1117 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by BadSanta »

Da li zna iko sta se dešava sa Mangom, fb stranica im ne radi i ne javljaju se na telefon. Pa ako neko zna sta je u pitanju molim da mi odgovori. hvalaa :D
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#1118 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by badalpur »

BadSanta wrote:Da li zna iko sta se dešava sa Mangom, fb stranica im ne radi i ne javljaju se na telefon. Pa ako neko zna sta je u pitanju molim da mi odgovori. hvalaa :D
Mislim da je njih inspekcija zatvorila, al nisam sigurna.
blondina
Posts: 205
Joined: 21/04/2011 14:46

#1119 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by blondina »

Ako može mala pomoć,imate li kakvu preporuku gdje u Sarajevu da uradim minival.Unaprijed hvalaaa
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1120 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by StupskaBitanga »

Nisrin wrote:Sta se desilo sa IMAGE-om u Hotelu Evropa???

Vidim otvoren La Fleur 2...
Ali kad procitah ko je otvorio...neka hvala..
Preselio prekoputa saborne crkve gdje je bio onaj namještaj
fizicarka_
Posts: 14
Joined: 12/08/2014 16:28

#1121 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by fizicarka_ »

Zanima me da li je neko u skorije vrijeme radio ombre u Sarajevu i kako je zadovoljan. Ja bih radila, ali crveni ili ljubicasti, pa me zanimaju iskustva ?
Hana82
Posts: 4
Joined: 17/08/2014 16:36

#1122 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Hana82 »

Najbolji profesionalni stručnjak za sve vrste frizure,između ostalog i za ombre je Snježana Koro salon "Sassoon",nalazi se na Grbavicija sam stalni klijent,pa preporučujem :)
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1123 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by manekenka u penziji »

A flamboyage?
Doduše, ne bih ovaj mjesec a možda ni idući radila, jer sam farbala ombre pa sam dobila neku super boju na krajevima ali bih bila zahvalna na informaciji.
Ovo je ipak nešto novo,pa se ne bih prepuštala svakome pa da da izgledam kao da su mi pramenovi izrasli na pola glave.
Hana82
Posts: 4
Joined: 17/08/2014 16:36

#1124 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Hana82 »

Gospođa Snježana je profesionalni frizer takmičar i mislim da bi vam ona mogla datii pravi odgovor.Ostavit ću vam broj mobitela pa je kontaktiraje 061 213303
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1125 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by manekenka u penziji »

Hvala puno!
Post Reply